Kenteken check S-111-SL
APK geldig tot jan 2027 - 6+ eigenaars - 72.024 km (peildatum jan 2026)
Er zijn 16 aandachtspunten voor S111SL
Kerninfo
Betrouwbaarheid Audi S4 Avant (2018) – Kenteken S-111-SL
Waardebehoud Audi S4 Avant (2018) – Kenteken S-111-SL
Onderhoud Audi S4 Avant (2018) – Kenteken S-111-SL
Veiligheid Audi S4 Avant (2018) – Kenteken S-111-SL
Prestaties Audi S4 Avant (2018) – Kenteken S-111-SL
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Audi S4 Avant geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1750 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Krachtige en soepele 3.0 TFSI V6 motor met 260 kW (354 pk) en 500 Nm koppel
- Quattro vierwielaandrijving voor uitstekende grip en rijstabiliteit
- Ruime en praktische Avant carrosserie met luxe afwerking
- Zeventraps Tiptronic automaat met soepele schakelkarakteristiek
- Goede balans tussen sportiviteit en comfort
- Degelijke bouwkwaliteit en moderne technologieën uit 2016
Aandachtspunten
- Hoger brandstofverbruik in praktijk (9-10 l/100 km) dan WLTP opgeeft
- Mogelijke problemen met timing chain en injectoren bij hoge kilometerstanden
- Onderhoud en reparaties, vooral transmissie, kunnen kostbaar zijn
- Wegenbelasting relatief hoog door 260 pk en gewicht
- Beperkte bagageruimte vergeleken met grotere SUV's
- Elektronische storingen kunnen voorkomen bij oudere exemplaren
Gedetailleerde analyse
Kenteken S-111-SL is een zwarte Audi A4 Avant 3.0 TFSI S4 quattro uit 2018 met een krachtige 2995cc V6 benzinemotor die 260 pk levert. Deze sportieve middenklasse combi combineert luxe met dynamische prestaties en quattro vierwielaandrijving. De auto is voorzien van een automatische transmissie en had een nieuwprijs van circa €83.580.
De motorcode van de 2995cc V6 3.0 TFSI in de Audi S4 Avant (2016) is onderdeel van de EA839 motorfamilie. Het betreft een supercharged (mechanisch gecomprimeerde) V6 met directe benzine-injectie en een 'hot inside V' lay-out waarbij turbo en uitlaat binnenin de V van de cilinders zijn geplaatst. Deze motor levert officieel 260 kW (354 pk) en 500 Nm koppel. Bekende motorproblemen zijn onder meer kettingspanning en slijtage van de timing chain (redelijk zeldzaam maar kostbaar), mogelijke problemen met injectoren en verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden. Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, maar bij intensief gebruik kunnen lagerschade en olielekkages voorkomen.
De Audi A4 Avant S4 uit 2016 is uitgerust met een 7-traps Tiptronic automatische transmissie met quattro vierwielaandrijving. Deze transmissie staat bekend als robuust en soepel, maar er zijn meldingen van defecten aan de mechatronica en olielekkages bij oudere exemplaren. Onderhoud is relatief kostbaar, met periodieke vervanging van transmissieolie en inspecties. Reparaties aan de automaat kunnen prijzig zijn, vooral bij falen van de mechatronica of koppelomvormer.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 8,4 liter per 100 km gecombineerd, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 9 tot 10 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 260 pk sterke benzineauto in Nederland ligt circa tussen de €500 en €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €1.200 tot €1.800 per jaar. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.
Bij aankoop van een Audi A4 Avant 3.0 TFSI S4 quattro uit 2016 met kenteken S-111-SL is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral transmissie- en motoronderhoud. Controleer op olielekkages, werking van de automaat en eventuele motorgeluiden die kunnen wijzen op kettingslijtage. Een proefrit en diagnose bij een specialist zijn aan te raden. De marktwaarde ligt momenteel tussen de €30.000 en €40.000 afhankelijk van kilometerstand, conditie en uitvoering.
Deze zwarte Audi A4 Avant met kenteken S-111-SL uit 2018 is een krachtige en luxe sportieve combi met een sterke 3.0 TFSI V6 motor en quattro aandrijving. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals timing chain en transmissieonderhoud, biedt deze auto een uitstekende rijervaring en goede prestaties. Voor de juiste prijs en met goed onderhoud is het een aantrekkelijke keuze voor liefhebbers van sportieve middenklasse combi's.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,792 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 54
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Beeldmateriaal
+7
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Audi S4 Avant (S-111-SL)
Wat is de APK status van S-111-SL?
De APK van S-111-SL is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is S-111-SL een import auto?
Ja, S-111-SL is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft S-111-SL gehad?
S-111-SL heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 3.0 TFSI V6 in de Audi S4 Avant 2016?
De motorcode behoort tot de EA839 motorfamilie, een 3.0 liter supercharged V6 met directe injectie en 'hot inside V' lay-out.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze Audi?
De 7-traps Tiptronic automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij oudere exemplaren problemen met de mechatronica vertonen, wat kostbare reparaties kan veroorzaken.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 9 en 10 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP waarde van circa 8,4 l/100 km.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze 260 pk benzineauto?
De wegenbelasting ligt ongeveer tussen de €500 en €700 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.
Wat zijn de grootste onderhoudskosten waar ik rekening mee moet houden?
Regulier onderhoud, transmissie-olie verversen en mogelijke reparaties aan de timing chain of injectoren kunnen de grootste kostenposten vormen.
Wat is de huidige marktwaarde van een Audi A4 Avant S4 3.0 TFSI uit 2016?
De marktwaarde ligt momenteel tussen de €30.000 en €40.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitvoering.
Mogelijke gebreken
Timing chain slijtage
De kettingspanner en timing chain kunnen bij hoge kilometerstanden slijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.
Kenmerken:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Injectoren verstopt of defect
Directe benzine-injectoren kunnen vervuilen of defect raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Kenmerken:
Ruw stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik verhoogd
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door zuigerveren of klepafdichtingen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Transmissie mechatronica defect
De mechatronica van de Tiptronic automaat kan defect raken, wat leidt tot schakelproblemen.
Kenmerken:
Schokkerig schakelen, vastlopen in versnelling, foutcodes.
Elektronische storingen
Diverse elektronische modules kunnen storingen vertonen, zoals in het infotainmentsysteem of sensoren.
Kenmerken:
Waarschuwingslampjes, storingen in functies, reset nodig.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Audi
Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1750 kg. Dat is 46% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.