Kenteken check S-184-ZH
APK geldig tot mei 2027 - 8 eigenaars - 32.983 km (peildatum jul 2025)
15 punten van aandacht bij kenteken S184ZH
Basisgegevens
Betrouwbaarheid VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken S-184-ZH
Waardebehoud VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken S-184-ZH
Onderhoud VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken S-184-ZH
Veiligheid VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken S-184-ZH
Prestaties VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken S-184-ZH
Overzicht gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze VW T-Roc 1.0 TSI OPF bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1301 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Zuinig en modern 1.0 TSI driecilinder turbomotor met 110 pk
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak voor directe controle en efficiëntie
- Compacte midi-SUV met goede wendbaarheid en parkeergemak
- Gunstige wegenbelasting en relatief lage gebruikskosten
- Degelijke bouwkwaliteit en moderne veiligheidsuitrusting
- Redelijk stabiele marktwaarde door populariteit SUV-segment
Minpunten
- Beperkte motorcapaciteit kan bij volle belasting wat traag aanvoelen
- Mogelijk licht olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Handgeschakelde transmissie vraagt om goede koppelingconditie
- Relatief beperkte achterruimte vergeleken met grotere SUV's
- Soms wat meer geluid van de driecilinder motor bij hogere toeren
- Prijzen liggen aan de hogere kant voor instapmodel
Uitgebreide analyse
Kenteken S-184-ZH is een grijze Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Style uit 2023 met een 999cc driecilinder benzinemotor en handgeschakelde 6-versnellingsbak. Deze midi-SUV met voorwielaandrijving heeft een nieuwprijs van circa €37.965 en biedt een compacte, zuinige rijervaring met moderne techniek.
De 999cc 1.0 TSI motor in deze T-Roc is een driecilinder turbobenzinemotor met ongeveer 81 kW (110 pk) vermogen en 200 Nm koppel. De motorcode voor deze 1.0 TSI motor is vaak 'CHZ' of 'DAD' afhankelijk van bouwjaar en markt, maar specifiek voor 2022 modellen wordt meestal de CHZ-motorcode gebruikt. Deze motor heeft een compressieverhouding van 10,5:1 en is voorzien van directe injectie en turbo. Bekende problemen met deze motor zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van matig olieverbruik en incidentele problemen met de timing ketting bij hogere kilometerstanden. Turbo en injectoren vertonen zelden defecten bij normaal onderhoud.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak is robuust en betrouwbaar, zonder veel bekende structurele problemen. Wel kan bij intensief gebruik slijtage optreden aan de koppeling en synchronisatieringen, wat normaal is voor handgeschakelde transmissies. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppeling vervanging na circa 150.000 km. De transmissie draagt bij aan een directe en zuinige rijervaring.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,4 tot 7,7 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,8 tot 8,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 81 pk benzinemotor in Nederland valt in de lagere categorie, wat gunstig is voor de gebruikskosten. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Grotere onderhoudsbeurten en slijtage onderdelen kunnen incidenteel hogere kosten geven.
De Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Style uit 2022 met kenteken S-184-ZH is een goede keuze voor wie een compacte, zuinige SUV zoekt met degelijke techniek en een modern interieur. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral op tijdig vervangen van olie en controle van de distributieketting. Controleer ook de staat van de koppeling en remmen. De marktwaarde blijft redelijk stabiel door de populariteit van compacte SUV's en het merk Volkswagen. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen.
Deze grijze Volkswagen T-Roc met kenteken S-184-ZH uit 2023 is een betrouwbare en praktische midi-SUV met een efficiënte 999cc 1.0 TSI motor en handgeschakelde transmissie. Met een gunstig brandstofverbruik, lage wegenbelasting en degelijke bouwkwaliteit is het een aantrekkelijke optie voor Nederlandse autokopers die een compacte SUV zoeken met moderne techniek en een goede balans tussen prestaties en kosten.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
Voertuigfoto's
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over VW T-Roc 1.0 TSI OPF (S-184-ZH)
Wat is de APK status van S-184-ZH?
De APK van S-184-ZH is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is S-184-ZH een import auto?
Nee, S-184-ZH is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft S-184-ZH gehad?
S-184-ZH heeft 8 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het officiële brandstofverbruik van de Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Style (2022)?
Het WLTP-verbruik ligt tussen 7,4 en 7,7 liter per 100 km, afhankelijk van rijomstandigheden.
Welke motorcode hoort bij de 999cc 1.0 TSI motor in de T-Roc 2022?
De motorcode is doorgaans 'CHZ' voor de 1.0 TSI 110 pk motor in dit modeljaar.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met normale slijtage aan koppeling na circa 150.000 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld tussen €500 en €800 inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 81 pk benzineauto in Nederland?
De wegenbelasting valt in een lage categorie, ongeveer €30 tot €50 per maand afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een Volkswagen T-Roc 1.0 TSI Style uit 2022?
De marktwaarde ligt rond de €28.000 tot €32.000, afhankelijk van kilometerstand en staat.
Veel voorkomende klachten
Olieverbruik bij 1.0 TSI motor
Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik na 80.000 km, mogelijk door zuigerveren of klepafdichtingen.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Timing ketting speling
Bij hogere kilometerstanden kan de timing ketting speling vertonen, wat geluiden en motorstoringen kan veroorzaken.
Symptomen:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Koppeling slijtage
Bij intensief stadsverkeer of sportief rijden kan de koppeling sneller slijten.
Symptomen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandende koppeling.
Injectoren vervuiling
Injectoren kunnen na langere tijd vervuild raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Symptomen:
Schokkerige motor, verminderde acceleratie, verhoogd brandstofverbruik.
Elektronische storingen infotainmentsysteem
Soms storingen of vastlopers in het infotainmentsysteem bij oudere softwareversies.
Symptomen:
Bevriezen scherm, uitval Bluetooth of navigatie.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1301 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.