Kenteken check S-683-RB

APK geldig tot apr 2027 - 4+ eigenaars - 149.985 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-157714
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
S-683-RB
Merk voertuig
VW
VW logo
Type
Touran 1.4 TSI
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken S-683-RB: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
VW Touran 1.4 TSI 2011

Betrouwbaarheid VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken S-683-RB

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
66

Waardebehoud VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken S-683-RB

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken S-683-RB

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
63

Veiligheid VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken S-683-RB

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties VW Touran 1.4 TSI (2011) – Kenteken S-683-RB

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
77

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 7.000 - € 9.000
Adviesprijs nieuw
€ 28.288
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
334 dagen
Eigenaren
4+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
CAV
Vergelijkbare voertuigen in NL
298 voertuigen
Keren opgezocht
296 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Touran 1.4 TSI komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1516 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 214 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 236 / kwartaal
Zeeland ca. € 230 / kwartaal
Utrecht ca. € 225 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 221 / kwartaal
Gelderland ca. € 232 / kwartaal
Limburg ca. € 227 / kwartaal
Overijssel ca. € 234 / kwartaal
Flevoland ca. € 230 / kwartaal
Drenthe ca. € 236 / kwartaal
Friesland ca. € 239 / kwartaal
Groningen ca. € 241 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Ruime en flexibele interieurindeling met 5 tot 7 zitplaatsen.
  • Zuinig en relatief krachtig 1.4 TSI motor met 103 pk.
  • Degelijke en betrouwbare handgeschakelde 6-versnellingsbak.
  • Goede wegligging en comfortabele rijervaring voor een MPV.
  • Redelijk lage wegenbelasting en onderhoudskosten.
  • Degelijke veiligheidsuitrusting voor zijn bouwjaar.

Waar je op moet letten

  • Mogelijke problemen met distributieketting spanner en ketting.
  • Olieverbruik kan toenemen bij hogere kilometerstanden.
  • Injectoren kunnen verstopt raken bij onvoldoende onderhoud.
  • Koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.
  • Turbo kan defect raken bij slecht onderhoud.
  • Verbruik in praktijk vaak hoger dan officiële WLTP-cijfers.

Volledige analyse

Kenteken S-683-RB is een grijze Volkswagen Touran 1.4 TSI Trendline uit 2011 met een 1390cc 4-cilinder benzinemotor die 103 pk levert. Deze MPV met voorwielaandrijving en handgeschakelde transmissie was nieuw verkrijgbaar vanaf circa €27.990. De Touran staat bekend om zijn praktische ruimte en degelijke techniek.

De motorcode van de 1390cc 1.4 TSI benzinemotor in de 2010 Touran is doorgaans 'CAVC' of 'BMY', een 4-cilinder turbo met directe injectie en 16 kleppen. Deze motor levert ongeveer 103 pk (75 kW) en 220 Nm koppel bij 1500-4000 tpm. De motor is relatief zuinig en krachtig voor zijn klasse, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de kettingspanning van de distributieketting en olieverbruik bij hogere kilometerstanden. Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij slecht onderhoud problemen geven. Injectoren kunnen bij oudere exemplaren verstopt raken, wat het stationair lopen en vermogen beïnvloedt.

De handgeschakelde 6-versnellingsbak van de Touran 1.4 TSI is robuust, maar gebruikers melden soms slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen bij intensief stadsgebruik. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de koppeling verlengt de levensduur. Reparatiekosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met een koppeling vervangen rond €600-€900. De schakelprecisie wordt over het algemeen als goed ervaren, wat bijdraagt aan een prettige rijervaring.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5-6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5-7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 103 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120-€140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, olie, filters en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €500 en €800. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.

Bij aankoop van een Volkswagen Touran 1.4 TSI Trendline uit 2010 met kenteken S-683-RB is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot distributieketting en turbo. Controleer op olielekkages en luister naar onregelmatigheden in de motor. De handgeschakelde versnellingsbak moet soepel schakelen zonder geluiden. De marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar ligt momenteel tussen €6.000 en €9.000, afhankelijk van kilometerstand en staat. Een proefrit en technische keuring worden sterk aanbevolen.

Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken S-683-RB uit 2011 is een praktische en betrouwbare MPV met een zuinige 1.4 TSI benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Met aandacht voor onderhoud en controle op bekende problemen biedt deze Touran een goede balans tussen ruimte, comfort en rijplezier voor Nederlandse gezinnen.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant €150
DAB-Radio €235
Mistlampen €185
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1235
Lane Departure Warning €515
Verkeersbordenherkenning €320
Parkeerassistent €350
Navigatie €835
Lichtmetalen velgen €625
Leer €2375
Metallic lak €535

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

MRT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
16 maart 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,985 km geregistreerd

XXX,985 km
INFO
19 januari 2024
MRT 2023

Kilometerstand

XXX,658 km geregistreerd

XXX,658 km
INFO
22 maart 2023
JUN 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 juni 2011
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

17 maart 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

APK keuring details: Het uitlaatsysteem lekt of de uitlaatgassen worden niet goed afgevoerd, Er is roestschade aan een as, wielgeleidingselement of reactiestang, Het waarschuwingssysteem van het antiblokkeersysteem geeft een defect aan

APK keuring details: Band met laag profiel

3 april 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

Afbeeldingen

VW Touran 1.4 TSI 2011 – Afbeelding 1
VW Touran 1.4 TSI 2011 – Afbeelding 2
VW Touran 1.4 TSI 2011 – Afbeelding 3
VW Touran 1.4 TSI 2011 – Afbeelding 4
VW Touran 1.4 TSI 2011 – Afbeelding 5

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 17-04-2026

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CAV
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 1390 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 140 pk (103 kW)
Maximaal koppel 220 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,49 m
Totale breedte 1,79 m
Voertuighoogte 1,69 m
Afstand tussen assen 2,68 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 714 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,5 s
Topsnelheid begrensd 202 km/u
Verbruik gecombineerd 6,8 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 159 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over VW Touran 1.4 TSI (S-683-RB)

Wat is de APK status van S-683-RB?

De APK van S-683-RB is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is S-683-RB een import auto?

Ja, S-683-RB is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft S-683-RB gehad?

S-683-RB heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.4 TSI motor in de Touran 2010?

De motorcode is meestal CAVC of BMY, een 1.4 liter 4-cilinder turbo met directe injectie en 103 pk.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden en slecht onderhoud problemen geven met de spanner en ketting.

Wat is het praktijkverbruik van de Touran 1.4 TSI?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,5 en 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5-6,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €500 en €800.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

De wegenbelasting voor een benzineauto met 103 pk bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, maar koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Distributieketting spanner en ketting slijtage

De distributieketting kan uitrekken of de spanner kan falen, wat leidt tot kettingslijtage en mogelijk motorschade.

Signalen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, vermogensverlies.

Matig risico
Motor

Olieverbruik bij hoge kilometerstand

De motor kan meer olie gaan verbruiken door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat, olielampje kan gaan branden.

Matig risico
Motor

Verstopte brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt raken door vervuiling, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of verkeerd schakelen.

Signalen:

Slippen van koppeling, moeilijk schakelen, brandlucht bij koppeling.

Ernstig
Motor

Turbo defect door slecht onderhoud

Turbo kan defect raken door oliegebrek of vervuiling.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid turbo.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1516 kg. Dat is 26% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare VW Touran 1.4 TSI kentekens

Auto Nummerplaat