Kenteken check SL-922-D
APK geldig tot apr 2027 - 3 eigenaars
Let op: 9 bevindingen voor SL922D
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken SL-922-D
Waardebehoud Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken SL-922-D
Onderhoud Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken SL-922-D
Veiligheid Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken SL-922-D
Prestaties Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (2018) – Kenteken SL-922-D
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze Dacia Lodgy Stepway TCe 115 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1373 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Ruime 7-persoons indeling met praktische zitconfiguratie.
- Betaalbare aanschafprijs en lage wegenbelasting.
- Eenvoudige en betrouwbare 1.2 TCe turbomotor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik.
- Handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten.
- Goede basisuitrusting in Ambiance-uitvoering met degelijke afwerking.
- Ruime bagageruimte bij neergeklapte achterstoelen.
Waar je op moet letten
- Distributieketting kan bij hoge kilometerstanden problemen geven.
- Mogelijke turbo-lekkages en defecte injectoren bij oudere exemplaren.
- Interieur is eenvoudig en gemaakt van hard plastic, minder luxe uitstraling.
- Brandstofverbruik in praktijk hoger dan WLTP-cijfers.
- Beperkte dynamiek en minder verfijnde rijervaring.
- Kleine achterruit en beperkte zichtbaarheid naar achteren.
Volledige analyse
Kenteken SL-922-D is een blauwe Dacia Lodgy 1.2 TCe Ambiance 7-persoons uit 2018, uitgerust met een 1199cc 4-cilinder turbobenzinemotor en een handgeschakelde versnellingsbak. Deze MPV uit 2012 biedt praktische ruimte voor gezinnen en is voorzien van voorwielaandrijving met een vermogen van 85 pk.
De motorcode van de 1199cc 1.2 TCe benzinemotor in de Dacia Lodgy is doorgaans de Renault H5Ft-serie, een 4-cilinder turbomotor met directe injectie en intercooler. Deze motor levert 85 kW (115 pk) bij 4500 tpm en 190 Nm koppel bij 2000 tpm. De motor staat bekend om zijn eenvoudige constructie en relatief zuinig brandstofverbruik, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de distributieketting en turbo. De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden rekken, wat leidt tot een ratelend geluid en in ernstige gevallen motorschade. Ook zijn er meldingen van turbo-lekkages en defecte brandstofinjectoren, wat kan resulteren in vermogensverlies en verhoogd olieverbruik. Het olieverbruik is bij deze motor over het algemeen acceptabel, maar regelmatig oliepeil controleren wordt aanbevolen.
De handgeschakelde transmissie van de Dacia Lodgy 1.2 TCe is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden bij intensief stadsverkeer of verkeerd schakelen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en vervanging van de koppeling indien nodig. De schakelprecisie is voldoende voor dagelijks gebruik, al is de versnellingsbak niet bijzonder sportief afgesteld.
Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en belading. De wegenbelasting voor een 85 pk benzinemotor in Nederland bedraagt circa € 40 tot € 50 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de € 400 en € 600. Grotere reparaties of turbo-gerelateerde problemen kunnen hogere kosten veroorzaken.
Bij aankoop van een Dacia Lodgy 1.2 TCe Ambiance 7p. met kenteken SL-922-D uit 2018 is het belangrijk om de onderhoudshistorie goed te controleren, met speciale aandacht voor distributieketting en turbo. Controleer ook het olieniveau en eventuele lekkages. Een proefrit is aan te raden om de transmissie en motorgeluiden te beoordelen. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel tussen de € 5.000 en € 7.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en extra opties. Door het eenvoudige ontwerp en lage aanschafprijs is het een praktische keuze voor gezinnen die een ruime en betaalbare MPV zoeken.
Deze blauwe Dacia Lodgy met kenteken SL-922-D uit 2018 is een betaalbare en ruime 7-persoons MPV met een betrouwbare 1.2 TCe benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn zoals distributieketting en turbo, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding voor wie op zoek is naar een praktische gezinsauto met lage gebruikskosten.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 48
APK keuring details: 35
APK keuring details: 29
Voertuigfoto's
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Dacia Lodgy Stepway TCe 115 (SL-922-D)
Wat is de APK status van SL-922-D?
De APK van SL-922-D is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is SL-922-D een import auto?
Nee, SL-922-D is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft SL-922-D gehad?
SL-922-D heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het officiële motorvermogen van de Dacia Lodgy 1.2 TCe Ambiance 7p. uit 2012?
Het motorvermogen bedraagt 85 kW (115 pk) bij 4500 tpm.
Welke motorcode hoort bij de 1199cc 1.2 TCe motor?
De motorcode is meestal Renault H5Ft, een 4-cilinder turbobenzinemotor.
Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting ligt rond de €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is het praktijkverbruik van deze Dacia Lodgy?
In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers.
Zijn er bekende problemen met de distributieketting?
Ja, de distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken en moet dan worden vervangen om motorschade te voorkomen.
Wat zijn de gemiddelde jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen de €400 en €600 per jaar.
Is de handgeschakelde versnellingsbak betrouwbaar?
Ja, de 5-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten.
Bekende aandachtspunten
Distributieketting rekken
De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken, wat leidt tot ratelende geluiden en mogelijk motorschade.
Symptomen:
Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, vermogensverlies.
Turbo lekkage of defect
De turbo kan olie gaan lekken of defect raken, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.
Symptomen:
Verminderde acceleratie, blauwe rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.
Defecte brandstofinjectoren
Brandstofinjectoren kunnen verstopt of defect raken, wat zorgt voor onregelmatige motorloop.
Symptomen:
Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Versleten koppeling
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten, wat schakelen bemoeilijkt.
Symptomen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Elektronische storingen in boordcomputer
Soms kunnen storingen optreden in het infotainmentsysteem of dashboardverlichting.
Symptomen:
Uitvallende schermen, foutmeldingen, onjuiste brandstofverbruikweergave.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Dacia
Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1373 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare Dacia Lodgy Stepway TCe 115 kentekens
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|