Kenteken check SR-833-P
APK verlopen - 7 eigenaars - 72.248 km (peildatum dec 2025)
Er zijn 18 aandachtspunten voor SR833P
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Audi A4 1.4 TFSI (2018) – Kenteken SR-833-P
Waardebehoud Audi A4 1.4 TFSI (2018) – Kenteken SR-833-P
Onderhoud Audi A4 1.4 TFSI (2018) – Kenteken SR-833-P
Veiligheid Audi A4 1.4 TFSI (2018) – Kenteken SR-833-P
Prestaties Audi A4 1.4 TFSI (2018) – Kenteken SR-833-P
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Audi A4 1.4 TFSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1450 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zuivere en zuinige benzinemotor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik
- Comfortabele en ruim uitgevoerde sedan met hoogwaardig interieur
- Rijk uitgeruste Lease Edition met moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen
- Goede wegligging en rijcomfort dankzij onafhankelijke wielophanging
- Relatief lage wegenbelasting voor deze klasse
- Moderne connectiviteit en infotainment (o.a. Audi Smartphone Interface)
Aandachtspunten
- Automatische transmissie (S tronic) kan op termijn kostbare reparaties geven
- Matig waardebehoud vergeleken met Aziatische concurrenten
- Onderhoud en reparaties zijn duurder dan bij Aziatische merken
- Turbo en injectoren kunnen bij verwaarlozing problemen geven
- Beperkte sportiviteit vergeleken met directe concurrenten
- Opties en accessoires zijn vaak duur en niet altijd standaard
Gedetailleerde analyse
Kenteken SR-833-P is een grijze Audi A4 Limousine uit 2018 met een 1395cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, veelvoorkomende problemen, verbruik, marktwaarde, onderhoudskosten en praktische informatie voor de Nederlandse markt.
## Motor & Technische Specificaties De Audi A4 Limousine 1.4 TFSI Sport Lease Edition (2015) is uitgerust met een 1.4-liter viercilinder TFSI benzinemotor (1395cc, motorcode **EA211**). Deze motor levert 110 kW (150 pk) en een koppel van 250 Nm[2]. De motorcode EA211 is belangrijk voor onderhoud en het zoeken naar onderdelen. De motor is voorzien van directe injectie (TFSI) en een turbo, wat zorgt voor een goede combinatie van prestaties en zuinigheid. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** De EA211-motoren staan over het algemeen bekend als betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden (150.000 km+) kunnen slijtage en rek van de ketting voorkomen. Dit kan leiden tot motorschade als het niet tijdig wordt vervangen. **Ernst: orange**[eigenaarsfora]. - **Turbo:** Incidenteel meldingen van turbo-problemen, vooral bij auto’s die veel korte ritten maken of waar het onderhoud niet optimaal is. **Ernst: yellow**[eigenaarsfora]. - **Injectoren:** Bij oudere exemplaren kunnen vervuilde of defecte injectoren voorkomen, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental of vermogensverlies. **Ernst: yellow**[eigenaarsfora]. - **Oliewissel & olieverbruik:** De EA211-motor staat niet bekend om excessief olieverbruik, maar regelmatige oliewissels (maximaal elke 15.000 km of jaarlijks) zijn essentieel voor een lange levensduur. **Ernst: yellow**[eigenaarsfora].
## Transmissie & Rij-eigenschappen Deze A4 Limousine is leverbaar met een **automatische transmissie** (S tronic, 7-traps DSG). Deze transmissie staat bekend om zijn vlotte schakelingen en comfort, maar kent ook enkele aandachtspunten: - **Bekende defecten:** Bij hoge kilometerstanden kunnen koppelingspakketten en mechatronische units slijten, wat leidt tot schokken of foutmeldingen. Vervanging is kostbaar (€2.000–€3.000). **Ernst: orange**[eigenaarsfora]. - **Onderhoudskosten:** Regelmatige olie- en filterverversing (elke 60.000 km) is noodzakelijk. Jaarlijkse onderhoudskosten (exclusief grote reparaties) liggen rond de €300–€500, afhankelijk van de garage. - **Rij-eigenschappen:** Voorwielaandrijving zorgt voor een zuinige en comfortabele rijstijl, ideaal voor woon-werkverkeer. De Sport Lease Edition beschikt over Audi Drive Select, waarmee je de rijstijl kunt aanpassen[3].
## Verbruik, Marktwaarde & Onderhoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Ongeveer 5,5–6,0 l/100km (ca. 47–51 mpg)[4]. - **Praktijk:** Reëel verbruik ligt vaak rond de 6,5–7,5 l/100km (ca. 38–43 mpg), afhankelijk van rijstijl en gebruik[4]. **Marktwaarde & waardebehoud:** - **Nieuwprijs:** €41.570 (2015) - **Huidige marktwaarde (2025):** €10.000–€14.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en opties. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk; vergelijkbaar met andere Duitse middenklassers. Na 10 jaar behoudt de auto ongeveer 25–35% van de nieuwprijs. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35–€50 - **Servicebeurt (klein/groot):** €200–€400 - **Reparaties (gemiddeld):** €300–€600 (afhankelijk van leeftijd en kilometerstand) - **Totale jaarlijkse kosten (excl. brandstof):** €500–€1.000 **Wegenbelasting (110 pk in Nederland, 2025):** - **Benzine, gewichtsklasse tot 1.250 kg:** €504 per jaar - **Benzine, gewichtsklasse 1.250–1.450 kg:** €672 per jaar (A4 1.4 TFSI valt meestal in deze klasse) **Verzekering:** WA+ beperkt casco: €400–€600 per jaar, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zuivere en zuinige benzinemotor** met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[4]. - **Comfortabele en ruim uitgevoerde sedan** met hoogwaardig interieur en ruime kofferbak[4]. - **Rijk uitgeruste Lease Edition** met o.a. LED-verlichting, 3-zones klimaat, cruise control, parkeersensoren en Audi Drive Select[3]. - **Goede wegligging** dankzij onafhankelijke wielophanging en voorwielaandrijving (minder onderhoudsgevoelig dan quattro)[1]. - **Moderne veiligheidsvoorzieningen** zoals ESP, airbags en actieve hoofdsteunen. - **Relatief lage wegenbelasting** voor een auto in deze klasse. **Nadelen** - **Automatische transmissie (S tronic)** kan op termijn kostbare reparaties geven[fora]. - **Matig waardebehoud** vergeleken met Japanse of Zuid-Koreaanse concurrenten. - **Onderhoud en reparaties zijn duurder** dan bij Aziatische merken. - **Turbo en injectoren** kunnen bij verwaarlozing problemen geven. - **Beperkte sportiviteit** vergeleken met BMW 3-serie of Mercedes C-Klasse. - **Opties en accessoires** zijn vaak duur en niet altijd standaard aanwezig.
Deze grijze Audi A4 Limousine met kenteken SR-833-P uit 2018 is een comfortabele, zuinige en rijk uitgeruste middenklasser die uitstekend geschikt is voor woon-werkverkeer en langere ritten. Let bij aankoop op de staat van de automatische transmissie, het onderhoudshistorie en eventuele turbo- of injectorproblemen. Het waardebehoud is matig, maar de totale eigendomskosten zijn acceptabel voor een auto in deze klasse. Een grondige APK-keuring en proefrit zijn aan te raden voordat je tot aankoop overgaat.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,997 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 04
De bandenspanning op een as is niet gelijk
APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Audi A4 1.4 TFSI (SR-833-P)
Wat is de APK status van SR-833-P?
De APK van SR-833-P is verlopen op 01-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is SR-833-P een import auto?
Nee, SR-833-P is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft SR-833-P gehad?
SR-833-P heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Audi A4 1.4 TFSI?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 7,5 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[4].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een benzineauto van 1.250–1.450 kg (A4 1.4 TFSI) betaal je in 2025 €672 per jaar.
Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?
Let op tijdige oliewissels, controleer de staat van de distributieketting bij hoge kilometerstanden en laat de automatische transmissie regelmatig nakijken.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?
De S tronic is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud problemen geven (schokken, foutmeldingen). Vervanging is kostbaar.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Welke opties zijn standaard in de Sport Lease Edition?
Standaard zijn o.a. LED-verlichting, 3-zones klimaat, cruise control, parkeersensoren, Audi Drive Select en 17-inch lichtmetalen velgen[3].
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting)
Slijtage/rek bij hoge kilometerstanden, kan motorschade veroorzaken
Kenmerken:
Tikgeluid, motormanagementlampje
Turbo
Incidenteel defect door vervuiling of slecht onderhoud
Kenmerken:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Injectoren
Vervuiling/defect bij oudere exemplaren
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
Automatische transmissie (S tronic)
Slijtage koppelingspakket/mechatronische unit
Kenmerken:
Schokken, foutmeldingen
Elektronica (MMI/Infotainment)
Incidenteel storingen in MMI-systeem
Kenmerken:
Bevriezing scherm, connectiviteitsproblemen
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Audi
Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1450 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke Audi A4 1.4 TFSI modellen
| Voertuig | Registratie |
|---|---|