Kenteken check SX-360-L

APK verlopen - 7 eigenaars - 149.541 km (peildatum jul 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-905116
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basisgegevens

Kentekenplaat
SX-360-L
Automerk
Renault
Renault logo
Uitvoering
Captur ENERGY dCi 90
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SX-360-L: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Diesel
Renault Captur ENERGY dCi 90 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY dCi 90 (2018) – Kenteken SX-360-L

Betrouwbaarheid
Op basis van RDW-data en modelhistorie
25

Waardebehoud Renault Captur ENERGY dCi 90 (2018) – Kenteken SX-360-L

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Renault Captur ENERGY dCi 90 (2018) – Kenteken SX-360-L

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
66

Veiligheid Renault Captur ENERGY dCi 90 (2018) – Kenteken SX-360-L

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
78

Prestaties Renault Captur ENERGY dCi 90 (2018) – Kenteken SX-360-L

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 12.000 - € 15.000
Nieuwprijs
€ 26.855
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
421 dagen verlopen
Eigenaarhistorie
7+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
K9K E6
Vergelijkbare kentekens
33 voertuigen
Bekeken
70 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY dCi 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1275 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 342 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 378 / kwartaal
Zeeland ca. € 367 / kwartaal
Utrecht ca. € 360 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 353 / kwartaal
Gelderland ca. € 371 / kwartaal
Limburg ca. € 364 / kwartaal
Overijssel ca. € 374 / kwartaal
Flevoland ca. € 367 / kwartaal
Drenthe ca. € 378 / kwartaal
Friesland ca. € 382 / kwartaal
Groningen ca. € 385 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zeer zuinig in gebruik: praktijkverbruik rond 4,5-5,0 l/100 km[1].
  • Lage vaste lasten: wegenbelasting €44/maand, verzekering in lage klasse.
  • Ruim en flexibel interieur met grote kofferbak (377-1.235 liter)[1].
  • Betrouwbare, volwassen dieselmotor (K9K) met bewezen techniek.
  • Goed uitgerust: airco, cruise control, elektrische ramen, ISOFIX[3].
  • 5 jaar fabrieksgarantie bij nieuw, nu nog vaak restgarantie bij occasion.

Waar je op moet letten

  • Matig acceleratievermogen: 0-100 km/u in 13,1 seconden[1].
  • Bekende dieselproblemen: injectoren, turbo, EGR-klep (zie veelvoorkomende problemen).
  • Interieurkwaliteit voelt basic, vooral vergeleken met Duitse concurrenten.
  • Beperkte trekcapaciteit (ongeremd 500 kg, geremd 1.200 kg).
  • Kleine brandstoftank (45 liter), beperkt actieradius bij langere ritten[4].
  • Waardebehoud is matig: na 8 jaar circa 40-50% van de nieuwprijs over.

Volledige analyse

Kenteken SX-360-L is een grijze Renault Captur uit 2018 met een 1461cc turbodiesel motor. Deze compacte SUV, gebouwd op het B-platform, biedt een praktisch interieur, lage kosten en een zuinige dieselmotor. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek voor de Nederlandse markt.

De Renault Captur 1.5 dCi Intens (2017) is uitgerust met de bekende 1.5-liter dCi (Energy) turbodiesel, motorcode K9K. Deze viercilinder levert 66 kW (90 pk) en 220 Nm koppel, gekoppeld aan een handgeschakelde 5-bak[1][6]. De motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid en zuinigheid, maar kent ook enkele aandachtspunten. De K9K-motor wordt breed toegepast bij Renault en Nissan en is technisch volwassen, maar oudere exemplaren kunnen last krijgen van bekende dieselproblemen.

De handgeschakelde 5-versnellingsbak is robuust en onderhoudsarm. Er zijn weinig meldingen van serieuze defecten aan de versnellingsbak zelf. Het schakelen verloopt soepel, maar de overbrengingsverhoudingen zijn afgestemd op zuinig rijden, niet op sportiviteit. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€250, een grote beurt €350-€400. APK-kosten zijn standaard (€35-€50), maar let op eventuele roestvorming bij oudere exemplaren.

Het praktijkverbruik van de 1.5 dCi ligt rond de 4,5-5,0 l/100 km, iets hoger dan de fabrieksclaim van 3,6 l/100 km[1]. WLTP-cijfers zijn niet beschikbaar voor dit modeljaar; de NEDC-norm gold nog. De wegenbelasting voor 66 pk diesel bedraagt in Nederland circa €44 per maand (2025). Verzekering valt in schadevrije jarenklasse 10-12, afhankelijk van uitvoering en eigen risico.

De nieuwprijs van de Captur 1.5 dCi Intens bedroeg €25.570. De huidige marktwaarde (2025) voor een exemplaar uit 2017 met gemiddeld kilometerstand schommelt tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is matig: na 8 jaar is circa 50-60% van de nieuwprijs verdampt. Onderhoudskosten zijn laag, maar reparaties aan injectoren of turbo kunnen oplopen.

Deze grijze Renault Captur met kenteken SX-360-L uit 2018 is een zuinige, praktische keuze voor wie een betaalbare compacte SUV zoekt. De betrouwbare dieselmotor en lage vaste lasten zijn pluspunten, maar let op bekende dieselproblemen en het matige waardebehoud. Een grondige APK- en onderhoudscheck is aan te raden bij aankoop.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Bochtverlichting Pakket
Led verlichting Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €590

Voertuig historie

Gebeurtenissen

NOV 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
2 november 2024
APR 2020

Kilometerstand

XXX,049 km geregistreerd

XXX,049 km
INFO
15 april 2020
JUN 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 juni 2018
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: Remlicht functioneert niet naar behoren, Knipperlichten verschillen in grootte, sterkte of kleur

22 maart 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 59

3 maart 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 54

12 maart 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

18 januari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 17

Voertuigfoto's

Renault Captur ENERGY dCi 90 2018 – Afbeelding 1
juli 2024
Renault Captur ENERGY dCi 90 2018 – Afbeelding 2
juli 2024
Renault Captur ENERGY dCi 90 2018 – Afbeelding 3
juli 2024
Renault Captur ENERGY dCi 90 2018 – Afbeelding 4
juli 2024
Renault Captur ENERGY dCi 90 2018 – Afbeelding 5
juli 2024

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Niet verzekerd
Status: Geen dekking
Verificatiedatum: 17-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Niet geldig
Status: Verlopen
Vervaldatum:
Vorige APK: 22-03-2024

Herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Land van herkomst: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code K9K E6
Brandstoftype Diesel
Slagvolume 1461 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 90 pk (66 kW)
Maximaal koppel 220 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling hatchback
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Grijs
Uitvoering Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,12 m
Totale breedte 1,78 m
Hoogte 1,57 m
Wielafstand 2,61 m
Gewicht van de auto Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit 555 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 13,1 s
Max. snelheid 171 km/u
Gecombineerd verbruik 3,6 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 95 g/km
Brandstof Diesel
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Renault Captur ENERGY dCi 90 (SX-360-L)

Wat is de APK status van SX-360-L?

De APK van SX-360-L is verlopen op 22-03-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is SX-360-L een import auto?

Nee, SX-360-L is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SX-360-L gehad?

SX-360-L heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Renault Captur 1.5 dCi Intens in de praktijk?

Het praktijkverbruik ligt tussen 4,5 en 5,0 l/100 km, iets hoger dan de fabrieksclaim van 3,6 l/100 km[1]. WLTP-cijfers zijn niet beschikbaar voor dit modeljaar.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Kleine beurt: €200-€250, grote beurt: €350-€400. APK: €35-€50. Reparaties aan injectoren of turbo kunnen oplopen tot €1.000-€1.500.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 66 pk diesel?

Circa €44 per maand (2025) voor een dieselpersonenauto van 66 pk.

Wat is de huidige marktwaarde van een Captur 1.5 dCi Intens uit 2017?

Tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

Nee, de handbak is betrouwbaar. Incidenteel meldingen van versleten koppeling bij hoge kilometerstand.

Hoe groot is de kofferbak?

377 liter (zitplaatsen omhoog), 1.235 liter (zitplaatsen plat, tot dak)[1][4].

Veel voorkomende klachten

Matig risico
Motor

Turbo falen

Slijtage of vastlopen van de turbo, vooral bij onregelmatig onderhoud of korte ritten.

Symptomen:

Vermogenverlies, blauwe rook, piepende geluiden.

Matig risico
Motor

Injector problemen

Vervuiling of lekkage van common-rail injectoren, leidend tot ruw stationair draaien en hoger verbruik.

Symptomen:

Trillen, moeilijk starten, verhoogd brandstofverbruik.

Laag risico
Motor

EGR-klep vervuiling

Vervuiling van de EGR-klep, vooral bij stadsgebruik.

Symptomen:

Waarschuwingslampje, vermogenverlies, hoger verbruik.

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Sommige exemplaren vertonen olieverbruik, mogelijk door slijtage zuigerveren of turbo.

Symptomen:

Olielampje, regelmatig bijvullen nodig.

Ernstig
Chassis

Roestvorming onderstel

Roest aan onderstel en wielkasten, vooral bij weinig onderhoud.

Symptomen:

Zichtbare roest, APK-afkeur.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1275 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Renault Captur ENERGY dCi 90 kentekens

Type Plaat