Kenteken check T-309-VN

APK geldig tot jul 2026 - 3+ eigenaars - 14.392 km (peildatum dec 2023)

Rapport nummer
VVR-2026-531552
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
T-309-VN
Merk voertuig
BMW
BMW logo
Type
X4 M Competition
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken T-309-VN: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Brandstoftype
Benzine
BMW X4 M Competition 2022

Betrouwbaarheid BMW X4 M Competition (2022) – Kenteken T-309-VN

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud BMW X4 M Competition (2022) – Kenteken T-309-VN

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
65

Onderhoud BMW X4 M Competition (2022) – Kenteken T-309-VN

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
55

Veiligheid BMW X4 M Competition (2022) – Kenteken T-309-VN

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
93

Prestaties BMW X4 M Competition (2022) – Kenteken T-309-VN

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
79

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 100.000 - € 122.000
Nieuwprijs
€ 149.360
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
102 dagen
Eigenaarhistorie
3+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
S58B30A
Vergelijkbare kentekens
3 voertuigen
Bekeken
504 keer

Expertrapport

Wanneer we de data van deze BMW X4 M Competition bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 2085 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 285 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 315 / kwartaal
Zeeland ca. € 306 / kwartaal
Utrecht ca. € 300 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 294 / kwartaal
Gelderland ca. € 309 / kwartaal
Limburg ca. € 303 / kwartaal
Overijssel ca. € 312 / kwartaal
Flevoland ca. € 306 / kwartaal
Drenthe ca. € 315 / kwartaal
Friesland ca. € 318 / kwartaal
Groningen ca. € 321 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Krachtige 510 pk M TwinPower Turbo 6-cilinder motor (S58) met indrukwekkende acceleratie.
  • Geavanceerde 8-traps M Steptronic automaat met snelle en soepele schakelingen.
  • M xDrive vierwielaandrijving met actief M-differentieel voor optimale grip en rijstabiliteit.
  • Sportief en luxueus interieur met M-specifieke afwerking en technologie.
  • Sterk waardebehoud en exclusieve uitstraling binnen het segment.
  • Uitgebreide veiligheids- en rijhulpsystemen standaard aanwezig.

Minpunten

  • Hoger brandstofverbruik in praktijk (13-15 l/100 km) dan WLTP-cijfers.
  • Stugge vering, vooral met 21-inch wielen, kan oncomfortabel zijn op slechte wegen.
  • Bekende motorproblemen zoals kettingspanning en olieverbruik bij intensief gebruik.
  • Transmissie kan bij hoge kilometerstanden schokkerig worden zonder goed onderhoud.
  • Relatief hoge wegenbelasting en onderhoudskosten in Nederland.
  • Beperkte achterruimte en bagageruimte door coupé-achtige daklijn.

Volledige analyse

Kenteken T-309-VN is een zwarte BMW X4 M Competition uit 2022 met een krachtige 2993cc 6-cilinder benzinemotor en een 8-traps automatische transmissie. Deze SUV combineert sportieve prestaties met luxe en praktische bruikbaarheid.

De BMW X4 M Competition uit 2021 is uitgerust met een 2993cc zescilinder-in-lijn M TwinPower Turbo benzinemotor, motorcode S58, die 375 kW (510 pk) en 650 Nm koppel levert. Deze motor beschikt over twee mono-scroll turbo's, directe High-Precision Injection en variabele kleptiming, wat zorgt voor een indrukwekkende acceleratie van 0-100 km/u in circa 3,8 seconden. De motor staat bekend om zijn krachtige respons en karakteristieke M-geluid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de kettingspanning en olieverbruik bij intensief gebruik.

De X4 M Competition heeft een 8-traps M Steptronic automatische transmissie met Drivelogic, die soepel en snel schakelt. De transmissie is robuust, maar bij hoge kilometerstanden kunnen er problemen optreden zoals schokkerig schakelen of vertragingen, vooral als het onderhoud niet tijdig wordt uitgevoerd. Regelmatig onderhoud en het tijdig verversen van de transmissievloeistof zijn essentieel om defecten te voorkomen. De M xDrive vierwielaandrijving met actief M-differentieel zorgt voor optimale tractie en rijstabiliteit, met instelbare rijmodi voor sportief of comfortabel rijden.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 11,5-12,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak hoger, rond de 13-15 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 375 pk sterke benzine-SUV bedraagt in Nederland circa €600 tot €700 per kwartaal, afhankelijk van de provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €1.200 en €1.800. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen, vooral bij intensief sportief gebruik.

Bij aankoop van een BMW X4 M Competition met kenteken T-309-VN uit 2022 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te zorgen voor een volledige onderhoudshistorie. Let op tekenen van olieverbruik, kettingspanning en transmissieproblemen. Een proefrit met aandacht voor schakelen en motorrespons is aan te raden. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel rond de €85.000 tot €100.000, afhankelijk van kilometerstand, conditie en opties. Door het sterke waardebehoud is het een interessante keuze voor liefhebbers van sportieve SUV's met luxe en prestaties.

Deze zwarte BMW X4 M Competition met kenteken T-309-VN uit 2022 is een krachtige en dynamische SUV met een indrukwekkende 2993cc 6-cilinder motor en geavanceerde automaat. Ondanks enkele bekende aandachtspunten op het gebied van motor en transmissie biedt deze auto een uitstekende rijervaring en een goede balans tussen sportiviteit en comfort. Met goed onderhoud en zorgvuldige aankoop is het een waardevolle investering voor de Nederlandse autoliefhebber.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Smartphone Draadloos opladen
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Parkeerassistent
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €1150
Remassistent Pakket
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Kruispunt assistentie Pakket
Laserverlichting €1000
Metallic lak €950

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 januari 2025
DEC 2023

Kilometerstand

XXX,392 km geregistreerd

XXX,392 km
INFO
5 december 2023
JUL 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
8 juli 2022
Bekijk complete tijdlijn

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

1 augustus 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

Voertuigfoto's

BMW X4 M Competition 2022 – Afbeelding 1
december 2023
BMW X4 M Competition 2022 – Afbeelding 2
december 2023
BMW X4 M Competition 2022 – Afbeelding 3
december 2023
BMW X4 M Competition 2022 – Afbeelding 4
december 2023
BMW X4 M Competition 2022 – Afbeelding 5
december 2023
BMW X4 M Competition 2022 – Afbeelding 6
juni 2024
BMW X4 M Competition 2022 – Afbeelding 7
juni 2024
BMW X4 M Competition 2022 – Afbeelding 8
juni 2024

+7

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 08-07-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code S58B30A
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 2993 cm3
Cilinderaantal 6 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 480 pk (353 kW)
Trekkracht 600 Nm
Wielaandrijving vierwielaandrijving
Transmissie Automaat
Milieusticker N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Opzet sedan
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Import

Dimensies & Gewicht

Totale lengte 4,75 m
Breedte excl. spiegels 1,93 m
Hoogte 1,62 m
Wielafstand 2,86 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 3,8 s
Max. snelheid 250 km/u
Gecombineerd verbruik 10,7 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd Niet beschikbaar
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over BMW X4 M Competition (T-309-VN)

Wat is de APK status van T-309-VN?

De APK van T-309-VN is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is T-309-VN een import auto?

Ja, T-309-VN is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft T-309-VN gehad?

T-309-VN heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 2993cc motor in de BMW X4 M Competition 2021?

De motorcode is S58, een 3.0-liter zescilinder-in-lijn M TwinPower Turbo benzinemotor.

Hoeveel pk levert deze BMW X4 M Competition?

De motor levert 375 kW, wat overeenkomt met 510 pk.

Wat is het praktijkbrandstofverbruik van deze auto?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 13 tot 15 liter per 100 km, afhankelijk van rijstijl.

Wat zijn bekende motorproblemen bij deze BMW X4 M?

Bekende problemen zijn kettingspanning (timing chain), verhoogd olieverbruik en turbo slijtage.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?

De 8-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd; anders kunnen schokkerig schakelen en defecten optreden.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten in Nederland?

Gemiddeld tussen €1.200 en €1.800 inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 375 pk benzine-SUV?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €600 tot €700 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Bekende aandachtspunten

Hoog risico
Motor

Timing chain issues (kettingspanning)

Spanning van de distributieketting kan verslechteren, wat leidt tot kettingrammelen en mogelijk motorschade.

Symptomen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde prestaties.

Matig risico
Motor

Olieverbruik

De S58 motor kan bij intensief gebruik verhoogd olieverbruik vertonen, wat regelmatig bijvullen vereist.

Symptomen:

Lage oliepeil, blauwe rook uit uitlaat, olielampje brandt.

Matig risico
Motor

Turbocharger slijtage

Turbo's kunnen na hoge kilometerstanden slijtage vertonen, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Symptomen:

Verminderde acceleratie, fluitend geluid turbo, rook uit uitlaat.

Matig risico
Transmissie

Automatische transmissie schokkerig schakelen

Transmissie kan schokkerig of traag schakelen bij onvoldoende onderhoud of slijtage.

Symptomen:

Schokken bij schakelen, vertraging in acceleratie, foutcodes transmissie.

Gering risico
Elektronica

Elektronische storingen M-systeem

Soms storingen in M-specifieke elektronica zoals adaptieve dempers en differentieel.

Symptomen:

Waarschuwingslampjes, onregelmatige demperwerking, verminderde rijstabiliteit.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 2085 kg. Dat is 74% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke BMW X4 M Competition modellen

Type Nummerplaat