Kenteken check T-811-TG
APK geldig tot feb 2028 - 6+ eigenaars - 85.087 km (peildatum jan 2026)
Er zijn 18 aandachtspunten voor T811TG
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid SEAT Tarraco 2.0 TSI (2019) – Kenteken T-811-TG
Waardebehoud SEAT Tarraco 2.0 TSI (2019) – Kenteken T-811-TG
Onderhoud SEAT Tarraco 2.0 TSI (2019) – Kenteken T-811-TG
Veiligheid SEAT Tarraco 2.0 TSI (2019) – Kenteken T-811-TG
Prestaties SEAT Tarraco 2.0 TSI (2019) – Kenteken T-811-TG
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze SEAT Tarraco 2.0 TSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze SEAT op basis van 1808 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Ruime 7-persoonsindeling, ideaal voor gezinnen.
- Sterke en soepele 2.0 TSI motor met 190 pk.
- Efficiënte en snelle 7-traps DSG automaat.
- 4Drive vierwielaandrijving voor betere grip en veiligheid.
- Moderne veiligheids- en comfortvoorzieningen in Xcellence uitvoering.
- Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik.
Aandachtspunten
- Mogelijk olieverbruik en distributieketting slijtage bij motor.
- Hogere onderhoudskosten voor DSG-transmissie.
- Derde zitrij is wat krap voor volwassenen.
- Wegenbelasting relatief hoog voor benzine-SUV.
- Turbo kan bij hoge kilometerstanden kwetsbaar zijn.
- Beperkte beschikbaarheid van hybride of elektrische varianten.
Gedetailleerde analyse
Kenteken T-811-TG is een zwarte SEAT Tarraco 2.0 TSI 4DRIVE Xcellence Limited Edition 7p. uit 2019 met een 1984cc 4-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze midi-SUV biedt zeven zitplaatsen en een krachtige 140 kW (190 pk) motor, nieuwprijs circa €45.535.
De motorcode van de 1984cc 2.0 TSI benzinemotor in deze SEAT Tarraco is onderdeel van de Volkswagen Group EA888 serie, specifiek de derde generatie 2.0 TSI met turbo en directe injectie. Deze motor levert 190 pk en 320 Nm koppel, met een compressieverhouding van 11,65:1. Bekende problemen bij deze motor zijn matig olieverbruik en incidentele problemen met de kettingspanner van de distributieketting, wat kan leiden tot kettingslijtage (ernst: orange). Turbo's zijn over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen turbo-olielekkages voorkomen (ernst: yellow). Injectorproblemen zijn zeldzaam maar mogelijk, vooral bij onvoldoende onderhoud.
De automaat is een 7-traps DSG (Direct Shift Gearbox) met dubbele koppeling, gekoppeld aan het 4Drive vierwielaandrijvingssysteem. Deze transmissie staat bekend om snelle schakeltijden en efficiëntie. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar kunnen bestaan uit mechatronica storingen of koppeling slijtage bij hoge kilometerstanden (ernst: orange). Regelmatig onderhoud met DSG-vloeistofverversing wordt aanbevolen om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld iets hoger dan bij conventionele automaten.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 7,5-8,0 liter per 100 km, in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 8,5-9,0 l/100 km afhankelijk van rijstijl en belading. Wegenbelasting voor deze 140 pk benzineauto bedraagt circa €400-€500 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.
De marktwaarde van een SEAT Tarraco 2.0 TSI 4DRIVE Xcellence Limited Edition uit 2019 ligt momenteel tussen €28.000 en €33.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze uitvoering biedt een goede balans tussen prestaties, ruimte en luxe. Let bij aankoop op volledige onderhoudshistorie, vooral DSG-onderhoud en motoroliecontrole. Controleer op eventuele kettingspanner-geluiden en turbo-olielekkages. Een proefrit en diagnose bij een SEAT-specialist wordt aanbevolen.
Deze zwarte SEAT Tarraco met kenteken T-811-TG uit 2019 is een ruime, krachtige en goed uitgeruste midi-SUV met 7 zitplaatsen en een betrouwbare 2.0 TSI motor. Met aandacht voor onderhoud en controle op bekende aandachtspunten biedt deze auto veel waar voor zijn geld in het segment.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,812 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 47
APK keuring details: 54
Foto's
+2
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over SEAT Tarraco 2.0 TSI (T-811-TG)
Wat is de APK status van T-811-TG?
De APK van T-811-TG is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is T-811-TG een import auto?
Ja, T-811-TG is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft T-811-TG gehad?
T-811-TG heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 2.0 TSI motor in deze SEAT Tarraco?
De motorcode is onderdeel van de Volkswagen Group EA888 derde generatie, vaak aangeduid als 'CZEA' of 'DADA' afhankelijk van uitvoering.
Hoe betrouwbaar is de 7-traps DSG automaat?
De DSG automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud met vloeistofverversing. Problemen met mechatronica komen sporadisch voor.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt rond 8,5 tot 9,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 7,5-8,0 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 140 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2019 SEAT Tarraco 2.0 TSI 4Drive Xcellence?
De marktwaarde ligt tussen €28.000 en €33.000, afhankelijk van kilometerstand en staat van de auto.
Mogelijke gebreken
Distributieketting en kettingspanner slijtage
De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of de kettingspanner kan falen, wat leidt tot kettingslijtage en motorschade.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Olieverbruik hoger dan normaal
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door zuigerveren of klepseals.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
DSG transmissie mechatronica storingen
De mechatronica-unit kan defect raken, wat schakelfouten veroorzaakt.
Herkenningspunten:
Schakelen hapert, waarschuwingslampje transmissie, schokken bij schakelen.
Turbo-olielekkage
Bij hoge kilometerstanden kunnen olielekkages bij de turbo optreden, wat prestatieverlies veroorzaakt.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, olielekkage zichtbaar onder auto.
Elektronische storingen infotainmentsysteem
Af en toe storingen of vastlopen van het multimediasysteem.
Herkenningspunten:
Beeldscherm reageert traag of niet, connectiviteitsproblemen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten SEAT
Voor dit specifieke model en bouwjaar (seat uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1808 kg. Dat is 51% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke SEAT Tarraco 2.0 TSI modellen
| Voertuig | Registratie |
|---|---|