Kenteken check TF-657-N

APK geldig tot jul 2026 - 5 eigenaars - 104.973 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-810712
Gegenereerd op 15 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
TF-657-N
Merk voertuig
Dacia
Dacia logo
Uitvoering
Logan MCV Stepway TCe 90
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken TF-657-N: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Brandstoftype
Benzine
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018

Betrouwbaarheid Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-657-N

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-657-N

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
95

Onderhoud Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-657-N

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
87

Veiligheid Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-657-N

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
93

Prestaties Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (2018) – Kenteken TF-657-N

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
64

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 11.000 - € 14.000
Adviesprijs nieuw
€ 17.119
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
131 dagen
Eigenaren
5+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
H4B B4
Vergelijkbare kentekens
41 voertuigen
Bekeken
564 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1165 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zuinig verbruik
  • Praktische ruimte
  • Lage aanschafprijs
  • Goede waardebehoud
  • Eenvoudige en betaalbare onderhoudskosten

Waar je op moet letten

  • Beperkte motorprestaties
  • Geen geavanceerde veiligheidsfuncties
  • Simpel interieur
  • Beperkte opties voor comfort

Volledige analyse

Kenteken TF-657-N is een witte Dacia Logan MCV uit 2018 met een 898cc motor. Deze auto is een populaire keuze in de MPV-markt vanwege zijn ruimte en zuinigheid.

De Dacia Logan MCV 0.9 TCe Stepway is uitgerust met een 898cc driecilinder benzinemotor, type H4B 408, die 66 kW (90 pk) levert bij 5.250 rpm. De motor is voorzien van een turbo en multipoint brandstofinjectie[1][4].

De auto heeft een handmatige vijfversnellingsbak. Bekende problemen met de transmissie zijn zeldzaam, maar regelmatig onderhoud is essentieel om defecten te voorkomen.

Het verbruik van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe Stepway is zuinig, met een gecombineerd verbruik van ongeveer 5,5 liter per 100 km. De praktijk kan echter variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden.

De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €8.000 tot €10.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De onderhoudskosten zijn relatief laag, met een jaarlijkse APK en servicekosten van ongeveer €200 tot €500.

Deze witte Dacia Logan MCV met kenteken TF-657-N uit 2018 is een goede keuze voor wie een praktische en zuinige auto zoekt. Echter, het is belangrijk om de bekende problemen in de gaten te houden.

Opties

Standaard opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Leer €500
Metallic lak €470

Voertuig historie

Gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
7 februari 2026
JUL 2020

Kilometerstand

XXX,486 km geregistreerd

XXX,486 km
INFO
24 juli 2020
JUL 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
21 juli 2018
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

28 juni 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 40

16 juni 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 04

Voertuigfoto's

Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 1
februari 2026
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 2
februari 2026
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 3
februari 2026
Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 2018 – Afbeelding 4
februari 2026

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 15-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 21-07-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code H4B B4
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 898 cm3
Cilinderaantal 3 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 90 pk (66 kW)
Maximaal koppel 140 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw N.v.t.
Indeling stationwagen
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 5 deurs
Lak Wit
Uitvoering N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,53 m
Totale breedte 1,76 m
Hoogte 1,59 m
Afstand tussen assen 2,63 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Toegestaan totaalgewicht N.v.t.
Nuttige lading 515 kg
Trekgewicht N.v.t.

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 11,1 s
Topsnelheid begrensd 170 km/u
Gecombineerd verbruik 5,1 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 115 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 (TF-657-N)

Wat is de APK status van TF-657-N?

De APK van TF-657-N is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is TF-657-N een import auto?

Nee, TF-657-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft TF-657-N gehad?

TF-657-N heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de topsnelheid van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe?

De topsnelheid is 170 km/h.

Wat is het brandstofverbruik van de Dacia Logan MCV 0.9 TCe?

Het gecombineerde verbruik is ongeveer 5,5 liter per 100 km.

Hoeveel kost de wegenbelasting voor deze auto?

De wegenbelasting voor een auto met 66 pk in Nederland is afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto, maar voor een auto van deze categorie ligt het rond de €100 tot €150 per jaar.

Wat is de motorcode van de 898cc motor?

De motorcode is H4B 408.

Wat is de maximale laadcapaciteit van de Dacia Logan MCV?

De maximale laadcapaciteit is 1.518 liter met de achterbank neergeklapt.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

De onderhoudskosten liggen rond de €200 tot €500 per jaar, afhankelijk van de APK en servicebeurten.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Timing Chain

Soms kan de timing chain problemen geven, vooral bij hoge kilometerstanden.

Symptomen:

Geluiden bij het starten of tijdens het rijden.

Let op
Motor

Turbo

Turbo problemen kunnen optreden door slecht onderhoud.

Symptomen:

Verlies van vermogen of rook uit de uitlaat.

Gering risico
Motor

Injectoren

Vuil of verstopte brandstofinjectoren kunnen leiden tot slecht verbruik.

Symptomen:

Verhoogd brandstofverbruik of slechte motorprestaties.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1165 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Andere Dacia Logan MCV Stepway TCe 90 exemplaren

Type Nummerplaat