Kenteken check TN-436-R
APK geldig tot mei 2026 - 5 eigenaars - 63.736 km (peildatum mei 2024)
Let op: 12 bevindingen voor TN436R
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid BMW 420i Coupé (2018) – Kenteken TN-436-R
Waardebehoud BMW 420i Coupé (2018) – Kenteken TN-436-R
Onderhoud BMW 420i Coupé (2018) – Kenteken TN-436-R
Veiligheid BMW 420i Coupé (2018) – Kenteken TN-436-R
Prestaties BMW 420i Coupé (2018) – Kenteken TN-436-R
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 420i Coupé komen een aantal specifieke details naar voren. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1570 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Sportief en strak coupé-design met luxe High Executive-uitrusting
- Efficiënte en krachtige 2.0-liter N20 benzinemotor met 135 kW (184 pk)
- Soepele en moderne 8-traps Steptronic automaat
- Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik
- Degelijke bouwkwaliteit en premium interieurmaterialen
- Redelijk waardebehoud voor een auto uit 2013
Nadelen
- Mogelijke timing chain slijtage bij hogere kilometerstanden
- Onderhoud en reparaties, vooral automaat, kunnen kostbaar zijn
- Olieverbruik kan optreden bij intensief gebruik
- Wegenbelasting en verzekering relatief hoog voor benzineauto
- Beperkte achterbankruimte door coupé-karakter
- Praktisch gebruikscomfort minder dan bij 4-deurs modellen
Diepgaande beoordeling
Kenteken TN-436-R is een witte BMW 4-serie Coupé uit 2018 met een 1998cc 4-cilinder benzinemotor die 135 pk levert. Deze 420i High Executive uit 2013 combineert sportieve coupé-stijl met een soepele automaat en een luxe uitrusting, oorspronkelijk nieuwprijs circa €52.969.
De motor in deze BMW 420i is een 2.0-liter viercilinder benzinemotor met de motorcode N20, bekend om zijn directe injectie en turbo. Deze motor levert 135 kW (184 pk) en is gekoppeld aan een 8-traps Steptronic automaat. De N20-motor heeft een goede balans tussen prestaties en efficiëntie, met een officiële WLTP-verbruikscijfers rond 6,0-6,5 l/100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,0-8,0 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Bekende motorproblemen zijn onder meer kettingspanning (timing chain) slijtage, soms olieverbruik en problemen met injectoren, maar deze komen minder frequent voor dan bij oudere motoren. Turbo-problemen zijn zeldzaam bij deze motor, mits goed onderhouden.
De 8-traps automatische transmissie (Steptronic) is over het algemeen betrouwbaar en soepel, met goede schakeltijden die bijdragen aan het rijcomfort en de brandstofefficiëntie. Wel kunnen bij hogere kilometerstanden problemen optreden met de mechatronica of olielekkages, wat reparaties kostbaar maakt. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van transmissievloeistof verlengen de levensduur. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.
De jaarlijkse onderhoudskosten voor deze BMW 420i liggen gemiddeld tussen €800 en €1.200, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten tijdelijk verhogen. Wegenbelasting voor een 135 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. De auto heeft een goede waardebehouding, met huidige marktwaarde voor een nette 2013 420i High Executive rond €15.000 tot €20.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie.
Bij aankoop van een BMW 4-serie Coupé 420i High Executive uit 2013 met kenteken TN-436-R is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met aandacht voor de timing chain en transmissie. Controleer op olielekkages en laat een diagnose uitvoeren op de automaat. Een proefrit is essentieel om schakelen en motorloop te beoordelen. De auto biedt een goede combinatie van sportiviteit en luxe, maar onderhoudskosten en wegenbelasting moeten worden meegewogen.
Deze witte BMW 4-serie Coupé met kenteken TN-436-R uit 2018 is een stijlvolle en sportieve coupé met een efficiënte 2.0-liter benzinemotor en soepele automaat. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze 420i High Executive een aantrekkelijke balans tussen rijplezier, comfort en redelijke gebruikskosten.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 30
APK keuring details: 22
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 420i Coupé (TN-436-R)
Wat is de APK status van TN-436-R?
De APK van TN-436-R is geldig tot mei 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is TN-436-R een import auto?
Nee, TN-436-R is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft TN-436-R gehad?
TN-436-R heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1998cc motor in de BMW 420i uit 2013?
De motorcode is N20, een 2.0-liter viercilinder turbobenzinemotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze BMW?
De 8-traps Steptronic automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden mechatronica-problemen vertonen die kostbaar zijn om te repareren.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 420i Coupé 2013?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,0 en 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-cijfers van circa 6,0-6,5 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld liggen de onderhoudskosten tussen €800 en €1.200 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 135 pk benzineauto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie en het gewicht van de auto.
Wat is de huidige marktwaarde van een BMW 420i High Executive uit 2013?
De marktwaarde ligt tussen €15.000 en €20.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain spanners en ketting slijtage
De N20 motor kan bij hogere kilometerstanden problemen krijgen met de kettingspanners, wat leidt tot kettingslijtage en mogelijk motorschade.
Kenmerken:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Olieverbruik
Sommige 420i motoren vertonen verhoogd olieverbruik door zuigerveren of klepafdichtingen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Injectoren verstopping of defect
Directe injectie kan leiden tot vervuiling van injectoren, wat motorstoringen veroorzaakt.
Kenmerken:
Onregelmatige motorloop, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Automaat mechatronica storingen
De 8-traps automaat kan problemen krijgen met de mechatronica, wat leidt tot schakelproblemen.
Kenmerken:
Schokken bij schakelen, vastlopen in een versnelling, foutmeldingen.
Elektronische storingen in iDrive systeem
Het iDrive infotainmentsysteem kan storingen vertonen of traag reageren.
Kenmerken:
Bevriezen scherm, uitval functies, herstarten nodig.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1570 kg. Dat is 31% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.