Kenteken check TN-972-X

APK geldig tot okt 2026 - 2+ eigenaars - 189.752 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-331394
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
TN-972-X
Merk voertuig
Volvo
Volvo logo
Uitvoering
V70 T4
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken TN-972-X: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Zwart
Brandstoftype
Benzine
Volvo V70 T4 2011

Betrouwbaarheid Volvo V70 T4 (2011) – Kenteken TN-972-X

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
68

Waardebehoud Volvo V70 T4 (2011) – Kenteken TN-972-X

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Volvo V70 T4 (2011) – Kenteken TN-972-X

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
68

Veiligheid Volvo V70 T4 (2011) – Kenteken TN-972-X

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
90

Prestaties Volvo V70 T4 (2011) – Kenteken TN-972-X

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
79

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 11.000 - € 13.000
Adviesprijs nieuw
€ 46.187
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
212 dagen
Eigenaarhistorie
2+ eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
B4164T
Vergelijkbare voertuigen in NL
19 voertuigen
Bekeken
358 keer

Expertrapport

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Volvo V70 T4 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1705 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer zuinige benzinemotor voor een grote stationwagen
  • Moderne turbo-technologie voor voldoende trekkracht
  • Ruime en praktische laadcapaciteit
  • Hoge mate van comfort en luxe-uitrusting in Momentum-uitvoering
  • Betrouwbaarheid van Volvo, ook bij hogere kilometerstanden
  • Relatief lage aanschafprijs vergeleken met nieuwprijs

Minpunten

  • Zeer zeldzaam, dus minder onderdelen en specialistische kennis bij garages
  • Minder karakteristiek dan de klassieke 5-cilinder Volvo-motoren
  • Hogere wegenbelasting dan een vergelijkbare diesel
  • Automaat kan bij slecht onderhoud problemen geven
  • Olieverbruik en turbo-gevoeligheid bij verwaarlozing
  • Minder sportief imago dan de R-varianten

Volledige analyse

Kenteken TN-972-X is een zwarte Volvo V70 uit 2011 met een 1595cc 4-cilinder benzinemotor (132pk) en automaat. Deze variant, bekend als de 1.6 T4 Momentum, is een zeldzame verschijning op de Nederlandse markt. In dit rapport vind je alle technische details, veelvoorkomende problemen, onderhoudskosten, verbruik, marktwaarde en praktische tips voor (potentiële) kopers.

## Motorcode & Technische Specificaties De 1.6 T4 motor in de Volvo V70 2011 heeft een cilinderinhoud van 1595cc en levert 132kW (180pk) bij 5700 toeren[6][8]. De motorcode voor deze specifieke 1.6 T4 is **B4164T3** (let op: deze code is afgeleid uit internationale databases, exacte Nederlandse homologatie kan afwijken; controleer altijd het kentekenbewijs of vraag na bij een Volvo-dealer). Deze motor is een moderne, lichte 4-cilinder met directe benzine-injectie en turbo, ontworpen voor een goede balans tussen prestaties en verbruik. In de praktijk is deze motor echter zeldzaam in de V70; de meeste Nederlandse V70’s uit deze periode hebben een 2.4 of 2.5 5-cilinder benzinemotor of een dieselmotor[1][2]. ## Bekende Problemen **Timing chain (distributieketting):** Geen grote problemen bekend, maar bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan slijtage optreden. Regelmatige olieverversing is cruciaal. **Ernst: yellow** (licht). **Turbo:** De turbo van de 1.6 T4 is relatief betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik of slecht onderhoud problemen geven (olielekkage, lagerslijtage). **Ernst: orange** (matig). **Injectoren:** Directe injectie betekent gevoeligheid voor vervuiling. Regelmatig onderhoud en goede brandstofkwaliteit zijn belangrijk. **Ernst: yellow** (licht). **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of na langdurig kort ritten. **Ernst: yellow** (licht). **Transmissie (automaat):** De Powershift/Geartronic automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij slecht onderhoud of hoge kilometerstanden schakelproblemen geven. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) wordt aangeraden. **Ernst: orange** (matig). ## Verbruik **WLTP vs praktijk:** Officieel verbruik voor deze motor is niet exact bekend voor de V70, maar vergelijkbare motoren in andere Volvo-modellen halen rond de 1 op 14 (7,1 l/100km) in de praktijk. Het WLTP-cijfer zal lager liggen (rond 1 op 16-17), maar in de praktijk is 1 op 12-14 realistisch, afhankelijk van rijstijl en gebruik. ## Marktwaarde & Waardebehoud De 1.6 T4 Momentum is zeldzaam in Nederland, wat zowel een voordeel (uniekheid) als nadeel (minder onderdelen, minder kennis bij garages) kan zijn. De huidige marktwaarde voor een 2011 Volvo V70 1.6 T4 Momentum in goede staat ligt tussen de €4.000 en €7.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Waardebehoud is matig tot redelijk voor een Volvo van deze leeftijd; het blijft een Volvo, maar de 1.6 T4 is minder gewild dan de klassieke 5-cilinders of diesels. ## Onderhoudskosten **APK:** €35-€50 per jaar. **Servicebeurt (klein/groot):** €200-€400 per jaar, afhankelijk van werkzaamheden. **Reparaties:** Gemiddeld €500-€1.000 per jaar bij oudere auto’s, afhankelijk van onderhoudshistorie. **Transmissie-onderhoud:** Olieverversing automaat circa €200-€300 per 60.000 km. ## Wegenbelasting Voor een benzineauto van 132pk (97kW) betaal je in 2025 in Nederland circa **€88 per maand** aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). Dit is gebaseerd op het gewicht en de brandstofsoort; exact bedrag hangt af van provincie en eventuele kortingen. ## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Zeer zuinige benzinemotor voor een grote stationwagen[6][8]. - Moderne turbo-technologie zorgt voor voldoende trekkracht. - Goede binnenruimte en praktische laadcapaciteit (maximaal 1.600 liter)[4]. - Hoge mate van comfort en luxe-uitrusting in Momentum-uitvoering. - Betrouwbaarheid van Volvo, ook bij hogere kilometerstanden. - Relatief lage aanschafprijs vergeleken met nieuwprijs. **Nadelen** - Zeer zeldzaam, dus minder onderdelen en specialistische kennis bij garages. - Minder karakteristiek dan de klassieke 5-cilinder Volvo-motoren. - Hogere wegenbelasting dan een vergelijkbare diesel. - Automaat kan bij slecht onderhoud problemen geven. - Olieverbruik en turbo-gevoeligheid bij verwaarlozing. - Minder sportief imago dan de R-varianten. ## Veelvoorkomende Problemen (met ernst en categorie) | Probleem | Categorie | Ernst | Omschrijving | |---------------------|-----------|---------|------------------------------------------------------------------------------| | Olieverbruik | Motor | yellow | Kan toenemen bij hogere kilometerstanden of kort ritten. | | Turbo slijtage | Motor | orange | Bij intensief gebruik of slecht onderhoud. | | Injector vervuiling | Motor | yellow | Directe injectie gevoelig voor vervuiling, regelmatig onderhoud nodig. | | Automaat schakelen | Transmissie | orange | Powershift/Geartronic kan schakelproblemen geven bij verwaarlozing. | | Elektronica foutjes | Elektronica | yellow | Incidenteel meldingen van storingslampjes of CAN-bus problemen. | ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de Volvo V70 1.6 T4 Momentum?** Antwoord: Reken op 1 op 12-14 (7,1-8,3 l/100km) in de praktijk, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **2. Hoe betrouwbaar is de automaat in deze Volvo?** Antwoord: De automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Olieverversing elke 60.000 km wordt aangeraden. **3. Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?** Antwoord: Gemiddeld €200-€400 voor service, €500-€1.000 voor reparaties, en €35-€50 voor APK. **4. Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?** Antwoord: Circa €88 per maand in 2025 voor een benzineauto van 132pk. **5. Is de 1.6 T4 motor krachtig genoeg voor de V70?** Antwoord: Ja, de motor levert voldoende vermogen (180pk) voor dagelijks gebruik, maar is minder karakteristiek dan de 5-cilinders. **6. Zijn er veel problemen bekend met deze motor?** Antwoord: Geen grote problemen, maar olieverbruik, turbo- en injectoronderhoud vragen aandacht bij oudere exemplaren. ## Conclusie Deze zwarte Volvo V70 met kenteken TN-972-X uit 2011 is een zeldzame, zuinige en comfortabele stationwagen met een moderne 1.6 T4 benzinemotor en automaat. De auto biedt veel ruimte, luxe en betrouwbaarheid, maar vraagt wel om goed onderhoud – vooral aan de turbo, injectoren en automaat. De marktwaarde is aantrekkelijk voor een Volvo van deze leeftijd, maar de wegenbelasting is relatief hoog. Voor de liefhebber van een unieke, praktische en comfortabele auto is de V70 1.6 T4 Momentum een interessante keuze.

## Transmissie & Rijgedrag De Volvo V70 1.6 T4 Momentum uit 2011 is uitgerust met een 6-traps automaat (Powershift/Geartronic)[8]. Deze transmissie biedt soepele schakelingen en past goed bij het comfortabele karakter van de V70. In de praktijk is de automaat betrouwbaar, maar bij verwaarlozing of hoge kilometerstanden kunnen schakelproblemen ontstaan. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is essentieel voor een lange levensduur. Onderhoudskosten voor de automaat liggen rond de €200-€300 per beurt. Het rijgedrag is typisch Volvo: comfortabel, stabiel en rustig. De voorwielaandrijving zorgt voor voldoende grip, maar de auto is niet sportief. De 1.6 T4 motor levert voldoende vermogen voor dagelijks gebruik, maar mist het karakter en de souplesse van de grotere 5-cilinder motoren.

## Praktische Kosten **Wegenbelasting:** Circa €88 per maand (2025) voor een benzineauto van 132pk. **Verzekering:** WA+ beperkt casco vanaf €30-€50 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats. **Brandstofkosten:** Bij 15.000 km/jaar en 1 op 13: circa €1.730 per jaar (benzineprijs €1,90/l). **Onderhoud:** Service €200-€400, reparaties €500-€1.000, APK €35-€50. **Afschrijving:** Gemiddeld €500-€1.000 per jaar, afhankelijk van staat en kilometerstand.

## Aankoopadvies Controleer bij aankoop van TN-972-X altijd: - **Onderhoudshistorie:** Zijn alle services volgens schema uitgevoerd? - **Transmissie:** Test de automaat uitgebreid op soepel schakelen. - **Motor:** Let op olieverbruik, turbo-geluid en storingslampjes. - **APK-historie:** Zijn er herhaalde gebreken gemeld? - **Carrosserie:** Controleer op roest, vooral bij de wielkasten en onderkant. Vraag een proefrit aan en laat eventueel een onafhankelijke keuring uitvoeren. De V70 1.6 T4 Momentum is een unieke, comfortabele en praktische auto, maar vraagt om een zorgvuldige aankoop en goed onderhoud.

Deze zwarte Volvo V70 met kenteken TN-972-X uit 2011 is een zeldzame verschijning op de Nederlandse markt. De auto combineert zuinigheid, comfort en praktijk met de betrouwbaarheid van Volvo. Goed onderhoud is essentieel, vooral aan de turbo, injectoren en automaat. De marktwaarde is aantrekkelijk, maar de wegenbelasting is relatief hoog. Voor de liefhebber van een unieke, comfortabele en praktische stationwagen is de V70 1.6 T4 Momentum een interessante keuze.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Radio
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Bandenspanningcontrole €70
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1020
Regensensor €100
Adaptive Cruise Control €1700
Vermoeidheidsherkenning €700
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €920
Parkeerhulp €510
Navigatie €2410
eCall €850
Metallic lak €900

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 februari 2026
APR 2011

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
11 april 2011
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Band met laag profiel

10 oktober 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

APK keuring details: De band is beschadigd, De schokdemper werkt niet naar behoren, De bevestiging van de remvoering raakt de trommel of schijf

APK keuring details: Lekkende schokdemper, Slijtage remsysteem

APK keuring details: De stofhoes van de stuurinrichting is beschadigd en sluit niet goed af, Kentekenverlichting defect of ontbreekt, Band met laag profiel

APK keuring details: De stofhoes van de stuurinrichting is beschadigd en sluit niet goed af

APK keuring details: De stofhoes van de stuurinrichting is beschadigd en sluit niet goed af

11 oktober 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 17

Afbeeldingen

Volvo V70 T4 2011 – Afbeelding 1
februari 2026
Volvo V70 T4 2011 – Afbeelding 2
februari 2026
Volvo V70 T4 2011 – Afbeelding 3
februari 2026
Volvo V70 T4 2011 – Afbeelding 4
februari 2026
Volvo V70 T4 2011 – Afbeelding 5
februari 2026

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 11-10-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode B4164T
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1596 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 180 pk (132 kW)
Maximaal koppel 240 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Automaat
Milieuklasse Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet stationwagen
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Zwart
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,82 m
Breedte excl. spiegels 1,88 m
Voertuighoogte 1,55 m
Afstand tussen assen 2,82 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading 699 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,9 s
Topsnelheid begrensd 215 km/u
Verbruik gecombineerd 7,7 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 179 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over Volvo V70 T4 (TN-972-X)

Wat is de APK status van TN-972-X?

De APK van TN-972-X is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is TN-972-X een import auto?

Ja, TN-972-X is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft TN-972-X gehad?

TN-972-X heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Volvo V70 1.6 T4 Momentum?

Reken op 1 op 12-14 (7,1-8,3 l/100km) in de praktijk, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

Hoe betrouwbaar is de automaat in deze Volvo?

De automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Olieverversing elke 60.000 km wordt aangeraden.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €200-€400 voor service, €500-€1.000 voor reparaties, en €35-€50 voor APK.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Circa €88 per maand in 2025 voor een benzineauto van 132pk.

Is de 1.6 T4 motor krachtig genoeg voor de V70?

Ja, de motor levert voldoende vermogen (180pk) voor dagelijks gebruik, maar is minder karakteristiek dan de 5-cilinders.

Zijn er veel problemen bekend met deze motor?

Geen grote problemen, maar olieverbruik, turbo- en injectoronderhoud vragen aandacht bij oudere exemplaren.

Veel voorkomende klachten

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Kan toenemen bij hogere kilometerstanden of kort ritten

Signalen:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Matig risico
Motor

Turbo slijtage

Bij intensief gebruik of slecht onderhoud

Signalen:

Turbo-geluid, vermogensverlies

Gering risico
Motor

Injector vervuiling

Directe injectie gevoelig voor vervuiling

Signalen:

Onregelmatig stationair, storingslampje

Matig risico
Transmissie

Automaat schakelen

Powershift/Geartronic kan schakelproblemen geven bij verwaarlozing

Signalen:

Horten, schokken, vertraagd schakelen

Gering risico
Elektronica

Elektronica foutjes

Incidenteel meldingen van storingslampjes of CAN-bus problemen

Signalen:

Storingslampje, vreemd gedrag accessoires

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Volvo

Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2011) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1705 kg. Dat is 42% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Volvo V70 T4 exemplaren

Auto Nummerplaat