Kenteken check TS-209-X
APK geldig tot mei 2027 - 9+ eigenaars
Let op: 16 bevindingen voor TS209X
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz GLA 220 d (2018) – Kenteken TS-209-X
Waardebehoud Mercedes-Benz GLA 220 d (2018) – Kenteken TS-209-X
Onderhoud Mercedes-Benz GLA 220 d (2018) – Kenteken TS-209-X
Veiligheid Mercedes-Benz GLA 220 d (2018) – Kenteken TS-209-X
Prestaties Mercedes-Benz GLA 220 d (2018) – Kenteken TS-209-X
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz GLA 220 d komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1540 kg en diesel.
Voordelen & Nadelen
Voordelen
- Zeer zuinige dieselmotor met laag praktijkverbruik, zeker op de snelweg[6].
- Comfortabele en stille automaat (7G-DCT) met vloeiende schakelingen.
- Premium interieur en ruime zitplaatsen voor een midi-SUV.
- Goede betrouwbaarheid van de OM651-motor bij goed onderhoud.
- Lage onderhoudskosten vergeleken met 4MATIC-varianten.
- Aantrekkelijk design en hoge restwaarde in het segment.
Minpunten
- Wegenbelasting voor diesels is hoog in Nederland (ca. €88/maand).
- Automaatonderhoud is duurder dan bij handgeschakelde modellen.
- Beperkte bagageruimte (415 liter) vergeleken met grotere SUV’s.
- Sommige elektronische systemen (o.a. infotainment) kunnen storingsgevoelig zijn.
- Motor kan bij slecht onderhoud last krijgen van distributieketting, turbo of injectoren.
- Praktijkverbruik ligt vaak hoger dan de officiële WLTP-cijfers.
Volledige analyse
Kenteken TS-209-X is een zwarte Mercedes-Benz GLA-klasse uit 2018 met een 2143cc diesel motor, automaat en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV combineert Duitse luxe met praktische alledaagse inzetbaarheid. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, onderhoud, verbruik, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek voor deze variant.
De Mercedes-Benz GLA-klasse 220 d Business (2018) is uitgerust met een 2.143cc (OM 651) viercilinder dieselmotor, goed voor 130 pk (96 kW) en 350 Nm koppel[1][3]. Deze motorcode is bekend om zijn betrouwbaarheid, maar kent ook enkele aandachtspunten. De motor is voorzien van een distributieketting (timing chain), die over het algemeen lang meegaat, maar bij intensief gebruik of slecht onderhoud kan slijtage optreden. Turbo’s en injectoren zijn doorgaans betrouwbaar, maar kunnen bij hoge kilometerstanden problemen geven. Olieverbruik is bij deze motor meestal beperkt, maar regelmatige controle blijft belangrijk.
Deze GLA-klasse heeft een 7-traps automaat (7G-DCT), die soepel en comfortabel schakelt. De automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden last krijgen van schokken of vertraging in het schakelen. Onderhoudskosten voor de automaat zijn relatief hoog vergeleken met een handgeschakelde versie; een olieverversing wordt om de 60.000 km aangeraden en kost circa €300-€400. De voorwielaandrijving zorgt voor een zuiniger verbruik en lagere onderhoudskosten dan de 4MATIC-variant.
Het praktijkverbruik van de GLA 220 d ligt rond de 1 op 18 (5,6 l/100 km) op de snelweg en 1 op 14 (7,1 l/100 km) in de stad, afhankelijk van rijstijl en onderhoud[6]. De WLTP-cijfers zijn optimistischer (officieel tot 1 op 22,7 of 4,4 l/100 km), maar in de praktijk haalbaar bij rustig rijden. De wegenbelasting voor een 130 pk diesel in Nederland bedraagt in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). APK-kosten zijn standaard (€35-€50), jaarlijkse onderhoudskosten (service, kleine reparaties) liggen tussen de €400 en €800, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand.
De huidige marktwaarde van een zwarte Mercedes-Benz GLA-klasse 220 d Business (2018) met kenteken TS-209-X schommelt tussen de €18.000 en €24.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is redelijk, maar minder sterk dan bij premium benzine-SUV’s. Deze auto is vooral interessant voor wie zuinigheid, comfort en een premium uitstraling zoekt.
Deze zwarte Mercedes-Benz GLA-klasse met kenteken TS-209-X uit 2018 is een praktische en zuinige midi-SUV met een luxe uitstraling. De 2143cc dieselmotor en 7-traps automaat bieden voldoende vermogen en comfort voor dagelijks gebruik, maar vragen om regelmatig en zorgvuldig onderhoud. De auto is geschikt voor zowel stadsverkeer als lange ritten, met een redelijk waardebehoud en acceptabele onderhoudskosten voor het segment.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 09
APK keuring details: 00
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: 26
De waarschuwingsinrichting van het bandenspanning controlesysteem geeft een melding
APK keuring details: De waarschuwingsinrichting van het bandenspanning controlesysteem geeft een melding
APK keuring details: 46
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Mercedes-Benz GLA 220 d (TS-209-X)
Wat is de APK status van TS-209-X?
De APK van TS-209-X is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is TS-209-X een import auto?
Ja, TS-209-X is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft TS-209-X gehad?
TS-209-X heeft 9+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de GLA 220 d Business?
In de praktijk haal je gemiddeld 1 op 16 (6,3 l/100 km), met uitschieters naar 1 op 18 (5,6 l/100 km) op de snelweg en 1 op 14 (7,1 l/100 km) in de stad, afhankelijk van rijstijl en onderhoud[6].
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
Voor een 130 pk diesel betaal je in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar).
Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?
Regelmatige olieverversing, tijdige vervanging distributieketting, controle op turbo en injectoren, en automaatolie verversen om de 60.000 km.
Hoe betrouwbaar is de 7-traps automaat?
De automaat is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden schokken of vertraging vertonen. Onderhoud is essentieel.
Wat is de huidige marktwaarde van een GLA 220 d Business uit 2018?
Tussen de €18.000 en €24.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Zijn er bekende elektronische problemen?
Sommige eigenaren melden storingsgevoelige infotainment- en boordcomputersystemen, maar ernstige problemen zijn zeldzaam.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting slijtage
Bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud kan de distributieketting verslijten, wat tot motorschade kan leiden.
Symptomen:
Tikgeluid, motorstoring.
Turbo problemen
Turbolader kan bij intensief gebruik of slecht onderhoud defect raken.
Symptomen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling.
Injector storingen
Brandstofinjectoren kunnen vervuilen of defect raken, vooral bij langdurig stadsgebruik.
Symptomen:
Onregelmatig stationair toerental, storingslampje.
Automaat schokken
7G-DCT automaat kan bij hoge kilometerstanden schokken of vertraging vertonen.
Symptomen:
Harde schakelingen, vertraging bij optrekken.
Elektronica storingsgevoelig
Infotainment- en boordcomputersystemen kunnen storingen geven.
Symptomen:
Beeldscherm valt uit, systemen resetten zichzelf.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1540 kg. Dat is 28% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.