Kenteken check X-808-NH

APK geldig tot apr 2027 - 4+ eigenaars - 6.200 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-398558
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
X-808-NH
Automerk
Dacia
Dacia logo
Uitvoering
Sandero Stepway TCe 90
Kilometerstand
Onlogisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-808-NH: Onlogisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Wit
Brandstoftype
Benzine
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023

Betrouwbaarheid Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken X-808-NH

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
55

Waardebehoud Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken X-808-NH

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
95

Onderhoud Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken X-808-NH

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
70

Veiligheid Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken X-808-NH

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2023) – Kenteken X-808-NH

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
64

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 15.000 - € 18.000
Nieuwprijs
€ 19.578
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
387 dagen
Eigenaarhistorie
4+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H4D E4
Vergelijkbare voertuigen in NL
8 voertuigen
Bekeken
350 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Dacia Sandero Stepway TCe 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1152 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zuinig verbruik
  • Lage aanschafprijs
  • Betrouwbaarheid van de handmatige transmissie
  • Stijlvol design
  • Goede waardebehoud

Waar je op moet letten

  • Beperkte motorprestaties
  • Simpel interieur
  • Geen geavanceerde veiligheidsfuncties
  • Beperkte opties voor aanpassingen

Uitgebreide analyse

Kenteken X-808-NH is een witte Dacia Sandero Stepway uit 2023 met een 999cc motor. Deze auto is een populaire keuze voor Nederlandse autokopers vanwege zijn prijs-kwaliteitverhouding en zuinige verbruik.

De Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 Essential uit 2021 is uitgerust met een 999cc 3-cilinder in-line turbo benzine motor, die 67 pk levert. De motorcode voor deze 999cc motor is niet specifiek gedocumenteerd in de zoekresultaten, maar het is een standaard 1.0-liter turbocharged engine.

De auto heeft een handmatige transmissie, wat bekend staat om zijn betrouwbaarheid. Er zijn geen specifieke bekende defecten gerapporteerd voor de handmatige transmissie van deze variant.

Het verbruik volgens de WLTP-test is niet specifiek vermeld voor deze variant, maar de praktijk wijst op een zuinig verbruik van rond de 42 mpg voor de TCe 90 versie[1]. De huidige marktwaarde van de Dacia Sandero Stepway uit 2021 ligt rond de €12.000 tot €15.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. Onderhoudskosten zijn relatief laag, met een jaarlijkse APK en servicekosten van ongeveer €200 tot €500.

De Dacia Sandero Stepway is een goede keuze voor wie een betaalbare en zuinige auto zoekt. De wegenbelasting voor een 67 pk motor in Nederland is relatief laag.

Deze witte Dacia Sandero Stepway met kenteken X-808-NH uit 2023 is een aantrekkelijke optie voor wie een compacte, zuinige auto zoekt met een lage aanschafprijs en onderhoudskosten.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Noodremassistentie
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
eCall
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Airconditioning €800
Parkeerhulp Pakket
Metallic lak €500

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

APR 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
11 april 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,200 km geregistreerd

XXX,200 km
INFO
16 januari 2024
APR 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 april 2023
Toon volledige historie

Volledige historie beschikbaar

Keuringsresultaten

Afbeeldingen

Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 1
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 2
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 3
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 4
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 5
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 6
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 7
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2023 – Afbeelding 8

+2

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 24-04-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4D E4
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 91 pk (67 kW)
Trekkracht 160 Nm
Wielaandrijving N.v.t.
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Wit
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Import

Afmetingen & Gewichten

Lengte bumper tot bumper 4,1 m
Totale breedte 1,85 m
Voertuighoogte 1,54 m
Wielafstand 2,6 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 12,0 s
Topsnelheid begrensd 172 km/u
Verbruik gecombineerd 5,0 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 126 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Dacia Sandero Stepway TCe 90 (X-808-NH)

Wat is de APK status van X-808-NH?

De APK van X-808-NH is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-808-NH een import auto?

Ja, X-808-NH is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft X-808-NH gehad?

X-808-NH heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de topsnelheid van de Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90?

De topsnelheid is 107 mph (172 km/h)[1].

Wat is het brandstofverbruik van de Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90?

Het gecombineerde verbruik is ongeveer 42 mpg[1].

Wat is de prijs van de Dacia Sandero Stepway 1.0 TCe 90 bij lancering?

De nieuwprijs was €17.935[bron].

Wat is de huidige marktwaarde van de Dacia Sandero Stepway uit 2021?

Rond de €12.000 tot €15.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Ongeveer €200 tot €500 voor APK en service.

Hoeveel wegenbelasting betaal je voor een 67 pk motor in Nederland?

De wegenbelasting is relatief laag, maar exacte bedragen hangen af van de gemeente en andere factoren.

Bekende aandachtspunten

Laag risico
Motor

Timing Chain

Er zijn geen specifieke problemen gerapporteerd met de timing chain van deze motor.

Signalen:

Geen specifieke symptomen gerapporteerd.

Laag risico
Motor

Turbo

Geen specifieke problemen met de turbo gerapporteerd.

Signalen:

Geen specifieke symptomen gerapporteerd.

Laag risico
Motor

Injectoren

Geen specifieke problemen met de injectoren gerapporteerd.

Signalen:

Geen specifieke symptomen gerapporteerd.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1152 kg. Dat is 4% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Dacia Sandero Stepway TCe 90 modellen

Type Nummerplaat