Kenteken check XN-104-S
APK geldig tot feb 2028 - 4 eigenaars - 181.601 km (peildatum jul 2025)
Let op: 10 bevindingen voor XN104S
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Mazda 3 SKYACTIV-G 120 (2019) – Kenteken XN-104-S
Waardebehoud Mazda 3 SKYACTIV-G 120 (2019) – Kenteken XN-104-S
Onderhoud Mazda 3 SKYACTIV-G 120 (2019) – Kenteken XN-104-S
Veiligheid Mazda 3 SKYACTIV-G 120 (2019) – Kenteken XN-104-S
Prestaties Mazda 3 SKYACTIV-G 120 (2019) – Kenteken XN-104-S
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mazda 3 SKYACTIV-G 120 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mazda op basis van 1280 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Efficiënte en zuinige 2.0 SkyActiv-G motor met directe injectie
- Betrouwbare handgeschakelde 6-versnellingsbak
- Goede wegligging en rijcomfort voor een compacte sedan
- Redelijk laag wegenbelastingtarief voor 88 pk benzine
- Degelijke bouwkwaliteit en moderne veiligheidsvoorzieningen
- Redelijk waardebehoud op de tweedehandsmarkt
Minpunten
- Mogelijk licht verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Koppeling en synchronisatieringen kunnen slijten bij intensief gebruik
- Geen turbo, dus minder koppel bij lage toeren
- Praktijkverbruik ligt iets hoger dan WLTP-cijfers
- Beperkte ruimte achterin vergeleken met grotere sedans
- Onderhoudskosten kunnen oplopen bij verwaarlozing
Uitgebreide analyse
Kenteken XN-104-S is een grijze Mazda 3 2.0 SkyActiv-G 120 GT-M uit 2019 met een 1998cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte sedan met voorwielaandrijving heeft een nieuwprijs van circa €30.100 en staat bekend om zijn efficiënte SkyActiv-technologie.
De motorcode van de 2.0 SkyActiv-G 120 pk motor in de Mazda 3 uit 2016 is doorgaans de PE-VPS of PE-VPR, een 1998cc 4-cilinder benzinemotor met directe injectie en een compressieverhouding van 13:1. Deze motor levert ongeveer 120 pk (88 kW) en 210 Nm koppel. Bekende problemen met deze motor zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van matig olieverbruik en incidentele problemen met de timing chain spanning, hoewel deze ketting doorgaans duurzaam is. Turbo's zijn niet van toepassing op deze atmosferische motor, en injectoren vertonen zelden defecten bij normaal onderhoud.
De handgeschakelde transmissie van deze Mazda 3 is een 6-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn sporadische meldingen van slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen, vooral bij intensief stadsgebruik of onzorgvuldig schakelen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en vervanging van de koppeling indien nodig, wat gemiddeld tussen de €600 en €900 kan kosten. Regelmatig onderhoud en soepel schakelen verlengen de levensduur.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €800. Grotere reparaties zijn zeldzaam bij goed onderhoud.
De huidige marktwaarde van een Mazda 3 2.0 SkyActiv-G 120 GT-M uit 2016 met handgeschakelde versnellingsbak ligt in Nederland tussen de €10.000 en €13.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze auto behoudt zijn waarde redelijk goed dankzij de betrouwbare techniek en zuinige motor. Bij aankoop is het belangrijk te letten op onderhoudsdocumentatie, slijtage aan koppeling en eventuele olieverbruikssporen. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen.
Deze grijze Mazda 3 met kenteken XN-104-S uit 2019 is een betrouwbare en zuinige compacte sedan met een efficiënte 2.0 SkyActiv-G motor en handgeschakelde transmissie. Met een goede balans tussen prestaties, verbruik en onderhoudskosten is het een aantrekkelijke keuze voor Nederlandse autokopers die op zoek zijn naar een praktische en plezierige auto.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
De band heeft onvoldoende profiel, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
De band is beschadigd, De bevestiging van de remvoering raakt de trommel of schijf
APK keuring details: De band is beschadigd, De bevestiging van de remvoering raakt de trommel of schijf
Voertuigfoto's
+12
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Verzekeringsstatus
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Mazda 3 SKYACTIV-G 120 (XN-104-S)
Wat is de APK status van XN-104-S?
De APK van XN-104-S is geldig tot februari 2028. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is XN-104-S een import auto?
Nee, XN-104-S is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft XN-104-S gehad?
XN-104-S heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 2.0 SkyActiv-G 120 pk motor?
De motorcode is meestal PE-VPS of PE-VPR, een 1998cc 4-cilinder benzinemotor met directe injectie en 13:1 compressieverhouding.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar, met incidentele slijtage aan koppeling en synchronisatieringen bij intensief gebruik.
Wat is het praktijkverbruik van deze Mazda 3?
Het praktijkverbruik ligt rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,5 tot 6,0 liter.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld tussen €500 en €800 inclusief APK, service en kleine reparaties, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?
Voor een 88 pk benzineauto ligt de wegenbelasting in Nederland rond €120 tot €150 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van deze Mazda 3 uit 2016?
De marktwaarde ligt tussen €10.000 en €13.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat van de auto.
Veel voorkomende klachten
Olieverbruik motor
Sommige eigenaren melden verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden, mogelijk door slijtage aan zuigerveren.
Symptomen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Koppeling slijtage
Versnelde slijtage van de koppeling bij intensief stadsverkeer of onzorgvuldig schakelen.
Symptomen:
Slippen van koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandende koppeling.
Synchronisatiering defect
Versleten synchronisatieringen kunnen schakelen bemoeilijken, vooral bij terugschakelen.
Symptomen:
Krakend geluid bij schakelen, schokkerig schakelen.
Timing chain spanning
Soms problemen met de kettingspanner die geluid kan veroorzaken, maar zelden kettingbreuk.
Symptomen:
Tikkend geluid uit motor, vooral bij koude start.
Elektronische storingen
Incidentele meldingen van storingen in het motormanagement of sensoren, meestal eenvoudig te resetten.
Symptomen:
Waarschuwingslampjes op dashboard, verminderde motorprestaties.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mazda
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mazda uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1280 kg. Dat is 7% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.