Kenteken check XP-791-R
APK verlopen - 3+ eigenaars
11 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken XP791R
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Touran 2.0 TDI SCR (2018) – Kenteken XP-791-R
Waardebehoud VW Touran 2.0 TDI SCR (2018) – Kenteken XP-791-R
Onderhoud VW Touran 2.0 TDI SCR (2018) – Kenteken XP-791-R
Veiligheid VW Touran 2.0 TDI SCR (2018) – Kenteken XP-791-R
Prestaties VW Touran 2.0 TDI SCR (2018) – Kenteken XP-791-R
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Touran 2.0 TDI SCR komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1615 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Ruimte voor zeven personen en grote kofferbak
- Comfortabel en stabiel rijgedrag, ook op lange afstanden
- Zuinige dieselmotor met praktijkverbruik rond 1 op 17
- Betrouwbare EA288-motor bij goed onderhoud
- Goede uitrusting in Highline-uitvoering
- SCR-technologie voor lagere uitstoot en toekomstbestendigheid
Aandachtspunten
- Hoge wegenbelasting voor diesel-MPV’s in Nederland
- Risico op dure DSG-reparaties bij verwaarlozing
- Strikte onderhoudsintervallen noodzakelijk
- Minder geschikt voor korte ritten (roetfilter)
- Interieur slijtage bij intensief gebruik
- Gemiddeld waardebehoud, na 10 jaar circa 30-40% van nieuwwaarde
Gedetailleerde analyse
Kenteken XP-791-R is een grijze Volkswagen Touran uit 2018 met een 1968cc 2.0 TDI SCR Highline 7p dieselmotor, automaat en voorwielaandrijving. Deze midi-MPV biedt ruimte voor zeven personen en was bij introductie nieuw geprijsd rond €41.605. In dit rapport vind je een objectieve analyse van techniek, praktijk, onderhoud, marktwaarde en veelvoorkomende problemen, specifiek voor deze variant.
## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 2.0 TDI SCR Highline uit 2015 heeft een 1968cc viercilinder dieselmotor met common rail-inspuiting en SCR (Selective Catalytic Reduction) voor schonere uitstoot. De motorcode voor deze 110pk (81kW) variant is doorgaans **EA288**. Dit blok is bekend uit meerdere Volkswagen-modellen en staat bekend om zijn betrouwbaarheid, mits tijdig onderhouden[2]. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De EA288-motor heeft een kettingaandrijving. Bij onvoldoende olieonderhoud of hoge kilometers kan slijtage optreden, wat tot ernstige motorschade kan leiden. Controleer altijd het oliepeil en laat de ketting tijdig inspecteren (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Turbo:** Turbo’s op deze motoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar bij intensief gebruik of slecht onderhoud kunnen problemen ontstaan (categorie: Motor, ernst: **yellow**). - **Injectoren:** Common rail-injectoren zijn duur in onderhoud en kunnen vervuild raken door slechte dieselkwaliteit. Regelmatig onderhoud en gebruik van goede brandstof zijn belangrijk (categorie: Motor, ernst: **orange**). - **Oliewissel & olieverbruik:** Deze motor vraagt om strikte olie-intervallen (maximaal 15.000 km of 1 jaar). Te lang wachten kan leiden tot olieverbruik en vervuiling van het EGR-systeem (categorie: Motor, ernst: **yellow**). **Prestaties** De 2.0 TDI 110pk levert voldoende trekkracht voor een MPV, met een koppel van 250 Nm bij lage toeren. De topsnelheid ligt rond 190 km/u en de 0-100 km/u sprint duurt circa 11 seconden (afhankelijk van belading en transmissie)[2].
## Transmissie & Rijgedrag **Automaat** Deze Touran is leverbaar met een 6-traps DSG-automaat (Dual Clutch). Deze transmissie staat bekend om zijn vlotte schakelingen, maar kent ook bekende problemen: - **DSG-problemen:** Vooral bij oudere exemplaren of bij onvoldoende onderhoud kunnen koppelingspakketten en mechatronische units defect raken. Reparatiekosten lopen snel op (categorie: Transmissie, ernst: **orange**). - **Onderhoudskosten:** Een DSG-oliebeurt is elke 60.000 km vereist (ca. €250-€350). Laat dit altijd uitvoeren bij een erkend bedrijf. **Rijgedrag** De Touran rijdt comfortabel en stabiel, ook met volle belading. Het chassis is afgeleid van de Golf, waardoor de auto wendbaar aanvoelt voor een MPV. De vering is soepel, maar grotere wielen (zoals op de Highline) kunnen het comfort iets verminderen[3].
## Praktijk, Verbruik & Kosten **Verbruik** - **WLTP:** Officieel verbruik ligt rond de 4,5 l/100 km (ca. 1 op 22)[8]. - **Praktijk:** In de praktijk verbruiken de meeste eigenaren tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km (1 op 15-18), afhankelijk van rijstijl en belading. **Wegenbelasting** Voor een diesel van 110pk uit 2015 betaal je in Nederland in 2025 circa **€88 per maand** (€1.056 per jaar), afhankelijk van provincie en gewichtsklasse. **Onderhoudskosten** - **APK:** €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €200-€400 per jaar, afhankelijk van kilometerstand en type beurt. - **Reparaties:** Budgeteer €500-€1.000 per jaar voor onverwachte kosten (remmen, ophanging, elektronica). - **DSG-onderhoud:** Elke 60.000 km (ca. €300). **Marktwaarde & Waardebehoud** Een grijze Volkswagen Touran 2.0 TDI SCR Highline 7p uit 2018 met kenteken XP-791-R heeft in 2025 een marktwaarde van **€12.000-€16.000**, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment: na 10 jaar blijft circa 30-40% van de nieuwwaarde over.
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Ruimte & flexibiliteit:** Zeven zitplaatsen en een grote kofferbak (tot 1.980 liter bij neergeklapte stoelen)[5]. - **Comfortabel rijgedrag:** Stabiel en soepel, ook op lange ritten[3]. - **Zuinig voor een MPV:** Praktijkverbruik rond 1 op 17 is gunstig voor dit formaat[8]. - **Betrouwbare motor (mits onderhouden):** EA288-blok staat bekend als degelijk[2]. - **Goede uitrusting (Highline):** Navigatie, climate control, lederen bekleding, parkeersensoren. - **SCR-technologie:** Lagere uitstoot en dus toekomstbestendiger in steden. **Nadelen** - **Hoge wegenbelasting:** Diesel MPV’s zijn duur in belasting[8]. - **DSG-risico’s:** Automaat kan dure reparaties geven bij verwaarlozing. - **Onderhoudsgevoelig:** Strikte onderhoudsintervallen zijn noodzakelijk voor lange levensduur. - **Beperkte actieradius in stad:** Diesel is minder geschikt voor korte ritten (roetfilterproblemen). - **Interieur slijtage:** Gebruikssporen zijn zichtbaar bij intensief gezinsgebruik. - **Waardeverlies:** Na 10 jaar blijft minder dan de helft van de nieuwwaarde over.
Deze grijze Volkswagen Touran met kenteken XP-791-R uit 2018 is een praktische en comfortabele gezinsauto met een zuinige dieselmotor en ruimte voor zeven personen. De auto is betrouwbaar mits tijdig en goed onderhouden, maar kent enkele aandachtspunten rond de automaat en onderhoudskosten. De marktwaarde is redelijk, maar het hoge diesel-tarief en potentiële DSG-problemen zijn belangrijke overwegingen voor Nederlandse kopers. Een grondige APK- en onderhoudshistorie-check is essentieel bij aankoop.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 41
APK keuring details: 41
APK keuring details: 36
De schijf- of trommelrem draait niet soepel
APK keuring details: De schijf- of trommelrem draait niet soepel
Foto's
+2
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW Touran 2.0 TDI SCR (XP-791-R)
Wat is de APK status van XP-791-R?
De APK van XP-791-R is verlopen op 12-06-2025. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is XP-791-R een import auto?
Ja, XP-791-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft XP-791-R gehad?
XP-791-R heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoe zuinig is de Volkswagen Touran 2.0 TDI 110pk in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 5,5 en 6,5 l/100 km (1 op 15-18), afhankelijk van rijstijl en belading. Officieel (WLTP) is dit 4,5 l/100 km (1 op 22)[8].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €200-€400 voor regulier onderhoud, €35-€50 voor APK en €500-€1.000 voor onverwachte reparaties. DSG-onderhoud elke 60.000 km (ca. €300).
Hoe betrouwbaar is de DSG-automaat?
De DSG is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kent risico’s op dure reparaties bij verwaarlozing of hoge kilometers.
Wat is de huidige marktwaarde van een Touran 2.0 TDI Highline uit 2015?
Tussen de €12.000 en €16.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?
Circa €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025 voor een diesel van 110pk[8].
Zijn er bekende motorproblemen bij deze Touran?
Ja, vooral slijtage aan de distributieketting, turbo- en injectorproblemen bij slecht onderhoud. Controleer altijd de onderhoudshistorie.
Mogelijke gebreken
Timing chain slijtage
Slijtage distributieketting bij onvoldoende olieonderhoud
Herkenningspunten:
Ratelen, motorschade
DSG-automaat defecten
Koppelingspakket of mechatronische unit defect
Herkenningspunten:
Schokken, slippen, foutmeldingen
Common rail-injector problemen
Vervuiling of lekkage injectoren
Herkenningspunten:
Ruw stationair, vermogensverlies
Turbo problemen
Turbo falen bij slecht onderhoud
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Elektronische storingen
Foutmeldingen in boordcomputer
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, beperkte functionaliteit
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1615 kg. Dat is 35% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
VW Touran 2.0 TDI SCR in Nederland
| Voertuig | Registratie |
|---|---|