Kenteken check XR-795-G
APK geldig tot dec 2027 - 2 eigenaars - 117.164 km (peildatum feb 2026)
Let op: 9 bevindingen voor XR795G
Basis informatie
Betrouwbaarheid VW Golf Variant 1.0 TSI OPF BMT (2019) – Kenteken XR-795-G
Waardebehoud VW Golf Variant 1.0 TSI OPF BMT (2019) – Kenteken XR-795-G
Onderhoud VW Golf Variant 1.0 TSI OPF BMT (2019) – Kenteken XR-795-G
Veiligheid VW Golf Variant 1.0 TSI OPF BMT (2019) – Kenteken XR-795-G
Prestaties VW Golf Variant 1.0 TSI OPF BMT (2019) – Kenteken XR-795-G
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Wanneer we de data van deze VW Golf Variant 1.0 TSI OPF BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1310 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Zuinig en moderne 999cc 1.0 TSI driecilinder met turbo en directe injectie
- Ruime en praktische stationwagon (605 liter bagageruimte)
- Betrouwbare handgeschakelde 6-versnellingsbak met goede schakelprecisie
- Relatief lage wegenbelasting en gunstige onderhoudskosten
- Comfortline Business uitvoering met goede uitrusting en veiligheidsopties
- Goede balans tussen prestaties (115 pk) en brandstofverbruik
Waar je op moet letten
- Mogelijk lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Ketting spanner van de distributieketting kan slijten zonder tijdig onderhoud
- Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik
- Turbo defecten zijn zeldzaam maar mogelijk bij slecht onderhoud
- Injectoren kunnen verstopt raken bij veroudering
- Praktijkverbruik ligt iets hoger dan officiële WLTP-cijfers
Volledige analyse
Kenteken XR-795-G is een grijze Volkswagen Golf Variant uit 2019 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze Comfortline Business uitvoering uit 2017 combineert praktische ruimte met een zuinige en moderne motor, ideaal voor Nederlandse autokopers die zoeken naar een betrouwbare en efficiënte stationwagon in het klein-midden segment.
De motorcode van de 999cc 1.0 TSI driecilinder benzinemotor in deze Golf Variant is doorgaans de 'CHZ' of 'CJZ', onderdeel van de EA211 motorfamilie van Volkswagen. Deze motor levert 85 kW (115 pk) en 200 Nm koppel, met directe brandstofinjectie en turbo met intercooler. Bekende problemen zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van lichte olieverbruik bij hogere kilometerstanden en incidentele problemen met de timing ketting spanner, wat bij tijdige onderhoudsintervallen goed te voorkomen is. Turbo defecten komen zelden voor bij normaal gebruik. Injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij veroudering verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige loop of verhoogd verbruik.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak is robuust en past goed bij de 1.0 TSI motor. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar gebruikers melden soms een lichte slijtage aan de koppeling bij intensief stadsverkeer. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen rond 150.000 km. De schakelprecisie wordt over het algemeen als goed beoordeeld, wat bijdraagt aan een plezierige rijervaring.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,8 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 85 kW (115 pk) benzineauto bedraagt in Nederland circa € 166 tot € 182 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de € 600 tot € 900 per jaar, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.
Voor kopers met kenteken XR-795-G en bouwjaar 2019 is deze Volkswagen Golf Variant 1.0 TSI Comfortline Business een goede keuze als praktische, zuinige en betrouwbare stationwagon. Let bij aankoop op een volledige onderhoudshistorie, vooral aandacht voor tijdige vervanging van distributieketting spanner en koppeling. Controleer ook op olieverbruik en turbo-conditie. De marktwaarde ligt momenteel stabiel, met een goede balans tussen prijs en kwaliteit in het segment.
Deze grijze Volkswagen Golf Variant met kenteken XR-795-G uit 2019 is een praktische en zuinige stationwagon met een moderne 999cc 1.0 TSI motor en handgeschakelde transmissie. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een betrouwbaar en comfortabel rijgedrag, geschikt voor dagelijks gebruik en langere ritten. Let op kleine aandachtspunten zoals olieverbruik en koppeling, maar over het algemeen is dit een verstandige keuze in het klein-midden segment.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsresultaten
Koplampen werken niet goed
APK keuring details: Koplampen werken niet goed
APK keuring details: 03
APK keuring details: 58
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over VW Golf Variant 1.0 TSI OPF BMT (XR-795-G)
Wat is de APK status van XR-795-G?
De APK van XR-795-G is geldig tot december 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is XR-795-G een import auto?
Nee, XR-795-G is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft XR-795-G gehad?
XR-795-G heeft 2 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 999cc 1.0 TSI motor?
De motorcode is meestal 'CHZ' of 'CJZ', onderdeel van de EA211 motorfamilie van Volkswagen.
Hoe betrouwbaar is de 1.0 TSI motor in de Golf Variant?
De motor is over het algemeen betrouwbaar met weinig ernstige problemen, mits goed onderhouden en tijdig olie- en distributiekettingonderhoud.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 5,5 en 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 4,8-5,0 l/100 km.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Gemiddeld liggen de onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €900 per jaar.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 115 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €166 tot €182 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde transmissie?
De handgeschakelde 6-versnellingsbak is robuust, maar koppeling slijtage kan voorkomen bij intensief stadsgebruik.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting spanner slijtage
De distributieketting spanner kan na langere tijd verslijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade als het niet wordt verholpen.
Signalen:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.
Licht verhoogd olieverbruik
Bij hogere kilometerstanden kan de motor iets meer olie verbruiken dan normaal, wat regelmatig bijvullen vereist.
Signalen:
Oliepeil daalt sneller dan verwacht, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Koppeling slijtage
De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer met veel schakelmomenten.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Injector vervuiling
Injectoren kunnen verstopt raken door veroudering of slechte brandstofkwaliteit, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Signalen:
Schokkerige motor, verminderde prestaties, verhoogd brandstofverbruik.
Turbo defecten (zeldzaam)
Bij slecht onderhoud of hoge kilometerstanden kan de turbo defect raken, wat leidt tot vermogensverlies.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepende geluiden.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1310 kg. Dat is 9% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare VW Golf Variant 1.0 TSI OPF BMT kentekens
| Type | Plaat |
|---|---|