Kenteken check ZD-373-V
APK verlopen - 4+ eigenaars - 140.000 km (peildatum jul 2024)
13 punten van aandacht bij kenteken ZD373V
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid BMW 740e iPerformance (2018) – Kenteken ZD-373-V
Waardebehoud BMW 740e iPerformance (2018) – Kenteken ZD-373-V
Onderhoud BMW 740e iPerformance (2018) – Kenteken ZD-373-V
Veiligheid BMW 740e iPerformance (2018) – Kenteken ZD-373-V
Prestaties BMW 740e iPerformance (2018) – Kenteken ZD-373-V
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Wanneer we de data van deze BMW 740e iPerformance bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1975 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer lage wegenbelasting en bijtelling door lage CO₂-uitstoot
- Luxe, ruim interieur met hoogwaardige afwerking en uitgebreide opties
- Goede prestaties (0–100 km/h in 5,4 seconden) en comfortabele rij-ervaring[1][5]
- Stil elektrisch rijden mogelijk, ideaal voor stadsverkeer
- Geavanceerde veiligheids- en rijhulpsystemen standaard
- Goede brandstofbesparing bij regelmatig opladen
Nadelen
- Beperkte elektrische actieradius in de praktijk (25–35 km)
- Hoge onderhouds- en reparatiekosten buiten garantie, vooral bij elektronica en hybride systeem
- Beperkte laadinfrastructuur voor plug-in hybrides in Nederland
- Zwaardere auto, dus hogere banden- en remslijtage
- Minder geliefd op de occasionmarkt dan dieselvarianten
- Complexe techniek kan leiden tot dure storingen op latere leeftijd
Diepgaande beoordeling
Kenteken ZD-373-V is een zwarte BMW 7-serie uit 2018 met een 1998cc hybride benzinemotor. Deze luxe sedan combineert een krachtige viercilinder TwinPower Turbo met een elektromotor voor een gecombineerd vermogen van 326 pk en een koppel van 500 Nm[5][7]. De auto is uitgerust met een 8-traps automaat en biedt een indrukwekkende uitrusting, waaronder luchtvering, LED-verlichting en geavanceerde rijhulpsystemen. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoud, marktwaarde en veelgestelde vragen.
## Motorcode & Technische Specificaties De BMW 740e iPerformance uit 2015–2018 gebruikt een 2.0-liter viercilinder benzinemotor met BMW TwinPower Turbo technologie, directe injectie, VALVETRONIC en Double-VANOS[5]. De motorcode is **B48B20** (dit is hetzelfde blok als in de X5 xDrive40e en 530e, maar met een hoger vermogen)[6]. Het vermogen van de verbrandingsmotor is 190 kW (258 pk), gecombineerd met een elektromotor van 83 kW (113 pk) voor een totaal systeemvermogen van 240 kW (326 pk) en 500 Nm koppel[5][7]. De 8-traps Steptronic automaat is standaard en zorgt voor een soepele overgang tussen elektrisch en benzine rijden.
## Transmissie & Rijgedrag De 8-traps Steptronic automaat is betrouwbaar en biedt vloeiende schakelingen. De luchtvering met automatische zelfnivellering en Dynamic Damper Control zorgen voor een comfortabele en stabiele wegligging, zelfs op slecht wegdek. Optioneel is Integral Active Steering (vierwielbesturing) beschikbaar voor nog wendbaarder gedrag[6]. **Bekende transmissieproblemen** zijn zeldzaam bij deze generatie, maar zoals bij alle moderne automaten kunnen slijtage en software-updates op termijn aandacht vragen. Regelmatig olie verversen (volgens BMW’s ‘lifetime’ advies wordt afgeraden; om de 60.000–80.000 km is aan te raden) verlengt de levensduur.
## Verbruik, Belasting & Onderhoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Officieel (WLTP):** 2,0–2,2 l/100 km (141,2–128,4 mpg), CO₂: 45–50 g/km[1][7]. - **Praktijk:** Reken op 5–7 l/100 km bij gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en laadgedrag. Puur elektrisch rijden is mogelijk voor circa 30–40 km (NEDC), in de praktijk vaak 25–35 km[5][7]. **Wegenbelasting (Nederland, 2025):** De 740e iPerformance valt in de **half-hybride categorie** (tot 50 g/km CO₂). Voor 190 pk betaal je circa **€0 per kwartaal** aan motorrijtuigenbelasting (MRB), zolang de CO₂-uitstoot onder de 50 g/km blijft. Controleer altijd het kentekenbewijs voor de exacte uitstootwaarde. **Onderhoudskosten:** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (BMW dealer):** €300–€600 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Elektronica en hybride componenten kunnen duur zijn buiten garantie. Accu’s zijn betrouwbaar, maar vervanging kost €5.000–€8.000 (na 8–10 jaar of 150.000+ km). - **Bandenslijtage:** Door het gewicht (ca. 2.000 kg) en koppel slijten banden sneller; budget €800–€1.200 per set om de 30.000–50.000 km.
## Marktwaarde & Waardebehoud **Nieuwprijs:** Circa €97.309 (2015–2016, afhankelijk van uitrusting)[6]. **Huidige marktwaarde (2025):** €25.000–€35.000 voor een exemplaar met gemiddelde kilometerstand en volledige onderhoudshistorie. Waardebehoud is matig tot redelijk voor een luxe hybride; elektrische en geavanceerde systemen drukken de restwaarde na 5–10 jaar. **Voordelen:** - Zeer lage bijtelling en wegenbelasting door lage CO₂-uitstoot. - Ruim, luxe interieur met hoogwaardige materialen en uitgebreide optielijst. - Goede prestaties (0–100 km/h in 5,4 s) en comfortabele rij-ervaring[1][5]. - Stil elektrisch rijden in de stad, ideaal voor woon-werkverkeer. - Geavanceerde veiligheids- en rijhulpsystemen. - Goede brandstofbesparing bij regelmatig opladen. **Nadelen:** - Beperkte elektrische actieradius in de praktijk. - Hoge onderhouds- en reparatiekosten buiten garantie, vooral bij elektronica en hybride systeem. - Beperkte laadinfrastructuur voor plug-in hybrides in Nederland. - Zwaardere auto, dus hogere banden- en remslijtage. - Minder geliefd op de occasionmarkt dan dieselvarianten. - Complexe techniek kan leiden tot dure storingen op latere leeftijd.
Deze zwarte BMW 7-serie met kenteken ZD-373-V uit 2018 is een technisch hoogstaande, luxe hybride sedan met uitstekende prestaties, comfort en uitrusting. De lage vaste lasten (wegenbelasting, bijtelling) en het rijplezier zijn grote pluspunten. Houd echter rekening met hogere onderhoudskosten op termijn, beperkte elektrische actieradius en een complexe techniek die specialistisch onderhoud vereist. Voor zakelijke rijders en liefhebbers van comfort en technologie is de 740e iPerformance een interessante keuze, mits het onderhoud up-to-date is en de accu nog voldoende capaciteit heeft.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: 22
APK keuring details: 46
Beeldmateriaal
+2
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 740e iPerformance (ZD-373-V)
Wat is de APK status van ZD-373-V?
De APK van ZD-373-V is verlopen op 28-02-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is ZD-373-V een import auto?
Ja, ZD-373-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft ZD-373-V gehad?
ZD-373-V heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 740e iPerformance?
Officieel verbruik is 2,0–2,2 l/100 km, maar in de praktijk ligt dit bij gemengd gebruik tussen de 5 en 7 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en laadgedrag[1][7].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 740e iPerformance in Nederland?
Met een CO₂-uitstoot onder 50 g/km betaal je €0 per kwartaal aan motorrijtuigenbelasting (MRB) in 2025.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €300–€600 per jaar voor regulier onderhoud bij een dealer. APK kost €35–€50 per jaar. Reparaties aan elektronica of het hybride systeem kunnen aanzienlijk hoger uitvallen.
Hoe lang gaat de accu mee en wat zijn vervangingskosten?
De accu gaat gemiddeld 8–10 jaar of 150.000+ km mee. Vervanging kost €5.000–€8.000, afhankelijk van de conditie en leverancier.
Zijn er bekende problemen met de automaat?
De 8-traps Steptronic automaat is betrouwbaar, maar slijtage en software-updates kunnen op termijn aandacht vragen. Regelmatig olie verversen wordt aangeraden.
Hoeveel is een BMW 740e iPerformance uit 2015 nu nog waard?
De huidige marktwaarde ligt tussen de €25.000 en €35.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain slijtage
Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kan slijtage aan de distributieketting optreden, vooral bij onregelmatig onderhoud.
Herkenningspunten:
Ratelen bij koude motor, motorstoringen
Turbo problemen
Turboladers kunnen na verloop van tijd lekken of vastlopen, vooral bij korte ritten en weinig onderhoud.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, olieverbruik
Injector storingen
Directe injectie kan leiden tot vervuiling en storingen, vooral bij veel korte ritten en slechte brandstofkwaliteit.
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoringen
Olielekkage/olieverbruik
Enkele eigenaren melden olieverbruik of lekkages bij hoge leeftijd/kilometerstand.
Herkenningspunten:
Oliepeil daalt snel, olievlekken onder motor
Elektronica/software storingen
Complexe hybride systemen kunnen softwarematige storingen geven, soms met waarschuwingslampjes of verminderde prestaties.
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, verminderde elektrische actieradius
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1975 kg. Dat is 65% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Soortgelijke BMW 740e iPerformance modellen
| Model | Kenteken |
|---|---|