Kenteken check ZF-426-V

APK geldig tot dec 2026 - 4+ eigenaars - 176.310 km (peildatum dec 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-098294
Gegenereerd op 17 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
ZF-426-V
Merk voertuig
VW Bedrijfswagens
VW Bedrijfswagens logo
Type
Caddy Maxi 1.4 TSI BMT
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken ZF-426-V: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT 2016

Betrouwbaarheid VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT (2016) – Kenteken ZF-426-V

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
98

Waardebehoud VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT (2016) – Kenteken ZF-426-V

Waardescore
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT (2016) – Kenteken ZF-426-V

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT (2016) – Kenteken ZF-426-V

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT (2016) – Kenteken ZF-426-V

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 22.000 - € 27.000
Nieuwprijs
€ 35.325
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
237 dagen
Eigenaren
4+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
CZC
Vergelijkbare voertuigen in NL
10 voertuigen
Keren opgezocht
586 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW Bedrijfswagens op basis van 1485 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 200 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 221 / kwartaal
Zeeland ca. € 214 / kwartaal
Utrecht ca. € 210 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 206 / kwartaal
Gelderland ca. € 216 / kwartaal
Limburg ca. € 212 / kwartaal
Overijssel ca. € 218 / kwartaal
Flevoland ca. € 214 / kwartaal
Drenthe ca. € 221 / kwartaal
Friesland ca. € 223 / kwartaal
Groningen ca. € 225 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Ruime en flexibele interieurindeling
  • Betrouwbare EA211-motor met voldoende vermogen
  • Goede wegligging en comfortabele zitpositie
  • Relatief lage onderhoudskosten voor deze klasse
  • Goede uitrusting in Trendline-uitvoering
  • Euro 6-norm, toegankelijk voor alle milieuzones

Minpunten

  • Hoger praktijkverbruik dan officieel opgegeven
  • Hogere wegenbelasting dan dieselvarianten
  • Beperkte trekcapaciteit
  • Bekende motorproblemen bij hogere kilometerstanden (timing chain, olieverbruik)
  • Minder koppel dan dieselvarianten, vooral bij belading
  • Matig tot redelijk waardebehoud

Volledige analyse

Kenteken ZF-426-V is een grijze Volkswagen Caddy Maxi uit 2016 met een 1395cc benzinemotor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze specifieke MPV, inclusief technische specificaties, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelvoorkomende problemen. De informatie is gebaseerd op actuele bronnen, reviews en eigenaarservaringen.

## Motorcode & Technische Specificaties De Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TSI Trendline (2016) is uitgerust met een 1.4-liter viercilinder benzinemotor met turbo (EA211-serie). Deze motor levert 92 pk (68 kW) en is gekoppeld aan een handgeschakelde versnellingsbak. De motorcode voor deze 1395cc benzinemotor is **EA211** (meestal aangeduid als EA211 CHPA of CHPB, afhankelijk van het bouwjaar en uitvoering). Deze motor is bekend uit de Golf VII en andere modellen van de Volkswagen Groep. De motor voldoet aan de Euro 6-norm en is voorzien van directe injectie en een turbocharger[4]. ## Bekende Problemen **Timing chain (distributieketting):** De EA211-motoren hebben een kettingaandrijving. Hoewel deze over het algemeen betrouwbaar is, zijn er meldingen van vroegtijdige slijtage of geluid bij hogere kilometerstanden (vaak boven de 150.000 km). Dit kan leiden tot dure reparaties als de ketting breekt (categorie: motor, ernst: **orange**). **Turbo:** De turbo op deze motor is relatief klein en efficiënt, maar kan bij intensief gebruik of gebrekkig onderhoud problemen geven, zoals olielekkage of lagerslijtage (categorie: motor, ernst: **yellow**). **Injectoren:** Directe injectie kan op termijn leiden tot vervuiling van de inlaatkleppen (carbon buildup), wat het motorrendement vermindert. Dit is een bekend euvel bij direct ingespoten benzinemotoren (categorie: motor, ernst: **yellow**). **Oliewerbruik:** Sommige eigenaren melden hoger dan gemiddeld olieverbruik, vooral bij motoren met hogere kilometerstanden. Dit kan wijzen op slijtage van zuigerveren of turbo (categorie: motor, ernst: **orange**). ## Transmissie & Onderhoud De handgeschakelde versnellingsbak (meestal 5-versnellingen) in de Caddy Maxi 1.4 TSI is over het algemeen betrouwbaar. Bekende defecten zijn beperkt, maar versnellingsbakolie dient wel tijdig vervangen te worden (elke 60.000 km). Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar indien nodig kost een revisie of vervanging al snel €1.500-€2.500. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor deze klasse: een kleine beurt kost circa €200, een grote beurt €400. APK-kosten bedragen ongeveer €35-€50 per jaar.

## Transmissie & Rijgedrag De Caddy Maxi 1.4 TSI met handbak biedt soepele schakelingen en voldoende koppel voor dagelijks gebruik. Het rijgedrag is comfortabel, mede dankzij de voorwielaandrijving en onafhankelijke voorwielophanging. Het stuurgedrag is licht en direct, wat de auto geschikt maakt voor zowel stadsverkeer als langere ritten.

## Verbruik, Marktwaarde & Wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Officieel (WLTP) verbruikt de Caddy Maxi 1.4 TSI ongeveer 6,0-6,5 l/100 km. In de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, afhankelijk van rijstijl en belading: 7,0-8,0 l/100 km is realistisch voor gemengd gebruik. Dit is hoger dan de dieselvarianten, maar lager dan veel vergelijkbare benzine-MPV’s. **Marktwaarde & Waardebehoud:** De nieuwprijs van deze uitvoering was €31.920. De huidige marktwaarde (2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddelde kilometerstand ligt tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een MPV in deze klasse. **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 92 pk in Nederland betaal je in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar) aan motorrijtuigenbelasting. Dit is aanzienlijk hoger dan voor een vergelijkbare diesel (vanaf €25 per maand). **Onderhoudskosten per jaar:** Reken op gemiddeld €600-€900 per jaar aan onderhoud, APK, kleine reparaties en banden. Dit is inclusief de jaarlijkse APK (€35-€50), olie- en filterverversing (€200-€400) en incidentele reparaties.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Ruime en flexibele interieurindeling, ideaal voor gezinnen of zakelijk gebruik - Betrouwbare EA211-motor met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik - Goede wegligging en comfortabele zitpositie - Relatief lage onderhoudskosten voor een MPV in deze klasse - Goede uitrusting in Trendline-uitvoering (airco, elektrische ramen, centrale vergrendeling) - Euro 6-norm, dus toegankelijk voor alle milieuzones in Nederland **Nadelen** - Hoger praktijkverbruik dan officieel opgegeven - Hogere wegenbelasting dan dieselvarianten - Beperkte trekcapaciteit (maximaal 1.200 kg, afhankelijk van uitvoering) - Bekende motorproblemen bij hogere kilometerstanden (timing chain, olieverbruik) - Minder koppel dan dieselvarianten, vooral bij volledige belading - Matig tot redelijk waardebehoud

Deze grijze Volkswagen Caddy Maxi met kenteken ZF-426-V uit 2016 is een praktische en veelzijdige MPV, geschikt voor gezinnen en ondernemers die ruimte en flexibiliteit zoeken. De 1.4 TSI benzinemotor biedt voldoende vermogen voor dagelijks gebruik, maar het verbruik en de wegenbelasting zijn hoger dan bij dieselvarianten. Onderhoudskosten zijn redelijk, maar let op bekende motorproblemen bij hogere kilometerstanden. De marktwaarde is matig, maar de auto blijft populair vanwege zijn praktische karakter en betrouwbaarheid bij goed onderhoud.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Collision Warning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

High-beam Assistant €159
Mistlampen €179
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €899
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €274
Vermoeidheidsherkenning Pakket
Airconditioning €1511
Parkeerhulp €422
Parkeerassistent €779
Navigatie €1267
Lichtmetalen velgen €685
Metallic lak €631

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

DEC 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 december 2024
JUN 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 juni 2016
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

3 december 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 34

11 mei 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 15

19 mei 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 50

13 mei 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

Afbeeldingen

VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT 2016 – Afbeelding 1
december 2024
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT 2016 – Afbeelding 2
december 2024
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT 2016 – Afbeelding 3
december 2024
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT 2016 – Afbeelding 4
december 2024
VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT 2016 – Afbeelding 5
december 2024

Juridische status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 17-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 03-12-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Geregistreerd in: Premium
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CZC
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 1395 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 125 pk (92 kW)
Trekkracht 220 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet MPV
Aantal zitplaatsen 7 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,98 m
Totale breedte 1,79 m
Voertuighoogte 1,87 m
Wielafstand 3,01 m
Gewicht van de auto Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Nuttige lading 595 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,3 s
Max. snelheid 185 km/u
Verbruik gecombineerd 5,9 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 135 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT (ZF-426-V)

Wat is de APK status van ZF-426-V?

De APK van ZF-426-V is geldig tot december 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is ZF-426-V een import auto?

Ja, ZF-426-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft ZF-426-V gehad?

ZF-426-V heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het praktijkverbruik van de Volkswagen Caddy Maxi 1.4 TSI?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 7,0 en 8,0 l/100 km bij gemengd gebruik, terwijl het officiële WLTP-verbruik rond de 6,0-6,5 l/100 km ligt.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto van 92 pk betaal je in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar) aan motorrijtuigenbelasting.

Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld €600-€900 per jaar, inclusief APK, olie- en filterverversing, banden en kleine reparaties.

Wat is de huidige marktwaarde van een Caddy Maxi 1.4 TSI uit 2015?

Tussen de €10.000 en €14.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Zijn er bekende motorproblemen bij deze uitvoering?

Ja, vooral timing chain slijtage, olieverbruik en incidenteel turbo- of injectorproblemen bij hogere kilometerstanden.

Is deze auto geschikt voor de milieuzone?

Ja, de Euro 6-norm maakt deze auto toegankelijk voor alle milieuzones in Nederland.

Bekende aandachtspunten

Let op
Motor

Timing chain (distributieketting) slijtage

Vroegtijdige slijtage of geluid bij hogere kilometerstanden

Signalen:

Tikgeluid, motorstoring

Gering risico
Motor

Turbo problemen

Olielekkage of lagerslijtage bij intensief gebruik

Signalen:

Vermogensverlies, blauwe rook

Gering risico
Motor

Injector / carbon buildup

Vervuiling inlaatkleppen door directe injectie

Signalen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Let op
Motor

Oliewerbruik

Hoger dan gemiddeld olieverbruik bij hogere kilometerstanden

Signalen:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Gering risico
Transmissie

Versnellingsbak (incidenteel)

Incidenteel koppelingsslijtage of versnellingsbakrevisie

Signalen:

Moeilijk schakelen, koppelingsgeur

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW Bedrijfswagens

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw bedrijfswagens uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1485 kg. Dat is 24% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Bedrijfswagens Caddy Maxi 1.4 TSI BMT exemplaren

Type Plaat