Kenteken check ZL-911-N
APK verlopen - 5 eigenaars - 142.890 km (peildatum nov 2023)
Let op: 12 bevindingen voor ZL911N
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (2019) – Kenteken ZL-911-N
Waardebehoud VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (2019) – Kenteken ZL-911-N
Onderhoud VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (2019) – Kenteken ZL-911-N
Veiligheid VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (2019) – Kenteken ZL-911-N
Prestaties VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (2019) – Kenteken ZL-911-N
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze VW Golf Variant 1.6 TDI SCR bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1395 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Zeer zuinige dieselmotor met lage brandstofkosten en gunstige CO2-uitstoot[2].
- Ruime en praktische kofferbak (605 liter, uitklapbaar tot 1.620 liter).
- Degelijk en comfortabel interieur met hoogwaardige afwerking (Highline-uitvoering).
- Goed waardebehoud vergeleken met concurrenten.
- Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak met lage onderhoudskosten.
- Uitstekende rijeigenschappen en wegligging, typisch voor Golf-modellen.
Aandachtspunten
- Motor kan bij kou starten wat ‘dieselachtig’ klinken en heeft relatief weinig koppel bij lage toeren[4].
- Incidenteel olieverbruik en risico op slijtage distributieketting bij hoge kilometerstanden.
- Minder krachtig dan grotere dieselmotoren (2.0 TDI), vooral bij volledig beladen rijden.
- Onderhoud kan duurder uitvallen bij een merkdealer.
- Beperkte opties voor connectiviteit en infotainment vergeleken met nieuwere modellen.
- Wegenbelasting voor diesel is hoger dan voor benzine-equivalenten.
Gedetailleerde analyse
Kenteken ZL-911-N is een grijze Volkswagen Golf Variant uit 2019 met een 1598cc motor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze Highline-uitvoering biedt een praktische combi met een degelijk interieur en een zuinige dieselmotor, oorspronkelijk nieuwprijs €33.560. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze populaire middenklasser, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en actuele marktinformatie.
De 1.6 TDI-motor (1598cc, 4-cilinder, 85pk) in de Golf Variant 2019 met kenteken ZL-911-N is een bekende EA189- of EA288-motor, afhankelijk van de exacte productiedatum. De motorcode is meestal CLHA of CLHB voor deze generatie[3]. Deze motoren staan bekend om hun zuinigheid en betrouwbaarheid, maar er zijn enkele aandachtspunten. De timing chain (distributieketting) is in principe onderhoudsvrij, maar kan op hoge kilometerstanden (150.000 km+) slijtage vertonen, wat tot ernstige motorschade kan leiden als deze breekt (categorie: motor, ernst: orange). Turbo’s en injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar kunnen bij intensief gebruik of slecht onderhoud problemen geven (categorie: motor, ernst: yellow). Olieverbruik komt incidenteel voor, vooral bij oudere exemplaren of na veel snelwegkilometers (categorie: motor, ernst: yellow).
De handgeschakelde 6-bak in de Golf Variant 2019 met kenteken ZL-911-N is robuust en kent weinig bekende mankementen. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€300, een grote beurt €400-€600. APK-kosten bedragen ongeveer €35-€50 per jaar. Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar koppelingsonderdelen kunnen na 150.000 km aan vervanging toe zijn (categorie: transmissie, ernst: yellow).
Het officiële WLTP-verbruik van deze 1.6 TDI ligt rond de 1 op 22 (4,5 l/100km), maar in de praktijk halen veel eigenaren 1 op 18-20 (5,0-5,5 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik[2]. De wegenbelasting voor een 85pk diesel in Nederland bedraagt in 2025 circa €47 per maand (€564 per jaar). De huidige marktwaarde van een Golf Variant 1.6 TDI Highline uit 2017 met gemiddelde kilometerstand schommelt tussen de €14.000 en €18.000, afhankelijk van staat, onderhoud en opties. Het waardebehoud is goed: na 8 jaar behoudt de auto circa 45-55% van de nieuwprijs.
Deze grijze Volkswagen Golf Variant met kenteken ZL-911-N uit 2019 is een solide keuze voor wie een zuinige, praktische en comfortabele middenklasser zoekt. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, kilometerstand en eventuele storingscodes in het boordcomputersysteem. Een proefrit en (pre-)APK-keuring zijn aan te raden.
Deze grijze Volkswagen Golf Variant met kenteken ZL-911-N uit 2019 is een betrouwbare en zuinige gezinsauto met een degelijk interieur en goede rijeigenschappen. De 1.6 TDI-motor en handgeschakelde versnellingsbak zijn bewezen techniek, maar vereisen tijdig onderhoud om problemen te voorkomen. De auto biedt een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding op de Nederlandse occasionmarkt.
Optiepakket
Basisuitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,890 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: 50
APK keuring details: 32
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: 56
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW Golf Variant 1.6 TDI SCR (ZL-911-N)
Wat is de APK status van ZL-911-N?
De APK van ZL-911-N is verlopen op 08-05-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is ZL-911-N een import auto?
Nee, ZL-911-N is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft ZL-911-N gehad?
ZL-911-N heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Golf Variant 1.6 TDI Highline?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen de 1 op 18 en 1 op 20 (5,0-5,5 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik[2]. Het officiële WLTP-verbruik is circa 1 op 22 (4,5 l/100km).
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
Voor een 85pk diesel betaal je in 2025 ongeveer €47 per maand (€564 per jaar).
Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?
Controleer de distributieketting, turbo, injectoren en oliepeil regelmatig. Laat tijdig kleine en grote beurten uitvoeren om problemen te voorkomen.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handgeschakelde 6-bak is zeer betrouwbaar en kent weinig mankementen. Koppelingsonderdelen kunnen na 150.000 km aan vervanging toe zijn.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
De marktwaarde schommelt in 2025 tussen de €14.000 en €18.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en opties.
Hoe groot is de kofferbak?
De kofferbak biedt standaard 605 liter, uitklapbaar tot 1.620 liter[2].
Mogelijke gebreken
Distributieketting slijtage
Slijtage aan de distributieketting kan op termijn tot motorschade leiden.
Kenmerken:
Tikgeluid bij koude motor, storingslampje.
Turbo problemen
Turbo kan na veel kilometers of bij slecht onderhoud defect raken.
Kenmerken:
Vermogensverlies, blauwe rook uit uitlaat.
Injector storingen
Vervuiling of defect aan injectoren, vooral bij slechte brandstofkwaliteit.
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, storingslampje.
Olieverbruik
Sommige exemplaren verbruiken meer olie dan normaal.
Kenmerken:
Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen.
Koppelingsslijtage
Koppeling kan na veel stadsgebruik of hoge kilometerstand versleten raken.
Kenmerken:
Pedaal voelt zwaarder, slippende koppeling.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1395 kg. Dat is 16% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare VW Golf Variant 1.6 TDI SCR kentekens
| Voertuig | Registratie |
|---|---|