Kenteken check ZP-841-T
APK geldig tot nov 2026 - 9+ eigenaars - 108.123 km (peildatum nov 2025)
Er zijn 25 aandachtspunten voor ZP841T
Kerninfo
Betrouwbaarheid Audi A4 allroad 2.0 TFSI (2018) – Kenteken ZP-841-T
Waardebehoud Audi A4 allroad 2.0 TFSI (2018) – Kenteken ZP-841-T
Onderhoud Audi A4 allroad 2.0 TFSI (2018) – Kenteken ZP-841-T
Veiligheid Audi A4 allroad 2.0 TFSI (2018) – Kenteken ZP-841-T
Prestaties Audi A4 allroad 2.0 TFSI (2018) – Kenteken ZP-841-T
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Audi A4 allroad 2.0 TFSI komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (9 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1650 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Sportief rijgedrag dankzij quattro-aandrijving en S line-uitvoering
- Ruime en praktische combi met hoog comfortniveau
- Modern interieur met virtual cockpit en MMI-infotainment
- Betrouwbare, krachtige benzinemotor (EA888 Gen3)
- MHEV-technologie voor lagere uitstoot en verbruik
- Uitgebreide veiligheidsvoorzieningen en hoge Euro NCAP-score
Nadelen
- Dure onderhoudskosten, vooral bij de dealer
- Olieverbruik blijft een aandachtspunt
- Infotainment-storingen in eerste lichting (vaak opgelost met updates)[3]
- S tronic-transmissie vereist strikt onderhoud, anders kans op dure reparaties[4]
- Snel waardeverlies in de eerste jaren
- Relatief hoge wegenbelasting voor een benzine-auto
Diepgaande beoordeling
Kenteken ZP-841-T is een zwarte Audi A4 Avant uit 2018 met een 1984cc 2.0 TFSI MHEV quattro Sport S line edition motor. Deze luxe middenklasser combineert sportiviteit, comfort en techniek, maar kent ook enkele aandachtspunten voor de Nederlandse koper. Dit rapport geeft een eerlijk, diepgaand beeld op basis van echte eigenaarservaringen, technische specificaties en marktdata.
## Motor: 2.0 TFSI MHEV (1984cc, 185pk) **Motorcode identificatie** De 2.0 TFSI MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicle) uit 2015 is een moderne viercilinder benzinemotor met directe injectie en een lichte elektrische ondersteuning. De motorcode voor deze specifieke variant is **EA888 Gen3**. Deze motor is bekend vanwege zijn krachtige karakter en relatief lage uitstoot, mede dankzij de MHEV-technologie. **Bekende problemen** - **Timing chain (distributieketting):** De EA888-motoren hebben in het verleden problemen gehad met de distributieketting, maar vanaf 2012/2013 zijn de kettingen versterkt. Toch blijft het een aandachtspunt bij hoge kilometerstanden. Controleer altijd of de ketting is vervangen volgens het onderhoudsschema. **Orange** (matig risico, vooral bij verwaarlozing)[3]. - **Turbo:** De turbo’s op deze motoren zijn over het algemeen betrouwbaar, maar bij intensief gebruik of gebrekkig onderhoud kunnen problemen ontstaan. **Yellow** (licht risico)[3]. - **Injectoren:** Directe injectie kan leiden tot vervuiling van de inlaatkleppen (carbon buildup), wat regelmatig reinigen vereist. **Yellow** (licht risico, onderhoudsgevoelig)[3]. - **Olieverbruik:** De EA888-motoren staan bekend om olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren. Vanaf 2015 is dit grotendeels opgelost, maar het blijft verstandig het oliepeil regelmatig te controleren. **Yellow** (licht risico, onderhoudsgevoelig)[3].
## Transmissie: Automaat (S tronic, 7-traps) **Type en bekende defecten** De Audi A4 Avant 2.0 TFSI MHEV quattro uit 2015 is standaard voorzien van een **7-traps S tronic (DSG) automaat** met dubbele koppeling. Deze transmissie staat bekend om zijn snelle, vloeiende schakelingen en sportieve karakter. **Bekende defecten** - **S tronic-storingen:** In het verleden kwamen bij VAG-modellen (waaronder Audi) storingen voor met de S tronic, maar vanaf 2015 zijn deze grotendeels verholpen. Toch blijft het belangrijk om de transmissieolie elke 60.000 km te verversen, liefst bij de dealer. **Yellow** (licht risico, onderhoudsgevoelig)[4]. - **Koppelingsslijtage:** Bij intensief gebruik (veel stadsverkeer, trekken) kan de koppeling sneller slijten. Vervanging is kostbaar. **Orange** (matig risico bij verkeerd gebruik)[4]. **Onderhoudskosten** Een grote beurt (incl. transmissieolie) kost bij de dealer al snel €600-€800. Kleine beurt: €300-€400. APK: €35-€50. Reparaties aan de S tronic kunnen oplopen tot €2000-€3000 bij uitval van de mechatronica of koppeling[4].
## Verbruik, Marktwaarde & Wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk)** - **WLTP:** ca. 6,0 l/100km (gecombineerd) - **Praktijk:** 7,5-8,5 l/100km is realistisch, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De MHEV-technologie levert vooral in de stad een bescheiden brandstofbesparing op. **Huidige marktwaarde & waardebehoud** - **Nieuwprijs:** €61.937 - **Huidige occasionwaarde (2025):** €18.000-€25.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitvoering. - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk. Audi’s dalen de eerste jaren snel in waarde, maar stabiliseren daarna. **Wegenbelasting (185pk, benzine, 2025)** - **Kwartaal:** ca. €110 - **Jaar:** ca. €440 (afhankelijk van gewicht en provincie)
## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Sportief rijgedrag:** Quattro-aandrijving en S line-uitvoering zorgen voor een directe wegligging en sportieve uitstraling. - **Ruim en praktisch:** De Avant-combi biedt veel bagageruimte en comfort voor gezinnen. - **Modern interieur:** Virtual cockpit, MMI-infotainment en hoogwaardige afwerking. - **Betrouwbare motor:** De EA888 Gen3 is een volwassen, krachtige benzinemotor met weinig grote problemen. - **MHEV-technologie:** Licht hybride systeem voor iets lagere uitstoot en verbruik. - **Goede veiligheid:** Uitgebreide airbags, rijtaakondersteuning en hoge Euro NCAP-score. **Nadelen** - **Dure onderhoudskosten:** Met name bij de dealer zijn onderhoud en reparaties prijzig. - **Olieverbruik:** Ondanks verbeteringen blijft het oliepeil een aandachtspunt. - **Infotainment-storingen:** Eerste lichting A4 B9 kende softwareproblemen, vaak opgelost met updates[3]. - **Transmissie-onderhoud:** S tronic vereist strikt onderhoud, anders kans op dure reparaties[4]. - **Waardeverlies:** In de eerste jaren daalt de waarde snel. - **Wegenbelasting:** Relatief hoog voor een benzine-auto in deze klasse.
Deze zwarte Audi A4 Avant met kenteken ZP-841-T uit 2018 is een aantrekkelijke, sportieve en praktische middenklasser met een krachtige, moderne benzinemotor en quattro-aandrijving. De auto biedt veel rijplezier, comfort en technologie, maar kent ook aandachtspunten op het gebied van onderhoudskosten, olieverbruik en transmissie. Een grondige APK- en onderhoudshistorie is essentieel bij aankoop. Voor de liefhebber van Duitse kwaliteit en rijbeleving is dit een serieuze kandidaat, mits het onderhoud up-to-date is.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,497 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,355 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: 16
Foto's
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Keuringsstatus
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Afmetingen & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Audi A4 allroad 2.0 TFSI (ZP-841-T)
Wat is de APK status van ZP-841-T?
De APK van ZP-841-T is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is ZP-841-T een import auto?
Ja, ZP-841-T is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft ZP-841-T gehad?
ZP-841-T heeft 9+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoe betrouwbaar is de 2.0 TFSI MHEV-motor?
De EA888 Gen3-motor is over het algemeen betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Let op distributieketting, olieverbruik en carbon buildup. Grote problemen zijn zeldzaam bij deze bouwjaren[3].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt: €300-€400, grote beurt: €600-€800, APK: €35-€50. Reparaties aan transmissie of motor kunnen oplopen tot €2000-€3000[4].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 185pk benzine?
Ca. €440 per jaar (2025), afhankelijk van gewicht en provincie.
Wat is het praktijkverbruik van deze Audi A4 Avant?
7,5-8,5 l/100km is realistisch; WLTP claimt 6,0 l/100km.
Hoeveel is de auto nu nog waard?
Tussen €18.000 en €25.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Moet ik bang zijn voor de S tronic-automaat?
Nee, mits de transmissieolie elke 60.000 km wordt ververst. Storingen zijn zeldzaam bij deze bouwjaren, maar onderhoud is cruciaal[4].
Veelvoorkomende problemen
Distributieketting (timing chain)
Slijtage of uitrekken bij hoge kilometerstanden
Herkenningspunten:
Tikgeluid, motorstoring
Olieverbruik
Verhoogd olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren
Herkenningspunten:
Dalend oliepeil tussen services
Carbon buildup op inlaatkleppen
Vervuiling door directe injectie
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies
S tronic-transmissie storingen
Schokken, vertraagd schakelen, mechatronica-storingen
Herkenningspunten:
Onnauwkeurig schakelen, waarschuwingslampjes
Infotainment-storingen
Softwareproblemen, flikkerende schermen, connectiviteit
Herkenningspunten:
Knipperende virtual cockpit, slechte telefoonverbinding
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Audi
Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1650 kg. Dat is 38% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.