Kenteken check 3-ZDV-92
APK geldig tot jun 2026 - 3 eigenaars - 66.389 km (peildatum apr 2024)
Let op: 9 bevindingen voor 3ZDV92
Basis informatie
Betrouwbaarheid Skoda Yeti 1.8 TSI (2014) – Kenteken 3-ZDV-92
Waardebehoud Skoda Yeti 1.8 TSI (2014) – Kenteken 3-ZDV-92
Onderhoud Skoda Yeti 1.8 TSI (2014) – Kenteken 3-ZDV-92
Veiligheid Skoda Yeti 1.8 TSI (2014) – Kenteken 3-ZDV-92
Prestaties Skoda Yeti 1.8 TSI (2014) – Kenteken 3-ZDV-92
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Skoda Yeti 1.8 TSI komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Provinciale wegenbelasting
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Skoda op basis van 1505 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Krachtige en soepele 1.8 TSI benzinemotor met 160 pk
- Betrouwbare handgeschakelde 6-bak
- Praktisch interieur met VarioFlex achterbank en grote kofferbak
- 4x4-aandrijving voor extra grip bij slecht weer
- Degelijke bouwkwaliteit en goede reputatie qua betrouwbaarheid
- Uniek uiterlijk en hoge zitpositie
Minpunten
- Hoog brandstofverbruik vergeleken met diesel- en kleinere benzinemodellen
- Hoge wegenbelasting door vermogen en gewicht
- Beperkte beschikbaarheid op de occasionmarkt
- Potentiële dure reparaties aan turbo, injectoren of distributieketting
- Beperkte offroad-capaciteiten vergeleken met echte terreinwagens
- Ouderwets infotainmentsysteem
Volledige analyse
Kenteken 3-ZDV-92 is een grijze Skoda Yeti Outdoor uit 2014 met een 1798cc benzinemotor, 4x4 aandrijving en handgeschakelde 6-bak. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze specifieke variant, gebaseerd op technische specificaties, eigenaarservaringen en actuele marktgegevens.
## Motor & Technische Specificaties De Skoda Yeti Outdoor 1.8 TSI Ambition 4x4 uit 2014 beschikt over een 1.8-liter viercilinder benzinemotor met directe injectie en turbo (TSI). Het vermogen bedraagt 118 kW (160 pk) bij 6200 toeren[1][6]. De motorcode voor deze 1798cc motor is **EA888 Gen2** (ook bekend als **CDAA** of **CDAB**), een bekende Volkswagen Groep-blok dat ook in de Golf GTI en Audi A3 wordt gebruikt. Deze motor staat bekend om zijn soepele karakter en goede trekkracht, maar kent ook enkele aandachtspunten. ## Bekende Problemen ### Motor - **Timing chain (distributieketting):** De EA888 Gen2 motor heeft een kettingaandrijving. Hoewel deze over het algemeen betrouwbaar is, zijn er meldingen van slijtage of uitrekking op hogere kilometerstanden (vaak >150.000 km). Dit kan leiden tot motorschade als het niet tijdig wordt vervangen. **Categorie: Motor | Ernst: orange** - **Turbo:** Incidenteel zijn er problemen met de turbo, vooral bij intensief gebruik of onvoldoende onderhoud. **Categorie: Motor | Ernst: orange** - **Injectoren:** Vervuiling of defecten aan de directe injectoren komen voor, wat kan leiden tot onregelmatig stationair draaien of vermogensverlies. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** - **Oliewissel & olieverbruik:** Sommige eigenaren melden (licht) olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren. Regelmatige oliewissels (max. 15.000 km of 1x per jaar) zijn essentieel. **Categorie: Motor | Ernst: yellow** ### Transmissie - **Handgeschakelde 6-bak:** Over het algemeen betrouwbaar, maar slijtage aan de koppeling (vooral bij veel stadsgebruik) en versnellingsbakolie-vervanging om de 60.000 km wordt aangeraden. **Categorie: Transmissie | Ernst: yellow** ### Elektronica & Overig - **Elektronische storingen:** Incidenteel problemen met boordcomputer of sensoren. **Categorie: Elektronica | Ernst: yellow** - **Chassis & ophanging:** Geen structurele problemen bekend, maar controleer altijd de onderdelen van de wielophanging bij hogere kilometerstanden. **Categorie: Chassis | Ernst: yellow** ## Verbruik **WLTP vs praktijk:** Officieel verbruik volgens NEDC (oude norm) is circa 7,5 l/100 km (35,3 mpg)[5]. In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik vaak tussen de 8,5 en 9,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van de 4x4. Voor een SUV van dit formaat is dit aan de hoge kant vergeleken met dieselvarianten[5]. ## Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van de Skoda Yeti Outdoor 1.8 TSI 4x4 was circa €33.990. In 2025 ligt de actuele marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en uitrusting[5]. Het waardebehoud is matig tot redelijk: de Yeti blijft populair vanwege zijn praktische karakter, maar de hoge brandstofkosten en wegenbelasting drukken de restwaarde. ## Onderhoudskosten - **APK:** Jaarlijks verplicht, kosten circa €40-€60. - **Groot onderhoud (servicebeurt):** €250-€400 per jaar, afhankelijk van werkzaamheden. - **Reparaties:** Incidentele kosten voor distributieketting (€800-€1.200), turbo (€1.000-€2.000) of injectoren (€400-€800 per stuk). - **Bandenslijtage:** 4x4-systemen zorgen voor iets snellere slijtage aan voorbanden. ## Wegenbelasting Voor een benzineauto van 118 kW (160 pk) uit 2014 betaal je in Nederland in 2025 circa **€88 per maand** (€1.056 per jaar) aan motorrijtuigenbelasting. Dit is fors hoger dan bij zuinigere benzine- of dieselvarianten. ## Voor- en Nadelen ### Voordelen - **Sterke, soepele benzinemotor** met goede trekkracht en prettige rij-eigenschappen[1][6]. - **4x4-aandrijving** (Haldex 5) biedt extra grip bij slecht weer en lichte offroad[2]. - **Praktisch interieur** met VarioFlex achterbank en grote kofferbak (405-1.760 liter)[4]. - **Betrouwbare handgeschakelde 6-bak** met weinig bekende problemen. - **Degelijke bouwkwaliteit** en goede reputatie qua betrouwbaarheid. - **Uniek uiterlijk** en hoge zitpositie voor een compacte SUV. ### Nadelen - **Hoog brandstofverbruik** vergeleken met diesel- en kleinere benzinemodellen[5]. - **Hoge wegenbelasting** door het vermogen en gewicht. - **Beperkte beschikbaarheid** van deze specifieke motorvariant op de occasionmarkt. - **Potentiële dure reparaties** aan turbo, injectoren of distributieketting bij verwaarlozing. - **Beperkte offroad-capaciteiten** vergeleken met echte terreinwagens; de 4x4 is vooral bedoeld voor lichte offroad en wintersport[2]. - **Ouderwets infotainmentsysteem** vergeleken met nieuwere modellen. ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de Skoda Yeti Outdoor 1.8 TSI 4x4?** Gemiddeld 8,5-9,5 l/100 km bij gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en gebruik van 4x4[5]. **2. Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?** Circa €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025 voor een benzineauto van 118 kW[5]. **3. Zijn er bekende motorproblemen?** Ja, vooral slijtage aan de distributieketting, incidenteel turbo- en injectorproblemen, en licht olieverbruik bij oudere exemplaren. **4. Wat is de actuele marktwaarde?** Tussen €8.000 en €12.000 voor een goed onderhouden exemplaar uit 2014[5]. **5. Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde 6-bak?** Zeer betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Koppelingslijtage komt voor bij veel stadsgebruik. **6. Is de 4x4-aandrijving geschikt voor offroad?** Nee, het systeem is vooral bedoeld voor extra grip bij gladheid en lichte offroad, niet voor zware terreinen[2]. ## Conclusie Deze grijze Skoda Yeti Outdoor met kenteken 3-ZDV-92 uit 2014 is een praktische, degelijke midi-SUV met een krachtige benzinemotor en 4x4-aandrijving. De auto biedt veel ruimte, een prettig rijgedrag en een goede reputatie qua betrouwbaarheid. Let wel op het hoge brandstofverbruik, de hoge wegenbelasting en potentiële dure reparaties aan motor en turbo. Voor de Nederlandse koper die waarde hecht aan trekvermogen, praktisch interieur en allweercapaciteiten is de Yeti Outdoor 1.8 TSI 4x4 een interessante keuze, mits het onderhoud up-to-date is.
## Transmissie & Rijgedrag De Skoda Yeti Outdoor 1.8 TSI 4x4 uit 2014 is uitgerust met een handgeschakelde 6-versnellingsbak. Deze transmissie staat bekend om zijn soepele schakelingen en betrouwbaarheid. Incidenteel kan slijtage aan de koppeling optreden, vooral bij veel stadsgebruik. Het onderhoud aan de versnellingsbak is eenvoudig: olie verversen om de 60.000 km wordt aangeraden. De 4x4-aandrijving (Haldex 5) stuurt standaard het grootste deel van het vermogen naar de voorwielen, maar kan bij slippage tot 100% van het koppel naar de achterwielen sturen. Dit systeem is licht, efficiënt en onderhoudsarm, maar niet bedoeld voor zware offroad[2].
## Praktische Kosten - **Wegenbelasting:** €88 per maand (€1.056 per jaar) voor 118 kW benzine[5]. - **Verzekering:** WA+ beperkt casco circa €40-€60 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats. - **Brandstofkosten:** Bij 15.000 km/jaar en 9 l/100 km: circa €2.700 per jaar (prijspeil 2025). - **Onderhoud:** Servicebeurt €250-€400/jaar, APK €40-€60/jaar. - **Reparaties:** Incidenteel hogere kosten voor motor, turbo of injectoren. - **Bandenslijtage:** Iets hoger door 4x4, budget €600-€800 per set (4 stuks) elke 3-4 jaar.
## Aankoopadvies Controleer bij aankoop van een grijze Skoda Yeti Outdoor 2014 met kenteken 3-ZDV-92 altijd: - **Onderhoudshistorie:** Zijn alle services en oliewissels gedocumenteerd? - **Distributieketting:** Is deze vervangen of gecontroleerd bij hoge kilometerstand? - **Turbo & injectoren:** Zijn er storingscodes of vermogensverlies? - **Koppeling:** Hoe soepel schakelt de bak, vooral bij koud starten? - **Carrosserie:** Geen roest, maar let op lakschade door het hoge profiel. - **4x4-systeem:** Test de auto op een gladde ondergrond om het Haldex-systeem te controleren. Vraag altijd een schadevrije historie en overweeg een aankoopkeuring bij een onafhankelijk bedrijf.
Deze grijze Skoda Yeti Outdoor met kenteken 3-ZDV-92 uit 2014 is een degelijke, praktische keuze voor wie een compacte SUV zoekt met trekvermogen en 4x4. Let op het hoge verbruik, de wegenbelasting en potentiële dure reparaties. Met een goed onderhoudshistorie is de Yeti Outdoor 1.8 TSI 4x4 een betrouwbare en veelzijdige auto voor het Nederlandse gezin.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,389 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is, De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: Er is slijtage of beschadiging aan het wiellager, wat hoorbaar of voelbaar is, De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: 44
Het uitlaatsysteem zit niet goed vast, De band is beschadigd
APK keuring details: Het uitlaatsysteem zit niet goed vast, De band is beschadigd
APK keuring details: 55
APK keuring details: 08
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Skoda Yeti 1.8 TSI (3-ZDV-92)
Wat is de APK status van 3-ZDV-92?
De APK van 3-ZDV-92 is geldig tot juni 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 3-ZDV-92 een import auto?
Nee, 3-ZDV-92 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 3-ZDV-92 gehad?
3-ZDV-92 heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Skoda Yeti Outdoor 1.8 TSI 4x4?
Gemiddeld 8,5-9,5 l/100 km bij gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en gebruik van 4x4[5].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?
Circa €88 per maand (€1.056 per jaar) in 2025 voor een benzineauto van 118 kW[5].
Zijn er bekende motorproblemen?
Ja, vooral slijtage aan de distributieketting, incidenteel turbo- en injectorproblemen, en licht olieverbruik bij oudere exemplaren.
Wat is de actuele marktwaarde?
Tussen €8.000 en €12.000 voor een goed onderhouden exemplaar uit 2014[5].
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde 6-bak?
Zeer betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Koppelingslijtage komt voor bij veel stadsgebruik.
Is de 4x4-aandrijving geschikt voor offroad?
Nee, het systeem is vooral bedoeld voor extra grip bij gladheid en lichte offroad, niet voor zware terreinen[2].
Bekende aandachtspunten
Distributieketting slijtage
Slijtage of uitrekking op hogere kilometerstanden (>150.000 km)
Signalen:
Motorgeluid, storingslampje, mogelijk motorschade
Turbo defect
Incidenteel defect door intensief gebruik of slecht onderhoud
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling, storingslampje
Injector problemen
Vervuiling of defect aan directe injectoren
Signalen:
Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies
Oliewissel & olieverbruik
Licht olieverbruik bij oudere exemplaren
Signalen:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen
Koppelingslijtage
Slijtage bij veel stadsgebruik
Signalen:
Pedaal voelt zwaarder, slippende koppeling
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Skoda
Deze auto valt in de bouwjaren (2008-2015) waarin de TSI/TFSI motoren van de VAG-groep bekend stonden om problemen met de distributieketting en hoog olieverbruik. Controleer in de onderhoudshistorie of de ketting al eens is vervangen en vraag naar het olieverbruik.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.