Kenteken check 5-ZLS-74

APK verlopen - 5+ eigenaars - 237.488 km (peildatum jan 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-807529
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
5-ZLS-74
Fabrikant
Toyota
Toyota logo
Model
RAV4 2.2 D-CAT
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken 5-ZLS-74: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Grijs
Energiebron
Diesel
Toyota RAV4 2.2 D-CAT 2013

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.2 D-CAT (2013) – Kenteken 5-ZLS-74

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
100

Waardebehoud Toyota RAV4 2.2 D-CAT (2013) – Kenteken 5-ZLS-74

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
65

Onderhoud Toyota RAV4 2.2 D-CAT (2013) – Kenteken 5-ZLS-74

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Toyota RAV4 2.2 D-CAT (2013) – Kenteken 5-ZLS-74

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
78

Prestaties Toyota RAV4 2.2 D-CAT (2013) – Kenteken 5-ZLS-74

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
79

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 13.000 - € 16.000
Oorspronkelijke prijs
€ 54.577
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
607 dagen verlopen
Aantal eigenaren
5+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
2AD-FHV
Soortgelijke auto's in NL
4 voertuigen
Populariteit
115 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Toyota RAV4 2.2 D-CAT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1720 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 485 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 536 / kwartaal
Zeeland ca. € 520 / kwartaal
Utrecht ca. € 510 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 500 / kwartaal
Gelderland ca. € 525 / kwartaal
Limburg ca. € 515 / kwartaal
Overijssel ca. € 530 / kwartaal
Flevoland ca. € 520 / kwartaal
Drenthe ca. € 536 / kwartaal
Friesland ca. € 541 / kwartaal
Groningen ca. € 546 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Robuuste en betrouwbare 2.2 D-4D dieselmotor (2AD-FTV) met goed koppel (340 Nm)
  • 4WD-systeem voor betere grip en veiligheid in diverse omstandigheden
  • Comfortabele 6-traps automatische transmissie met soepele schakeling
  • Ruime en praktische midi-SUV met vijf zitplaatsen en goede bagageruimte
  • Redelijk brandstofverbruik in praktijk (ca. 6,5-7,0 l/100 km)
  • Degelijke bouwkwaliteit en goede veiligheidsuitrusting voor modeljaar 2013

Nadelen

  • Mogelijke slijtage van distributieketting bij hoge kilometerstanden (kostbare reparatie)
  • Sporadische turbo- en injectorproblemen gemeld
  • Onderhoud en reparatie van automaat kan prijzig zijn bij defecten
  • Wegenbelasting en brandstofkosten relatief hoog voor diesel met 110 pk
  • Interieur en infotainment verouderd vergeleken met nieuwere modellen
  • Beperkte dynamiek en acceleratie (0-100 km/h ca. 10,2 sec)

Diepgaande beoordeling

Kenteken 5-ZLS-74 is een grijze Toyota RAV4 2.2D 4WD uit 2013 met een 2231cc 4-cilinder dieselmotor en automatische transmissie. Deze midi-SUV uit 2013 heeft een nieuwprijs van circa €54.090 en staat bekend om zijn degelijkheid en praktische inzetbaarheid.

De motor in deze Toyota RAV4 is de 2.2 D-4D dieselmotor met een cilinderinhoud van 2231cc, een 4-cilinder lijnmotor met turbo en common rail brandstofinjectie. De motorcode wordt vaak aangeduid als 2AD-FTV. Deze levert ongeveer 110 pk (81 kW) in Nederland, met een koppel van circa 340 Nm bij 2000-2800 tpm. De motor staat bekend om zijn robuustheid, maar er zijn meldingen van problemen met de distributieketting (timing chain) die bij hogere kilometerstanden kan slijten, wat leidt tot een ratelend geluid en in ernstige gevallen motorschade. Ook zijn er sporadische meldingen van turbo defecten en problemen met de brandstofinjectoren, hoewel deze minder frequent voorkomen. Olieverbruik is over het algemeen laag, mits goed onderhouden en met tijdige olieverversingen.

De automatische transmissie in deze RAV4 is een 6-traps automaat die soepel schakelt en goed past bij het dieselkarakter van de motor. Bekende defecten aan de automaat zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen er problemen optreden met de mechatronica of olielekkages. Onderhoud is relatief eenvoudig, maar het is aan te raden om de transmissievloeistof periodiek te verversen om slijtage te beperken. Reparatiekosten van de automaat kunnen hoog oplopen, dus een goede onderhoudshistorie is belangrijk.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,5 tot 6,0 liter diesel per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,5 tot 7,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 110 pk diesel in Nederland valt in een middensegment, ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €900 per jaar. Grotere reparaties zoals turbo of distributieketting vervangen zijn incidenteel en kosten enkele duizenden euro's.

Bij aankoop van een Toyota RAV4 2.2D 4WD uit 2013 met kenteken 5-ZLS-74 is het cruciaal om de onderhoudshistorie te controleren, vooral op tijdig vervangen van distributieketting en transmissievloeistof. Let op eventuele geluiden van de motor en controleer op olielekkages. Een proefrit met aandacht voor soepel schakelen van de automaat is aan te raden. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, staat en uitrusting. Deze RAV4 is een betrouwbare keuze voor wie een praktische, comfortabele diesel-SUV zoekt met goede vierwielaandrijving.

Deze grijze Toyota RAV4 met kenteken 5-ZLS-74 uit 2013 is een degelijke en praktische midi-SUV met een sterke 2.2D dieselmotor en automatische transmissie. Met een goede onderhoudshistorie biedt hij een betrouwbare rijervaring en een redelijk waardebehoud. Let bij aankoop op bekende motor- en transmissieproblemen om onaangename verrassingen te voorkomen.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Navigatie €550
Metallic lak €580

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

MRT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 maart 2024
JAN 2024

Kilometerstand

XXX,488 km geregistreerd

XXX,488 km
INFO
31 januari 2024
SEP 2013

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
9 september 2013
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

13 september 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 01

5 september 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 21

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

13 september 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 22

27 augustus 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 20

7 september 2017
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

6 september 2016
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

Beeldmateriaal

Toyota RAV4 2.2 D-CAT 2013 – Afbeelding 1
maart 2024
Toyota RAV4 2.2 D-CAT 2013 – Afbeelding 2
maart 2024
Toyota RAV4 2.2 D-CAT 2013 – Afbeelding 3
maart 2024
Toyota RAV4 2.2 D-CAT 2013 – Afbeelding 4
maart 2024
Toyota RAV4 2.2 D-CAT 2013 – Afbeelding 5
maart 2024

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Huidige dekking: Niet verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 14-09-2023

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code 2AD-FHV
Type motor Diesel
Motorinhoud 2231 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 150 pk (110 kW)
Max. koppel 340 Nm
Aandrijving vierwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting MPV
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Grijs
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,57 m
Breedte 1,85 m
Totale hoogte 1,71 m
Wielbasis 2,66 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 520 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,0 s
Maximumsnelheid 185 km/u
Gemiddeld verbruik 6,6 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 173 g/km
Type brandstof Diesel
Brandstoftank Geen data

Vragen over Toyota RAV4 2.2 D-CAT (5-ZLS-74)

Wat is de APK status van 5-ZLS-74?

De APK van 5-ZLS-74 is verlopen op 14-09-2024. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is 5-ZLS-74 een import auto?

Ja, 5-ZLS-74 is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft 5-ZLS-74 gehad?

5-ZLS-74 heeft 5+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 2.2D motor in deze Toyota RAV4?

De motorcode is 2AD-FTV, een 2.2 liter 4-cilinder diesel met common rail en turbo.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?

De 6-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud en tijdige verversing van transmissievloeistof.

Wat is het praktijkverbruik van deze RAV4 2.2D 4WD automaat?

In de praktijk ligt het verbruik rond 6,5 tot 7,0 liter diesel per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, service en kleine reparaties.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 110 pk diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €400 tot €500 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2013 Toyota RAV4 2.2D 4WD automaat?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €16.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en uitrusting.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat leidt tot ratelende geluiden en mogelijk motorschade.

Herkenningspunten:

Ratelend geluid uit motor, startproblemen, motorstoringslampje.

Aandacht vereist
Motor

Turbo defecten

De turbo kan defect raken door slijtage of olievervuiling, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, blauwe of zwarte rook uit uitlaat, piepende geluiden.

Aandacht vereist
Motor

Problemen met brandstofinjectoren

Injectoren kunnen verstopt raken of lekken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Herkenningspunten:

Schokkerige motorloop, verhoogd verbruik, startproblemen.

Aandacht vereist
Transmissie

Automaat mechatronica storingen

De elektronische besturing van de automaat kan storingen vertonen, wat leidt tot schakelproblemen.

Herkenningspunten:

Schokkerig schakelen, vastlopen in versnelling, foutmeldingen.

Laag
Motor/Transmissie

Olielekkages

Olielekkages bij motor of transmissie kunnen optreden door afdichtingsproblemen.

Herkenningspunten:

Olievlekken onder auto, laag oliepeil, brandstofverbruik stijgt.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1720 kg. Dat is 43% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Toyota RAV4 2.2 D-CAT exemplaren

Model Kenteken