Kenteken check 58-ZGS-2

APK geldig tot sep 2026 - 8+ eigenaars - 137.287 km (peildatum sep 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-814223
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
58-ZGS-2
Merk
BMW
BMW logo
Modeltype
M3 Coupé
Tellerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken 58-ZGS-2: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Zwart
Brandstof
Benzine
BMW M3 Coupé 2009

Betrouwbaarheid BMW M3 Coupé (2009) – Kenteken 58-ZGS-2

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
15

Waardebehoud BMW M3 Coupé (2009) – Kenteken 58-ZGS-2

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud BMW M3 Coupé (2009) – Kenteken 58-ZGS-2

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
56

Veiligheid BMW M3 Coupé (2009) – Kenteken 58-ZGS-2

Veiligheidsscore
APK status en terugroepacties
78

Prestaties BMW M3 Coupé (2009) – Kenteken 58-ZGS-2

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
81

Voertuigoverzicht

Marktwaarde
€ 31.000 - € 38.000
Catalogusprijs
€ 124.484
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
143 dagen
Aantal op naam
8+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Engine code
S65B40A
Soortgelijke auto's in NL
27 voertuigen
Aantal keren bekeken
227 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze BMW M3 Coupé bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1675 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 228 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 252 / kwartaal
Zeeland ca. € 245 / kwartaal
Utrecht ca. € 240 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 235 / kwartaal
Gelderland ca. € 247 / kwartaal
Limburg ca. € 242 / kwartaal
Overijssel ca. € 250 / kwartaal
Flevoland ca. € 245 / kwartaal
Drenthe ca. € 252 / kwartaal
Friesland ca. € 254 / kwartaal
Groningen ca. € 257 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Sportief rijgedrag en directe besturing
  • Iconisch design en hoge herkenbaarheid
  • Goed waardebehoud vergeleken met reguliere modellen
  • Uitstekende afwerking en luxe uitrusting (afhankelijk van opties)
  • Sterke community en ruime kennisbasis voor onderhoud en tuning
  • Relatief betaalbaar in aanschaf vergeleken met nieuwprijs

Aandachtspunten

  • Hoge brandstof- en onderhoudskosten
  • Storingsgevoelige transmissie (SMG-II) en dure reparaties
  • Olieverbruik en slijtage van motoronderdelen bij oudere exemplaren
  • Beperkte bagageruimte en praktische inzetbaarheid
  • Moeilijk verkoopbaar bij afwijkende specificaties
  • Hoge wegenbelasting door fiscaal vermogen

Gedetailleerde analyse

Kenteken 58-ZGS-2 is een zwarte BMW 3-serie Coupé uit 2009 met een 3999cc V8-motor, 309pk, automaat (DCT) en een oorspronkelijke nieuwprijs van €115.755. Dit rapport geeft een volledig overzicht van technische specificaties, veelvoorkomende problemen, onderhoudskosten, verbruik, marktwaarde en praktische informatie voor de Nederlandse markt.

## Motorcode & Technische Specificaties De BMW 3-serie Coupé M3 uit 2006 werd standaard geleverd met een 3.2L (S54) inline-6 benzinemotor, niet met een 3999cc V8[1][2][3]. De 3999cc V8 (motorcode S65) werd pas vanaf 2007 geïntroduceerd in de E92/E93 M3, dus een 2006-model met deze motor is technisch onmogelijk volgens officiële productiegegevens[3]. De S65 V8 levert 414pk en 400Nm koppel, niet 309pk. Mogelijk is er sprake van een import, ombouw of typefout in de specificaties. Controleer altijd het kentekenbewijs en de motorstempels voor de exacte motorcode. **Let op:** De officiële 2006 BMW M3 Coupé heeft een 3.2L inline-6 (S54) met 333pk, 6-bak (handgeschakeld of SMG-II)[1][2][3]. De 3999cc V8 (S65) is dus niet origineel voor dit bouwjaar.

## Transmissie & Rijgedrag De originele 2006 M3 Coupé werd geleverd met een 6-versnellingsbak (handgeschakeld of SMG-II, een geautomatiseerde handbak)[1][2][3]. Een 7-traps DCT (Dual Clutch Transmission) werd pas vanaf 2008 geïntroduceerd bij de V8-modellen. Een automaat in de zin van een traditionele torque-converter automaat kwam niet voor in de M3 van dit bouwjaar. **SMG-II (Sequential Manual Gearbox):** - **Voordelen:** Razendsnelle schakeltijden, sportief karakter, handmatige en automatische modi. - **Nadelen:** Oncomfortabel in de stad, storingsgevoeligheid (hydraulische pomp, sensoren), hoge reparatiekosten bij defect. - **Onderhoud:** Regelmatige olieverversing, controle van hydraulische vloeistof en sensoren. Reparatiekosten kunnen oplopen tot €2.000–€4.000 bij grote storingen. **Let op:** Een echte automaat (DCT of torque-converter) in een 2006 M3 Coupé is niet origineel. Controleer altijd het type transmissie en de onderhoudshistorie.

## Verbruik, Marktwaarde & Onderhoud **Verbruik (officieel vs praktijk):** - **WLTP:** Niet van toepassing op modellen van 2006 (WLTP werd pas later ingevoerd). - **Officieel (NEDC):** Ongeveer 1 op 8,5 (11,8 l/100km) stad, 1 op 13,5 (7,4 l/100km) snelweg, gemiddeld 1 op 10,5 (9,5 l/100km)[5]. - **Praktijk:** Eigenaren melden vaak 1 op 7–8 in de stad en 1 op 10–12 op de snelweg, afhankelijk van rijstijl. **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Originele 2006 M3 Coupé:** Huidige marktwaarde in Nederland ligt tussen €15.000 en €25.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie[5]. - **Waardebehoud:** De M3 Coupé behoudt zijn waarde relatief goed vergeleken met reguliere 3-serie modellen, vooral bij lage kilometerstand en volledige onderhoudshistorie. - **Let op:** Een omgebouwde of geïmporteerde V8-versie heeft een lagere marktwaarde en is moeilijker verkoopbaar vanwege afwijkende specificaties. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €40–€60 per jaar. - **Service (klein/groot):** €300–€600 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Onverwachte kosten (bijvoorbeeld SMG-reparatie, motorrevisie) kunnen oplopen tot €2.000–€5.000 per incident. - **Bandenset:** €800–€1.200 per set (afhankelijk van merk en type). **Wegenbelasting (309pk in Nederland):** - **Benzine, 309pk, gewicht >1.250kg:** Ongeveer €1.400–€1.600 per jaar (2025), afhankelijk van provincie. - **Let op:** Controleer altijd het kentekenbewijs voor het exacte fiscale vermogen en gewicht.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - Sportief rijgedrag en directe besturing[1][2][3]. - Iconisch design en hoge herkenbaarheid. - Goede waardebehoud vergeleken met reguliere modellen[5]. - Uitstekende afwerking en luxe uitrusting (afhankelijk van opties). - Sterke community en ruime kennisbasis voor onderhoud en tuning. - Relatief betaalbaar in aanschaf vergeleken met nieuwprijs. **Nadelen** - Hoge brandstof- en onderhoudskosten[5]. - Storingsgevoelige transmissie (SMG-II) en dure reparaties. - Olieverbruik en slijtage van motoronderdelen bij oudere exemplaren. - Beperkte bagageruimte en praktische inzetbaarheid. - Moeilijk verkoopbaar bij afwijkende specificaties (zoals een niet-originele motor). - Hoge wegenbelasting door fiscaal vermogen.

Deze zwarte BMW 3-serie Coupé met kenteken 58-ZGS-2 uit 2009 is een sportieve en iconische auto, maar de specificatie met 3999cc V8 en automaat (DCT) wijkt af van de originele uitvoering voor dit bouwjaar. Controleer altijd de motorcode, transmissie en onderhoudshistorie. De originele M3 Coupé uit 2006 biedt veel rijplezier en relatief goed waardebehoud, maar kent ook hoge gebruikskosten en storingsgevoelige onderdelen. Een niet-originele motor of transmissie kan de marktwaarde en verkoopbaarheid negatief beïnvloeden.

Uitrusting

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Xenon verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

High-beam Assistant €130
Actieve besturing €1300
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling €450
Parkeerhulp €480
Navigatie €2300
eCall Pakket
Leer €2220
Metallic lak €840

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

OKT 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
9 oktober 2025
SEP 2020

Kilometerstand

XXX,177 km geregistreerd

XXX,177 km
INFO
13 september 2020
SEP 2020

Kilometerstand

XXX,144 km geregistreerd

XXX,144 km
INFO
8 september 2020
NOV 2017

Kilometerstand

XXX,086 km geregistreerd

XXX,086 km
INFO
3 november 2017
APR 2017

Kilometerstand

XXX,300 km geregistreerd

104,300 km INFO
25 april 2017
OKT 2009

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
1 oktober 2009
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

12 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 33

21 mei 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

26 januari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

18 januari 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 54

1 februari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 13

18 december 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 12

18 december 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 42

31 oktober 2017
Goedgekeurd

APK keuring details: 09

26 oktober 2015
Goedgekeurd

APK keuring details: 01

Beeldmateriaal

BMW M3 Coupé 2009 – Afbeelding 1
september 2025
BMW M3 Coupé 2009 – Afbeelding 2
september 2025
BMW M3 Coupé 2009 – Afbeelding 3
september 2025
BMW M3 Coupé 2009 – Afbeelding 4
september 2025
BMW M3 Coupé 2009 – Afbeelding 5
september 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 12-09-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Import uit buitenland (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code S65B40A
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 3999 cm3
Cilinders 8 cilinders
Turbodruk Nee
Krachtbron 420 pk (309 kW)
Draaimoment 400 Nm
Tractie achterwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype coupe
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Aantal portieren 2 deurs
Buitenkleur Zwart
Versie Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,62 m
Voertuigbreedte 1,8 m
Totale hoogte 1,42 m
Asafstand 2,76 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 525 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 4,6 s
Topsnelheid 250 km/u
Brandstofverbruik mix 11,9 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 285 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over BMW M3 Coupé (58-ZGS-2)

Wat is de APK status van 58-ZGS-2?

De APK van 58-ZGS-2 is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is 58-ZGS-2 een import auto?

Ja, 58-ZGS-2 is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft 58-ZGS-2 gehad?

58-ZGS-2 heeft 8+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is het officiële motorvermogen van de BMW M3 Coupé uit 2006?

333pk bij 7.900 rpm, 3.2L inline-6 (S54)[1][2][3].

Welke transmissies zijn origineel voor de 2006 M3 Coupé?

6-versnellings handgeschakeld of SMG-II (geautomatiseerde handbak)[1][2][3].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een 309pk benzineauto in Nederland?

Ongeveer €1.400–€1.600 per jaar (2025), afhankelijk van provincie en exact gewicht.

Wat zijn de meest voorkomende problemen bij deze auto?

SMG-II transmissie defecten, olieverbruik, VANOS-problemen, subframe scheuren, elektronische storingen.

Hoeveel kost een grote beurt aan deze auto?

€600–€1.000 bij een BMW-dealer, afhankelijk van werkzaamheden.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2006 M3 Coupé?

€15.000–€25.000, afhankelijk van staat en onderhoud[5].

Is een 3999cc V8 origineel voor de 2006 M3 Coupé?

Nee, de V8 (S65) werd pas vanaf 2007 geïntroduceerd. Controleer altijd de motorstempels en het kentekenbewijs.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Transmissie

SMG-II transmissie defecten

Hydraulische pomp, sensoren, schakelproblemen

Herkenningspunten:

Foutmeldingen, traag schakelen, niet meer schakelen

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Hoger dan gemiddeld olieverbruik door slijtage zuigerveren of afdichtingen

Herkenningspunten:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Belangrijk
Motor

Vanossegmenten (VANOS)

Vroegtijdige slijtage van de variabele nokkenasregeling

Herkenningspunten:

Rompelende motor, vermogensverlies, storingslampje

Urgent
Chassis

Subframe scheuren

Scheuren in de achterasophanging (subframe)

Herkenningspunten:

Knarsende geluiden, slechte wegligging

Minimaal
Elektronica

Elektronica/storingslampjes

Diverse elektronische storingen (o.a. ABS, DSC, airbag)

Herkenningspunten:

Storingslampjes, beperkte functionaliteit

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten BMW

De N43/N47 viercilinder motoren uit deze periode hebben een beruchte reputatie wat betreft oprekkende distributiekettingen en falende injectoren. Luister goed naar een slepend geluid achterin de motor bij 1500-2000 toeren.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1675 kg. Dat is 40% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere BMW M3 Coupé exemplaren

Voertuig Registratie