Kenteken check 63-LSG-9
APK geldig tot okt 2026 - 5+ eigenaars - 30.931 km (peildatum feb 2025)
13 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken 63LSG9
Basis informatie
Betrouwbaarheid Toyota Auris 1.33 (2010) – Kenteken 63-LSG-9
Waardebehoud Toyota Auris 1.33 (2010) – Kenteken 63-LSG-9
Onderhoud Toyota Auris 1.33 (2010) – Kenteken 63-LSG-9
Veiligheid Toyota Auris 1.33 (2010) – Kenteken 63-LSG-9
Prestaties Toyota Auris 1.33 (2010) – Kenteken 63-LSG-9
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Wanneer we de data van deze Toyota Auris 1.33 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1325 kg en benzine.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Betrouwbare en zuinige 1NR-FE 1329cc motor met Dual VVT-i technologie
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak met goede duurzaamheid
- Relatief lage onderhoudskosten en betaalbare onderdelen
- Degelijke bouwkwaliteit en goede wegligging voor compacte hatchback
- Redelijk goede marktwaarde en waardebehoud
- Comfortabel interieur met voldoende ruimte voor segment
Waar je op moet letten
- Beperkte motorvermogen van 73 pk, minder geschikt voor snelle acceleratie
- Geen turbo, dus minder koppel bij lage toerentallen
- Mogelijke lichte olieverbruik bij hoge kilometerstanden
- Transmissie kan bij hoge km slijtage vertonen aan synchronisatieringen
- Beperkte uitrusting in basis Aspiration uitvoering
- Wegens gewicht en motorvermogen iets hoger verbruik dan modernere concurrenten
Volledige analyse
Kenteken 63-LSG-9 is een grijze Toyota Auris 1.3 Aspiration uit 2010 met een 1329cc 4-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze compacte hatchback uit 2010 heeft een nieuwprijs van circa €19.775 en staat bekend om zijn degelijkheid en zuinigheid.
De motor in deze Toyota Auris 1.3 Aspiration is de 1NR-FE, een 1329cc 4-cilinder lijnmotor met Dual VVT-i technologie. Deze motor levert ongeveer 73 pk (54 kW) en 123 Nm koppel. De 1NR-FE motor staat bekend om zijn betrouwbaarheid en relatief lage onderhoudskosten. Er zijn geen turbo's aanwezig in deze variant, dus problemen met turbo's zijn niet van toepassing. Wel kunnen er bij oudere exemplaren lichte olieverbruikproblemen optreden, maar dit is zelden ernstig. De motor maakt gebruik van een ketting in plaats van een distributieriem, waardoor problemen met de timing chain zeldzaam zijn, mits goed onderhouden.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak van de Auris 1.3 Aspiration is over het algemeen betrouwbaar en onderhoudsvriendelijk. Bekende defecten zijn beperkt, maar bij hoge kilometerstanden kunnen versnellingsbaklagers of synchronisatieringen slijten, wat schakelen bemoeilijkt. Regelmatig onderhoud en tijdig olie verversen verlengen de levensduur. Reparatiekosten zijn gemiddeld voor een compacte auto, met transmissie-onderhoud rond de €200-€400 per keer.
Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 5,9 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 73 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine beurt en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €500 en €700. Onderhoud is relatief betaalbaar dankzij de eenvoudige techniek en goede beschikbaarheid van onderdelen.
Bij aankoop van een Toyota Auris 1.3 Aspiration met kenteken 63-LSG-9 uit 2010 is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot motorolie verversingen en transmissiegebruik. Controleer op slijtage aan koppeling en versnellingsbak. De auto behoudt zijn waarde redelijk goed door Toyota’s reputatie voor betrouwbaarheid. Een grondige proefrit en technische keuring zijn aan te raden om verborgen gebreken uit te sluiten.
Deze grijze Toyota Auris met kenteken 63-LSG-9 uit 2010 is een betrouwbare en zuinige compacte hatchback met een degelijke 1329cc motor en handgeschakelde transmissie. Met een goede onderhoudshistorie biedt deze auto een uitstekende prijs-kwaliteitverhouding voor Nederlandse autokopers die zoeken naar een praktische en onderhoudsvriendelijke auto.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,842 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 55
De band is beschadigd, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: De band is beschadigd, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Dimlicht verkeerd afgesteld
De band is beschadigd
APK keuring details: De band is beschadigd
Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht
APK keuring details: 43
APK keuring details: 14
APK keuring details: 39
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Land van herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Toyota Auris 1.33 (63-LSG-9)
Wat is de APK status van 63-LSG-9?
De APK van 63-LSG-9 is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 63-LSG-9 een import auto?
Nee, 63-LSG-9 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 63-LSG-9 gehad?
63-LSG-9 heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1329cc motor in de Toyota Auris 1.3 Aspiration (2010)?
De motorcode is 1NR-FE, een 1.33 liter 4-cilinder benzinemotor met Dual VVT-i technologie.
Zijn er bekende problemen met de timing chain van deze motor?
De 1NR-FE motor gebruikt een ketting in plaats van een riem, waardoor timing chain problemen zeldzaam zijn bij goed onderhoud.
Hoeveel verbruikt de Toyota Auris 1.3 Aspiration gemiddeld in de praktijk?
Het praktijkverbruik ligt rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP waarde van circa 5,9 l/100 km.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar voor deze auto?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine beurt tussen de €500 en €700.
Hoeveel wegenbelasting betaalt een 73 pk benzine Toyota Auris in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.
Zijn er problemen met de handgeschakelde transmissie bekend?
Bij hoge kilometerstanden kunnen synchronisatieringen slijten, wat schakelen bemoeilijkt, maar dit komt niet vaak voor.
Veel voorkomende klachten
Licht olieverbruik bij hoge kilometerstand
Sommige exemplaren vertonen verhoogd olieverbruik door slijtage van zuigerveren.
Signalen:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Versnellingsbak schakelmoeilijkheden
Slijtage aan synchronisatieringen of lagers in handgeschakelde versnellingsbak.
Signalen:
Schakelen gaat stroef, soms knarsende geluiden bij schakelen.
Versleten koppeling
Koppeling kan slijten bij intensief stadsverkeer of sportief rijgedrag.
Signalen:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.
Elektronische storingen (licht)
Af en toe storingen in dashboardverlichting of sensoren door ouderdom.
Signalen:
Waarschuwingslampjes zonder duidelijke oorzaak, storingen in boordcomputer.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Toyota
Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2010) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1325 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.