Kenteken check 66-JTN-9
APK geldig tot okt 2026 - 7+ eigenaars - 226.834 km (peildatum feb 2026)
Let op: 14 bevindingen voor 66JTN9
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid VW Golf Plus 1.4 TSI (2009) – Kenteken 66-JTN-9
Waardebehoud VW Golf Plus 1.4 TSI (2009) – Kenteken 66-JTN-9
Onderhoud VW Golf Plus 1.4 TSI (2009) – Kenteken 66-JTN-9
Veiligheid VW Golf Plus 1.4 TSI (2009) – Kenteken 66-JTN-9
Prestaties VW Golf Plus 1.4 TSI (2009) – Kenteken 66-JTN-9
Kerngegevens
Analyse & Inzichten
Wanneer we de data van deze VW Golf Plus 1.4 TSI bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1416 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Praktische MPV met ruime binnenruimte en goede zitpositie
- Zuinig en relatief krachtig 1.4 TSI turbomotor
- Betrouwbare handgeschakelde transmissie met lage onderhoudskosten
- Comfortabele rijervaring met degelijke wegligging
- Redelijk complete Comfortline-uitvoering met airco en elektrische ramen
- Goede veiligheidsuitrusting voor modeljaar 2009
Nadelen
- Bekende problemen met timing chain kunnen dure reparaties veroorzaken
- Mogelijk verhoogd olieverbruik bij oudere motoren
- Turbo en injectoren kunnen problemen geven bij slecht onderhoud
- Handgeschakelde versnellingsbak kan slijtage vertonen aan koppeling
- Wegenbelasting en onderhoudskosten zijn hoger dan bij kleinere auto's
- Marktwaarde daalt door leeftijd en concurrentie van nieuwere modellen
Diepgaande beoordeling
Kenteken 66-JTN-9 is een blauwe Volkswagen Golf Plus uit 2009 met een 1390cc 4-cilinder TSI benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Deze MPV biedt een praktische en comfortabele rijervaring met een nieuwprijs van circa €29.090.
De 1390cc 4-cilinder TSI-motor in deze Golf Plus heeft de motorcode EA111 1.4 TSI (type code vaak CAXA of CAXC afhankelijk van uitvoering). Deze turbomotor levert ongeveer 90 pk in deze Comfortline uitvoering, hoewel sommige varianten 122 tot 160 pk kunnen hebben. De motor staat bekend om zijn goede prestaties en relatief laag brandstofverbruik, maar kent ook enkele bekende problemen zoals kettinggeleiding en olieverbruik. De timing chain kan bij hogere kilometerstanden slijten, wat leidt tot een tikkend geluid en in ernstige gevallen motorschade. Ook zijn er meldingen van problemen met turbo en injectoren, maar deze komen minder frequent voor bij goed onderhoud.
De handgeschakelde versnellingsbak van de Golf Plus 1.4 TSI is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij intensief gebruik slijtage vertonen aan de koppeling en synchronisatieringen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar een versleten koppeling kan reparatiekosten van enkele honderden euro's met zich meebrengen.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 1 op 15,9 (benzine), maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 1 op 13 tot 1 op 14 afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 90 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €600 en €900. Grotere reparaties zoals turbo- of kettingproblemen kunnen extra kosten veroorzaken.
Bij aankoop van een Volkswagen Golf Plus 1.4 TSI Comfortline uit 2009 met kenteken 66-JTN-9 is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de timing chain en olieverbruik. Controleer of de distributieketting tijdig is gecontroleerd of vervangen. Een proefrit en technische keuring zijn aan te raden om transmissie en motorconditie te beoordelen. De marktwaarde van deze auto ligt anno 2025 tussen de €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.
Deze blauwe Volkswagen Golf Plus met kenteken 66-JTN-9 uit 2009 is een praktische en betrouwbare MPV met een zuinige 1390cc TSI-motor en handgeschakelde versnellingsbak. Let bij aankoop op bekende motorproblemen en onderhoudshistorie om onaangename verrassingen te voorkomen.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,164 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 43
De bevestiging van de remvoering raakt de trommel of schijf
APK keuring details: De bevestiging van de remvoering raakt de trommel of schijf
De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De stofhoes van de fuseekogel is beschadigd en sluit niet goed af, De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: 31
APK keuring details: 01
APK keuring details: 11
APK keuring details: 47
De schijf- of trommelrem draait niet soepel
APK keuring details: De schijf- of trommelrem draait niet soepel
APK keuring details: 31
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Voertuigregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW Golf Plus 1.4 TSI (66-JTN-9)
Wat is de APK status van 66-JTN-9?
De APK van 66-JTN-9 is geldig tot oktober 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is 66-JTN-9 een import auto?
Nee, 66-JTN-9 is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft 66-JTN-9 gehad?
66-JTN-9 heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is de motorcode van de 1.4 TSI motor in deze Golf Plus?
De motorcode is meestal EA111 met typenummers zoals CAXA of CAXC, afhankelijk van uitvoering en bouwjaar.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De handgeschakelde bak is over het algemeen betrouwbaar, mits de koppeling tijdig wordt vervangen en er geen zware slijtage is.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Het praktijkverbruik ligt rond 1 op 13 tot 1 op 14, iets hoger dan het officiële WLTP-verbruik van 1 op 15,9.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld liggen de kosten tussen €600 en €900 per jaar, inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze 90 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat is de huidige marktwaarde van een Golf Plus 1.4 TSI uit 2009?
De marktwaarde ligt tussen €4.000 en €6.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en staat.
Veelvoorkomende problemen
Timing chain slijtage
De distributieketting en kettinggeleiders kunnen bij hogere kilometerstanden slijten, wat leidt tot tikkende geluiden en mogelijk motorschade.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Olieverbruik
De 1.4 TSI motor kan bij oudere exemplaren verhoogd olieverbruik vertonen door versleten zuigerveren of klepafdichtingen.
Herkenningspunten:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Turbo problemen
Bij onvoldoende onderhoud kan de turbo defect raken door olieproblemen of slijtage.
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, fluitend geluid turbo.
Injectoren verstopt of defect
Injectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot onregelmatige motorloop.
Herkenningspunten:
Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.
Koppeling slijtage
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten en vervangen moeten worden.
Herkenningspunten:
Slippende koppeling, moeilijk schakelen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2009) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1416 kg. Dat is 18% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.