Kenteken check GDT-76-N
APK geldig tot nov 2026 - 6+ eigenaars
Let op: 16 bevindingen voor GDT76N
Basisgegevens
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz C 200 d T-model (2018) – Kenteken GDT-76-N
Waardebehoud Mercedes-Benz C 200 d T-model (2018) – Kenteken GDT-76-N
Onderhoud Mercedes-Benz C 200 d T-model (2018) – Kenteken GDT-76-N
Veiligheid Mercedes-Benz C 200 d T-model (2018) – Kenteken GDT-76-N
Prestaties Mercedes-Benz C 200 d T-model (2018) – Kenteken GDT-76-N
Overzicht gegevens
Deskundige beoordeling
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz C 200 d T-model komen een aantal specifieke details naar voren. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 1615 kg en diesel.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Zeer zuinig: praktijkverbruik rond de 1 op 18 (5,5 l/100km), WLTP-cijfers zijn optimistischer maar in de praktijk haalbaar bij rustig rijden[2].
- Comfortabel en ruim interieur, typisch Mercedes-Benz kwaliteit.
- Betrouwbare 7G-Tronic Plus-automaat bij goed onderhoud.
- Goede trekkracht (360 Nm) vanaf lage toeren, ideaal voor trekken en snelweg.
- Redelijk waardebehoud in vergelijking met andere diesels in deze klasse.
- Uitstekende actieradius (ca. 1.000 km op een tank)[2].
Minpunten
- Hoge wegenbelasting door dieselschijf (€489-€514 per 3 maanden)[5].
- Onderhoud en reparaties aan automaat, turbo of injectoren kunnen duur uitvallen.
- Bekende problemen met timing chain, turbo en olieverbruik bij oudere exemplaren.
- Minder aantrekkelijk voor binnensteden vanwege milieuzones en toekomstige dieselrestricties.
- Minder krachtig dan de C220d of C250d, wat merkbaar is bij inhaalacties.
- Elektronica kan storingsgevoelig zijn bij veroudering (o.a. COMMAND-systeem).
Uitgebreide analyse
Kenteken GDT-76-N is een zwarte Mercedes-Benz C-klasse Estate uit 2018 met een 2143cc motor, 100pk (100 kW) en een 7-traps automaat. Dit is de Business-uitvoering, oorspronkelijk nieuwprijs €47.561. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van deze specifieke variant, inclusief technische details, bekende problemen, onderhoudskosten, waardebehoud en praktische informatie voor de Nederlandse autokoper.
De Mercedes-Benz C-klasse Estate 200 CDI Business uit 2014 is uitgerust met een 2.143cc (OM651) 4-cilinder turbodiesel, motorcode OM651. Deze motor levert 100 kW (136 pk) en 360 Nm koppel, met een 7-traps automaat (7G-Tronic Plus)[1][5]. De motor heeft een common rail-inspuiting, DOHC-klepbediening en een partikelfilter. De compressieverhouding is 16,2:1 en het maximale vermogen wordt bereikt bij 2.800 tpm, het maximale koppel al bij 1.600 tpm[5].
De 7G-Tronic Plus-automaat is een volwassen, betrouwbare transmissie, maar kent bij hoge leeftijd of gebrekkig onderhoud soms problemen met schakelgedrag, olieverlies of elektronische storingen. Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is essentieel voor een lange levensduur. Reparatiekosten kunnen oplopen tot €2.000-€3.000 bij ernstige defecten. Onderhoudskosten zijn gemiddeld hoger dan bij een handgeschakelde versie.
De wegenbelasting voor deze 100pk diesel in Nederland bedraagt circa €489-€514 per 3 maanden (2025)[5]. De APK-kosten zijn standaard (€35-€50), maar bij oudere auto’s kunnen extra reparaties nodig zijn. Jaarlijkse onderhoudskosten (exclusief onverwachte reparaties) liggen rond de €400-€600, afhankelijk van het onderhoudshistorie en de kilometerstand. Reparaties aan injectoren, turbo of transmissie kunnen deze kosten fors verhogen.
De huidige marktwaarde van een 2018 Mercedes-Benz C-klasse Estate 200 CDI Business met kenteken GDT-76-N ligt in 2025 tussen de €12.000 en €18.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is redelijk, maar lager dan bij de sterkere C220d of de latere hybride modellen. Dieselmodellen verliezen sneller waarde door strengere milieuregels.
Deze zwarte Mercedes-Benz C-klasse Estate met kenteken GDT-76-N uit 2018 is een comfortabele, zuinige en praktische middenklasser met een volwassen interieur en rijgedrag. De 2143cc diesel is betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kent enkele bekende aandachtspunten. De automaat rijdt soepel, maar vergt zorgvuldig onderhoud. De totale eigendomskosten zijn hoger dan bij een vergelijkbare handgeschakelde versie, mede door de wegenbelasting en onderhoudskosten.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
APK keuring details: 27
Band met laag profiel
APK keuring details: Band met laag profiel
Voertuigfoto's
Registratie & Status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Land van herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Opbouw & Indeling
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over Mercedes-Benz C 200 d T-model (GDT-76-N)
Wat is de APK status van GDT-76-N?
De APK van GDT-76-N is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is GDT-76-N een import auto?
Ja, GDT-76-N is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft GDT-76-N gehad?
GDT-76-N heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de Mercedes-Benz C-klasse Estate 200 CDI Business?
Het praktijkverbruik ligt rond de 5,5 l/100km (1 op 18), afhankelijk van rijstijl en onderhoud. WLTP-cijfers zijn lager, maar in de praktijk haalbaar bij rustig rijden[2].
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt circa €489-€514 per 3 maanden voor een 100pk diesel in 2025[5].
Wat zijn de bekendste problemen bij deze motor?
Timing chain slijtage, turbo- en injectorproblemen, en olieverbruik komen het meest voor, vooral bij oudere of slecht onderhouden exemplaren.
Hoe betrouwbaar is de 7G-Tronic Plus-automaat?
De automaat is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan bij veroudering of gebrekkig onderhoud schakelproblemen of olieverlies geven. Reparatiekosten kunnen hoog oplopen.
Wat is de actuele marktwaarde van deze auto?
De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €12.000 en €18.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.
Hoe vaak moet de distributieketting worden vervangen?
Officieel is de ketting ‘levenslang’, maar bij slijtage of geluid wordt vervanging aanbevolen, meestal na 200.000+ km of bij storingssignalen.
Bekende aandachtspunten
Timing chain slijtage
Vroegtijdige slijtage of geluid, vooral bij onvoldoende olieverversing.
Symptomen:
Ratelen, motorstoring, in extreme gevallen motorschade.
Turbo problemen
Turbolader kan na 150.000+ km problemen geven (olielekkage, lagerslijtage).
Symptomen:
Blauwe rook, vermogensverlies, waarschuwingslampjes.
Injector defecten
Common rail-injectoren kunnen vervuilen of lekken, vooral bij slechte brandstofkwaliteit.
Symptomen:
Ruw stationair, vermogensverlies, storingslampjes.
Olieverbruik
Sommige exemplaren verbruiken olie, vaak door slijtage of lekkages.
Symptomen:
Olielampje, regelmatig bijvullen nodig.
Automaat storingen
Schakelproblemen, schokken of olieverlies bij veroudering of gebrekkig onderhoud.
Symptomen:
Onregelmatig schakelen, waarschuwingslampjes, transmissiefoutcodes.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1615 kg. Dat is 35% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Vergelijkbare Mercedes-Benz C 200 d T-model kentekens
| Type | Plaat |
|---|---|