Kenteken check GNB-93-N
APK verlopen - 1+ eigenaars - 95.090 km (peildatum dec 2025)
Let op: 10 bevindingen voor GNB93N
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid Mercedes-Benz GLE 450 (2020) – Kenteken GNB-93-N
Waardebehoud Mercedes-Benz GLE 450 (2020) – Kenteken GNB-93-N
Onderhoud Mercedes-Benz GLE 450 (2020) – Kenteken GNB-93-N
Veiligheid Mercedes-Benz GLE 450 (2020) – Kenteken GNB-93-N
Prestaties Mercedes-Benz GLE 450 (2020) – Kenteken GNB-93-N
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Mercedes-Benz GLE 450 komen een aantal specifieke details naar voren. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Mercedes-Benz op basis van 2220 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Pluspunten
- Ruime 7-persoonsindeling ideaal voor gezinnen
- Krachtige en soepele 3.0-liter zescilinder motor (M256)
- Geavanceerde 9G-TRONIC automatische transmissie
- Premium Plus uitrusting met veel luxe opties
- 4MATIC vierwielaandrijving voor betere grip en veiligheid
- Goede veiligheids- en rijhulpsystemen standaard aanwezig
Nadelen
- Relatief hoog brandstofverbruik in praktijk (11-12 l/100 km)
- Wegenbelasting en onderhoudskosten aan de hoge kant
- Mogelijk olieverbruik bij hogere kilometerstanden
- Incidentele problemen met timing chain spanner gemeld
- Elektronische transmissieproblemen bij oudere exemplaren
- Hoge aanschafprijs en waardeverlies na enkele jaren
Diepgaande beoordeling
Kenteken GNB-93-N is een zwarte Mercedes-Benz GLE-klasse 450 4MATIC Premium Plus 7p uit 2020 met een krachtige 2999cc 6-cilinder benzinemotor die 270 pk levert. Deze luxe SUV combineert comfort met geavanceerde technologie en een ruime 7-persoonsindeling.
De 2999cc zescilinder motor in de GLE 450 4MATIC draagt de motorcode M256, een moderne 3.0-liter inline zescilinder met turbo en directe injectie. Deze motor levert 270 kW (ongeveer 367 pk) in sommige markten, maar in Nederland is deze vaak afgesteld op 270 pk (ongeveer 199 kW) vanwege belastingregels. De motor staat bekend om zijn soepele prestaties en relatief goede efficiëntie voor zijn klasse. Bekende problemen zijn onder meer matig olieverbruik en incidentele problemen met de kettingspanning van de timing chain, hoewel ernstige defecten zeldzaam zijn bij goed onderhoud. Turbo's en injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.
De GLE 450 4MATIC is uitgerust met een 9-traps 9G-TRONIC automatische transmissie die soepel schakelt en bijdraagt aan het rijcomfort. Deze transmissie is robuust, maar er zijn meldingen van incidentele elektronische storingen en soms schokkerig schakelen bij hoge kilometerstanden. Onderhoud en tijdige software-updates zijn belangrijk om problemen te voorkomen. Reparatiekosten kunnen bij grote defecten oplopen, maar regulier onderhoud is relatief betaalbaar.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 9,5 tot 10,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 11 tot 12 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 270 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €600 tot €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €1.200 en €1.800 per jaar. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.
Bij aankoop van een Mercedes-Benz GLE-klasse 450 4MATIC Premium Plus 7p met kenteken GNB-93-N uit 2020 is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te zorgen voor een volledige onderhoudshistorie. Let op tekenen van olieverbruik en controleer de transmissie op soepel schakelen. De marktwaarde ligt momenteel rond de €45.000 tot €55.000 voor goed onderhouden exemplaren met gemiddelde kilometerstand. Deze SUV is ideaal voor wie luxe, ruimte en krachtige prestaties zoekt, mits men rekening houdt met de hogere gebruikskosten.
Deze zwarte Mercedes-Benz GLE-klasse met kenteken GNB-93-N uit 2020 is een luxe en krachtige 7-persoons SUV met een betrouwbare 2999cc motor en geavanceerde 9-traps automaat. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals olieverbruik en transmissieonderhoud, biedt deze GLE een uitstekende combinatie van comfort, technologie en rijplezier voor de Nederlandse markt.
Optiepakket
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld
APK keuring details: Geen afkeurpunten
APK keuring details: Geen afkeurpunten
Beeldmateriaal
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Dekking
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Import Status
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Aandrijflijn
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Mercedes-Benz GLE 450 (GNB-93-N)
Wat is de APK status van GNB-93-N?
De APK van GNB-93-N is verlopen op 09-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.
Is GNB-93-N een import auto?
Ja, GNB-93-N is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft GNB-93-N gehad?
GNB-93-N heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 2999cc motor in de GLE 450 4MATIC?
De motorcode is M256, een 3.0-liter inline zescilinder turbomotor met directe injectie.
Hoe betrouwbaar is de 9G-TRONIC automaat?
De 9G-TRONIC is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden schokkerig schakelen; regelmatig onderhoud en software-updates zijn belangrijk.
Wat is het praktijkbrandstofverbruik?
In de praktijk ligt het verbruik rond de 11 tot 12 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 9,5-10,5 l/100 km.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 270 pk benzineauto?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €600 tot €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Gemiddeld tussen €1.200 en €1.800 per jaar inclusief APK, service en kleine reparaties.
Wat is de huidige marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar?
De marktwaarde ligt rond de €45.000 tot €55.000 voor een GLE 450 4MATIC Premium Plus uit 2018 met gemiddelde kilometerstand.
Veelvoorkomende problemen
Olieverbruik motor
De M256 motor kan bij hogere kilometerstanden verhoogd olieverbruik vertonen door slijtage aan zuigerveren.
Kenmerken:
Regelmatig bijvullen van olie, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Timing chain spanner slijtage
De kettingspanner kan na verloop van tijd minder goed functioneren, wat kan leiden tot kettinglawaai en mogelijke motorschade.
Kenmerken:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje.
Transmissie schokkerig schakelen
De 9G-TRONIC automaat kan bij hoge kilometerstanden schokkerig schakelen door elektronische of hydraulische problemen.
Kenmerken:
Schokkerige overgangen tussen versnellingen, vertraging bij schakelen.
Elektronische storingen in infotainmentsysteem
Soms storingen of vastlopen van het COMAND-systeem en navigatie.
Kenmerken:
Bevriezen scherm, herstart nodig.
Turbo drukverlies
Zeldzame gevallen van turbo drukverlies door lekkage of sensorproblemen.
Kenmerken:
Vermogensverlies, waarschuwingslampje motor.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Mercedes-Benz
Voor dit specifieke model en bouwjaar (mercedes-benz uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 2220 kg. Dat is 85% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.