Kenteken check H-408-GR

APK geldig tot nov 2026 - 4+ eigenaars - 105.000 km (peildatum sep 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-808031
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
H-408-GR
Merk
Renault
Renault logo
Modeltype
Captur ENERGY TCe 120
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-408-GR: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Rood
Brandstof
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken H-408-GR

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
63

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken H-408-GR

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken H-408-GR

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
68

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken H-408-GR

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2017) – Kenteken H-408-GR

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 13.000 - € 16.000
Catalogusprijs
€ 26.459
Herkomst voertuig
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
258 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Engine code
H5F F4
Soortgelijke auto's in NL
65 voertuigen
Aantal keren bekeken
145 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1230 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Compacte en wendbare mini-SUV met hoge zitpositie
  • Zuinig en relatief krachtig 1.2 TCe turbomotor (88 kW)
  • Handgeschakelde versnellingsbak biedt directe controle
  • Redelijk goede uitrusting en comfort in Xmod-uitvoering
  • Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik
  • Redelijk waardevast in de Nederlandse markt

Aandachtspunten

  • Distributieketting kan vroeg slijten en problemen geven
  • Turbo kan olie-lekkages vertonen bij slecht onderhoud
  • Injectoren kunnen verstopt raken, wat motorstoringen veroorzaakt
  • Koppeling en synchronisatieringen van handbak kunnen slijten
  • Praktisch verbruik ligt hoger dan officiële WLTP-cijfers
  • Wegenbelasting relatief hoog voor benzinemotor met 88 pk

Gedetailleerde analyse

Kenteken H-408-GR is een rode Renault Captur 1.2 TCe Xmod uit 2017, uitgerust met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor die 88 pk levert. Deze mini-SUV met voorwielaandrijving en handgeschakelde transmissie werd nieuw geleverd voor circa €25.070.

De motorcode van de 1197cc 1.2 TCe benzinemotor in deze Renault Captur is H5F403. Dit is een 4-cilinder turbomotor met 16 kleppen en intercooler, goed voor 88 kW (120 pk). Bekende motorproblemen zijn onder meer een kwetsbare kettingspanner van de distributieketting, wat kan leiden tot kettingproblemen (ernst: orange). Daarnaast zijn er meldingen van turbo-olielekkages en slijtage, en incidenteel problemen met injectoren die kunnen verstoppen of lekken (ernst: yellow tot orange). Olieverbruik is over het algemeen acceptabel, maar bij slecht onderhoud kan dit toenemen.

De handgeschakelde versnellingsbak van de Captur 1.2 TCe Xmod is over het algemeen betrouwbaar, maar gebruikers melden soms slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen, vooral bij intensief stadsgebruik (ernst: yellow). Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld, met koppeling vervangen rond 600-900 euro. Regelmatig onderhoud en juiste rijstijl verlengen de levensduur.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,4 l/100 km gecombineerd, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak tussen 6,0 en 6,5 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor 88 pk (65 kW) benzinemotor in Nederland bedraagt circa €120-€140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine en grote beurt, en incidentele reparaties liggen gemiddeld rond €600-€900.

De huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.2 TCe Xmod uit 2013 ligt in Nederland tussen €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat. Deze variant behoudt redelijk zijn waarde gezien de populariteit van compacte SUV's. Bij aankoop is het belangrijk te letten op distributiekettinggeluiden, turbo-conditie en transmissie. Een volledige onderhoudshistorie en recente APK zijn aan te raden.

Deze rode Renault Captur met kenteken H-408-GR uit 2017 is een praktische en zuinige mini-SUV met een krachtige 1.2 TCe motor. Ondanks enkele bekende motor- en transmissieproblemen biedt hij een goede balans tussen rijplezier en gebruiksgemak. Met goed onderhoud is het een betrouwbare keuze voor Nederlandse autokopers.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Leer €600
Metallic lak €490

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

NOV 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 november 2025
FEB 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
1 februari 2017
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

26 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 35

20 januari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

APK keuring details: Band met laag profiel

15 januari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 24

Beeldmateriaal

Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 1
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 2
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 3
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 4
Renault Captur ENERGY TCe 120 2017 – Afbeelding 5

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 26-11-2025

Importstatus

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Oorsprong: Premium
Eerste toelating:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code H5F F4
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 1197 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 118 pk (87 kW)
Draaimoment 205 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Buitenkleur Rood
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Import

Maten & Massa

Voertuiglengte 4,12 m
Voertuigbreedte 1,78 m
Totale hoogte 1,57 m
Asafstand 2,61 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Max. beladen gewicht Niet beschikbaar
Maximale lading 538 kg
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 9,9 s
Topsnelheid 182 km/u
Brandstofverbruik mix 5,6 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 127 g/km
Energiebron Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (H-408-GR)

Wat is de APK status van H-408-GR?

De APK van H-408-GR is geldig tot november 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-408-GR een import auto?

Ja, H-408-GR is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft H-408-GR gehad?

H-408-GR heeft 4+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2013?

De motorcode is H5F403, een 1197cc 4-cilinder turbomotor met 16 kleppen.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij onvoldoende onderhoud vroeg slijten, wat kan leiden tot kettingproblemen en motorschade.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur 1.2 TCe?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 6,0 en 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van 5,4 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de turbo?

Ja, er zijn meldingen van olielekkages en slijtage aan de turbo, vooral bij slecht onderhoud.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en reparaties rond €600 tot €900.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.2 TCe Xmod uit 2013?

De marktwaarde ligt tussen €7.000 en €10.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Mogelijke gebreken

Belangrijk
Motor

Distributieketting en kettingspanner

Versnelde slijtage van distributieketting en kettingspanner kan leiden tot kettinglawaai en in het ergste geval motorschade.

Kenmerken:

Tikkend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde motorprestaties.

Belangrijk
Motor

Turbo-olielekkage en slijtage

Olielekkage bij turbo en slijtage van lagers kunnen leiden tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Kenmerken:

Rook uit uitlaat, verminderde acceleratie, olielekkage zichtbaar onder motorkap.

Minimaal
Motor

Injectoren verstopt of lek

Verstopte of lekkende brandstofinjectoren veroorzaken onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Kenmerken:

Schokkerige motor, verhoogd verbruik, motorstoringslampje.

Minimaal
Transmissie

Koppeling slijtage

Versleten koppeling leidt tot slippen en moeilijk schakelen, vooral bij intensief stadsgebruik.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen, geur van brandend rubber.

Minimaal
Transmissie

Synchronisatiering slijtage

Slijtage aan synchronisatieringen kan schakelen bemoeilijken en metaalgeluiden veroorzaken.

Kenmerken:

Schakelproblemen, krakend geluid bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1230 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Renault Captur ENERGY TCe 120 in Nederland

Voertuig Registratie