Kenteken check H-752-XN

APK geldig tot jul 2026 - 3+ eigenaars - 79.597 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-722306
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
H-752-XN
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Captur ENERGY TCe 90
Kilometerstand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken H-752-XN: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Rood
Type brandstof
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 90 2017

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 90 (2017) – Kenteken H-752-XN

Fiabiliteit
Op basis van RDW-data en modelhistorie
79

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 90 (2017) – Kenteken H-752-XN

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
95

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 90 (2017) – Kenteken H-752-XN

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 90 (2017) – Kenteken H-752-XN

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
93

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 90 (2017) – Kenteken H-752-XN

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 11.000 - € 13.000
Adviesprijs nieuw
€ 23.554
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
84 dagen
Eigenaarhistorie
3+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H4B G4
Vergelijkbare voertuigen in NL
834 voertuigen
Keren opgezocht
310 keer

Deskundige beoordeling

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur ENERGY TCe 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1180 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Compacte en zuinige 898cc 3-cilinder turbomotor met 66 pk, ideaal voor stadsverkeer.
  • Handgeschakelde transmissie zorgt voor directe controle en relatief lage onderhoudskosten.
  • Ruime instap en verhoogde zitpositie van een mini-SUV, prettig voor overzicht in het verkeer.
  • Relatief lage wegenbelasting en gunstig brandstofverbruik in praktijk.
  • Moderne uitrusting in Dynamique-uitvoering met o.a. navigatie en Bluetooth.
  • Goede marktwaarde en brede beschikbaarheid van onderdelen in Nederland.

Minpunten

  • Beperkte motorcapaciteit en vermogen, minder geschikt voor snelweg en vollast.
  • Bekende problemen met timing chain kunnen dure reparaties veroorzaken.
  • Turbo en injectoren kunnen bij slecht onderhoud problemen geven.
  • Koppeling kan bij intensief gebruik sneller slijten.
  • Geen vierwielaandrijving, beperkt offroad-capaciteiten.
  • Interieur en afwerking zijn eenvoudig vergeleken met duurdere SUV's.

Uitgebreide analyse

Kenteken H-752-XN is een rode Renault Captur 0.9 TCe Dynamique uit 2017, uitgerust met een compacte 898cc 3-cilinder benzinemotor die 66 pk levert. Deze mini-SUV uit 2013 combineert een handgeschakelde transmissie met voorwielaandrijving en was nieuw verkrijgbaar vanaf circa €22.015.

De 898cc motor in deze Renault Captur is de bekende Renault-Nissan H4Bt Energy TCe driecilinder turbomotor, ook wel aangeduid als de 0.9 TCe. Deze motor levert 66 pk en 135 Nm koppel, wat voldoende is voor stads- en licht buitenstedelijk gebruik, maar minder krachtig bij vollast of snelweg. De motor staat bekend om een relatief laag brandstofverbruik en redelijke betrouwbaarheid, maar er zijn meldingen van problemen met de kettingaandrijving (timing chain) die bij hogere kilometerstanden kan slijten. Turbo- en injectorproblemen komen sporadisch voor, vooral bij onvoldoende onderhoud. Olieverbruik is bij deze motor doorgaans beperkt, mits tijdig onderhoud wordt uitgevoerd.

De handgeschakelde transmissie van de 0.9 TCe Dynamique is een vijfversnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan de koppeling kan optreden rond 100.000 km afhankelijk van rijstijl. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot regulier onderhoud en koppelingvervanging indien nodig. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en betere brandstofefficiëntie dan de automatische varianten.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor deze 66 pk sterke benzinemotor in Nederland valt in een gunstige categorie, met een relatief lage maandelijkse bijdrage. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €700, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.

Bij aankoop van een Renault Captur 0.9 TCe Dynamique met kenteken H-752-XN uit 2017 is het belangrijk om de onderhoudshistorie goed te controleren, met speciale aandacht voor de timing chain en turbo. Controleer ook de staat van de koppeling en de algemene conditie van de handgeschakelde versnellingsbak. Deze auto is geschikt voor stadsgebruik en lichte ritten, maar minder voor zware belasting of lange snelwegritten. De marktwaarde ligt momenteel gemiddeld rond €7.000 tot €9.000 voor goed onderhouden exemplaren met een normale kilometerstand.

Deze rode Renault Captur met kenteken H-752-XN uit 2017 is een compacte, zuinige en praktische mini-SUV met een betrouwbare 898cc 3-cilinder benzinemotor. Hoewel er enkele aandachtspunten zijn zoals de timing chain en turbo, biedt deze handgeschakelde Dynamique-variant een goede balans tussen rijplezier en gebruikskosten voor Nederlandse autokopers.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Airconditioning Pakket
Radio Pakket
Metallic lak €490

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

JUN 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
5 juni 2025
JUN 2020

Kilometerstand

XXX,758 km geregistreerd

XXX,758 km
INFO
19 juni 2020
FEB 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
1 februari 2017
Bekijk complete tijdlijn

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel, De bevestiging van de remvoering raakt de trommel of schijf, De remschijf toont slijtage en kan breken, Kentekenverlichting defect of ontbreekt

APK keuring details: Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

1 juli 2020
Goedgekeurd

APK keuring details: 52

Afbeeldingen

Renault Captur ENERGY TCe 90 2017 – Afbeelding 1
mei 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2017 – Afbeelding 2
mei 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2017 – Afbeelding 3
mei 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2017 – Afbeelding 4
mei 2025
Renault Captur ENERGY TCe 90 2017 – Afbeelding 5
mei 2025

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 16-07-2025

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Geïmporteerd
Herkomststatus: Geïmporteerd voertuig (Premium)
Land van herkomst: Premium
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4B G4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 898 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 90 pk (66 kW)
Trekkracht 140 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Rood
Trim Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Import

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,12 m
Breedte excl. spiegels 1,78 m
Voertuighoogte 1,57 m
Afstand tussen assen 2,61 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 498 kg
Trekgewicht geremd Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 13,1 s
Topsnelheid begrensd 171 km/u
Verbruik gecombineerd 5,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 114 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 90 (H-752-XN)

Wat is de APK status van H-752-XN?

De APK van H-752-XN is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is H-752-XN een import auto?

Ja, H-752-XN is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft H-752-XN gehad?

H-752-XN heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 898cc motor in de Renault Captur 0.9 TCe?

De motorcode van de 898cc 3-cilinder turbomotor is H4Bt, onderdeel van de Renault-Nissan Energy TCe motorfamilie.

Hoe betrouwbaar is de timing chain van deze motor?

De timing chain is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hogere kilometerstanden (vanaf circa 100.000 km) slijtage vertonen, wat reparatie vereist.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 5,5 en 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde van circa 4,5-5,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €400 en €700, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 66 pk benzineauto in Nederland?

De wegenbelasting voor deze Renault Captur met 66 pk benzinemotor valt in een lage categorie, meestal rond €30 tot €40 per maand, afhankelijk van provincie.

Zijn er bekende problemen met de handgeschakelde versnellingsbak?

De handgeschakelde vijfversnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar; slijtage aan de koppeling kan optreden maar grote defecten zijn zeldzaam.

Veel voorkomende klachten

Hoog risico
Motor

Timing chain slijtage

De kettingaandrijving van de 0.9 TCe motor kan bij hogere kilometerstanden uitrekken of verslijten, wat leidt tot motorstoringen.

Signalen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Let op
Motor

Turbo falen

De turbo kan defect raken door olieproblemen of slijtage, wat resulteert in vermogensverlies.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Let op
Motor

Injectorproblemen

Verstopte of defecte brandstofinjectoren kunnen leiden tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Signalen:

Schokkerige motor, slechte acceleratie, verhoogd verbruik.

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Bij onvoldoende onderhoud kan de motor meer olie verbruiken dan normaal.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Let op
Transmissie

Koppeling slijtage

De koppeling kan sneller slijten bij intensief stadsverkeer of sportief rijden.

Signalen:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1180 kg. Dit is exact het gemiddelde voor de klasse 'Hatchbacks'. Je betaalt dus een hele normale wegenbelasting voor dit type auto.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur ENERGY TCe 90 exemplaren

Type Plaat