Kenteken check HV-768-D
APK geldig tot jan 2027 - 7 eigenaars - 134.455 km (peildatum aug 2024)
15 belangrijke aandachtspunten gevonden voor kenteken HV768D
Kerninfo
Betrouwbaarheid Audi A1 1.0 TFSI ultra (2016) – Kenteken HV-768-D
Waardebehoud Audi A1 1.0 TFSI ultra (2016) – Kenteken HV-768-D
Onderhoud Audi A1 1.0 TFSI ultra (2016) – Kenteken HV-768-D
Veiligheid Audi A1 1.0 TFSI ultra (2016) – Kenteken HV-768-D
Prestaties Audi A1 1.0 TFSI ultra (2016) – Kenteken HV-768-D
Voertuigoverzicht
Analyse & Inzichten
Wanneer we de data van deze Audi A1 1.0 TFSI ultra bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
MRB-overzicht per provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1140 kg en benzine.
Sterke en zwakke punten
Wat goed is
- Zeer zuinig en milieuvriendelijk (lage CO2-uitstoot)
- Premium uitstraling en afwerking
- Compact en wendbaar, ideaal voor de stad
- Betrouwbare automaat (S tronic) met vloeiende schakelingen
- Lage wegenbelasting dankzij 70 pk
- Goede passive veiligheid (airbags, ESC)
Nadelen
- Beperkte bagageruimte
- Hogere onderhoudskosten dan budgetmerken
- Incidentele problemen met turbo en automaat bij slecht onderhoud
- Minder krachtig dan grotere motoren in het segment
- Waardebehoud lager dan bij Aziatische concurrenten
- Opties en accessoires kunnen de prijs snel opdrijven
Diepgaande beoordeling
Kenteken HV-768-D is een zwarte Audi A1 uit 2016 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en automaat. Dit is een compacte, zuinige premium hatchback met een nieuwprijs van €23.690. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten en veelgestelde vragen specifiek voor deze variant.
## Motor & Techniek **Motorcode:** De 999cc 3-cilinder benzinemotor in deze Audi A1 heeft motorcode **CHZB**[2][5]. Dit is de eerste 3-cilinder van Audi, gebouwd voor efficiëntie en lage uitstoot. Het vermogen bedraagt 70 kW (95 pk) bij 5.000–5.500 rpm en het koppel 160 Nm bij 1.500–3.500 rpm[2][5]. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** Geen wijdverspreide meldingen van kettingproblemen bij deze motor, maar regelmatig onderhoud en tijdige vervanging (ca. 200.000 km) zijn aanbevolen. Ernst: **yellow** (licht, preventief). - **Turbo:** Incidentele meldingen van turbo-uitval, vaak door olievervuiling of gebrekkig onderhoud. Ernst: **orange** (matig, afhankelijk van gebruik en onderhoud). - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend, maar bij slechte brandstofkwaliteit kunnen verstoringen optreden. Ernst: **yellow** (licht). - **Olieverbruik:** Dit motorblok staat niet bekend om excessief olieverbruik, in tegenstelling tot sommige oudere Audi 4-cilinders. Ernst: **green** (zeer licht, incidenteel). **Transmissie:** De automaat is een 7-traps S tronic (dual-clutch)[1][5]. Deze transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hoge kilometerstanden of gebrekkig onderhoud problemen geven met schakelgedrag en koppelomvormer. Onderhoudskosten: ca. €300–€500 per grote beurt (60.000–90.000 km). Ernst bekende defecten: **orange** (matig, afhankelijk van gebruik).
## Transmissie & Rijgedrag De 7-traps S tronic automaat biedt vloeiende schakelingen en past goed bij het karakter van deze compacte hatchback. Het rijgedrag is sportief voor de klasse, mede dankzij het lage gewicht (1.140 kg)[5]. De auto is voorwielaangedreven en heeft een compact draaicirkel (5,0 m)[5]. Elektronische stabiliteitscontrole (ESC) met sportstand is standaard[3].
## Praktische Kosten **Verbruik:** - **WLTP:** Ongeveer 4,5–5,0 l/100 km (ca. 22 km/l)[3]. - **Praktijk:** Reken op 5,5–6,5 l/100 km (15–18 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik[3]. **Wegenbelasting:** Voor een 70 pk benzineauto uit 2016 betaal je in Nederland ca. **€44 per maand** (2025 tarief). **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** ca. €35–€50. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€400, afhankelijk van dealer/garage. - **Reparaties:** Geen structurele dure mankementen, maar incidentele kosten voor remmen, banden, accu en kleine elektronica. **Marktwaarde & waardebehoud:** Een zwarte Audi A1 1.0 TFSI Sport uit 2016 met kenteken HV-768-D heeft anno 2025 een marktwaarde van ca. **€8.000–€12.000**, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en uitrusting. Het waardebehoud is redelijk voor een premium compacte hatchback, maar lager dan bij Japanse concurrenten.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen:** - Zeer zuinige en moderne 3-cilinder benzinemotor met lage uitstoot[1][3]. - Premium uitstraling en afwerking voor de klasse. - Goede rijeigenschappen en compacte afmetingen (ideaal voor de stad)[5]. - Betrouwbare automaat (S tronic) met vloeiende schakelingen[1][5]. - Lage wegenbelasting dankzij 70 pk[3]. - Goede passive veiligheid (airbags, ESC)[3]. **Nadelen:** - Beperkte bagageruimte (ca. 270 liter). - Hogere onderhoudskosten dan budgetmerken. - Incidentele problemen met turbo en automaat bij slecht onderhoud. - Minder krachtig dan grotere motoren in het segment. - Waardebehoud lager dan bij Aziatische concurrenten. - Opties en accessoires kunnen de prijs snel opdrijven.
Deze zwarte Audi A1 met kenteken HV-768-D uit 2016 is een zuinige, stijlvolle en prettig rijdende compacte hatchback. De 999cc 3-cilinder motor (CHZB) is modern en betrouwbaar, mits goed onderhouden. De automaat (S tronic) rijdt soepel, maar vraagt om tijdig onderhoud. De auto is geschikt voor stadsgebruik en korte ritten, met lage vaste lasten maar hogere onderhoudskosten dan budgetmerken. Het is een prima keuze voor wie waarde hecht aan premium uitstraling en zuinigheid, maar minder geschikt voor wie veel ruimte of laag onderhoud zoekt.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Belangrijke gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,546 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,589 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,000 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Aanvullende events beschikbaar
APK-overzicht
APK keuring details: 51
APK keuring details: 03
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: 34
APK keuring details: 03
Foto's
Eigenaar en status
Kentekenregistratie
Registratie bij de RDW
WA-Dekking
Verzekeringsstatus voertuig
Keuringsstatus
Technische voertuigkeuring
Import Status
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Carrosserie & Inrichting
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over Audi A1 1.0 TFSI ultra (HV-768-D)
Wat is de APK status van HV-768-D?
De APK van HV-768-D is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is HV-768-D een import auto?
Nee, HV-768-D is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft HV-768-D gehad?
HV-768-D heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoe zuinig is de Audi A1 1.0 TFSI Sport in de praktijk?
In de praktijk verbruikt deze auto 5,5–6,5 l/100 km (15–18 km/l), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel (WLTP) is dit 4,5–5,0 l/100 km (22 km/l)[3].
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
Reken op €150–€400 per jaar voor onderhoud, exclusief APK (€35–€50) en incidentele reparaties. Grote beurt automaat: €300–€500.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?
Ca. €44 per maand (2025, 70 pk benzine)[3].
Wat is de huidige marktwaarde van een 2016 Audi A1 1.0 TFSI Sport?
Tussen €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Zijn er bekende motorproblemen?
Geen structurele problemen, maar incidenteel turbo-uitval en olievervuiling bij slecht onderhoud. Distributieketting preventief vervangen bij hoge km.
Hoe betrouwbaar is de S tronic automaat?
Over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge km of slecht onderhoud kunnen schakelproblemen ontstaan. Regelmatig onderhoud is belangrijk.
Veelvoorkomende problemen
Turbo-uitval
Incidenteel door olievervuiling of slecht onderhoud
Herkenningspunten:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Automaat (S tronic) schakelproblemen
Schokken, haperen bij hoge kilometerstanden of slecht onderhoud
Herkenningspunten:
Onregelmatig schakelgedrag, foutmeldingen
Elektronische storingen
Incidenteel problemen met boordcomputer of sensoren
Herkenningspunten:
Waarschuwingslampjes, storingen in infotainment
Remmen en ophanging
Slijtage remmen, vering bij hoge kilometerstanden
Herkenningspunten:
Piepen, rammelende vering
Distributieketting (timing chain)
Geen structureel probleem, maar preventief vervangen bij hoge km
Herkenningspunten:
Geratel, motorstoring
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Audi
Voor dit specifieke model en bouwjaar (audi uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Praktisch Overzicht
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1140 kg. Dat is 5% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.