Kenteken check JD-779-V
10+ eigenaars - 332.502 km (peildatum apr 2024)
Let op: 23 bevindingen voor JD779V
Kerninfo
Betrouwbaarheid Audi A4 Avant 2.0 TDI (2011) – Kenteken JD-779-V
Waardebehoud Audi A4 Avant 2.0 TDI (2011) – Kenteken JD-779-V
Onderhoud Audi A4 Avant 2.0 TDI (2011) – Kenteken JD-779-V
Veiligheid Audi A4 Avant 2.0 TDI (2011) – Kenteken JD-779-V
Prestaties Audi A4 Avant 2.0 TDI (2011) – Kenteken JD-779-V
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze Audi A4 Avant 2.0 TDI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (10 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Audi op basis van 1630 kg en diesel.
Voor- en nadelen
Wat goed is
- Degelijke en zuinige 2.0 TDI dieselmotor met 105 pk
- Comfortabele en ruime middenklasse combi met veel laadruimte
- Automatische transmissie voor gemakkelijk rijcomfort
- Goede wegligging en bouwkwaliteit van Audi
- Redelijk onderhouds- en gebruikskosten voor een premium diesel
- Geschikt voor zowel stads- als snelwegritten
Aandachtspunten
- Bekende problemen met timing chain kettingspanner en ketting
- Turbo kan defect raken bij onvoldoende onderhoud
- Injectoren kunnen problemen geven en duur zijn om te vervangen
- Automaat kan bij hoge kilometerstanden schokken of slippen
- Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren
- Wegenbelasting en onderhoudskosten hoger dan bij benzinevarianten
Gedetailleerde analyse
Kenteken JD-779-V is een zwarte Audi A4 Avant 2.0 TDI Business Edition uit 2011 met een 1968cc 4-cilinder dieselmotor en automatische transmissie. Deze middenklasse combi staat bekend om zijn degelijkheid, comfort en relatief zuinige dieselmotor.
De 1968cc 4-cilinder dieselmotor in deze Audi A4 Avant is onderdeel van de EA189 motorfamilie, met motorcode vaak aangeduid als CAGA of CAGC, afhankelijk van uitvoering. Deze motor levert 105 pk en is voorzien van common-rail directe injectie en een turbocharger. De motor staat bekend om zijn degelijkheid, maar kent enkele bekende problemen zoals kettingspanning (timing chain) slijtage, turbo defecten en injectoren die kunnen falen. Olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden toenemen, vooral als onderhoud niet strikt is gevolgd.
De automaat in deze uitvoering is meestal een 6-traps tiptronic automaat van ZF. Deze transmissie werkt soepel maar kan bij hogere kilometerstanden problemen geven zoals schokkerig schakelen of slippen. Regelmatig onderhoud met tijdige olieverversing is essentieel om dure reparaties te voorkomen. Onderhoudskosten voor de automaat liggen gemiddeld hoger dan bij handgeschakelde versies.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor een 105 pk diesel in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen €700 en €1.000. Grote onderhoudsbeurten en turbo- of injectorreparaties kunnen duurder uitvallen.
Bij aankoop van een Audi A4 Avant 2.0 TDI Business Edition uit 2008 met kenteken JD-779-V is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te letten op de staat van de distributieketting, turbo en injectoren. Vraag naar eventuele reparaties aan de automaat en controleer op olielekkages. Een goed onderhouden exemplaar met volledige historie behoudt redelijk zijn waarde, maar verwacht een marktwaarde tussen €4.000 en €7.000 afhankelijk van kilometerstand en conditie.
Deze zwarte Audi A4 Avant met kenteken JD-779-V uit 2011 is een praktische en comfortabele middenklasse dieselcombi met een betrouwbare 1968cc motor en automatische transmissie. Let bij aankoop op bekende zwakke punten zoals timing chain, turbo en injectoren. Met goed onderhoud biedt deze auto een goede balans tussen prestaties, comfort en gebruikskosten.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Historisch overzicht
Sleutelmomenten
Kilometerstand
XXX,014 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,969 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,674 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
De bandenspanning is niet correct
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct
De band heeft onvoldoende profiel
APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel
De band is beschadigd, Kentekenverlichting defect of ontbreekt
APK keuring details: De band is beschadigd, Kentekenverlichting defect of ontbreekt
De bandenspanning is niet correct, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Lichtbeeld dimlicht klopt niet
APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht, Lichtbeeld dimlicht klopt niet
APK keuring details: 36
APK keuring details: 10
APK keuring details: 53
APK keuring details: 07
Beeldmateriaal
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over Audi A4 Avant 2.0 TDI (JD-779-V)
Is JD-779-V een import auto?
Ja, JD-779-V is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft JD-779-V gehad?
JD-779-V heeft 10+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 2.0 TDI in deze Audi A4 Avant?
De motorcode is meestal CAGA of CAGC, onderdeel van de EA189 motorfamilie met 1968cc inhoud.
Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie?
De 6-traps tiptronic automaat is betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan bij hoge kilometerstanden schokken of slippen vertonen.
Wat is het praktijkverbruik van deze 2.0 TDI?
In de praktijk ligt het verbruik rond 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-waarde van circa 4,5-5,0 l/100 km.
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten?
Jaarlijks gemiddeld €700-€1.000 inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties. Grote reparaties zoals turbo of injectoren zijn duurder.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 105 pk diesel?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.
Wat is de huidige marktwaarde van een goed onderhouden exemplaar?
De marktwaarde ligt tussen €4.000 en €7.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoud en conditie.
Mogelijke gebreken
Timing chain kettingspanner slijtage
De kettingspanner kan verslijten waardoor de timing chain te los komt te staan, wat kan leiden tot motorschade.
Kenmerken:
Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, vermogensverlies.
Turbo defecten
De turbo kan defect raken door slijtage of olieverontreiniging, wat leidt tot vermogensverlies en rook uit de uitlaat.
Kenmerken:
Vermogensverlies, fluitend geluid, rookontwikkeling.
Injectoren falen
De dieselinjectoren kunnen verstopt raken of defect gaan, wat leidt tot slechte verbranding en startproblemen.
Kenmerken:
Ruw stationair draaien, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.
Olieverbruik toename
Bij hogere kilometerstanden kan de motor meer olie gaan verbruiken door slijtage van zuigerveren.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat.
Automaat schokkerig schakelen
De automatische transmissie kan bij slijtage schokkerig schakelen of slippen.
Kenmerken:
Schokken bij schakelen, vertraging in acceleratie.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Audi
Let op de EGR-klep en het roetfilter. Bij deze TDI-motoren uit deze periode slippen deze vaak dicht als er veel korte stukjes mee gereden zijn. Ook is dit de generatie van de 'sjoemelsoftware'-update, wat soms tot nukkiger rijgedrag leidt.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1630 kg. Dat is 36% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.