Kenteken check JNZ-87-F

APK geldig tot jun 2027 - 28.416 km (peildatum dec 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-638703
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
JNZ-87-F
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur TCe 160 GPF
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken JNZ-87-F: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Wit
Energiebron
Benzine
Renault Captur TCe 160 GPF 2023

Betrouwbaarheid Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken JNZ-87-F

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
44

Waardebehoud Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken JNZ-87-F

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken JNZ-87-F

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
69

Veiligheid Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken JNZ-87-F

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur TCe 160 GPF (2023) – Kenteken JNZ-87-F

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
79

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 22.000 - € 27.000
Oorspronkelijke prijs
€ 38.704
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
412 dagen
Aantal eigenaren
Onbekend
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Motor code
H5H E4
Soortgelijke auto's in NL
40 voertuigen
Populariteit
403 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Captur TCe 160 GPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1373 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Moderne, zuinige 1.3 TCe motor met milde hybride ondersteuning
  • Lage wegenbelasting en BPM-vrijstelling
  • Comfortabele, hoge zitpositie en ruime kofferbak
  • Goed uitgeruste Techno-uitvoering met veel standaard opties
  • Vloeiende EDC-automaat en soepel rijgedrag
  • Stijlvol design en aantrekkelijke kleurstelling (witte)

Nadelen

  • Matig waardebehoud vergeleken met Duitse en Japanse concurrenten
  • Incidenteel schokkerig gedrag EDC-automaat bij koud starten
  • Beperkte actieradius elektrische ondersteuning (puur ter ondersteuning, niet als plug-in)
  • Interieurkwaliteit voelt minder premium dan sommige concurrenten
  • Incidenteel elektronische storingen (o.a. infotainment)
  • Onderhoudskosten kunnen oplopen bij gebrek aan onderhoudshistorie

Diepgaande beoordeling

Kenteken JNZ-87-F is een witte Renault Captur uit 2023 met een 1330cc 4-cilinder benzinemotor, 116pk, Mild Hybrid 160 Techno uitvoering en automaat. Deze mini-SUV combineert een sportief uiterlijk met moderne techniek en een zuinige aandrijflijn. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze populaire Frans-Japanse crossover.

## Motor & Techniek **Motorcode:** De Renault Captur 1.3 Mild Hybrid 160 Techno uit 2019 beschikt over de H5Ht 1.3 TCe motor, ontwikkeld in samenwerking met Daimler (Mercedes). Deze motorcode is te herkennen aan de aanduiding H5Ht in het kentekenbewijs of onder de motorkap. De 1330cc turbo benzinemotor levert 116pk en wordt ondersteund door een milde hybride (MHEV) aandrijflijn, wat zorgt voor een soepele start-stopsysteem en beperkte CO2-uitstoot. **Bekende problemen:** - **Timing chain (distributieketting):** De 1.2 TCe motor (voorganger) staat bekend om distributiekettingproblemen, maar voor de 1.3 TCe zijn er tot nu toe weinig meldingen van ernstige kettingproblemen. Toch blijft preventief onderhoud belangrijk, zeker bij hoge kilometerstanden. **Categorie: Motor | Ernst: yellow (licht, maar blijf alert)** - **Turbo:** De 1.3 TCe is technisch geavanceerder dan zijn voorganger en kent tot nu toe weinig turbo-gerelateerde problemen. Incidentele meldingen van turbo-lekkages of vermogensverlies zijn bekend, maar niet structureel. **Categorie: Motor | Ernst: yellow (licht)** - **Injectoren:** Geen structurele problemen bekend bij deze motor. Incidentele storingen zijn mogelijk, maar niet typisch voor dit type. **Categorie: Motor | Ernst: yellow (licht)** - **Olieverbruik:** De 1.3 TCe motor staat niet bekend om excessief olieverbruik, in tegenstelling tot de oudere 1.2 TCe. Toch is het verstandig het oliepeil regelmatig te controleren, zeker bij intensief gebruik. **Categorie: Motor | Ernst: yellow (licht)**

## Transmissie & Rijgedrag **Automaat (EDC):** De Renault Captur 2023 met kenteken JNZ-87-F is leverbaar met een 7-traps EDC (Efficient Dual Clutch) automaat. Deze transmissie biedt vloeiende schakelingen en past goed bij het milde hybride systeem. Bekende problemen bij oudere EDC-automaten zijn schokkerig schakelen, vertraging bij het optrekken en softwarematige storingen. Bij de 1.3 TCe zijn deze problemen minder frequent, maar niet uitgesloten. **Categorie: Transmissie | Ernst: orange (matig, software-updates kunnen helpen)** **Onderhoudskosten transmissie:** Een software-update kost circa €150-€250, een mechatronische unit vervangen €900-€1400 en een volledige revisie €2200 of meer[7]. Regelmatig onderhoud (olie verversen, software-updates) verlengt de levensduur.

## Praktische Kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** 5,6-5,8 l/100km (ca. 1 op 17,2) - **Praktijk:** 6,5-7,5 l/100km (1 op 13-15) afhankelijk van rijstijl en gebruik **Wegenbelasting (116pk, 2025):** - **BPM:** Geen (elektrisch ondersteund, CO2-uitstoot < 50g/km) - **Motorrijtuigenbelasting:** €0 per kwartaal (volledig vrijgesteld wegens milde hybride status en lage CO2) **Marktwaarde & Waardebehoud:** - **Nieuwprijs (2019):** €35.920 - **Huidige marktwaarde (2025, gemiddelde staat, 60.000 km):** €18.000-€21.000 - **Waardebehoud:** Matig tot redelijk, vergelijkbaar met andere compacte SUV’s. De milde hybride status en lage wegenbelasting zijn pluspunten voor de verkoop. **Onderhoudskosten per jaar:** - **APK:** €35-€50 - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks of 15.000 km):** €200-€400 (afhankelijk van dealer/garage) - **Reparaties:** Incidenteel, afhankelijk van gebruik en onderhoudshistorie. Budget €500-€1000 per jaar voor onverwachte kosten.

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Moderne, zuinige 1.3 TCe motor met milde hybride ondersteuning** - **Lage wegenbelasting en BPM-vrijstelling** - **Comfortabele, hoge zitpositie en ruime kofferbak** - **Goed uitgeruste Techno-uitvoering met veel standaard opties** - **Vloeiende EDC-automaat en soepel rijgedrag** - **Stijlvol design en aantrekkelijke kleurstelling (witte)** **Nadelen** - **Matig waardebehoud vergeleken met Duitse en Japanse concurrenten** - **Incidenteel schokkerig gedrag EDC-automaat bij koud starten** - **Beperkte actieradius elektrische ondersteuning (puur ter ondersteuning, niet als plug-in)** - **Interieurkwaliteit voelt minder premium dan sommige concurrenten** - **Incidenteel elektronische storingen (o.a. infotainment)** - **Onderhoudskosten kunnen oplopen bij gebrek aan onderhoudshistorie**

Deze witte Renault Captur met kenteken JNZ-87-F uit 2023 is een moderne, zuinige en praktische mini-SUV met een aantrekkelijk prijs-kwaliteitverhouding. De 1.3 TCe motor met milde hybride ondersteuning biedt voldoende vermogen, lage vaste lasten en een comfortabele rij-ervaring. Let op het onderhoud van de EDC-automaat en blijf alert op incidentele elektronische storingen. Voor de Nederlandse koper is dit een interessante keuze, zeker bij een goede onderhoudshistorie en een scherpe aanschafprijs.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Zij-airbags achter
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €600

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

JUN 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
7 juni 2023
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

Beeldmateriaal

Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 1
december 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 2
december 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 3
december 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 4
december 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 5
december 2025
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 6
maart 2026
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 7
maart 2026
Renault Captur TCe 160 GPF 2023 – Afbeelding 8
maart 2026

+2

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Huidige dekking: Niet verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 07-06-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motor code H5H E4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1333 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 158 pk (116 kW)
Max. koppel 270 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Soort voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Wit
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,23 m
Breedte 1,8 m
Totale hoogte 1,58 m
Wielbasis 2,64 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen Geen data
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 8,5 s
Maximumsnelheid 204 km/u
Brandstofverbruik mix 5,3 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 131 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur TCe 160 GPF (JNZ-87-F)

Wat is de APK status van JNZ-87-F?

De APK van JNZ-87-F is geldig tot juni 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is JNZ-87-F een import auto?

Ja, JNZ-87-F is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoe zuinig is de Renault Captur 1.3 Mild Hybrid 160 Techno in de praktijk?

In de praktijk verbruikt de Captur 1.3 Mild Hybrid gemiddeld 6,5-7,5 liter per 100 km (1 op 13-15), afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-verbruik ligt op 5,6-5,8 l/100km (1 op 17,2).

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €200-€400 per jaar voor regulier onderhoud, €35-€50 voor de APK en budgetteer €500-€1000 voor onverwachte reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor 116pk in Nederland?

De Captur 1.3 Mild Hybrid 160 Techno is volledig vrijgesteld van motorrijtuigenbelasting en BPM vanwege de lage CO2-uitstoot en milde hybride status.

Wat is de huidige marktwaarde van een Captur 1.3 Mild Hybrid 160 Techno uit 2019?

De actuele marktwaarde ligt tussen de €18.000 en €21.000 voor een exemplaar in gemiddelde staat met circa 60.000 km.

Zijn er bekende problemen met de EDC-automaat?

Incidenteel schokkerig schakelen en softwarematige storingen komen voor, vooral bij oudere of slecht onderhouden exemplaren. Regelmatig onderhoud en software-updates zijn aanbevolen.

Hoe betrouwbaar is de 1.3 TCe motor vergeleken met de oudere 1.2 TCe?

De 1.3 TCe is technisch geavanceerder en kent minder structurele problemen dan de 1.2 TCe, vooral wat betreft olieverbruik en distributieketting. Toch blijft preventief onderhoud belangrijk.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Transmissie

EDC-automaat: schokkerig schakelen

Schokkerig of vertraagd schakelen, vooral bij koud starten

Kenmerken:

Haperende versnellingsbak, dashboardmeldingen

Laag
Elektronica

Elektronische storingen infotainment

Incidenteel bevriezen of herstarten van het multimediasysteem

Kenmerken:

Beeld blijft hangen, touchscreen reageert niet

Laag
Motor

Turbo-lekkage (incidenteel)

Vermogensverlies of olieverlies bij turbo

Kenmerken:

Waarschuwingslampje, verminderde prestaties

Laag
Motor

Olieverbruik (incidenteel)

Iets verhoogd olieverbruik bij intensief gebruik

Kenmerken:

Olielampje, regelmatig bijvullen

Laag
Motor

Distributieketting slijtage (preventief)

Geen structurele problemen, maar blijf alert bij hoge kilometerstand

Kenmerken:

Geen specifieke meldingen, preventief onderhoud aanbevolen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1373 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Captur TCe 160 GPF exemplaren

Model Kenteken