Kenteken check JPV-94-R
APK geldig tot feb 2027 - 1+ eigenaars
Er zijn 10 aandachtspunten voor JPV94R
Kerninfo
Betrouwbaarheid VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken JPV-94-R
Waardebehoud VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken JPV-94-R
Onderhoud VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken JPV-94-R
Veiligheid VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken JPV-94-R
Prestaties VW T-Roc 1.0 TSI OPF (2023) – Kenteken JPV-94-R
Kerngegevens
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze VW T-Roc 1.0 TSI OPF geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Deze auto heeft tot nu toe slechts 1 eigenaar gehad, wat vaak duidt op een zeer trouwe bezitter en een stabiel verleden.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1301 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Zuinig en relatief krachtige 1.0 TSI motor met 110 pk en 200 Nm koppel
- Sportieve R-Line uitvoering met extra uitrusting en styling
- Handgeschakelde 6-versnellingsbak biedt directe controle en rijplezier
- Lage wegenbelasting en gunstige gebruikskosten in Nederland
- Degelijke bouwkwaliteit en goede veiligheidsuitrusting
- Redelijk waardebehoud voor een compacte SUV uit 2022
Aandachtspunten
- Mogelijk licht verhoogd olieverbruik bij hoge kilometerstanden
- Timing ketting kan bij intensief gebruik slijtage vertonen
- Infotainmentsysteem is functioneel maar niet toonaangevend
- Praktijkverbruik ligt iets hoger dan officiële WLTP-cijfers
- Beperkte ruimte achterin vergeleken met grotere SUV's
- Touchbediening van klimaatregeling kan minder intuïtief zijn
Gedetailleerde analyse
Kenteken JPV-94-R is een grijze Volkswagen T-Roc 1.0 TSI R-Line Business+ uit 2023 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde 6-versnellingsbak. Deze midi-SUV met voorwielaandrijving heeft een nieuwprijs van circa €39.141 en biedt een sportieve uitstraling gecombineerd met praktische rijeigenschappen.
De 999cc motor in deze T-Roc is een 1.0 TSI driecilinder turbobenzinemotor, bekend onder motorcode CZEA (volgens Volkswagen motorcodes voor 1.0 TSI). Deze levert 81 kW (110 pk) en 200 Nm koppel. De motor heeft een compressieverhouding van 10,5:1 en is voorzien van directe injectie en turbo. Bekende problemen met deze motor zijn relatief beperkt, maar er zijn meldingen van matig olieverbruik en incidentele problemen met de timing ketting bij hoge kilometerstanden. Turbo defecten komen zelden voor, en injectoren zijn over het algemeen betrouwbaar mits goed onderhoud wordt gevolgd.
De handgeschakelde 6-versnellingsbak in de 1.0 TSI is robuust en kent weinig structurele problemen. Wel kunnen bij intensief gebruik slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen optreden, wat normaal is voor handgeschakelde transmissies. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodieke controle en eventueel koppeling vervangen na 150.000 km of meer. Er zijn geen wijdverspreide klachten over transmissiedefecten bekend voor deze variant.
Het officiële WLTP-verbruik ligt rond 7,4 tot 7,7 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,8 tot 8,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 81 pk benzinemotor in Nederland valt in de lagere categorie, wat de gebruikskosten gunstig maakt. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €500 en €800. Grotere onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen incidenteel hogere kosten veroorzaken.
Voor kopers die zoeken naar een compacte, sportief ogende SUV met een zuinige en betrouwbare 1.0 TSI motor is deze Volkswagen T-Roc R-Line Business+ uit 2022 een goede keuze. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, vooral op tijdigheid van olieverversingen en kettingspanning. Controleer ook de staat van de koppeling en remmen. De marktwaarde van deze uitvoering ligt momenteel rond 75-80% van de nieuwprijs, wat een redelijk waardebehoud betekent voor een auto van dit segment en bouwjaar.
Deze grijze Volkswagen T-Roc met kenteken JPV-94-R uit 2023 is een betrouwbare en zuinige midi-SUV met een moderne 999cc 3-cilinder TSI motor en handgeschakelde transmissie. Met een goede balans tussen prestaties, comfort en gebruikskosten is het een aantrekkelijke optie voor Nederlandse autokopers die een compacte SUV zoeken met een sportieve uitstraling en degelijke techniek.
Optiepakket
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
Foto's
Voertuigstatus
Voertuigregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Wettelijke voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over VW T-Roc 1.0 TSI OPF (JPV-94-R)
Wat is de APK status van JPV-94-R?
De APK van JPV-94-R is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is JPV-94-R een import auto?
Ja, JPV-94-R is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft JPV-94-R gehad?
JPV-94-R heeft 1+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 999cc 1.0 TSI motor in de Volkswagen T-Roc 2022?
De motorcode is CZEA, een driecilinder turbobenzinemotor met 110 pk en 200 Nm koppel.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde transmissie van deze T-Roc?
De 6-versnellingsbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.
Wat is het praktijkverbruik van de 1.0 TSI motor?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 7,8 en 8,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van 7,4-7,7 l/100 km.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €500 en €800, inclusief APK, service en kleine reparaties.
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze 81 pk benzineauto?
De wegenbelasting valt in een lage categorie voor benzinemotoren met 81 pk, wat resulteert in relatief lage maandelijkse kosten.
Wat is de huidige marktwaarde van een Volkswagen T-Roc 1.0 TSI R-Line Business+ uit 2022?
De marktwaarde ligt rond 75-80% van de nieuwprijs, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudshistorie.
Mogelijke gebreken
Olieverbruik bij hoge kilometerstanden
Sommige 1.0 TSI motoren vertonen verhoogd olieverbruik na langdurig gebruik.
Herkenningspunten:
Regelmatig bijvullen van olie, lichte rookontwikkeling bij koude start.
Timing ketting speling
De timing ketting kan speling ontwikkelen, wat geluiden en motorproblemen kan veroorzaken.
Herkenningspunten:
Tikkend geluid uit motor, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Koppeling slijtage
Bij intensief gebruik kan de koppeling sneller slijten en slippen.
Herkenningspunten:
Moeilijk schakelen, slippen bij optrekken, geur van brandende koppeling.
Injectoren vervuiling
Injectoren kunnen verstopt raken bij onvoldoende onderhoud, wat motorstoringen veroorzaakt.
Herkenningspunten:
Onregelmatig stationair draaien, vermogensverlies, verhoogd brandstofverbruik.
Infotainmentsysteem traagheid
Het infotainmentsysteem reageert soms traag en heeft beperkte functionaliteit.
Herkenningspunten:
Vertraging bij aanraking, beperkte navigatie-opties.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1301 kg. Dat is 8% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.