Kenteken check K-397-DH
APK geldig tot dec 2027 - 5 eigenaars - 22.662 km (peildatum nov 2025)
11 punten van aandacht bij kenteken K397DH
Basis informatie
Betrouwbaarheid Toyota C-HR 1.2 T (2020) – Kenteken K-397-DH
Waardebehoud Toyota C-HR 1.2 T (2020) – Kenteken K-397-DH
Onderhoud Toyota C-HR 1.2 T (2020) – Kenteken K-397-DH
Veiligheid Toyota C-HR 1.2 T (2020) – Kenteken K-397-DH
Prestaties Toyota C-HR 1.2 T (2020) – Kenteken K-397-DH
Samenvatting gegevens
Deskundige beoordeling
Een blik op de RDW-registratie van deze Toyota C-HR 1.2 T geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 5 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1450 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Opvallend, modern design met grijze lak
- Zeer zuinig verbruik voor een SUV (6,4–7,5 l/100 km praktijk)
- Betrouwbare Toyota-kwaliteit met lage reparatiekosten
- Comfortabel en stil rijden, ook op de snelweg
- Goede standaarduitrusting (veiligheid, comfort)
- Lage onderhoudskosten en goed waardebehoud
Waar je op moet letten
- Beperkte ruimte op de achterbank door coupe-ontwerp
- Kleine kofferbak (540 liter)
- Traag accelereren (0–100 km/h in 10,9 sec)
- Alleen voorwielaandrijving, geen AWD
- Beperkte motoroptie (alleen 1.2 Turbo)
- Stijve vering op slecht wegdek
Uitgebreide analyse
Kenteken K-397-DH is een grijze Toyota C-HR uit 2020 met een 1197cc benzinemotor, handgeschakelde versnellingsbak en voorwielaandrijving. Deze midi-SUV viel op door zijn opvallende design en relatief lage nieuwprijs van €29.650. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen over deze specifieke variant.
## Motor & Technische Specificaties **Motorcode:** De 1.2 Turbo (1197cc, 4-cilinder) in de Toyota C-HR 2020 heeft als motorcode **8NR-FTS**. Deze motor levert 116 pk (85 kW) bij 5200–5600 rpm en een koppel van 185 Nm[1][9]. De motor is voorzien van een turbo en directe benzine-inspuiting, wat zorgt voor een soepele en zuinige aandrijving. **Transmissie:** Deze variant heeft een 6-versnellings handgeschakelde bak (6 M/T)[1][2]. De handbak staat bekend om zijn betrouwbaarheid en lage onderhoudskosten. Er zijn geen structurele problemen bekend met deze transmissie, mits tijdig onderhouden. **Gewicht & Prestaties:** De leeggewicht (kerb weight) ligt tussen 1375 en 1420 kg[2]. De 0–100 km/h sprint duurt circa 10,9 seconden, met een topsnelheid van 190 km/h[2].
## Transmissie & Rijgedrag De 6-bak is soepel en past goed bij het karakter van deze SUV. De C-HR rijdt comfortabel en stil, ook op de snelweg[5]. De voorwielaandrijving en onafhankelijke wielophanging zorgen voor een stabiele wegligging, hoewel het rijgedrag niet sportief genoemd kan worden. Het stuurgedrag is licht en direct, wat in de stad prettig is.
## Praktische Kosten & Waardebehoud **Wegenbelasting:** Voor een benzineauto van 85 pk (63 kW) betaal je in Nederland in 2025 circa **€48 per maand** (€576 per jaar). **Verbruik:** - **WLTP:** Officieel verbruik is 5,3 l/100 km buiten de bebouwde kom, 7,3–7,6 l/100 km in de stad, gemiddeld rond de 6,4 l/100 km[1][6]. - **Praktijk:** Eigenaren melden een praktijkverbruik van 6,5–7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. **Onderhoudskosten:** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (jaarlijks of 15.000 km):** €200–€350 bij een merkdealer, afhankelijk van de uitgevoerde werkzaamheden. - **Reparaties:** Geen structurele dure reparaties bekend, mits tijdig onderhouden. Banden, remmen en distributieketting zijn de grootste kostenposten op termijn. **Marktwaarde & Waardebehoud:** De Toyota C-HR 1.2 Turbo Dynamic uit 2020 heeft een huidige marktwaarde van **€18.000–€21.000** bij gemiddelde kilometerstand en nette staat. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een Japanse SUV; na 5 jaar houdt de auto circa 60–65% van de nieuwprijs over.
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Opvallend design:** De C-HR valt op door zijn coupe-achtige SUV-lijn en grijze lak[7]. - **Zuinig verbruik:** Lage brandstofkosten voor een SUV van deze klasse[1][6]. - **Betrouwbaarheid:** Toyota staat bekend om zijn degelijkheid en lage reparatiekosten. - **Comfortabel rijden:** Stil, soepel en comfortabel, ook op langere ritten[5]. - **Goede uitrusting:** Veel standaard veiligheids- en comfortvoorzieningen. - **Lage onderhoudskosten:** Geen dure reparaties bekend bij tijdig onderhoud. **Nadelen** - **Beperkte ruimte achterin:** Het coupe-ontwerp gaat ten koste van de ruimte op de achterbank[7]. - **Kleine kofferbak:** 19,1 cu.ft (ca. 540 liter), minder dan veel concurrenten[3]. - **Traag accelereren:** 0–100 km/h in 10,9 seconden is niet snel voor deze klasse[2][7]. - **Geen AWD:** Alleen voorwielaandrijving beschikbaar[7]. - **Beperkte motoroptie:** Alleen 1.2 Turbo benzine met handbak of CVT, geen krachtigere motoren in deze uitvoering. - **Stijve vering:** Sommige eigenaren vinden de vering aan de harde kant op slecht wegdek.
Deze grijze Toyota C-HR met kenteken K-397-DH uit 2020 is een zuinige, betrouwbare en stijlvolle midi-SUV met lage onderhoudskosten en een goed waardebehoud. Het rijcomfort en de uitrusting zijn pluspunten, maar de beperkte ruimte en trage acceleratie zijn minpunten. Voor wie een opvallende, zuinige en degelijke SUV zoekt, is de C-HR 1.2 Turbo Dynamic een overweging waard.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 33
APK keuring details: 35
Afbeeldingen
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Aansprakelijkheidsverzekering
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Toyota C-HR 1.2 T (K-397-DH)
Wat is de APK status van K-397-DH?
De APK van K-397-DH is geldig tot december 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is K-397-DH een import auto?
Nee, K-397-DH is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft K-397-DH gehad?
K-397-DH heeft 5 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Wat is het praktijkverbruik van de Toyota C-HR 1.2 Turbo Dynamic?
Het praktijkverbruik ligt tussen de 6,5 en 7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Officieel (WLTP) is het 5,3 l/100 km buiten de bebouwde kom en 7,3–7,6 l/100 km in de stad[1][6].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Voor een benzineauto van 85 pk (63 kW) betaal je in 2025 circa €48 per maand (€576 per jaar).
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
APK: €35–€50. Onderhoudsbeurt: €200–€350 per jaar bij een merkdealer. Reparaties zijn laag, mits tijdig onderhouden.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
De 6-bak is zeer betrouwbaar en kent geen structurele problemen, mits tijdig onderhouden. Incidenteel stroef schakelen bij kou is het enige bekende euvel.
Wat is de huidige marktwaarde van een Toyota C-HR 1.2 Turbo Dynamic uit 2020?
De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €18.000 en €21.000 bij gemiddelde kilometerstand en nette staat.
Zijn er bekende motorproblemen bij deze 1.2 Turbo?
Incidenteel: distributieketting slijtage, turbo storingen, vervuiling injectoren en olielekkage. Geen structurele, dure problemen bekend bij tijdig onderhoud.
Veel voorkomende klachten
Distributieketting (timing chain) slijtage
Soms vroegtijdige slijtage of geratel, vooral bij onvoldoende olieverversing
Signalen:
Geratel bij koude motor, motorstoring
Turbo problemen
Incidenteel storingen aan de turbo door olievervuiling of verstopte leidingen
Signalen:
Vermogensverlies, rookontwikkeling
Directe injectie vervuiling
Vervuiling van injectoren door directe inspuiting, vooral bij veel korte ritten
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, hoger verbruik
Olielekken
Incidenteel olielekkage bij motor of versnellingsbak
Signalen:
Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt
Versnellingsbak (handbak) stroefheid
Soms stroef schakelen bij koude motor
Signalen:
Moeilijk in de versnelling komen, vooral bij kou
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Toyota
Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2020) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1450 kg. Dat is 21% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.