Kenteken check KG-034-G

APK verlopen - 3 eigenaars - 138.432 km (peildatum feb 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-730318
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Nummerplaat
KG-034-G
Merk voertuig
Renault
Renault logo
Type
Captur ENERGY dCi 110
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken KG-034-G: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Type brandstof
Diesel
Renault Captur ENERGY dCi 110 2016

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken KG-034-G

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
46

Waardebehoud Renault Captur ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken KG-034-G

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken KG-034-G

Onderhoudskosten
Verwachte servicekosten per jaar
63

Veiligheid Renault Captur ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken KG-034-G

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
76

Prestaties Renault Captur ENERGY dCi 110 (2016) – Kenteken KG-034-G

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 11.000 - € 14.000
Adviesprijs nieuw
€ 27.380
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
561 dagen verlopen
Eigenaren
3 eigenaars
APK vervalt
Taxigebruik
Nee
Motorcode
K9K F6
Vergelijkbare voertuigen in NL
20 voertuigen
Keren opgezocht
788 keer

Deskundige beoordeling

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Renault Captur ENERGY dCi 110 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1265 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 342 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 378 / kwartaal
Zeeland ca. € 367 / kwartaal
Utrecht ca. € 360 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 353 / kwartaal
Gelderland ca. € 371 / kwartaal
Limburg ca. € 364 / kwartaal
Overijssel ca. € 374 / kwartaal
Flevoland ca. € 367 / kwartaal
Drenthe ca. € 378 / kwartaal
Friesland ca. € 382 / kwartaal
Groningen ca. € 385 / kwartaal

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zuinig brandstofverbruik, vooral op de snelweg
  • Compact formaat met SUV-achtige uitstraling
  • Degelijke en beproefde 1.5 dCi dieselmotor (K9K)
  • Redelijk ruime en praktische binnenruimte voor segment
  • Handgeschakelde versnellingsbak met goede controle
  • Redelijke marktwaarde en waardebehoud voor leeftijd

Waar je op moet letten

  • Bekende problemen met distributieketting bij hogere km-standen
  • Turbo kan defect raken door olieproblemen
  • Injectoren kunnen verstopt raken of defect gaan
  • Koppeling en synchronisatieringen slijten bij intensief gebruik
  • Praktisch verbruik ligt hoger dan WLTP-cijfers
  • Beperkte achterbankruimte voor drie volwassenen

Volledige analyse

Kenteken KG-034-G is een grijze Renault Captur 1.5 dCi Xmod uit 2016 met een 1461cc 4-cilinder dieselmotor die 81 pk levert. Deze mini-SUV met handgeschakelde transmissie werd nieuw geleverd voor €26.870 en is een populaire keuze in de Nederlandse markt vanwege zijn compacte formaat en zuinige dieselmotor.

De 1.5 dCi motor in deze Renault Captur heeft de motorcode K9K, een beproefde 4-cilinder dieselmotor met 1461 cc inhoud en 81 pk vermogen. Deze motor staat bekend om zijn degelijkheid en relatief laag brandstofverbruik. Echter, bij deze motor komen enkele bekende problemen voor, zoals slijtage aan de distributieketting (timing chain), wat kan leiden tot kettingspanningproblemen en motorschade als dit niet tijdig wordt verholpen. Ook kunnen turbo's defect raken door olieproblemen en slijtage, en injectoren kunnen verstopt raken of defect raken, wat leidt tot vermogensverlies en verhoogd brandstofverbruik. Olieverbruik is bij deze motor doorgaans beperkt, maar bij slecht onderhoud kan dit toenemen.

De handgeschakelde transmissie van de Renault Captur 1.5 dCi Xmod is over het algemeen betrouwbaar, maar er zijn meldingen van slijtage aan de koppeling en synchronisatieringen bij hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud en tijdig vervangen van de koppeling verlengt de levensduur. Reparatiekosten voor de transmissie zijn gemiddeld voor dit segment, met een koppeling vervangen rond de €600-€900. De versnellingsbak zelf vertoont zelden ernstige defecten.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 3,8-4,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 81 pk dieselmotor in Nederland bedraagt circa €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van provincie. Onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld rond de €600 tot €800 per jaar. Grotere reparaties zoals turbo- of injectorenvervanging kunnen hogere kosten met zich meebrengen.

De huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.5 dCi Xmod uit 2013 met handgeschakelde transmissie ligt in Nederland tussen de €7.000 en €10.000, afhankelijk van kilometerstand, onderhoudshistorie en staat van de auto. Deze variant behoudt redelijk zijn waarde gezien de populariteit van compacte SUV's en zuinige dieselmotoren. Bij aankoop is het belangrijk om te letten op een volledige onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot distributieketting en turbo. Een proefrit en technische keuring worden aanbevolen om slijtage aan koppeling en motorproblemen uit te sluiten.

Deze grijze Renault Captur met kenteken KG-034-G uit 2016 is een praktische en zuinige mini-SUV met een betrouwbare 1.5 dCi dieselmotor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo is het een goede keuze voor wie op zoek is naar een compacte, handgeschakelde dieselauto met een gunstig verbruik en redelijke onderhoudskosten.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Leer €600
Metallic lak €490

Tijdlijn & Historie

Gebeurtenissen

FEB 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
29 februari 2024
FEB 2024

Kilometerstand

XXX,432 km geregistreerd

XXX,432 km
INFO
17 februari 2024
AUG 2016

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 augustus 2016
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

10 augustus 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

24 augustus 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

19 augustus 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 51

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

19 juli 2019
Goedgekeurd

APK keuring details: 30

Afbeeldingen

Renault Captur ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 1
februari 2024
Renault Captur ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 2
februari 2024
Renault Captur ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 3
februari 2024
Renault Captur ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 4
februari 2024
Renault Captur ENERGY dCi 110 2016 – Afbeelding 5
februari 2024

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Niet verzekerd
Verzekeringsstatus: Onverzekerd
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
Vervaldatum:
Vorige APK: 30-08-2023

Land van herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode K9K F6
Aandrijftype Diesel
Slagvolume 1461 cm3
Aantal cilinders 4 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 110 pk (81 kW)
Trekkracht 260 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie Onbekend
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Grijs
Trim Onbekend
Type Onbekend
Afkomst Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,12 m
Totale breedte 1,78 m
Voertuighoogte 1,57 m
Afstand tussen assen 2,61 m
Voertuiggewicht Onbekend
Max. toegestane massa Onbekend
Laadcapaciteit 550 kg
Trekgewicht Onbekend

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,4 s
Max. snelheid 180 km/u
Verbruik gecombineerd 3,9 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 101 g/km
Brandstofsoort Diesel
Tankvolume Onbekend

Vragen over Renault Captur ENERGY dCi 110 (KG-034-G)

Wat is de APK status van KG-034-G?

De APK van KG-034-G is verlopen op 30-08-2024. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is KG-034-G een import auto?

Nee, KG-034-G is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft KG-034-G gehad?

KG-034-G heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.5 dCi motor in de Renault Captur Xmod?

De motorcode is K9K, een 1461cc 4-cilinder dieselmotor met 81 pk.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting kan bij hogere kilometerstanden slijten en moet tijdig gecontroleerd worden om motorschade te voorkomen.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur 1.5 dCi?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 3,8-4,0 l/100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Gemiddeld liggen de onderhoudskosten inclusief APK en kleine reparaties tussen €600 en €800 per jaar.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

De wegenbelasting voor een 81 pk dieselmotor bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.5 dCi Xmod uit 2013?

De marktwaarde ligt tussen de €7.000 en €10.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan uitrekken of spannen niet goed meer, wat leidt tot motorgeluiden en mogelijk ernstige motorschade.

Signalen:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringen, startproblemen.

Ernstig
Motor

Turbo defecten

Turbo kan falen door olieproblemen of slijtage, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Matig risico
Motor

Injectoren verstopping

Verstopte of defecte brandstofinjectoren veroorzaken onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.

Signalen:

Schokkerige motor, verminderde prestaties, verhoogd verbruik.

Matig risico
Motor

Olieverbruik toename

Bij slecht onderhoud kan de motor meer olie gaan verbruiken, wat schade kan veroorzaken als niet tijdig bijgevuld wordt.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, rook uit uitlaat.

Matig risico
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief gebruik slijten koppeling en synchronisatieringen sneller, wat schakelen bemoeilijkt.

Signalen:

Schakelproblemen, slippen van koppeling, vreemde geluiden bij schakelen.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2016) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1265 kg. Dat is 5% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur ENERGY dCi 110 modellen

Auto Nummerplaat