Kenteken check N-378-BD

APK geldig tot sep 2026 - 2+ eigenaars - 204.000 km (peildatum nov 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-099512
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
N-378-BD
Automerk
VW
VW logo
Type
Jetta 1.4 TSI
NAP-oordeel
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken N-378-BD: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Grijs
Brandstoftype
Benzine
VW Jetta 1.4 TSI 2013

Betrouwbaarheid VW Jetta 1.4 TSI (2013) – Kenteken N-378-BD

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
88

Waardebehoud VW Jetta 1.4 TSI (2013) – Kenteken N-378-BD

Restwaarde
Kilometerstand vs marktgemiddelde
75

Onderhoud VW Jetta 1.4 TSI (2013) – Kenteken N-378-BD

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
68

Veiligheid VW Jetta 1.4 TSI (2013) – Kenteken N-378-BD

Veiligheid
Keuringsstatus en openstaande recalls
95

Prestaties VW Jetta 1.4 TSI (2013) – Kenteken N-378-BD

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Indicatieprijs
€ 7.000 - € 8.000
Adviesprijs nieuw
€ 30.725
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
169 dagen
Eigenaarhistorie
2+ eigenaars
Keuring verloopt
Taxigebruik
Nee
Motortype-code
CAX
Vergelijkbare kentekens
13 voertuigen
Keren opgezocht
700 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze VW Jetta 1.4 TSI geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1345 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Voordelen

  • Zuivere en krachtige 1.4 TSI motor met directe injectie en turbo[3][4]
  • Handgeschakelde zesversnellingsbak is betrouwbaar en onderhoudsarm
  • Ruime kofferbak (510 liter) en comfortabele zitplaatsen[3]
  • Highline-uitvoering met luxe opties zoals climatronic en lederen bekleding
  • Goede veiligheidsuitrusting (airbags, ABS, ESP)
  • Sportieve en comfortabele rij-ervaring

Minpunten

  • Risico op slijtage timing chain, mogelijk dure reparatie[forum-ervaringen]
  • Turbo en injectoren kunnen problemen geven bij oudere exemplaren
  • Licht verhoogd olieverbruik mogelijk
  • Matig tot redelijk waardebehoud vergeleken met nieuwere modellen
  • Onderhoudskosten hoger dan Aziatische concurrenten
  • Minder geavanceerde rijhulpen dan in nieuwere modellen

Uitgebreide analyse

Kenteken N-378-BD is een grijze Volkswagen Jetta uit 2013 met een 1390cc 1.4 TSI Highline benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Deze compacte middenklasser (sedan, voorwielaandrijving) werd in 2011 nieuw aangeboden voor €29.174. In dit rapport vind je een objectieve, diepgaande analyse van deze specifieke variant, toegespitst op de Nederlandse markt.

## Motor & Techniek **Motorcode identificatie** De 1.4 TSI 90kW (122 pk) motor in deze Jetta is een viercilinder benzinemotor met turbo (TSI), directe injectie en dubbele bovenliggende nokkenassen (DOHC)[3]. De motorcode voor deze 1390cc variant is **CAXA** (dit is de meest voorkomende code voor de 122 pk 1.4 TSI in deze generatie Jetta, maar controleer altijd het kentekenbewijs of het motorcompartiment voor de exacte code). **Bekende problemen** - **Timing chain (ketting):** De 1.4 TSI motor staat bekend om slijtage van de distributieketting, vooral bij onvoldoende of verkeerde olie. Vervanging is kostbaar en wordt vaak rond de 150.000 km aanbevolen. **Ernst: orange** (matig, maar kan tot motorschade leiden bij uitstel)[forum-ervaringen]. - **Turbo:** De turbo kan na verloop van tijd problemen geven, vooral bij korte ritten en weinig onderhoud. **Ernst: orange** (matig, reparatie kostbaar). - **Injectoren:** Vervuiling van de directe injectoren komt voor, wat leidt tot onregelmatig stationair toerental en vermogensverlies. **Ernst: yellow** (licht, vaak op te lossen met reiniging). - **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden (licht) olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren. **Ernst: yellow** (licht, regelmatig controleren). **Transmissie** De handgeschakelde zesversnellingsbak (6-speed manual) is over het algemeen betrouwbaar. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar slijtage van de koppelingsset (vaak rond 150.000–200.000 km) is normaal. Onderhoudskosten zijn laag tot gemiddeld, afhankelijk van rijstijl en gebruik.

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde zesbak biedt een prettige, directe schakelervaring. De Jetta Highline uit 2011 heeft voorwielaandrijving en een sportieve, maar comfortabele afstelling. Het chassis is degelijk, maar niet bijzonder sportief. De auto is geschikt voor zowel stadsverkeer als lange ritten.

## Praktische kosten & Waardebehoud **Verbruik (WLTP vs praktijk)** Volgens fabrieksopgave is het gecombineerde verbruik 38 mpg (ongeveer 1 op 16,2 km/l)[4]. In de praktijk halen veel eigenaren 1 op 14–15 km/l, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het WLTP-cijfer is dus optimistisch; reken op 10–15% hoger praktijkverbruik. **Huidige marktwaarde & waardebehoud** De nieuwprijs was €29.174. Na 14 jaar is de actuele marktwaarde (2025) voor een gemiddeld exemplaar circa €5.000–€7.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie. Het waardebehoud is matig tot redelijk voor een Duitse middenklasser. **Onderhoudskosten per jaar** - **APK:** €35–€50 per jaar. - **Service (klein/groot):** €150–€300 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Gemiddeld €500–€1.000 per jaar bij oudere exemplaren (afhankelijk van pech en onderhoudsstaat). **Wegenbelasting (90 pk in Nederland)** Voor een benzineauto uit 2011 met 90 pk betaal je in 2025 circa **€48 per maand** aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting).

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zuinig en krachtig:** De 1.4 TSI combineert een laag verbruik met voldoende vermogen voor dagelijks gebruik[4]. - **Betrouwbare handgeschakelde bak:** Weinig bekende problemen, lage onderhoudskosten. - **Ruime kofferbak:** Tot 510 liter laadruimte, ideaal voor gezinnen[3]. - **Comfortabele afstelling:** Geschikt voor lange ritten en woon-werkverkeer. - **Degelijke afwerking:** Highline uitvoering biedt luxe opties zoals climatronic, lederen bekleding en sportstoelen. - **Goede veiligheid:** Airbags, ABS, ESP en trekhaakbereiding standaard. **Nadelen** - **Timing chain risico:** Potentieel dure reparatie bij uitstel[forum-ervaringen]. - **Turbo- en injectorproblemen:** Mogelijk bij oudere exemplaren. - **Olieverbruik:** Licht verhoogd olieverbruik mogelijk. - **Waardeverlies:** Matig tot redelijk, vergelijkbaar met concurrenten. - **Onderhoudskosten:** Hoger dan Aziatische concurrenten, vooral bij pech. - **Geen adaptive cruise of lane assist:** Vergeleken met nieuwere modellen minder geavanceerde rijhulpen.

Deze grijze Volkswagen Jetta met kenteken N-378-BD uit 2013 is een degelijke, zuinige en comfortabele middenklasser met een sportieve inslag. De 1.4 TSI motor biedt een goede balans tussen prestaties en verbruik, maar vereist tijdig onderhoud om dure reparaties te voorkomen. De Highline-uitvoering scoort hoog op comfort en uitrusting. De auto is geschikt voor kopers die waarde hechten aan Duitse degelijkheid, maar zich bewust zijn van de onderhoudsrisico’s van een turbo-benzinemotor op leeftijd.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

High-beam Assistant €150
Zij-airbags achter €365
DAB-Radio Pakket
Bandenspanningcontrole €61
Mistlampen €185
Bochtverlichting Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Xenon verlichting €1350
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Verkeersbordenherkenning Pakket
Navigatie €835
Leer €2210
Metallic lak €535

Voertuig historie

Tijdlijn

MRT 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 maart 2024
JUN 2013

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
28 juni 2013
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct, Dimlicht verkeerd afgesteld

APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk

21 augustus 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 24

29 augustus 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 34

9 september 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 13

Voertuigfoto's

VW Jetta 1.4 TSI 2013 – Afbeelding 1
september 2024
VW Jetta 1.4 TSI 2013 – Afbeelding 2
september 2024
VW Jetta 1.4 TSI 2013 – Afbeelding 3
september 2024
VW Jetta 1.4 TSI 2013 – Afbeelding 4
september 2024
VW Jetta 1.4 TSI 2013 – Afbeelding 5
september 2024
VW Jetta 1.4 TSI 2013 – Afbeelding 6
november 2025
VW Jetta 1.4 TSI 2013 – Afbeelding 7
november 2025
VW Jetta 1.4 TSI 2013 – Afbeelding 8
november 2025

+2

Registratie & Status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Aansprakelijkheidsverzekering

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Vorige APK: 10-09-2025

Herkomst

Herkomst voertuig

Geïmporteerd
Status: Buitenlands kenteken (Premium)
Land van herkomst: Premium
Datum eerste registratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CAX
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1390 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 122 pk (90 kW)
Trekkracht 200 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Opbouw & Indeling

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Indeling sedan
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 4 deurs
Lakkleur Grijs
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Import

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,64 m
Breedte excl. spiegels 1,78 m
Hoogte 1,48 m
Afstand tussen assen 2,63 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Laadcapaciteit Onbekend
Trekgewicht geremd Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,8 s
Topsnelheid begrensd 202 km/u
Gecombineerd verbruik 6,2 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 144 g/km
Brandstof Benzine
Inhoud tank Onbekend

Vragen over VW Jetta 1.4 TSI (N-378-BD)

Wat is de APK status van N-378-BD?

De APK van N-378-BD is geldig tot september 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is N-378-BD een import auto?

Ja, N-378-BD is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft N-378-BD gehad?

N-378-BD heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Hoeveel pk heeft de Volkswagen Jetta 1.4 TSI Highline uit 2011?

De 1.4 TSI Highline uit 2011 heeft 122 pk (90 kW)[3][8].

Wat is het praktijkverbruik van deze Jetta?

Fabrieksopgave: 1 op 16,2 km/l (38 mpg)[4]. Praktijk: 1 op 14–15 km/l is realistisch.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

Zeer betrouwbaar, weinig bekende problemen. Koppelingsset slijtage normaal bij hoge kilometerstand.

Wat zijn de belangrijkste onderhoudspunten?

Regelmatige olieverversing, controle distributieketting, tijdige vervanging koppelingsset en onderhoud turbo/injectoren.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto?

Circa €48 per maand in 2025 voor een benzineauto met 90 pk uit 2011.

Wat is de actuele marktwaarde?

Tussen €5.000 en €7.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Veel voorkomende klachten

Let op
Motor

Timing chain slijtage

Slijtage distributieketting, vooral bij onvoldoende olieonderhoud

Symptomen:

Ratelen, motorschade bij uitstel

Let op
Motor

Turbo problemen

Turbo kan defect raken, vooral bij korte ritten

Symptomen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat

Laag risico
Motor

Injector vervuiling

Vervuiling directe injectoren

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, vermogensverlies

Laag risico
Motor

Olieverbruik

Licht verhoogd olieverbruik

Symptomen:

Oliewaarschuwingslampje, regelmatig bijvullen

Laag risico
Transmissie

Koppelingsslijtage

Slijtage koppelingsset bij hoge kilometerstand

Symptomen:

Pedaal voelt zwaarder, slippen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2013) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1345 kg. Dat is 12% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

VW Jetta 1.4 TSI in Nederland

Auto Nummerplaat