Kenteken check NN-875-X

APK verlopen - 6 eigenaars - 187.982 km (peildatum feb 2026)

Rapport nummer
VVR-2026-135998
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
NN-875-X
Merk voertuig
VW
VW logo
Type
Polo 1.0 TSI BMT
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NN-875-X: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleurcode
Zwart
Brandstoftype
Benzine
VW Polo 1.0 TSI BMT 2017

Betrouwbaarheid VW Polo 1.0 TSI BMT (2017) – Kenteken NN-875-X

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
70

Waardebehoud VW Polo 1.0 TSI BMT (2017) – Kenteken NN-875-X

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
65

Onderhoud VW Polo 1.0 TSI BMT (2017) – Kenteken NN-875-X

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
86

Veiligheid VW Polo 1.0 TSI BMT (2017) – Kenteken NN-875-X

Veiligheidsindex
Veiligheidsindicatie via RDW-data
93

Prestaties VW Polo 1.0 TSI BMT (2017) – Kenteken NN-875-X

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Geschatte waarde
€ 13.000 - € 16.000
Nieuwprijs
€ 27.021
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
7 dagen
Eigenaarhistorie
6+ eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
CHZ
Vergelijkbare voertuigen in NL
24 voertuigen
Bekeken
982 keer

Deskundige beoordeling

Wanneer we de data van deze VW Polo 1.0 TSI BMT bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1116 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Zeer zuinig in verbruik, zowel volgens fabrieksopgave als in de praktijk[1].
  • Lage wegenbelasting door het lage vermogen (81pk).
  • Betrouwbare, onderhoudsarme handgeschakelde versnellingsbak.
  • Degelijke Duitse bouwkwaliteit en interieurafwerking[2].
  • Compact formaat, ideaal voor de stad en eenvoudig parkeren.
  • Goede veiligheidsscore voor zijn tijd (Euro NCAP 4 sterren)[2].

Waar je op moet letten

  • Beperkt vermogen (81pk), traag accelereren en weinig trekkracht bij inladen.
  • Krap achterin, vooral voor volwassenen.
  • Weinig ‘feelgood’-features zoals keyless entry, push-button start of achteruitrijcamera[2].
  • Onderstel en demping zijn basic, minder comfortabel dan grotere Polo’s.
  • Koplampen zijn aan de zwakke kant, vooral ’s nachts[2].
  • Enkele bekende aandachtspunten bij motor en turbo (zie ‘Veelvoorkomende problemen’).

Uitgebreide analyse

Kenteken NN-875-X is een zwarte Volkswagen Polo uit 2017 met een 999cc 3-cilinder benzinemotor (81pk), handgeschakeld en voorwielaandrijving. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire hatchback, specifiek gericht op de Nederlandse markt en de ervaringen van eigenaren.

## Motor & Technische Specificaties De Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline uit 2014 beschikt over een 999cc 3-cilinder turbomotor met directe benzine-inspuiting. De motorcode voor deze 81pk (60kW) variant is **EA211** (let op: de 95pk en 110pk varianten hebben dezelfde motorfamilie, maar een andere mapping en soms andere onderdelen). De motor is voorzien van een distributieketting (timing chain), wat in principe onderhoudsarm is, maar niet zonder risico’s (zie verder bij ‘Veelvoorkomende problemen’)[1]. **Belangrijkste specificaties:** - **Cilinderinhoud:** 999cc (EA211 motorcode) - **Vermogen:** 81pk (60kW) - **Koppel:** 160 Nm bij 1.500-3.500 tpm - **Transmissie:** 5-versnellings handgeschakeld - **Brandstofsysteem:** Directe injectie, turbo - **Emissieklasse:** Euro 5 (voor 81pk, Euro 6 voor 95pk+) - **Gewicht:** ca. 1.040 kg - **Bagageruimte:** 280 liter (uitgeklapt 952 liter)[1][7] Deze motor staat bekend om zijn zuinigheid en soepele karakter, maar het vermogen is bescheiden voor een auto van dit formaat.

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde 5-bak is robuust en betrouwbaar. Er zijn weinig meldingen van grote problemen met de versnellingsbak zelf. Wel geven sommige eigenaren aan dat het koppelpedal wat trillingen kan vertonen, vooral bij koud starten of in de file[2]. Onderhoud aan de handbak is eenvoudig: olie verversen om de 60.000 km en koppelingsset vervangen bij ca. 150.000 km (afhankelijk van rijstijl). De voorwielaandrijving en het lage gewicht zorgen voor wendbaar stadsverkeer, maar de wegligging is minder sportief dan bij grotere Polo’s met meer vermogen.

## Praktische Kosten **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **Fabrieksopgave (NEDC):** ca. 4,1 l/100km (68,9 mpg)[1] - **Praktijkverbruik (eigenaren):** 5,5–6,5 l/100km is realistisch in gemengd gebruik - **WLTP:** Niet officieel beschikbaar voor deze oudere variant, maar reken op ca. 5,0–5,5 l/100km in de praktijk **Wegenbelasting (81pk, benzine, 2025):** - **Kwartaal:** ca. €52 - **Jaar:** ca. €208 **Onderhoudskosten (gemiddeld per jaar):** - **APK:** €35–€50 - **Kleine beurt:** €150–€200 - **Grote beurt:** €250–€350 - **Reparaties (gemiddeld):** €200–€400/jaar (afhankelijk van leeftijd en onderhoudshistorie) - **Bandenset:** €300–€400 per 4 jaar - **Remmen:** €200–€300 per 40.000 km De Polo 1.0 TSI is relatief goedkoop in onderhoud vergeleken met grotere modellen, maar let op de turbo en distributieketting (zie ‘Veelvoorkomende problemen’).

## Marktwaarde & Waardebehoud **Nieuwprijs (2014):** €21.875 **Huidige marktwaarde (2025, gemiddelde staat):** €6.000–€8.500 **Waardebehoud:** Matig tot redelijk. De Polo blijft populair op de occasionmarkt, maar de 81pk variant is minder gewild dan de 95pk of 110pk versies. Goed onderhouden exemplaren met volledige servicehistorie houden hun waarde het best.

Deze zwarte Volkswagen Polo met kenteken NN-875-X uit 2017 is een zuinige, betrouwbare hatchback voor stadsverkeer en korte ritten. De auto is onderhoudsarm en fiscaal voordelig, maar kent enkele aandachtspunten rondom de turbo, distributieketting en olieverbruik. Voor wie een compacte, degelijke auto zoekt met lage kosten, is de Polo 1.0 TSI Highline een overweging waard – mits de onderhoudshistorie in orde is en de auto technisch goed is gecheckt.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Vermoeidheidsherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

DAB-Radio Pakket
Hoofdairbag achter €500
Remassistent €300
Led verlichting €985
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Adaptive Cruise Control €515
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Collision Warning Pakket
Navigatie €1085
Metallic lak €495

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
6 februari 2026
APR 2022

Kilometerstand

XXX,820 km geregistreerd

XXX,820 km
INFO
12 april 2022
MRT 2022

Kilometerstand

XXX,813 km geregistreerd

XXX,813 km
INFO
28 maart 2022
MRT 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
20 maart 2017
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

17 maart 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 34

17 maart 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 00

26 januari 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

Afbeeldingen

VW Polo 1.0 TSI BMT 2017 – Afbeelding 1
februari 2026
VW Polo 1.0 TSI BMT 2017 – Afbeelding 2
februari 2026
VW Polo 1.0 TSI BMT 2017 – Afbeelding 3
februari 2026
VW Polo 1.0 TSI BMT 2017 – Afbeelding 4
februari 2026
VW Polo 1.0 TSI BMT 2017 – Afbeelding 5
februari 2026

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Aansprakelijkheidsverzekering

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Niet geldig
APK-status: Verlopen
Vervaldatum:
Datum vorige keuring: 20-03-2025

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Land van herkomst: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode CHZ
Brandstoftype Benzine
Slagvolume 999 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 110 pk (81 kW)
Trekkracht 200 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Opbouw & Indeling

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Opzet hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lakkleur Zwart
Trim N.v.t.
Type N.v.t.
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,07 m
Totale breedte 1,68 m
Voertuighoogte 1,48 m
Wielafstand 2,46 m
Gewicht van de auto N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit 490 kg
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 9,3 s
Max. snelheid 196 km/u
Verbruik gecombineerd 4,5 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 103 g/km
Brandstofsoort Benzine
Inhoud tank N.v.t.

Vragen over VW Polo 1.0 TSI BMT (NN-875-X)

Wat is de APK status van NN-875-X?

De APK van NN-875-X is verlopen op 20-03-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is NN-875-X een import auto?

Nee, NN-875-X is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NN-875-X gehad?

NN-875-X heeft 6 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoe zuinig is de Polo 1.0 TSI 81pk in de praktijk?

In de praktijk verbruikt de Polo 1.0 TSI 81pk gemiddeld 5,5–6,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. De fabrieksopgave (4,1 l/100km) is in de praktijk moeilijk haalbaar[1].

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

Reken op €150–€200 voor een kleine beurt, €250–€350 voor een grote beurt, en gemiddeld €200–€400 aan reparaties per jaar. APK kost €35–€50 per jaar.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze Polo?

Voor een benzineauto van 81pk betaal je in 2025 ca. €208 per jaar aan wegenbelasting in Nederland.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handbak is zeer betrouwbaar en onderhoudsarm. Problemen zijn zeldzaam, maar trillingen in het koppelingspedal komen soms voor[2].

Wat is de huidige marktwaarde van deze Polo?

De marktwaarde in 2025 ligt tussen de €6.000 en €8.500, afhankelijk van staat, kilometerstand en onderhoudshistorie.

Zijn er bekende motorproblemen?

Ja, let op slijtage van de distributieketting (ernstig), turbo-problemen (matig) en olieverbruik (licht). Injectorproblemen komen ook voor.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Distributieketting (timing chain) slijtage

Vroegtijdige slijtage of rek van de distributieketting, wat tot motorschade kan leiden.

Signalen:

Tikgeluid bij koud starten, motorstoring.

Matig risico
Motor

Turbo problemen

Vroegtijdige defecten aan de turbo, vooral bij onvoldoende onderhoud of korte ritten.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, waarschuwingslampjes.

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Sommige exemplaren verbruiken meer olie dan normaal, vooral bij hogere kilometerstanden.

Signalen:

Olielampje, regelmatig olie bijvullen.

Matig risico
Motor

Injector problemen

Vervuiling of defect aan directe injectoren, leidend tot onregelmatig stationair toerental of startproblemen.

Signalen:

Trillende motor, storingslampje.

Gering risico
Transmissie

Koppelingspedal trillingen

Trillingen in het koppelingspedal, vooral bij koud starten.

Signalen:

Voelbare trillingen bij het intrappen van de koppeling.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1116 kg. Dat is 7% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Polo 1.0 TSI BMT exemplaren

Type Plaat