Kenteken check NV-204-V

APK geldig tot mei 2026 - 7 eigenaars - 135.799 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-933336
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basisgegevens

Nummerplaat
NV-204-V
Merk voertuig
VW
VW logo
Uitvoering
Passat 1.4 TSI BMT
NAP-oordeel
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken NV-204-V: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Brandstoftype
Benzine
VW Passat 1.4 TSI BMT 2017

Betrouwbaarheid VW Passat 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-204-V

Betrouwbaarheid
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
100

Waardebehoud VW Passat 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-204-V

Waardescore
Kilometerstand vs marktgemiddelde
65

Onderhoud VW Passat 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-204-V

Onderhoud
Op basis van motortype en leeftijd
66

Veiligheid VW Passat 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-204-V

Veiligheid
Veiligheidsindicatie via RDW-data
93

Prestaties VW Passat 1.4 TSI BMT (2017) – Kenteken NV-204-V

Prestaties
Motor specificaties en prestatie-indicatoren
62

Overzicht gegevens

Geschatte waarde
€ 17.000 - € 20.000
Adviesprijs nieuw
€ 37.470
Geïmporteerd?
Nee
Datum tenaamstelling
Marktgemiddelde
€ XX.XXX
Premium
APK geldigheid
78 dagen
Eigenaren
7+ eigenaars
Keuring verloopt
Eerder als taxi
Nee
Motortype-code
CZC
Vergelijkbare kentekens
26 voertuigen
Bekeken
888 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze VW Passat 1.4 TSI BMT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (7 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Provinciale wegenbelasting

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1367 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 185 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 205 / kwartaal
Zeeland ca. € 199 / kwartaal
Utrecht ca. € 195 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 191 / kwartaal
Gelderland ca. € 201 / kwartaal
Limburg ca. € 197 / kwartaal
Overijssel ca. € 203 / kwartaal
Flevoland ca. € 199 / kwartaal
Drenthe ca. € 205 / kwartaal
Friesland ca. € 207 / kwartaal
Groningen ca. € 209 / kwartaal

Plus- en minpunten

Voordelen

  • Zuinig verbruik voor de klasse, vooral op de snelweg
  • Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak met lage onderhoudskosten
  • Ruim en comfortabel interieur, typisch Passat-niveau
  • Goede rijeigenschappen en stilte in de cabine
  • Degelijke afwerking en hoge inruilwaarde
  • Lage wegenbelasting vergeleken met zwaardere of krachtigere modellen

Waar je op moet letten

  • Beperkt vermogen (92 pk) voor een auto van dit formaat, vooral vol beladen of op snelweg
  • Risico op dure motorreparaties (timing chain, turbo) bij verwaarlozing
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan fabrieksopgave
  • Beperkte opties en luxe in de Comfortline-uitvoering vergeleken met hogere uitvoeringen
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere exemplaren
  • Beperkte actieradius door relatief kleine brandstoftank (ca. 55-60 liter)

Uitgebreide analyse

Kenteken NV-204-V is een grijze Volkswagen Passat uit 2017 met een 1395cc motor, type 1.4 TSI Comfortline, handgeschakeld en voorwielaangedreven. Deze middenklasser was nieuw leverbaar vanaf €35.175 en richt zich op efficiëntie en comfort. In dit rapport vind je een diepgaande analyse van deze specifieke variant, met aandacht voor techniek, betrouwbaarheid, onderhoud, marktwaarde en veelgestelde vragen.

## Motorcode & Technische Specificaties De 1.4 TSI-motor in de Volkswagen Passat Comfortline uit 2014 heeft een cilinderinhoud van 1395 cc (1.4 liter) en levert 92 pk (68 kW) bij 5000 tpm, met een koppel van 200 Nm bij 1500 tpm[8]. De motorcode voor deze 1.4 TSI 92pk is **CAXA** (dit is een veelgebruikte code voor deze motor in de Passat B7, maar controleer altijd het kentekenbewijs of het motorcompartiment voor de exacte code van NV-204-V). De motor is voorzien van turbocharging en directe benzine-inspuiting, wat zorgt voor een soepele aandrijving en relatief lage CO₂-uitstoot. ## Bekende Problemen & Betrouwbaarheid **Timing chain (distributieketting):** De 1.4 TSI-motoren uit deze periode staan bekend om problemen met de distributieketting. Slijtage of uitrekking kan leiden tot motorschade. Dit is een **red** (ernstig) probleem als het onderhoud wordt verwaarloosd. Regelmatige inspectie en tijdige vervanging zijn essentieel. **Turbo:** Turbo’s kunnen na verloop van tijd problemen geven, vooral bij hoge kilometerstanden of onregelmatig onderhoud. Lekkages of lagerschade komen voor. Dit is een **orange** (matig) risico. **Injectoren:** Vervuiling of defecten aan de directe injectoren kunnen leiden tot onregelmatig draaien, vermogensverlies of hoger verbruik. Regelmatig onderhoud en het gebruik van goede brandstof zijn belangrijk. **Orange** (matig) risico. **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden hoger dan normaal olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of na intensief gebruik. Controleer het oliepeil regelmatig. **Yellow** (licht) risico. ## Transmissie & Onderhoud De handgeschakelde versnellingsbak (meestal 6-bak) in de Passat 1.4 TSI staat bekend als betrouwbaar, mits tijdig onderhouden. Bekende defecten zijn beperkt, maar versleten koppelingsplaten of synchro’s kunnen voorkomen bij hoge kilometerstanden. Onderhoudskosten zijn laag tot gemiddeld: een jaarlijkse kleine beurt kost circa €200-€300, een grote beurt €400-€600 (afhankelijk van garage). APK-kosten bedragen ongeveer €35-€50 per jaar. ## Verbruik: WLTP vs Praktijk Officieel (NEDC) verbruik voor deze 1.4 TSI 92pk is circa 5,5 l/100 km (gecombineerd), maar in de praktijk ligt het verbruik vaak rond de 6,5-7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[8]. WLTP-cijfers zijn voor deze motor niet beschikbaar, omdat deze norm pas later werd ingevoerd. De praktijk ligt dus hoger dan de fabrieksopgave. ## Marktwaarde & Waardebehoud De huidige marktwaarde van een Volkswagen Passat 1.4 TSI Comfortline uit 2014 met gemiddelde kilometerstand (150.000-200.000 km) ligt tussen de €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is gemiddeld tot goed voor een Duitse middenklasser: na 10 jaar behoudt de auto circa 30-40% van de nieuwprijs. ## Onderhoudskosten per Jaar - **APK:** €35-€50 - **Kleine beurt:** €200-€300 - **Grote beurt:** €400-€600 - **Reparaties (gemiddeld):** €300-€600/jaar (afhankelijk van leeftijd en gebruik) Totale jaarlijkse kosten (excl. brandstof en verzekering) liggen tussen de €500 en €1.000 voor een goed onderhouden exemplaar. ## Wegenbelasting 92pk in Nederland Voor een benzineauto met 92 pk uit 2014 bedraagt de wegenbelasting in Nederland (2025) circa **€48 per maand** (regio Midden, gewichtsklasse 1.500-1.700 kg). Dit kan per provincie licht verschillen. ## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zuinig verbruik** voor de klasse, vooral op de snelweg[8]. - **Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak** met lage onderhoudskosten. - **Ruime en comfortabele interieur**, typisch Passat-niveau. - **Goede rijeigenschappen** en stilte in de cabine. - **Degelijke afwerking** en hoge inruilwaarde. - **Lage wegenbelasting** vergeleken met zwaardere of krachtigere modellen. **Nadelen** - **Beperkt vermogen** (92 pk) voor een auto van dit formaat, vooral vol beladen of op snelweg. - **Risico op dure motorreparaties** (timing chain, turbo) bij verwaarlozing. - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan fabrieksopgave. - **Beperkte opties en luxe** in de Comfortline-uitvoering vergeleken met hogere uitvoeringen. - **Olieverbruik** kan toenemen bij oudere exemplaren. - **Beperkte actieradius** door relatief kleine brandstoftank (ca. 55-60 liter). ## Veelvoorkomende Problemen | Probleem | Ernst | Categorie | Omschrijving | |-------------------------|------------|-------------|------------------------------------------------------------------------------| | Timing chain slijtage | Red | Motor | Kan motorschade veroorzaken bij uitstel onderhoud. | | Turbo defect | Orange | Motor | Lekkage of lagerschade, vooral bij hoge km of slecht onderhoud. | | Injector problemen | Orange | Motor | Vervuiling of defect, leidt tot onregelmatig draaien. | | Olieverbruik | Yellow | Motor | Hoger dan gemiddeld bij oudere exemplaren. | | Versnellingsbak koppeling| Yellow | Transmissie | Slijtage bij hoge km of zwaar gebruik. | ## Veelgestelde Vragen **1. Wat is het praktijkverbruik van de Passat 1.4 TSI 92pk?** Gemiddeld 6,5-7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[8]. **2. Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?** Zeer betrouwbaar bij normaal gebruik en tijdig onderhoud. Koppelingsslijtage kan optreden bij hoge km. **3. Wat zijn de belangrijkste onderhoudspunten?** Distributieketting, turbo, injectoren en regelmatige olieverversing. **4. Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?** Circa €48 per maand in 2025 (regio Midden)[8]. **5. Wat is de huidige marktwaarde?** Tussen €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand. **6. Zijn er bekende elektronische problemen?** Beperkt, soms meldingen van storingslampjes door sensoren, maar geen structurele problemen. ## Conclusie Deze grijze Volkswagen Passat met kenteken NV-204-V uit 2017 is een zuinige, comfortabele en degelijke middenklasser met een betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak. Let op het onderhoud van de motor (timing chain, turbo, injectoren) om dure reparaties te voorkomen. Het praktijkverbruik ligt hoger dan de fabrieksopgave, maar de totale eigendomskosten zijn relatief laag voor deze klasse. De auto is geschikt voor gezinnen en forenzen die waarde hechten aan comfort, betrouwbaarheid en lage vaste lasten. ## Bronnen - Technische specificaties en motorcode: Autozine[8] - Verbruik en ervaringen: Diverse eigenaarsfora (bijv. Autoweek Forum, Volkswagenforum.nl) - Marktwaarde: Autoscout, Marktplaats - Onderhoudskosten: ANWB, Independer ## YouTube Video’s (Array) ["https://www.youtube.com/watch?v=...", "https://www.youtube.com/watch?v=...", "https://www.youtube.com/watch?v=..."] *Let op: vul de YouTube-URL’s aan met actuele reviews van de Passat B7 1.4 TSI 92pk Comfortline handgeschakeld. Zoek zowel Nederlandse als Engelse kanalen voor een breed beeld.*

De handgeschakelde versnellingsbak in de Volkswagen Passat 1.4 TSI Comfortline uit 2014 staat bekend als betrouwbaar en soepel. De 6-versnellingsbak is goed afgestemd op de motor en biedt voldoende optrekvermogen voor dagelijks gebruik. Bij hoge kilometerstanden (boven de 150.000 km) kan slijtage aan de koppeling of synchro’s optreden, maar dit is geen structureel probleem bij tijdig onderhoud. Onderhoudskosten zijn laag tot gemiddeld: een kleine beurt kost circa €200-€300, een grote beurt €400-€600. APK-kosten bedragen ongeveer €35-€50 per jaar. Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar bij defecten kunnen kosten oplopen tot €1.000-€1.500 voor een revisie of vervanging.

## Praktische Kostenoverzicht | Kostenpost | Bedrag (per jaar) | Opmerkingen | |----------------------|------------------------|-----------------------------------------------| | Wegenbelasting | €576 (€48/maand) | Regio Midden, gewichtsklasse 1.500-1.700 kg | | APK | €35-€50 | | | Kleine beurt | €200-€300 | Olie, filters, controle | | Grote beurt | €400-€600 | Uitgebreid onderhoud, remmen, distributie | | Reparaties | €300-€600 | Gemiddeld, afhankelijk van staat en gebruik | | Verzekering | Variabel | Afhankelijk van leeftijd, schadevrij, regio | | Brandstof | €1.200-€1.800 | Bij 15.000 km/jaar, €1,80/liter | De totale vaste lasten (excl. brandstof en verzekering) liggen tussen de €500 en €1.000 per jaar voor een goed onderhouden exemplaar. Dit maakt de Passat 1.4 TSI Comfortline een betaalbare keuze in de middenklasse.

## Aankoopadvies Controleer bij aankoop van een grijze Volkswagen Passat 2017 met kenteken NV-204-V altijd: - **Onderhoudshistorie**: Zijn de distributieketting, turbo en injectoren tijdig onderhouden of vervangen? - **Kilometerstand**: Bij hoge km (>150.000) extra aandacht voor motor en versnellingsbak. - **APK-geschiedenis**: Zijn er herhaalde afkeuringen of storingsmeldingen? - **Proefrit**: Let op soepel schakelen, gelijkmatig motorlopen en afwezigheid van storingslampjes. - **Oliepeil**: Controleer op olieverbruik en eventuele lekkages. Een goed onderhouden exemplaar biedt jarenlang plezier en lage kosten. Twijfel je over de staat? Laat een aankoopkeuring uitvoeren door een erkend bedrijf.

Deze grijze Volkswagen Passat met kenteken NV-204-V uit 2017 is een degelijke, zuinige en comfortabele middenklasser met lage vaste lasten. Let op het onderhoud van de motor (timing chain, turbo, injectoren) om dure reparaties te voorkomen. Het praktijkverbruik ligt hoger dan de fabrieksopgave, maar de totale eigendomskosten zijn relatief laag voor deze klasse. De auto is geschikt voor gezinnen en forenzen die waarde hechten aan comfort, betrouwbaarheid en lage vaste lasten.

Opties

Standaard opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Collision Warning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Extra opties

Head-up-Display €560
Speed-Limiter Pakket
High-beam Assistant €155
Zij-airbags achter Pakket
DAB-Radio Pakket
Precrash-systeem €155
Variabele lichtverdeling Pakket
Led verlichting €1090
Adaptive Cruise Control €450
Lane Departure Warning Pakket
Lane Change Assistant €580
Verkeersbordenherkenning €320
Android Auto / Apple CarPlay Pakket
Persoonlijke hotspot Pakket
Parkeerassistent €325
Navigatie €880
Leer €2415
Metallic lak €610
Trailer Assist €635

Voertuig historie

Gebeurtenissen

JAN 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
13 januari 2026
AUG 2021

Kilometerstand

XXX,443 km geregistreerd

XXX,443 km
INFO
24 augustus 2021
AUG 2021

Kilometerstand

XXX,292 km geregistreerd

XXX,292 km
INFO
13 augustus 2021
MEI 2017

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
10 mei 2017
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsgeschiedenis

1 mei 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 12

30 mei 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 14

26 maart 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 08

Voertuigfoto's

VW Passat 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 1
oktober 2025
VW Passat 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 2
oktober 2025
VW Passat 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 3
oktober 2025
VW Passat 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 4
oktober 2025
VW Passat 1.4 TSI BMT 2017 – Afbeelding 5
oktober 2025

Juridische status

RDW Registratie

Kentekenregistratie Nederland

Geldig
Status: Actief geregistreerd
Geregistreerd op:
Laatste wijziging:

Verzekeringsstatus

Aansprakelijkheidsdekking

Verzekerd
Status: Gedekt
Verificatiedatum: 16-5-2026

APK Keuring

Periodieke veiligheidskeuring

Geldig
Status: Goedgekeurd
Vervaldatum:
Vorige APK: 30-05-2025

Land van herkomst

Herkomst voertuig

Nederlandse Markt
Status: Nederlandse auto
Geregistreerd in: Nederland
Eerste kentekenregistratie:

Technische specificaties

Motor & Aandrijving

Engine code CZC
Brandstoftype Benzine
Cilindervolume 1395 cm3
Cilinderaantal 4 cilinders
Opgeladen Ja
Motorvermogen 125 pk (92 kW)
Maximaal koppel 200 Nm
Aangedreven wielen voorwielaandrijving
Transmissie Handgeschakeld
Milieusticker Onbekend

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigsoort Personenauto
Opbouw Onbekend
Opzet sedan
Plekken 5 zitplaatsen
Hoeveelheid deuren 4 deurs
Lak Grijs
Uitvoering Onbekend
Subtype Onbekend
Afkomst Nederland

Dimensies & Gewicht

Lengte bumper tot bumper 4,87 m
Breedte excl. spiegels 1,83 m
Hoogte 1,48 m
Afstand tussen assen 2,79 m
Voertuiggewicht Onbekend
Toegestaan totaalgewicht Onbekend
Nuttige lading Onbekend
Trekgewicht Onbekend

Performance & Efficiëntie

Acceleratie 0-100 km/u 9,7 s
Topsnelheid begrensd 208 km/u
Gecombineerd verbruik 5,3 l/100 km
Verbruik binnen bebouwde kom Niet beschikbaar
Snelwegverbruik Niet beschikbaar
CO₂-uitstoot gecombineerd 123 g/km
Brandstof Benzine
Tankvolume Onbekend

Vragen over VW Passat 1.4 TSI BMT (NV-204-V)

Wat is de APK status van NV-204-V?

De APK van NV-204-V is geldig tot mei 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is NV-204-V een import auto?

Nee, NV-204-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft NV-204-V gehad?

NV-204-V heeft 7 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is het praktijkverbruik van de Passat 1.4 TSI 92pk?

Gemiddeld 6,5-7,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[8].

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

Zeer betrouwbaar bij normaal gebruik en tijdig onderhoud. Koppelingsslijtage kan optreden bij hoge km.

Wat zijn de belangrijkste onderhoudspunten?

Distributieketting, turbo, injectoren en regelmatige olieverversing.

Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto?

Circa €48 per maand in 2025 (regio Midden)[8].

Wat is de huidige marktwaarde?

Tussen €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende elektronische problemen?

Beperkt, soms meldingen van storingslampjes door sensoren, maar geen structurele problemen.

Bekende aandachtspunten

Ernstig
Motor

Timing chain slijtage

Kan motorschade veroorzaken bij uitstel onderhoud

Symptomen:

Tikgeluid, storingslampje, vermogensverlies

Matig risico
Motor

Turbo defect

Lekkage of lagerschade, vooral bij hoge km of slecht onderhoud

Symptomen:

Vermogensverlies, blauwe rook, piepend geluid

Matig risico
Motor

Injector problemen

Vervuiling of defect, leidt tot onregelmatig draaien

Symptomen:

Onregelmatig stationair toerental, hoger verbruik

Gering risico
Motor

Olieverbruik

Hoger dan gemiddeld bij oudere exemplaren

Symptomen:

Frequent moeten bijvullen

Gering risico
Transmissie

Versnellingsbak koppeling

Slijtage bij hoge km of zwaar gebruik

Symptomen:

Pedaal voelt zwaar, slippende koppeling

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten VW

Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2017) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Financieel & Praktisch

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1367 kg. Dat is 14% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere VW Passat 1.4 TSI BMT exemplaren

Auto Nummerplaat