Kenteken check P-454-RF

APK geldig tot sep 2027 - 4 eigenaars - 119.998 km (peildatum jun 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-980617
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Registratie
P-454-RF
Merk
Volvo
Volvo logo
Modeltype
S60 B4
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken P-454-RF: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Grijs
Brandstof
Elektriciteit
Volvo S60 B4 2022

Betrouwbaarheid Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-454-RF

Betrouwbaarheidsscore
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-454-RF

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
75

Onderhoud Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-454-RF

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
59

Veiligheid Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-454-RF

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Volvo S60 B4 (2022) – Kenteken P-454-RF

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
77

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 36.000 - € 44.000
Catalogusprijs
€ 51.578
Importstatus
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
513 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
B420T3
Aantal in Nederland
35 voertuigen
Aantal keren bekeken
517 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Volvo S60 B4 komen een aantal specifieke details naar voren. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Volvo op basis van 1733 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 242 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 268 / kwartaal
Zeeland ca. € 260 / kwartaal
Utrecht ca. € 255 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 250 / kwartaal
Gelderland ca. € 263 / kwartaal
Limburg ca. € 258 / kwartaal
Overijssel ca. € 265 / kwartaal
Flevoland ca. € 260 / kwartaal
Drenthe ca. € 268 / kwartaal
Friesland ca. € 270 / kwartaal
Groningen ca. € 273 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Luxe en ruim interieur met hoge zitcomfort (Inscription-uitvoering)
  • Uitgebreide standaarduitrusting, inclusief veiligheidssystemen zoals City Safety
  • Betrouwbare en zuinige 2.0-liter benzinemotor met automaat
  • Goed rijcomfort en stille cabine
  • Lager verbruik en onderhoudskosten dan AWD-varianten
  • Degelijk Scandinavisch design, zowel binnen als buiten

Aandachtspunten

  • Beperkte sportiviteit door voorwielaandrijving en 120pk
  • Praktijkverbruik ligt hoger dan de officiële WLTP-cijfers
  • Beperkte kofferbakruimte (11,6 liter) vergeleken met concurrenten
  • Hogere wegenbelasting dan zuinigere hybrides of diesels
  • Opties en accessoires kunnen de prijs snel opdrijven
  • Software-updates en elektronica kunnen soms storingsgevoelig zijn

Gedetailleerde analyse

Kenteken P-454-RF is een grijze Volvo S60 uit 2022 met een 1969cc benzinemotor en automaat. Deze Inscription-uitvoering biedt luxe, comfort en een uitgebreide uitrusting, maar hoe presteert deze specifieke variant in de praktijk? In dit rapport vind je een objectieve analyse op basis van technische specificaties, eigenaarservaringen en marktdata.

## Motorcode & Techniek De Volvo S60 2.0 B3 Inscription uit 2019 is uitgerust met een 2.0-liter viercilinder benzinemotor (1969cc) met turbo, goed voor 120pk. Deze motor behoort tot de Volvo Drive-E-serie, met interne codering zoals B4204Txx (waarbij ‘xx’ de exacte uitvoering aangeeft). In de praktijk wordt deze motor vaak aangeduid als de ‘T4’ of ‘T5’ in andere markten, maar in Nederland werd de 120pk-variant als ‘B3’ verkocht. De motorcode is te vinden op het kentekenbewijs of in de motorruimte. ### Bekende problemen - **Timing chain**: De kettingaandrijving van deze motor is over het algemeen betrouwbaar, maar bij onvoldoende onderhoud (olieverversing) kan slijtage optreden. Geen structurele problemen gemeld, maar regelmatige controle is aanbevolen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Turbo**: De turbo is degelijk uitgevoerd, maar bij hoge kilometerstanden of agressief rijgedrag kunnen problemen ontstaan, zoals olielekkage of lagerslijtage (categorie: Motor, ernst: orange). - **Injectoren**: Incidenteel melden eigenaren vervuilde of defecte injectoren, vooral bij veel korte ritten. Regelmatig gebruik van hoogwaardige brandstof en een injectorreiniging kan problemen voorkomen (categorie: Motor, ernst: yellow). - **Olieverbruik**: Sommige eigenaren melden licht verhoogd olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of na veel stadsgebruik. Dit is geen structureel probleem, maar wel iets om in de gaten te houden (categorie: Motor, ernst: yellow).

## Transmissie & Rijgedrag De grijze Volvo S60 2022 met kenteken P-454-RF is voorzien van een 8-traps automaat (Aisin-serie). Deze transmissie staat bekend om zijn soepele schakelingen en betrouwbaarheid. Structurele problemen zijn zeldzaam, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schakelproblemen of software-updates nodig zijn. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een automaat in deze klasse: een oliebeurt om de 60.000 km of 4 jaar kost circa €200-€300. APK en kleine servicebeurten vallen rond de €150-€250 per jaar, afhankelijk van de dealer. Het rijgedrag is comfortabel en rustig, met voorwielaandrijving die zorgt voor een zuiniger verbruik en lagere onderhoudskosten ten opzichte van de AWD-varianten.

## Verbruik, Belasting & Marktwaarde ### Verbruik (WLTP vs praktijk) - **WLTP**: Officieel verbruik volgens fabrikant is circa 6,5-7,0 l/100km (afhankelijk van banden en uitrusting). - **Praktijk**: In de dagelijkse rit ligt het verbruik vaak tussen de 7,5 en 9,0 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik (veel stadsverkeer = hoger verbruik). ### Wegenbelasting Voor een benzineauto met 120pk in Nederland betaal je in 2025 circa €88 per maand aan wegenbelasting (motorrijtuigenbelasting). ### Marktwaarde & Waardebehoud De nieuwprijs van deze uitvoering was €44.880. De huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, onderhoudshistorie en opties. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment: na 6 jaar blijft circa 40-50% van de nieuwprijs over.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - Luxe en ruim interieur met hoge zitcomfort (Inscription-uitvoering)[6]. - Uitgebreide standaarduitrusting, inclusief veiligheidssystemen zoals City Safety[2]. - Betrouwbare en zuinige 2.0-liter benzinemotor met automaat[3]. - Goed rijcomfort en stille cabine[6]. - Lager verbruik en onderhoudskosten dan AWD-varianten[3]. - Degelijk Scandinavisch design, zowel binnen als buiten[4]. **Nadelen** - Beperkte sportiviteit door voorwielaandrijving en 120pk[3]. - Praktijkverbruik ligt hoger dan de officiële WLTP-cijfers. - Beperkte kofferbakruimte (11,6 liter) vergeleken met concurrenten[1]. - Hogere wegenbelasting dan zuinigere hybrides of diesels. - Opties en accessoires kunnen de prijs snel opdrijven. - Software-updates en elektronica kunnen soms storingsgevoelig zijn.

Deze grijze Volvo S60 met kenteken P-454-RF uit 2022 is een degelijke, comfortabele middenklasser met een luxe uitstraling en betrouwbare techniek. De 2.0 B3 Inscription biedt veel waar voor het geld op de occasionmarkt, met een goed onderhouden exemplaar als verstandige keuze. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, olieverbruik en eventuele elektronische storingen. Voor wie waarde hecht aan comfort, veiligheid en Scandinavisch design is deze S60 een sterke kandidaat.

Uitrusting

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Precrash-systeem
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Persoonlijke hotspot
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
eCall
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Head-up-Display €1200
High-beam Assistant Pakket
Mistlampen Pakket
Variabele lichtverdeling Pakket
Adaptive Cruise Control Pakket
Lane Change Assistant Pakket
Traffic Jam Assistant Pakket
Smartphone Draadloos opladen €230
Noodremassistentie Pakket
Parkeerassistent €700
Metallic lak €900

Historisch overzicht

Sleutelmomenten

SEP 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 september 2025
MEI 2022

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 mei 2022
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

18 september 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 18

Beeldmateriaal

Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 1
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 2
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 3
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 4
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 5
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 6
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 7
Volvo S60 B4 2022 – Afbeelding 8

+4

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Actief in kentekenregister
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 18-09-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code B420T3
Motortype Elektriciteit
Cilinderinhoud 1969 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Vermogen (kW) 163 pk (120 kW)
Draaimoment 300 Nm
Tractie Niet beschikbaar
Type transmissie Automaat
Euroklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype sedan
Aantal stoelen 5 zitplaatsen
Deuren 4 deurs
Buitenkleur Grijs
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,76 m
Voertuigbreedte 1,85 m
Totale hoogte 1,42 m
Asafstand 2,87 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 7,9 s
Topsnelheid 180 km/u
Gemiddeld verbruik 6,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie 150 g/km
Type brandstof Elektriciteit
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Volvo S60 B4 (P-454-RF)

Wat is de APK status van P-454-RF?

De APK van P-454-RF is geldig tot september 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is P-454-RF een import auto?

Nee, P-454-RF is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft P-454-RF gehad?

P-454-RF heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoeveel pk heeft de Volvo S60 2.0 B3 Inscription uit 2019?

Deze uitvoering heeft 120pk (88kW) uit een 1969cc turbo benzinemotor.

Wat is het praktijkverbruik van deze auto?

Het praktijkverbruik ligt tussen de 7,5 en 9,0 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik. Het officiële WLTP-verbruik is circa 6,5-7,0 l/100km.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

In 2025 betaal je circa €88 per maand aan motorrijtuigenbelasting voor een benzineauto met 120pk.

Wat is de huidige marktwaarde van een Volvo S60 2.0 B3 Inscription uit 2019?

De marktwaarde ligt in oktober 2025 tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.

Zijn er bekende problemen met de automaat?

De 8-traps automaat is betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden kunnen schakelproblemen of software-updates nodig zijn. Structurele defecten zijn zeldzaam.

Hoe groot is de kofferbak van de Volvo S60?

De kofferbakinhoud bedraagt 11,6 liter, wat aan de krappe kant is voor het segment.

Mogelijke gebreken

Minimaal
Motor

Timing chain slijtage

Bij onvoldoende onderhoud kan de ketting slijten, maar structurele problemen zijn zeldzaam.

Herkenningspunten:

Tikgeluid, motorstoring

Belangrijk
Motor

Turbo problemen

Olielekkage of lagerslijtage bij hoge kilometerstanden of zwaar gebruik.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Minimaal
Motor

Injector vervuiling

Vervuilde of defecte injectoren bij veel korte ritten.

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair toerental, hoger verbruik

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Licht verhoogd olieverbruik bij oudere exemplaren of stadsgebruik.

Herkenningspunten:

Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen

Minimaal
Elektronica

Elektronica/software

Incidenteel storingsmeldingen of trage infotainment.

Herkenningspunten:

Waarschuwingslampjes, vertraging scherm

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Volvo

Voor dit specifieke model en bouwjaar (volvo uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1733 kg. Dat is 44% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Volvo S60 B4 modellen

Voertuig Registratie