Kenteken check P-688-NG
APK geldig tot jul 2026 - 6+ eigenaars - 68.855 km (peildatum mei 2025)
17 punten van aandacht bij kenteken P688NG
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken P-688-NG
Waardebehoud VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken P-688-NG
Onderhoud VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken P-688-NG
Veiligheid VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken P-688-NG
Prestaties VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (2018) – Kenteken P-688-NG
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Een blik op de RDW-registratie van deze VW Golf Variant 1.4 TSI BMT geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze VW op basis van 1316 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Zeer zuinig in verbruik voor een middenklasse combi[1][5].
- Ruime kofferbak en praktisch interieur, ideaal voor gezinnen.
- Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak met lage onderhoudskosten.
- Comfortabele rij- en zitpositie, geschikt voor lange ritten.
- Degelijke afwerking en prettig materiaalgebruik.
- Goede veiligheidsscore (5 sterren Euro NCAP).
Aandachtspunten
- Beperkt vermogen (92pk), weinig sportief of dynamisch.
- Carbon buildup door directe injectie kan onderhoud vergen.
- Matig waardebehoud vergeleken met Aziatische concurrenten.
- Incidenteel olieverbruik bij oudere exemplaren.
- Turbo en timing chain vragen alert onderhoud bij hoge kilometerstanden.
- Onderhoud bij dealer relatief duur.
Gedetailleerde analyse
Kenteken P-688-NG is een witte Volkswagen Golf Variant uit 2018 met een 1395cc motor. Dit rapport biedt een diepgaande analyse van deze populaire combi, specifiek gericht op de Nederlandse markt en de 1.4 TSI Comfortline Business uitvoering met handgeschakelde versnellingsbak. Hier vind je technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, marktwaarde en veelgestelde vragen.
## Motor & Motorcode De Volkswagen Golf Variant 1.4 TSI Comfortline Business uit 2017 is uitgerust met een 1.395cc viercilinder benzinemotor met turbo (TSI). Het vermogen bedraagt 92pk (68kW), wat lager is dan de bekende 150pk-versie, maar deze motor is vooral gericht op zuinigheid en dagelijks gebruik. De motorcode voor deze 1395cc TSI-motor is **EA211** (let op: exacte subcode kan per markt verschillen, maar EA211 is de basiscode voor deze generatie 1.4 TSI-motoren). ### Bekende problemen - **Timing chain (distributieketting):** De EA211-motoren hebben een kettingaandrijving. Hoewel deze over het algemeen betrouwbaar is, zijn er incidentele meldingen van kettingrek of -slijtage, vooral bij hoge kilometerstanden of onvoldoende onderhoud. **Categorie: Motor. Ernst: orange (matig).** - **Turbo:** De turbo is relatief klein en efficiënt, maar kan bij intensief gebruik of slecht onderhoud problemen geven (olielekkage, lagerslijtage). **Categorie: Motor. Ernst: orange (matig).** - **Injectoren:** Directe injectie (TSI) kan leiden tot vervuiling van inlaatkleppen (carbon buildup), wat op termijn prestatieverlies of storingslampjes kan veroorzaken. **Categorie: Motor. Ernst: yellow (licht).** - **Oliewverbruik:** Sommige eigenaren melden (licht) olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of hoge kilometerstanden. Regelmatig controleren is aanbevolen. **Categorie: Motor. Ernst: yellow (licht).**
## Transmissie & Rijgedrag De witte Volkswagen Golf Variant met kenteken P-688-NG is voorzien van een handgeschakelde versnellingsbak (meestal 5 of 6 versnellingen, afhankelijk van de exacte uitvoering). Deze bak staat bekend om zijn soepele schakeling en betrouwbaarheid. Onderhoudskosten zijn laag: een jaarlijkse oliebeurt en eventueel na 100.000 km een koppelingsrevisie (ca. €800-€1.200). ### Bekende defecten - **Koppeling:** Bij intensief gebruik (stad, file) kan de koppeling slijten. **Categorie: Transmissie. Ernst: yellow (licht).** - **Versnellingsbak:** Zeer weinig meldingen van serieuze defecten. **Categorie: Transmissie. Ernst: green (zeer licht).**
## Verbruik, Marktwaarde & Onderhoud ### Verbruik (WLTP vs praktijk) - **Fabrieksopgave (WLTP):** ca. 5,0–5,6 l/100 km (afhankelijk van bandenmaat en uitvoering)[1][5]. - **Praktijkverbruik:** Eigenaren melden 6,0–6,5 l/100 km in gemengd gebruik, afhankelijk van rijstijl en gebruik[5]. ### Marktwaarde & Waardebehoud - **Nieuwprijs:** €28.080 (bron: RDW). - **Huidige marktwaarde (2025):** ca. €12.000–€15.000 voor een exemplaar met gemiddeld kilometerstand en onderhoudshistorie. - **Waardebehoud:** Matig tot goed voor een Duitse middenklasser; na 8 jaar blijft ca. 45–50% van de nieuwprijs over. ### Onderhoudskosten per jaar - **APK:** ca. €40–€60 per jaar. - **Onderhoudsbeurt (klein/groot):** €150–€300 per jaar, afhankelijk van leeftijd en kilometerstand. - **Reparaties:** Incidenteel; budget €200–€500 per jaar voor onverwachte kosten. - **Bandenset:** €400–€600 per 4 jaar. ### Wegenbelasting (92pk in Nederland) - **Benzine, 1395cc, 92pk:** ca. €44 per maand (2025, afhankelijk van provincie).
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Zuinig verbruik** voor een combi van deze klasse[1][5]. - **Ruime kofferbak** (605 liter, seats up) en praktisch interieur. - **Betrouwbare handgeschakelde versnellingsbak** met lage onderhoudskosten. - **Comfortabele rij- en zitpositie**, geschikt voor lange ritten. - **Degelijke afwerking** en prettig materiaalgebruik in het interieur. - **Goede veiligheidsscore** (5 sterren Euro NCAP). **Nadelen** - **Beperkt vermogen** (92pk) zorgt voor weinig sportiviteit, vooral vol beladen of op de snelweg. - **Carbon buildup** door directe injectie kan op termijn onderhoud vergen. - **Matig waardebehoud** vergeleken met Aziatische concurrenten. - **Incidenteel olieverbruik** bij oudere exemplaren. - **Turbo en timing chain** vragen om alert onderhoud bij hoge kilometerstanden. - **Onderhoud bij dealer relatief duur** vergeleken met onafhankelijke garages.
Deze witte Volkswagen Golf Variant met kenteken P-688-NG uit 2018 is een praktische, zuinige en betrouwbare gezinscombi met een degelijke reputatie op de Nederlandse markt. De 1.4 TSI Comfortline Business biedt voldoende ruimte, comfort en veiligheid, maar het beperkte vermogen en de kans op onderhoudskosten bij hoge kilometerstanden zijn aandachtspunten. Voor dagelijks woon-werkverkeer en gezinsgebruik is dit een verstandige keuze, mits het onderhoud up-to-date is.
Uitrusting
Standaarduitrusting
Bijbestelde opties
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 20
APK keuring details: 12
APK keuring details: 06
Beeldmateriaal
+2
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verzekeringsstatus voertuig
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Importgegevens voertuig
Techniek & Specificaties
Aandrijflijn
Koetswerk & Interieur
Afmetingen & Massa
Rijprestaties & Verbruik
Vragen over VW Golf Variant 1.4 TSI BMT (P-688-NG)
Wat is de APK status van P-688-NG?
De APK van P-688-NG is geldig tot juli 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is P-688-NG een import auto?
Ja, P-688-NG is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft P-688-NG gehad?
P-688-NG heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoeveel pk heeft de Volkswagen Golf Variant 1.4 TSI Comfortline Business uit 2017?
Deze uitvoering heeft 92pk (68kW), wat lager is dan de bekendere 150pk-versie.
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Fabrieksopgave: 5,0–5,6 l/100 km. Praktijk: 6,0–6,5 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[1][5].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?
Ca. €44 per maand (2025, afhankelijk van provincie) voor een benzineauto van 1395cc en 92pk.
Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?
APK: €40–€60. Onderhoudsbeurt: €150–€300. Reparaties: budget €200–€500 per jaar. Banden: €400–€600 per 4 jaar.
Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?
Zeer betrouwbaar, weinig serieuze defecten. Koppeling kan bij intensief gebruik slijten.
Wat is de huidige marktwaarde van deze auto?
Ca. €12.000–€15.000 voor een gemiddeld exemplaar (2025).
Zijn er bekende motorproblemen?
Incidenteel: timing chain, turbo, carbon buildup, olieverbruik. Geen structurele problemen bij goed onderhoud.
Mogelijke gebreken
Timing chain (distributieketting) slijtage/rek
Incidenteel meldingen van kettingrek of -slijtage, vooral bij hoge kilometerstanden.
Kenmerken:
Geluid, storingslampje, in uiterste geval motorschade.
Turbo problemen
Olielekkage of lagerslijtage bij intensief gebruik of slecht onderhoud.
Kenmerken:
Vermogensverlies, blauwe rook, storingslampje.
Carbon buildup op inlaatkleppen
Vervuiling door directe injectie, vooral bij korte ritten.
Kenmerken:
Onregelmatig stationair toerental, prestatieverlies.
Oliewverbruik
Sommige eigenaren melden (licht) olieverbruik.
Kenmerken:
Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen.
Koppelingsslijtage
Bij intensief gebruik (stad, file) kan de koppeling slijten.
Kenmerken:
Pedaal voelt zwaarder, slippende koppeling.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten VW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (vw uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1316 kg. Dat is 10% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Andere VW Golf Variant 1.4 TSI BMT exemplaren
| Voertuig | Registratie |
|---|---|