Kenteken check SG-904-F

APK geldig tot feb 2027 - 4 eigenaars - 88.805 km (peildatum okt 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-431875
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
SG-904-F
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Captur ENERGY TCe 120
Km-stand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken SG-904-F: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Blauw
Energiebron
Benzine
Renault Captur ENERGY TCe 120 2018

Betrouwbaarheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SG-904-F

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
79

Waardebehoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SG-904-F

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SG-904-F

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
65

Veiligheid Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SG-904-F

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
100

Prestaties Renault Captur ENERGY TCe 120 (2018) – Kenteken SG-904-F

Prestatiescore
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
62

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 14.000 - € 17.000
Oorspronkelijke prijs
€ 24.865
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
345 dagen
Aantal eigenaren
4+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
H5F G4
Soortgelijke auto's in NL
337 voertuigen
Populariteit
501 keer

Analyse & Inzichten

Wanneer we de data van deze Renault Captur ENERGY TCe 120 bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1270 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 171 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 189 / kwartaal
Zeeland ca. € 184 / kwartaal
Utrecht ca. € 180 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 176 / kwartaal
Gelderland ca. € 185 / kwartaal
Limburg ca. € 182 / kwartaal
Overijssel ca. € 187 / kwartaal
Flevoland ca. € 184 / kwartaal
Drenthe ca. € 189 / kwartaal
Friesland ca. € 191 / kwartaal
Groningen ca. € 193 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Compact en wendbaar mini-SUV, ideaal voor stadsverkeer.
  • Relatief zuinige 1.2 TCe turbomotor met 88 pk.
  • Handgeschakelde versnellingsbak voor directe controle en zuinig rijden.
  • Comfortabele en goed uitgeruste Intens-uitvoering.
  • Redelijk lage wegenbelasting en onderhoudskosten.
  • Goede marktwaarde en waardebehoud voor segment.

Nadelen

  • Mogelijk verhoogd olieverbruik bij hogere kilometerstanden.
  • Distributieketting kan bij sommige exemplaren vroeg slijten.
  • Kleine brandstoftank (ca. 45 liter) beperkt actieradius.
  • Koppeling kan slijten bij intensief stadsgebruik.
  • Turbo en injectoren kunnen bij hoge kilometerstanden problemen geven.
  • Beperkte bagageruimte vergeleken met grotere SUV's.

Diepgaande beoordeling

Kenteken SG-904-F is een blauwe Renault Captur 1.2 TCe Intens uit 2018 met een 1197cc 4-cilinder benzinemotor die 88 pk levert. Deze mini-SUV met handgeschakelde transmissie en voorwielaandrijving had een nieuwprijs van circa €24.470 en is populair vanwege zijn compacte formaat en praktische gebruiksgemak.

De 1197cc motor in deze Renault Captur is onderdeel van Renaults Energy TCe 120 motorfamilie, met motorcode vaak aangeduid als H5Ft. Deze 1.2-liter turbobenzinemotor levert officieel 88 tot 120 pk afhankelijk van afstemming, hier 88 pk. De motor staat bekend om zijn relatief zuinige prestaties en goede balans tussen vermogen en verbruik. Bekende motorproblemen zijn onder meer een matige kans op olieverbruik en soms problemen met de distributieketting (timing chain), hoewel deze laatste minder frequent voorkomt dan bij oudere motoren. Turboproblemen en defecte brandstofinjectoren zijn zeldzamer maar komen sporadisch voor bij hogere kilometerstanden.

De handgeschakelde versnellingsbak van de Renault Captur 1.2 TCe Intens is over het algemeen betrouwbaar. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen, maar gebruikers rapporteren soms slijtage aan de koppeling bij intensief stadsgebruik. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn relatief laag, met periodieke controle en vervanging van koppelingsonderdelen indien nodig. De handbak draagt bij aan een directe rijervaring en helpt brandstofverbruik te beperken.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 5,0 tot 5,5 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 6,0 tot 6,5 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 88 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900. Grotere reparaties of slijtageonderdelen kunnen extra kosten met zich meebrengen.

Bij aankoop van een Renault Captur 1.2 TCe Intens uit 2017 met kenteken SG-904-F is het belangrijk om te letten op onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot distributieketting en olieverbruik. Controleer ook de staat van de koppeling en turbo. Deze auto biedt een goede balans tussen comfort, zuinigheid en praktische bruikbaarheid. De marktwaarde ligt momenteel rond de €12.000 tot €15.000 afhankelijk van kilometerstand en conditie. Voor een betrouwbare aankoop is een volledige technische keuring aan te raden.

Deze blauwe Renault Captur met kenteken SG-904-F uit 2018 is een compacte, zuinige en praktisch ingestelde mini-SUV met een betrouwbare 1.2 TCe benzinemotor en handgeschakelde versnellingsbak. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals olieverbruik en distributieketting, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding en is geschikt voor dagelijks gebruik in Nederland.

Uitrusting

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Bochtverlichting Pakket
Led verlichting Pakket
Lichtsensor Pakket
Regensensor Pakket
Parkeerhulp Pakket
Navigatie Pakket
Metallic lak €590

Historisch overzicht

Belangrijke gebeurtenissen

FEB 2026

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
20 februari 2026
MRT 2018

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 maart 2018
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

6 november 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 35

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

9 maart 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 12

Foto's

Renault Captur ENERGY TCe 120 2018 – Afbeelding 1
november 2025

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: Verzekering actief
Laatst gecontroleerd: 16-5-2026

Technische keuring

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig tot:
Laatste keuring: 20-02-2026

Import Status

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Niet geïmporteerd
Afkomstig uit: Nederland
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code H5F G4
Type motor Benzine
Motorinhoud 1197 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbo/Compressor Ja
Krachtbron 118 pk (87 kW)
Max. koppel 205 Nm
Aandrijving voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting hatchback
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Kleur Blauw
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Lengte 4,12 m
Breedte 1,78 m
Totale hoogte 1,57 m
Wielbasis 2,61 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 532 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 9,9 s
Maximumsnelheid 182 km/u
Brandstofverbruik mix 5,5 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 125 g/km
Energiebron Benzine
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Captur ENERGY TCe 120 (SG-904-F)

Wat is de APK status van SG-904-F?

De APK van SG-904-F is geldig tot februari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is SG-904-F een import auto?

Nee, SG-904-F is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft SG-904-F gehad?

SG-904-F heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 1.2 TCe motor in de Renault Captur 2017?

De motorcode is meestal H5Ft, behorend tot de Energy TCe 120 motorfamilie.

Hoe betrouwbaar is de handgeschakelde versnellingsbak?

De handbak is over het algemeen betrouwbaar met weinig bekende defecten, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd.

Wat is het praktijkverbruik van deze Renault Captur?

Het praktijkverbruik ligt rond de 6,0 tot 6,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 5,0-5,5 l/100 km.

Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld tussen €600 en €900 inclusief APK, regulier onderhoud en kleine reparaties.

Hoeveel wegenbelasting betaalt een 88 pk benzine Renault Captur in Nederland?

Ongeveer €120 tot €140 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een Renault Captur 1.2 TCe Intens uit 2017?

De marktwaarde ligt tussen €12.000 en €15.000, afhankelijk van kilometerstand en conditie.

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik motor

De 1.2 TCe motor kan bij hogere kilometerstanden meer olie verbruiken dan normaal.

Kenmerken:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.

Kritiek
Motor

Distributieketting slijtage

De timing chain kan uitrekken of verslijten, wat kan leiden tot motorstoringen.

Kenmerken:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringen, startproblemen.

Aandacht vereist
Transmissie

Koppeling slijtage

Bij intensief stadsgebruik kan de koppeling sneller slijten.

Kenmerken:

Slippende koppeling, moeilijk schakelen.

Aandacht vereist
Motor

Turbo defecten

Sporadisch kunnen turbo's defect raken door slijtage of olievervuiling.

Kenmerken:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, piepende geluiden.

Laag
Motor

Brandstofinjectoren verstopt

Injectoren kunnen verstopt raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop.

Kenmerken:

Schokkerige motor, vermogensverlies, verhoogd verbruik.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2018) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1270 kg. Dat is 6% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Soortgelijke Renault Captur ENERGY TCe 120 modellen

Model Kenteken