Kenteken check T-082-LV
APK geldig tot mei 2026 - 2+ eigenaars
Let op: 9 bevindingen voor T082LV
Basisgegevens
Betrouwbaarheid BMW 118d (2022) – Kenteken T-082-LV
Waardebehoud BMW 118d (2022) – Kenteken T-082-LV
Onderhoud BMW 118d (2022) – Kenteken T-082-LV
Veiligheid BMW 118d (2022) – Kenteken T-082-LV
Prestaties BMW 118d (2022) – Kenteken T-082-LV
Overzicht gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze BMW 118d komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 2 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1505 kg en diesel.
Plus- en minpunten
Voordelen
- Zeer zuinige 2.0-liter dieselmotor met lage CO₂-uitstoot en gunstige wegenbelasting voor het segment[3].
- Comfortabele 8-traps automaat met soepele schakelingen en lage toerentallen bij snelweggebruik.
- Ruime en praktische hatchback met 380 liter bagageruimte, uitbreidbaar tot 1.200 liter[4].
- Goed uitgeruste Executive-uitvoering met o.a. navigatie, climate control, LED-verlichting en parkeersensoren.
- Stil en comfortabel rijgedrag, typisch BMW qua afstelling en wegligging.
- Relatief goede accessoires en opties voor een compacte middenklasser.
Waar je op moet letten
- Hogere onderhouds- en reparatiekosten vergeleken met massamerken.
- Matig waardebehoud: na 5 jaar is circa 40–45% van de nieuwwaarde verdampt.
- Enkele bekende technische mankementen, vooral rondom motor en elektronica (zie hieronder).
- Voorwielaandrijving (i.p.v. traditionele BMW achterwielaandrijving) kan puristen tegenstaan.
- Infotainment en klimaatbediening via touchscreen minder intuïtief dan fysieke knoppen[4].
- Dieseltechnologie wordt steeds minder populair in steden en bij toekomstige regelgeving.
Uitgebreide analyse
Kenteken T-082-LV is een zwarte BMW 1-serie uit 2022 met een 1995cc motor, specifiek de 118d Executive uitvoering. Deze hatchback uit het segment ‘klein midden’ werd nieuw aangeboden voor €49.267 en is voorzien van een 2.0-liter viercilinder dieselmotor (110 pk), gekoppeld aan een 8-traps automaat en voorwielaandrijving. Dit rapport geeft een diepgaande analyse van techniek, betrouwbaarheid, onderhoud, verbruik, marktwaarde en praktische zaken voor de Nederlandse autokoper.
De BMW 1-serie 118d Executive (2022) is uitgerust met de B47D20-motor, een 1995cc viercilinder dieselmotor met turbo en common-rail directe injectie, goed voor 110 kW (148 pk) en 350 Nm koppel[1]. Deze motorcode is specifiek voor de 118d uitvoeringen vanaf 2019 en staat bekend om zijn efficiëntie en relatief lage CO₂-uitstoot. De motor is technisch verwant aan de B47-serie, die ook in andere BMW-modellen wordt toegepast. In vergelijking met voorgaande generaties is deze motor stiller en zuiniger, maar niet zonder aandachtspunten.
De 8-traps Steptronic automaat (type Aisin) biedt soepele schakelingen en past goed bij het karakter van deze diesel. In de praktijk zijn er weinig meldingen van grote defecten aan deze transmissie bij normaal onderhoud. Wel zijn de onderhoudskosten van een automaat doorgaans hoger dan van een handgeschakelde versie, vooral bij grote revisies (vanaf circa 150.000 km). Regelmatige olieverversing (elke 60.000 km) is aanbevolen om slijtage te beperken.
Het praktijkverbruik van de 118d Executive ligt rond de 1 op 18 (5,5 l/100 km), terwijl de WLTP-cijfers vaak rond de 1 op 22 (4,5 l/100 km) uitkomen[3]. De wegenbelasting voor een 110 pk diesel in Nederland bedraagt in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar). De APK-kosten zijn standaard, maar onderhoud aan een premiummerk als BMW is duurder dan bij een massamerk: denk aan €400–€600 per jaar voor regulier onderhoud, exclusief grote reparaties. De marktwaarde van een 2022 model ligt anno 2025 tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat, kilometerstand en uitrusting. Het waardebehoud is matig: na 5 jaar is circa 55–60% van de nieuwwaarde over.
Deze zwarte BMW 1-serie met kenteken T-082-LV uit 2022 is een aantrekkelijke keuze voor wie een zuinige, comfortabele en goed uitgeruste hatchback zoekt. Let bij aankoop op onderhoudshistorie, eventuele garantie en bekende technische mankementen. Een proefrit en keuring door een BMW-specialist wordt aanbevolen.
Deze zwarte BMW 1-serie met kenteken T-082-LV uit 2022 biedt een prima combinatie van rijplezier, zuinigheid en uitrusting, maar kent ook typische BMW-kosten en enkele aandachtspunten op het gebied van betrouwbaarheid. Een grondige check en onderhoudsgeschiedenis zijn essentieel voor een zorgeloos eigendom.
Opties
Standaard opties
Extra opties
Voertuig historie
Gebeurtenissen
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
APK keuring details: 39
Voertuigfoto's
Juridische status
RDW Registratie
Kentekenregistratie Nederland
Aansprakelijkheidsverzekering
Aansprakelijkheidsdekking
APK Keuring
Periodieke veiligheidskeuring
Herkomst
Herkomst voertuig
Technische specificaties
Motor & Aandrijving
Carrosserie & Uitvoering
Dimensies & Gewicht
Performance & Efficiëntie
Vragen over BMW 118d (T-082-LV)
Wat is de APK status van T-082-LV?
De APK van T-082-LV is geldig tot mei 2026. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is T-082-LV een import auto?
Ja, T-082-LV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft T-082-LV gehad?
T-082-LV heeft 2+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 1-serie 118d Executive?
Het praktijkverbruik ligt rond de 5,5 liter diesel per 100 km (1 op 18), terwijl de WLTP-norm uitkomt op circa 4,5 liter per 100 km (1 op 22)[3]. Het werkelijke verbruik hangt af van rijstijl en gebruik.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor deze auto in Nederland?
Voor een 110 pk diesel uit 2022 betaal je in 2025 circa €88 per maand (€1.056 per jaar).
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Reken op €400–€600 per jaar voor regulier onderhoud, exclusief grote reparaties. APK is standaard, maar BMW-dealeronderhoud is duurder dan een onafhankelijke garage.
Hoe betrouwbaar is de 8-traps automaat?
De Aisin-automaat is over het algemeen betrouwbaar bij normaal onderhoud. Grote revisies kunnen vanaf 150.000 km nodig zijn, met kosten vanaf €2.000.
Wat is de huidige marktwaarde van een 2022 model?
De marktwaarde ligt in 2025 tussen de €18.000 en €22.000, afhankelijk van staat en kilometerstand.
Zijn er bekende problemen met de motor?
Ja, vooral timing chain slijtage, turbo-problemen en lekkende injectoren komen voor bij hogere kilometerstanden. Regelmatig onderhoud is essentieel.
Veel voorkomende klachten
Timing chain slijtage
Bij hoge kilometerstanden (>150.000 km) kunnen problemen met de distributieketting ontstaan, wat tot motorschade kan leiden.
Symptomen:
Ratelen bij koude start, motorstoringen.
Turbo problemen
Vroegtijdige slijtage van de turbo, vooral bij korte ritten en onvoldoende warmlopen.
Symptomen:
Vermogenverlies, rookontwikkeling, storingslampje.
Injector lekkage
Lekkende brandstofinjectoren, vooral bij oudere exemplaren of na lang stilstand.
Symptomen:
Ruw stationair draaien, verhoogd brandstofverbruik.
Oliefilterhuis lekkage
Lekkage bij het oliefilterhuis, een bekend punt bij de B47-motor.
Symptomen:
Olievlekken onder de auto, oliepeil daalt sneller.
Elektronische storingen
Incidenteel meldingen van storingen in boordcomputer, sensoren of verlichting.
Symptomen:
Waarschuwingslampjes, functieverlies van hulpsystemen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2022) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1505 kg. Dat is 25% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.