Kenteken check T-648-VR
APK geldig tot jan 2027 - 6+ eigenaars - 139.313 km (peildatum dec 2025)
Er zijn 18 aandachtspunten voor T648VR
Basis informatie
Betrouwbaarheid BMW 320d Touring (2021) – Kenteken T-648-VR
Waardebehoud BMW 320d Touring (2021) – Kenteken T-648-VR
Onderhoud BMW 320d Touring (2021) – Kenteken T-648-VR
Veiligheid BMW 320d Touring (2021) – Kenteken T-648-VR
Prestaties BMW 320d Touring (2021) – Kenteken T-648-VR
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Een blik op de RDW-registratie van deze BMW 320d Touring geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Met 6 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1705 kg en diesel.
Voordelen & Nadelen
Sterke punten
- Zeer zuinige en krachtige 2.0-liter turbodiesel (WLTP 4,8 l/100 km, praktijk 5,5–6,0 l/100 km)[1][3]
- Uitstekende rijeigenschappen: direct stuur, comfortabele demping, sportieve uitstraling[3]
- Ruime en praktische kofferbak (500–1.510 liter), geschikt voor gezinsgebruik[4]
- Hoogwaardig interieur met veel standaard luxe in High Executive uitvoering
- Goed waardebehoud vergeleken met concurrenten
- Betrouwbare 8-traps automaat met vlotte schakelingen[3]
Waar je op moet letten
- Hoge wegenbelasting door dieselmotor (ca. €1.200/jaar)
- Dure onderdelen en servicekosten bij dealer
- M Sport-uitvoering kan een harde vering hebben, adaptive dampers aanbevolen[3]
- Bekende problemen met timing chain, turbo en injectoren (zie hieronder)
- Interieurruimte achterin is ruim, maar niet klassebest
- Opties en accessoires kunnen de totale kosten flink opdrijven
Volledige analyse
Kenteken T-648-VR is een zwarte BMW 3-serie Touring uit 2021 met een 1995cc motor, automaat en High Executive uitvoering. Deze G21-generatie stationwagen combineert Duitse degelijkheid met praktisch ruimtegebruik en een efficiënte dieselmotor. Nieuwprijs: €58.756. In dit rapport vind je alle technische details, praktijkervaringen, onderhoudskosten, bekende problemen en de actuele marktwaarde.
De BMW 3-serie Touring 320d High Executive (2021) is uitgerust met een 2.0-liter viercilinder turbodiesel (motorcode B47D20), goed voor 140 kW (190 pk) en 400 Nm koppel[1][6]. Deze motor is bekend om zijn zuinigheid en trekkracht, met een WLTP-verbruik van circa 4,8 l/100 km (49 mpg)[1]. In de praktijk ligt het verbruik bij gemengd gebruik vaak rond de 5,5–6,0 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[3]. De motor is voorzien van common-rail directe injectie en een dubbele overhead nokkenas (DOHC).
De automaat is een 8-traps Steptronic, bekend om zijn vlotte schakelingen en betrouwbaarheid[3]. Onderhoudskosten voor de automaat vallen mee, maar een olieverversing om de 60.000 km is aanbevolen. Grote defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan versnellingsbakolie en -koeler kan op termijn voorkomen. De rijeigenschappen zijn typisch BMW: direct stuurgedrag, goede wegligging en comfortabele demping, zeker met optionele adaptive dampers[3].
De kofferbak biedt 500 liter (uitgeklapt 1.510 liter)[4]. APK-kosten zijn standaard, servicebeurten bij de dealer kosten €300–€500 per jaar, afhankelijk van de kilometerstand. Reparatiekosten vallen relatief mee, maar onderdelen zijn prijzig. Wegenbelasting voor 140 pk diesel (1995cc) bedraagt in 2025 circa €1.200 per jaar. Verzekering (WA+) kost gemiddeld €600–€900 per jaar, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats.
De zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken T-648-VR uit 2021 is een aantrekkelijke occasion voor wie waarde hecht aan rijplezier, ruimte en zuinigheid. De High Executive uitvoering biedt veel luxe en comfort. Let bij aankoop op onderhoudshistorie en bekende problemen (zie hieronder). De marktwaarde voor een goed onderhouden exemplaar met gemiddeld kilometerstand ligt in 2025 tussen de €25.000 en €32.000, afhankelijk van staat en opties. Waardebehoud is goed, mede door het sterke BMW-imago.
Deze zwarte BMW 3-serie Touring met kenteken T-648-VR uit 2021 is een veelzijdige en zuinige gezinsauto met uitstekende rijeigenschappen en een hoogwaardig interieur. Onderhoud en belasting zijn aan de hoge kant, maar het rijplezier en de praktische ruimte maken veel goed. Let bij aankoop op de onderhoudshistorie en bekende problemen.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,788 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Volledige historie beschikbaar
Keuringsgeschiedenis
APK keuring details: 42
APK keuring details: 10
APK keuring details: 49
Afbeeldingen
Registratie & Status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Carrosserie & Uitvoering
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over BMW 320d Touring (T-648-VR)
Wat is de APK status van T-648-VR?
De APK van T-648-VR is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is T-648-VR een import auto?
Ja, T-648-VR is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft T-648-VR gehad?
T-648-VR heeft 6+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Hoe zuinig is de BMW 3-serie Touring 320d High Executive in de praktijk?
Het WLTP-verbruik is 4,8 l/100 km (49 mpg), in de praktijk haal je gemiddeld 5,5–6,0 l/100 km bij normaal gebruik[1][3].
Wat is de actuele marktwaarde van een 2021 model?
Een goed onderhouden exemplaar met gemiddelde kilometerstand heeft in 2025 een marktwaarde van €25.000–€32.000, afhankelijk van staat en opties.
Hoe hoog is de wegenbelasting voor 140 pk diesel in Nederland?
Circa €1.200 per jaar in 2025 voor een diesel met 140 pk en 1995cc.
Zijn er bekende problemen met de automaat?
Grote defecten zijn zeldzaam, maar slijtage aan versnellingsbakolie en -koeler kan op termijn voorkomen. Regelmatig onderhoud is belangrijk.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten?
Servicebeurten bij de dealer kosten €300–€500 per jaar, afhankelijk van de kilometerstand. Reparatiekosten kunnen hoger uitvallen bij grote storingen.
Hoe groot is de kofferbak?
Standaard 500 liter, uitgeklapt 1.510 liter[4].
Is de BMW 3-serie Touring veilig?
Ja, het model scoorde 5 sterren in de Euro NCAP-crashtest met uitstekende scores voor volwassen en kinderbescherming[5].
Veel voorkomende klachten
Timing chain slijtage
Vroegtijdige slijtage aan de distributieketting, vooral bij onvoldoende onderhoud.
Signalen:
Ratelen bij koude start, motorstoring
Turbo problemen
Vroegtijdige defecten aan de turbo, vaak door olievervuiling of slecht onderhoud.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat
Injector lekkage
Lekkende brandstofinjectoren, vooral bij hoge kilometerstanden.
Signalen:
Ruw stationair draaien, verhoogd brandstofverbruik
Olielekken
Olielekkages bij pakkingen en afdichtingen, vooral na 100.000 km.
Signalen:
Olievlekken onder de auto, laag oliepeil
Elektronische storingen
Incidenteel problemen met boordcomputer, sensoren of verlichting.
Signalen:
Waarschuwingslampjes, storingen in infotainment
Milieuzones Toegestaan
Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2021) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kosten & Dagelijks gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1705 kg. Dat is 42% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.