Kenteken check T-661-PV
APK geldig tot mei 2027 - 8+ eigenaars - 9.980 km (peildatum aug 2024)
Let op: 18 bevindingen voor T661PV
Voertuiggegevens
Betrouwbaarheid BMW 840i Coupé (2023) – Kenteken T-661-PV
Waardebehoud BMW 840i Coupé (2023) – Kenteken T-661-PV
Onderhoud BMW 840i Coupé (2023) – Kenteken T-661-PV
Veiligheid BMW 840i Coupé (2023) – Kenteken T-661-PV
Prestaties BMW 840i Coupé (2023) – Kenteken T-661-PV
Voertuigoverzicht
Expert Analyse & Conclusies
Wanneer we de data van deze BMW 840i Coupé bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (8 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.
Wegenbelasting (MRB) per Provincie
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze BMW op basis van 1870 kg en benzine.
Voor- en nadelen
Pluspunten
- Krachtige en soepele 3.0-liter B58 6-cilinder turbomotor met 335 pk
- Geavanceerde 8-traps ZF automatische transmissie met snelle en vloeiende schakelingen
- Vierwielaandrijving (xDrive) voor optimale grip en rijstabiliteit
- Luxueuze High Executive uitvoering met uitgebreide uitrusting en comfort
- Strak en sportief design met coupé carrosserie voor een exclusieve uitstraling
- Goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik voor een sportieve auto
Aandachtspunten
- Hoge wegenbelasting en relatief hoge onderhoudskosten in Nederland
- Mogelijke timing chain en injector problemen bij onvoldoende onderhoud
- Beperkte achterbankruimte en zichtbaarheid door lage coupé daklijn
- Hoge aanschafprijs en forse waardevermindering in eerste jaren
- Complexe elektronische systemen kunnen dure reparaties veroorzaken
- Brandstofverbruik in praktijk vaak hoger dan WLTP-cijfers
Gedetailleerde analyse
Kenteken T-661-PV is een grijze BMW 8-serie 840i xDrive High Executive uit 2023 met een 2998cc 6-cilinder benzinemotor en automatische transmissie. Deze luxe coupé combineert sportieve prestaties met comfort en geavanceerde technologieën, met een nieuwprijs van circa €150.141.
De BMW 840i xDrive uit 2022 is uitgerust met de 3.0-liter B58 motor, een inline 6-cilinder turbomotor met een vermogen van circa 245 kW (335 pk) en 450 Nm koppel. Deze motorcode B58 staat bekend om zijn soepele prestaties en relatief betrouwbare werking. Er zijn echter enkele bekende aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de timing chain en injectoren, hoewel deze bij de B58 minder frequent voorkomen dan bij oudere motoren. Olieverbruik is doorgaans acceptabel, mits goed onderhoud wordt uitgevoerd.
De 8-traps ZF 8HP automatische transmissie in de 840i xDrive is een beproefd systeem dat soepel schakelt en bijdraagt aan de sportieve rijervaring. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar onderhoud is essentieel om dure reparaties te voorkomen. Regelmatig olie- en filterverversen wordt aanbevolen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn gemiddeld voor dit segment, maar reparaties kunnen prijzig zijn als ze nodig zijn.
Het WLTP-verbruik van de BMW 840i xDrive ligt rond de 7,8 tot 8,5 liter per 100 km, wat in de praktijk neerkomt op ongeveer 8,5 tot 9,5 liter afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 245 pk sterke benzineauto in Nederland bedraagt circa €600 tot €700 per jaar, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen de €1.200 en €1.800. Grote onderhoudsbeurten en slijtageonderdelen kunnen de kosten verhogen.
Bij aankoop van een BMW 8-serie 840i xDrive High Executive uit 2022 met kenteken T-661-PV is het belangrijk om het onderhoudsboekje te controleren en te zorgen voor een volledige onderhoudshistorie. Let op tekenen van olieverbruik en eventuele motorgeluiden die kunnen wijzen op timing chain slijtage. Controleer ook de staat van de automatische transmissie en elektronische systemen. Door de relatief jonge leeftijd en luxe uitvoering is deze auto aantrekkelijk voor liefhebbers van sportieve coupés met comfort, mits goed onderhouden.
Deze grijze BMW 8-serie met kenteken T-661-PV uit 2023 is een krachtige en luxe sportcoupé met een betrouwbare 3.0-liter B58 motor en een soepele 8-traps automaat. Hoewel er enkele bekende aandachtspunten zijn, biedt deze 840i xDrive een uitstekende balans tussen prestaties, comfort en technologie, met een marktwaarde die het waardebehoud redelijk ondersteunt.
Uitrusting
Basisuitrusting
Optionele uitrusting
Voertuiggeschiedenis
Sleutelmomenten
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Kilometerstand
XXX,899 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,302 km geregistreerd
Kilometerstand
XXX,750 km geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Meer events beschikbaar
APK Historie
APK keuring details: 19
Foto's
+7
Voertuigstatus
Kentekenregistratie
Voertuigstatus volgens RDW
WA-Verzekering
Verplichte WA-dekking
Technische keuring
Technische voertuigkeuring
Importstatus
Oorsprong van het voertuig
Technische gegevens
Krachtbron & Aandrijving
Koetswerk & Interieur
Maten & Massa
Snelheid & Brandstof
Vragen over BMW 840i Coupé (T-661-PV)
Wat is de APK status van T-661-PV?
De APK van T-661-PV is geldig tot mei 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.
Is T-661-PV een import auto?
Ja, T-661-PV is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.
Hoeveel eigenaren heeft T-661-PV gehad?
T-661-PV heeft 8+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.
Wat is de motorcode van de 2998cc motor in de BMW 840i xDrive?
De motorcode is B58, een 3.0-liter inline 6-cilinder turbomotor met ongeveer 335 pk.
Hoe betrouwbaar is de B58 motor in deze BMW 8-serie?
De B58 motor staat bekend als relatief betrouwbaar, mits regelmatig onderhoud wordt uitgevoerd, met name op tijd vervangen van olie en controle van de timing chain.
Wat is het praktijkverbruik van de BMW 840i xDrive?
Het praktijkverbruik ligt meestal tussen 8,5 en 9,5 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 7,8 tot 8,5 liter.
Wat zijn de jaarlijkse onderhoudskosten voor deze auto?
Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten tussen €1.200 en €1.800 inclusief APK, service en kleine reparaties, exclusief grote onderhoudsbeurten.
Hoeveel wegenbelasting betaalt een 245 pk benzine BMW 8-serie in Nederland?
De wegenbelasting bedraagt ongeveer €600 tot €700 per jaar, afhankelijk van het gewicht en de provincie.
Zijn er bekende transmissieproblemen bij de 8-traps automaat?
De transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar slecht onderhoud kan leiden tot schakelproblemen en dure reparaties.
Mogelijke gebreken
Timing chain slijtage
Bij sommige B58 motoren kunnen de kettingspanners en geleiders vroegtijdig slijten, wat leidt tot kettingspanningverlies en motorschade.
Kenmerken:
Ratelend geluid bij koude start, motorstoringslampje, verminderde prestaties.
Injector problemen
Brandstofinjectoren kunnen verstopt raken of defect raken, wat leidt tot onregelmatige motorloop en verhoogd brandstofverbruik.
Kenmerken:
Schokkerige motor, verminderde acceleratie, verhoogde rookontwikkeling.
Olieverbruik
Sommige motoren vertonen verhoogd olieverbruik door zuigerveren of klepafdichtingen.
Kenmerken:
Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat bij koude start.
Automatische transmissie schakelproblemen
Hoewel zeldzaam, kunnen problemen met de mechatronica of olieverversing leiden tot schokkerig schakelen of slippen.
Kenmerken:
Onregelmatig schakelen, schokken bij versnelling, waarschuwingslampje transmissie.
Elektronische storingen
Complexe elektronische systemen kunnen storingen vertonen, zoals problemen met het iDrive systeem of sensoren.
Kenmerken:
Storingsmeldingen op dashboard, niet reagerende infotainment, startproblemen.
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten BMW
Voor dit specifieke model en bouwjaar (bmw uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Kostenindicatie & Gebruik
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 1870 kg. Dat is 56% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.