Kenteken check X-021-JR

APK geldig tot nov 2027 - 4 eigenaars - 32.456 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-733985
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
X-021-JR
Merk
Nissan
Nissan logo
Modeltype
X-Trail 1.5 VC-T e-Power
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken X-021-JR: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Wit
Brandstof
Elektriciteit
Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power 2023

Betrouwbaarheid Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power (2023) – Kenteken X-021-JR

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
33

Waardebehoud Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power (2023) – Kenteken X-021-JR

Waardebehoud
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power (2023) – Kenteken X-021-JR

Onderhoudsscore
Indicatie van onderhoudslast
58

Veiligheid Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power (2023) – Kenteken X-021-JR

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power (2023) – Kenteken X-021-JR

Prestatiescore
Vermogen, koppel en acceleratie
81

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 47.000 - € 58.000
Catalogusprijs
€ 64.650
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gemiddelde verkoopprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
617 dagen
Aantal op naam
4+ eigenaars
APK-vervaldatum
Taxi-historie
Nee
Motor code
KR15
Soortgelijke auto's in NL
29 voertuigen
Aantal keren bekeken
533 keer

Expert Analyse & Conclusies

Wanneer we de data van deze Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power bestuderen, vallen direct een paar belangrijke zaken op. Met 4 eigenaren vertoont deze auto een normaal verloop in bezit voor zijn leeftijd.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Nissan op basis van 1929 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 271 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 299 / kwartaal
Zeeland ca. € 291 / kwartaal
Utrecht ca. € 285 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 279 / kwartaal
Gelderland ca. € 294 / kwartaal
Limburg ca. € 288 / kwartaal
Overijssel ca. € 296 / kwartaal
Flevoland ca. € 291 / kwartaal
Drenthe ca. € 299 / kwartaal
Friesland ca. € 302 / kwartaal
Groningen ca. € 305 / kwartaal

Voor- en nadelen

Pluspunten

  • Ruim, comfortabel en luxe interieur met veel standaard uitrusting
  • Innovatieve e-POWER hybride aandrijving: stil, soepel en zuinig
  • e-4ORCE 4WD voor uitstekende grip en stabiliteit
  • Hoge actieve veiligheid door vele assistentiesystemen
  • Redelijk waardevast voor een hybride SUV
  • Panoramadak en digitaal dashboard in Tekna Plus uitvoering

Aandachtspunten

  • Hoge aanschafprijs en wegenbelasting
  • Praktijkverbruik lager dan WLTP, zeker op snelweg
  • Geen plug-in hybride: altijd benzine nodig
  • Complexe techniek: dure reparaties mogelijk buiten garantie
  • Derde zitrij alleen geschikt voor kinderen
  • Geen trekhaak als optie bij alle uitvoeringen

Gedetailleerde analyse

Kenteken X-021-JR is een witte Nissan X-Trail uit 2023 met een 1497cc 3-cilinder benzinemotor, e-POWER hybride aandrijving en e-4ORCE 4WD. Deze Tekna Plus uitvoering biedt luxe, ruimte en innovatieve techniek, maar wat zijn de praktijkervaringen, kosten en valkuilen voor Nederlandse gebruikers?

## Motor & Techniek De Nissan X-Trail 2023 met kenteken X-021-JR is uitgerust met de **KR15DDT** motorcode: een 1.5 liter 3-cilinder turbo benzinemotor met variabele compressieverhouding (VCR), speciaal ontwikkeld voor de e-POWER hybride aandrijflijn[3]. Deze motor drijft niet direct de wielen aan, maar laadt een accu op die op zijn beurt elektromotoren aandrijft. Het totale systeemvermogen bedraagt 213 pk (157 kW), waarvan 116 pk (85 kW) van de benzinemotor komt en de rest van de elektromotoren[1][2]. **Bekende problemen motor:** - **Timing chain**: Geen meldingen van grootschalige problemen met de distributieketting bij deze motor. Nissan heeft de kettingontwerp verbeterd ten opzichte van oudere motoren, maar blijf alert op vreemde geluiden bij koude start (status: **yellow**)[3]. - **Turbo**: De turbo is relatief nieuw in deze toepassing. Er zijn geen structurele problemen gemeld, maar turbo’s blijven een aandachtspunt bij hoge kilometers (status: **yellow**)[3]. - **Injectoren**: Geen bekende issues met injectoren bij deze motor, mede door het moderne directe injectiesysteem (status: **green**). - **Olieverbruik**: Geen meldingen van excessief olieverbruik bij deze motor, mede door het geavanceerde VCR-systeem (status: **green**)[3]. **Transmissie**: De X-Trail 2023 met kenteken X-021-JR heeft een **automatische transmissie** (eigenlijk een e-CVT, geen traditionele versnellingsbak). Er zijn geen grote problemen bekend, maar onderhoud blijft belangrijk. De transmissie is in principe onderhoudsvrij, maar laat bij hoge kilometerstanden de vloeistof controleren. Onderhoudskosten zijn laag, maar reparaties aan het hybride systeem kunnen duur uitvallen buiten garantie. **Verbruik**: - **WLTP**: 45,6 mpg (laag), 54,3 mpg (medium), 52,3 mpg (hoog), 36,2 mpg (extra hoog)[1]. - **Praktijk**: Verwacht in Nederland gemiddeld 1 op 15 (6,7 l/100km) tot 1 op 18 (5,6 l/100km), afhankelijk van rijstijl en gebruik van de elektromotoren[4]. **Marktwaarde & waardebehoud**: De nieuwprijs van deze uitvoering was €65.256. Na drie jaar ligt de restwaarde rond de 55-60% van de nieuwprijs, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudshistorie. De X-Trail houdt zijn waarde redelijk vast, maar hybride/elektrische modellen kennen een snellere afschrijving dan zuivere benzine- of dieselmodellen. **Onderhoudskosten**: - **APK**: €35-€50 per jaar. - **Onderhoudsbeurt**: €250-€400 per jaar (afhankelijk van dealer/garage). - **Reparaties**: Geen grote problemen bekend, maar elektrische componenten (accu, omvormer) kunnen buiten garantie duur zijn. **Wegenbelasting**: Voor een benzine-auto van 116 pk betaal je in 2025 **€88 per maand** (€1.056 per jaar) aan motorrijtuigenbelasting (MRB). De X-Trail e-POWER valt onder de benzine-categorie, niet onder de (goedkopere) elektrische of plug-in hybride regeling.

## Transmissie & Rijgedrag De Nissan X-Trail 2023 met kenteken X-021-JR maakt gebruik van het **e-POWER** systeem: de benzinemotor laadt een accu op, die op zijn beurt elektromotoren aandrijft. De transmissie is een **e-CVT** (continu variabele transmissie), maar voelt soepeler aan dan traditionele CVT’s door de elektrische aandrijving. De **e-4ORCE 4WD** regelt de krachtverdeling tussen voor- en achterwiel, wat zorgt voor goede grip en comfort, ook op gladde wegen[1][3]. **Bekende problemen transmissie**: - **Geen traditionele versnellingsbak**: Geen slijtage aan koppeling of versnellingen, maar het hybride systeem kan complexe (en dure) reparaties nodig hebben bij defecten (status: **orange**). - **Software-updates**: Incidenteel zijn updates nodig voor optimale werking van het e-POWER systeem (status: **yellow**).

## Praktische Kosten & Belasting - **Wegenbelasting**: €88 per maand (2025, benzine 116 pk)[bron: RDW-tarieven]. - **Verzekering**: WA+ beperkt casco ca. €50-€70 per maand, afhankelijk van schadevrije jaren en woonplaats. - **Brandstofkosten**: Bij 15.000 km/jaar en 1 op 16: ca. €1.500 per jaar (benzineprijs €2,00/l). - **Onderhoud**: €250-€400 per jaar bij dealer, exclusief grote reparaties. - **APK**: €35-€50 per jaar.

## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Ruim en comfortabel interieur** met hoge zitpositie en veel praktische opslag[4]. - **Innovatieve e-POWER hybride techniek**: Stil, soepel en zuinig rijden, vooral in de stad[1][3]. - **e-4ORCE 4WD**: Zeer goede grip en stabiliteit, ook bij slecht weer[1][3]. - **Luxe uitrusting Tekna Plus**: Panoramadak, digitaal dashboard, draadloze telefoonoplader, adaptieve cruise control[1][4]. - **Goede actieve veiligheid**: Veel standaard assistentiesystemen. - **Redelijk waardevast** voor een hybride SUV. **Nadelen** - **Hoge aanschafprijs** en relatief hoge wegenbelasting voor een hybride[4]. - **Praktijkverbruik** ligt hoger dan WLTP, zeker bij snelweggebruik[4]. - **Beperkte actieradius elektrisch**: Geen plug-in hybride, dus altijd afhankelijk van benzine. - **Complexe techniek**: Reparaties buiten garantie kunnen duur zijn. - **Beperkte derde zitrij**: Alleen geschikt voor kinderen. - **Geen trekhaak als optie** bij alle uitvoeringen.

Deze witte Nissan X-Trail met kenteken X-021-JR uit 2023 is een luxe, ruim uitgevoerde midi-SUV met innovatieve hybride techniek en uitstekende rijeigenschappen. De motor (KR15DDT) is betrouwbaar, maar blijf alert op onderhoud en software-updates. De transmissie en 4WD-systeem zijn technisch hoogstaand, maar complex en potentieel kostbaar bij defecten. Het verbruik is zuinig voor de klasse, maar in de praktijk minder dan de fabrieksopgave. De marktwaarde is redelijk, maar hybride modellen kennen een snellere afschrijving. Voor Nederlandse kopers is dit een aantrekkelijke, maar prijzige keuze in het segment.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
DAB-Radio
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
Cornering Brake Control
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Adaptive Cruise Control
Vermoeidheidsherkenning
Lane Departure Warning
Lane Change Assistant
Verkeersbordenherkenning
Android Auto / Apple CarPlay
Noodremassistentie
Collision Warning
Voetgangersdetectie
Kruispunt assistentie
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
eCall
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Persoonlijke hotspot Pakket
Navigatie €1350
Metallic lak €600

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

MEI 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
30 mei 2025
NOV 2023

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
29 november 2023
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

Beeldmateriaal

Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power 2023 – Afbeelding 1
mei 2025
Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power 2023 – Afbeelding 2
mei 2025
Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power 2023 – Afbeelding 3
mei 2025
Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power 2023 – Afbeelding 4
mei 2025
Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power 2023 – Afbeelding 5
mei 2025

Voertuigstatus

Kentekenregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Eerste toelating:
Laatst gewijzigd:

WA-Verzekering

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Keuringsstatus: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 29-11-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Importstatus: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code KR15
Motortype Elektriciteit
Cilinderinhoud 1497 cm3
Aantal potten 3 cilinders
Turbodruk Ja
Krachtbron 158 pk (116 kW)
Draaimoment 525 Nm
Tractie vierwielaandrijving
Versnellingsbak Automaat
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype MPV
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Wit
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 4,68 m
Voertuigbreedte 1,84 m
Hoogte incl. dakrails 1,72 m
Asafstand 2,71 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 7,0 s
Topsnelheid 180 km/u
Gemiddeld verbruik 6,3 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
CO₂-emissie Niet beschikbaar
Type brandstof Elektriciteit
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power (X-021-JR)

Wat is de APK status van X-021-JR?

De APK van X-021-JR is geldig tot november 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is X-021-JR een import auto?

Nee, X-021-JR is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft X-021-JR gehad?

X-021-JR heeft 4 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Hoeveel pk heeft de Nissan X-Trail 1.5 e-4ORCE?

Totaal 213 pk (157 kW), waarvan 116 pk van de benzinemotor en de rest van de elektromotoren[1][2].

Wat is het praktijkverbruik van deze X-Trail?

Verwacht 1 op 15 (6,7 l/100km) tot 1 op 18 (5,6 l/100km), afhankelijk van rijstijl[4].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland?

€88 per maand (2025, benzine 116 pk).

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

€250-€400 voor onderhoud, €35-€50 voor APK, exclusief grote reparaties.

Hoe betrouwbaar is de motor?

Geen grote problemen bekend, maar turbo en distributieketting blijven aandachtspunten bij hoge kilometers[3].

Is de derde zitrij geschikt voor volwassenen?

Nee, alleen voor kinderen.

Heeft deze X-Trail een trekhaak?

Niet standaard en niet bij alle uitvoeringen leverbaar.

Hoeveel is de auto nu nog waard?

Na drie jaar ca. 55-60% van de nieuwprijs, afhankelijk van kilometerstand en onderhoud.

Mogelijke gebreken

Minimaal
Elektronica

Software-updates e-POWER systeem

Incidenteel nodig voor optimale werking

Herkenningspunten:

Meldingen op dashboard, verminderde prestaties

Minimaal
Motor

Turbo (bij hoge kilometerstand)

Geen structurele problemen, maar aandachtspunt

Herkenningspunten:

Vermogenverlies, rookontwikkeling

Minimaal
Motor

Distributieketting (timing chain)

Geen grote problemen bekend, maar blijf alert

Herkenningspunten:

Tikgeluid bij koude start

Belangrijk
Elektronica

Accu/omvormer hybride systeem

Buiten garantie zeer kostbaar

Herkenningspunten:

Verminderde actieradius, storingsmeldingen

Belangrijk
Transmissie

Transmissie (e-CVT)

Geen traditionele slijtage, maar complex bij defect

Herkenningspunten:

Schokken, storingsmeldingen

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Nissan

Voor dit specifieke model en bouwjaar (nissan uit 2023) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1929 kg. Dat is 61% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Nissan X-Trail 1.5 VC-T e-Power exemplaren

Voertuig Registratie