Kenteken check XB-760-H

APK verlopen - 3+ eigenaars - 145.305 km (peildatum aug 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-957663
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Kenteken
XB-760-H
Fabrikant
Renault
Renault logo
Model
Kadjar ENERGY dCi 130
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken XB-760-H: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Zwart
Energiebron
Diesel
Renault Kadjar ENERGY dCi 130 2015

Betrouwbaarheid Renault Kadjar ENERGY dCi 130 (2015) – Kenteken XB-760-H

Betrouwbaarheidsscore
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
23

Waardebehoud Renault Kadjar ENERGY dCi 130 (2015) – Kenteken XB-760-H

Waarde-indicator
Verhouding km-stand en marktprijs
75

Onderhoud Renault Kadjar ENERGY dCi 130 (2015) – Kenteken XB-760-H

Servicebehoefte
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
68

Veiligheid Renault Kadjar ENERGY dCi 130 (2015) – Kenteken XB-760-H

Veiligheidsscore
Op basis van APK-historie en recalls
80

Prestaties Renault Kadjar ENERGY dCi 130 (2015) – Kenteken XB-760-H

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
62

Kerngegevens

Dagwaarde
€ 13.000 - € 16.000
Oorspronkelijke prijs
€ 41.320
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
65 dagen verlopen
Aantal eigenaren
3+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
R9M E4
Soortgelijke auto's in NL
11 voertuigen
Populariteit
665 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Renault Kadjar ENERGY dCi 130 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Renault op basis van 1611 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 456 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 504 / kwartaal
Zeeland ca. € 490 / kwartaal
Utrecht ca. € 480 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 470 / kwartaal
Gelderland ca. € 494 / kwartaal
Limburg ca. € 485 / kwartaal
Overijssel ca. € 499 / kwartaal
Flevoland ca. € 490 / kwartaal
Drenthe ca. € 504 / kwartaal
Friesland ca. € 509 / kwartaal
Groningen ca. € 514 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Wat goed is

  • Zuivere en zuinige 1.6 dCi-dieselmotor met voldoende koppel
  • Betrouwbare handgeschakelde 6-bak
  • Goede 4x4-capaciteiten voor lichte offroad
  • Ruim en praktisch interieur met hoge instap
  • Comfortabele rij- en zitpositie, geschikt voor lange ritten
  • Bose-audiosysteem voor betere geluidskwaliteit

Nadelen

  • Bekende aandachtspunten bij motor (timing chain, turbo, injectoren)
  • Hogere wegenbelasting dan benzine/hybride SUV’s
  • Matig waardebehoud vergeleken met Duitse/Japanse concurrenten
  • Beperkte rijdynamiek; niet sportief
  • Onderhoudsgevoeligheid bij onregelmatig onderhoud
  • Beperkte opties op de occasionmarkt (Bose + 4x4)

Diepgaande beoordeling

Kenteken XB-760-H is een zwarte Renault Kadjar uit 2015 met een 1598cc turbodiesel (1.6 dCi), 96pk, vierwielaandrijving (4x4), Bose-audiosysteem en handgeschakelde transmissie. Deze midi-SUV werd in 2015 nieuw aangeboden voor €41.820 en is populair vanwege het praktische karakter, het zuinige dieselmotortje en het comfortabele interieur. In dit rapport vind je een objectieve analyse van deze specifieke variant, met aandacht voor technische details, veelvoorkomende problemen, onderhoud, verbruik, marktwaarde en Nederlandse fiscale aspecten.

## Motor & Motorcode De 1.6 dCi-motor in de Renault Kadjar 2015 met kenteken XB-760-H heeft een cilinderinhoud van 1598cc en levert 96kW (130pk, in Nederland vaak als 96pk aangeduid vanwege fiscale afronding)[1][5][6]. De motorcode voor deze 1.6 dCi is **R9M** (specifiek R9M402 of R9M414, afhankelijk van de uitvoering)[3]. Deze motor is ook bekend uit de Renault Megane IV, Nissan Qashqai J11 en Renault Koleos II[3]. ## Bekende Problemen **Timing chain (distributieketting):** Er zijn meldingen van slijtage en geluid van de distributieketting, vooral bij hogere kilometerstanden. Dit kan leiden tot ernstige motorschade als het niet tijdig wordt opgemerkt. **Ernst: orange** (matig, regelmatig onderhoud en tijdige vervanging is belangrijk). **Turbo:** De turbo is een bekend aandachtspunt bij deze motor. Lekkages en defecten komen voor, vaak door olievervuiling of gebrekkig onderhoud. **Ernst: orange** (matig, vooral bij onregelmatig onderhoud). **Injectoren:** Diesel-injectoren kunnen vervuilen of defect raken, wat leidt tot ruw draaien, vermogensverlies en hoger brandstofverbruik. **Ernst: yellow** (licht, meestal oplosbaar met reiniging of vervanging). **Olieverbruik:** Sommige eigenaren melden (licht) olieverbruik, vooral bij oudere exemplaren of na veel snelwegkilometers. **Ernst: yellow** (licht, regelmatig controleren is voldoende). ## Transmissie & Onderhoud De handgeschakelde 6-bak (6MT) in de Kadjar 1.6 dCi 4x4 is over het algemeen betrouwbaar, maar koppelingsproblemen (verslijten, zwaar trappen) komen voor bij hoge kilometerstanden. Onderhoudskosten zijn relatief laag voor een midi-SUV: een kleine beurt kost circa €200-€250, een grote beurt €350-€450. APK-kosten zijn standaard (€35-€50 per jaar). Reparaties aan de versnellingsbak zijn zeldzaam, maar bij defecten kunnen kosten oplopen tot €1.000-€1.500 (revisie of vervanging).

## Transmissie & Rijgedrag De handgeschakelde 6-bak biedt een directe, sportieve schakelervaring. De 4x4-aandrijving (All Mode 4x4-i) zorgt voor goede tractie op gladde of onverharde wegen, maar verhoogt het gewicht en het verbruik licht. De Kadjar rijdt comfortabel en rustig, met een goede demping van oneffenheden. Het stuurgedrag is neutraal, passend bij een praktische SUV.

## Verbruik, Marktwaarde & Wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** Volgens de fabrikant ligt het verbruik rond de 4,5-5,0 l/100km (WLTP). In de praktijk halen veel eigenaren 5,5-6,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van 4x4[1]. **Marktwaarde & Waardebehoud:** Een Renault Kadjar 1.6 dCi 4x4 uit 2015 met gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km) heeft anno 2025 een marktwaarde van €10.000-€14.000, afhankelijk van staat, onderhoud en uitrusting. Het waardebehoud is gemiddeld voor het segment; na 10 jaar resteert circa 25-30% van de nieuwprijs. **Onderhoudskosten per jaar:** Reken op €500-€800 per jaar voor regulier onderhoud, APK, banden en incidentele reparaties. Grotere reparaties (distributieketting, turbo) kunnen dit bedrag tijdelijk verhogen. **Wegenbelasting (96pk in Nederland):** Voor een diesel-SUV van 1598cc en 96pk betaal je in 2025 circa **€88 per maand** aan motorrijtuigenbelasting (MRB). Dit is gebaseerd op het gewicht (ca. 1.500 kg) en de CO2-uitstoot (113 g/km)[2].

## Voor- en Nadelen **Voordelen** - **Zuivere en zuinige dieselmotor** met voldoende koppel voor dagelijks gebruik en trekken[1][5]. - **Betrouwbare handgeschakelde transmissie** met prettige bediening. - **Goede 4x4-capaciteiten** voor lichte offroad en winterse omstandigheden. - **Ruim en praktisch interieur** met hoge instap en grote kofferbak. - **Comfortabele rij- en zitpositie**, geschikt voor lange ritten. - **Bose-audiosysteem** als standaard of optie voor betere geluidskwaliteit. **Nadelen** - **Bekende aandachtspunten bij de motor** (timing chain, turbo, injectoren)[zie boven]. - **Hogere wegenbelasting** vergeleken met benzine- of hybride SUV’s. - **Matig waardebehoud** vergeleken met Duitse of Japanse concurrenten. - **Beperkte rijdynamiek**; niet sportief, maar wel comfortabel. - **Onderhoudsgevoeligheid** bij onregelmatig onderhoud. - **Beperkte opties op de occasionmarkt**; weinig uitvoeringen met Bose en 4x4.

Deze zwarte Renault Kadjar met kenteken XB-760-H uit 2015 is een praktische, zuinige en comfortabele midi-SUV met een betrouwbare dieselmotor en degelijke 4x4-aandrijving. Let bij aankoop op het onderhoudshistorie, met name de distributieketting, turbo en injectoren. De onderhoudskosten zijn redelijk, maar de wegenbelasting is aan de hoge kant voor een diesel-SUV. Het waardebehoud is gemiddeld, maar de Kadjar biedt veel auto voor het geld en is een solide keuze voor gezinnen die veel kilometers maken en af en toe offroad willen.

Optiepakket

Standaarduitrusting

Speed-Limiter
High-beam Assistant
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Dynamische remlicht
Mistlampen
Bochtverlichting
Led verlichting
Lichtsensor
Regensensor
Lane Departure Warning
Verkeersbordenherkenning
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Navigatie
Lichtmetalen velgen
Stuurbekrachtiging

Optionele uitrusting

Lane Change Assistant Pakket
Noodremassistentie Pakket
Collision Warning Pakket
Parkeerassistent Pakket
Leer Pakket
Metallic lak €650

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

JUN 2015

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
24 juni 2015
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

21 januari 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 41

APK keuring details: Band met laag profiel

7 december 2022
Goedgekeurd

APK keuring details: 55

3 december 2021
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

APK keuring details: De band heeft onvoldoende profiel

APK keuring details: Band met laag profiel

5 december 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 01

Beeldmateriaal

Renault Kadjar ENERGY dCi 130 2015 – Afbeelding 1
Renault Kadjar ENERGY dCi 130 2015 – Afbeelding 2
Renault Kadjar ENERGY dCi 130 2015 – Afbeelding 3
Renault Kadjar ENERGY dCi 130 2015 – Afbeelding 4
Renault Kadjar ENERGY dCi 130 2015 – Afbeelding 5

Eigenaar en status

Voertuigregistratie

Registratie bij de RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verplichte WA-dekking

Niet verzekerd
Huidige dekking: Geen WA-dekking
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Huidige status: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 21-01-2025

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Voertuigherkomst: Import uit buitenland (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motortype-code R9M E4
Type motor Diesel
Motorinhoud 1598 cm3
Cilinders 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 131 pk (96 kW)
Max. koppel 320 Nm
Aandrijving vierwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Koetswerk Geen data
Inrichting stationwagen
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Zwart
Versie Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Maten & Massa

Lengte 4,45 m
Breedte 1,84 m
Hoogte incl. dakrails 1,61 m
Wielbasis 2,65 m
Rijklaar gewicht Geen data
Max. beladen gewicht Geen data
Laadvermogen 550 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Snelheid & Brandstof

Acceleratietijd 10,5 s
Maximumsnelheid 190 km/u
Brandstofverbruik mix 4,9 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
CO₂-emissie 129 g/km
Type brandstof Diesel
Brandstoftank Geen data

Vragen over Renault Kadjar ENERGY dCi 130 (XB-760-H)

Wat is de APK status van XB-760-H?

De APK van XB-760-H is verlopen op 21-01-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is XB-760-H een import auto?

Ja, XB-760-H is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft XB-760-H gehad?

XB-760-H heeft 3+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 1.6 dCi 1598cc in de Kadjar?

De motorcode is R9M (vaak R9M402 of R9M414, afhankelijk van de uitvoering)[3].

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor een Kadjar 1.6 dCi 4x4 96pk in Nederland?

Circa €88 per maand in 2025, gebaseerd op gewicht en CO2-uitstoot (113 g/km)[2].

Wat is het praktijkverbruik van deze Kadjar?

5,5-6,5 l/100km, afhankelijk van rijstijl en gebruik van 4x4[1].

Wat zijn de belangrijkste aandachtspunten bij onderhoud?

Distributieketting, turbo, injectoren en regelmatige olieverversing.

Hoeveel kost een grote beurt bij de dealer?

€350-€450, afhankelijk van de dealer en regio.

Wat is de huidige marktwaarde van een Kadjar 1.6 dCi 4x4 uit 2015?

€10.000-€14.000 bij gemiddelde kilometerstand (100.000-150.000 km).

Veelvoorkomende problemen

Aandacht vereist
Motor

Timing chain (distributieketting)

Slijtage en geluid, vooral bij hogere kilometerstanden

Herkenningspunten:

Tikgeluid, motorschade bij uitval

Aandacht vereist
Motor

Turbo

Lekkages en defecten door olievervuiling of slecht onderhoud

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, rookontwikkeling

Laag
Motor

Injectoren

Vervuiling of defect, ruw draaien, hoger verbruik

Herkenningspunten:

Onregelmatig stationair toerental, storingslampje

Laag
Motor

Olieverbruik

Licht olieverbruik bij oudere exemplaren

Herkenningspunten:

Oliewaarschuwing, regelmatig bijvullen

Laag
Transmissie

Koppeling

Verslijten bij hoge kilometerstanden

Herkenningspunten:

Zwaar trappen, slippen

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Renault

Voor dit specifieke model en bouwjaar (renault uit 2015) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1611 kg. Dat is 34% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Andere Renault Kadjar ENERGY dCi 130 exemplaren

Model Kenteken