Kenteken check XR-109-V

APK geldig tot apr 2027 - 3 eigenaars - 49.149 km (peildatum apr 2024)

Rapport nummer
VVR-2026-365546
Gegenereerd op 16 mei 2026

Basis informatie

Kentekenplaat
XR-109-V
Automerk
Dacia
Dacia logo
Uitvoering
Sandero Stepway TCe 90
Kilometerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken XR-109-V: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Buitenkleur
Grijs
Type brandstof
Benzine
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2019

Betrouwbaarheid Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken XR-109-V

Fiabiliteit
Afgeleid van onderhouds- en marktgegevens
70

Waardebehoud Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken XR-109-V

Restwaarde
Op basis van tellerstand en dagwaarde
75

Onderhoud Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken XR-109-V

Onderhoudskosten
Op basis van motortype en leeftijd
86

Veiligheid Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken XR-109-V

Veiligheidsindex
Keuringsstatus en openstaande recalls
100

Prestaties Dacia Sandero Stepway TCe 90 (2019) – Kenteken XR-109-V

Rijprestaties
Op basis van pk, koppel en gewicht
62

Samenvatting gegevens

Indicatieprijs
€ 11.000 - € 13.000
Adviesprijs nieuw
€ 16.575
Import auto
Nee
Tenaamstelling
Gemiddelde prijs
€ XX.XXX
Premium
Keuringsstatus
359 dagen
Eigenaarhistorie
3 eigenaars
APK vervalt
Eerder als taxi
Nee
Motorcode
H4B G4
Vergelijkbare voertuigen in NL
333 voertuigen
Bekeken
866 keer

Expertrapport

Een blik op de RDW-registratie van deze Dacia Sandero Stepway TCe 90 geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.

Motorrijtuigenbelasting per regio

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Dacia op basis van 1115 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 157 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 173 / kwartaal
Zeeland ca. € 168 / kwartaal
Utrecht ca. € 165 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 162 / kwartaal
Gelderland ca. € 170 / kwartaal
Limburg ca. € 167 / kwartaal
Overijssel ca. € 172 / kwartaal
Flevoland ca. € 168 / kwartaal
Drenthe ca. € 173 / kwartaal
Friesland ca. € 175 / kwartaal
Groningen ca. € 177 / kwartaal

Voordelen & Nadelen

Sterke punten

  • Lage aanschafprijs en onderhoudskosten passend bij budgetsegment
  • Zuinig brandstofverbruik, circa 5,5-6,0 l/100 km in praktijk
  • Compact en wendbaar, ideaal voor stadsverkeer
  • Ruime binnenruimte en grote bagageruimte (320 liter) voor klasse
  • Betrouwbare 3-cilinder turbomotor met goede balans tussen vermogen en zuinigheid
  • Eenvoudige techniek zorgt voor betaalbare reparaties

Waar je op moet letten

  • Distributieketting kan vroeg slijten, wat dure reparatie kan betekenen
  • Turbo kan na hoge kilometerstanden problemen geven
  • Interieur is eenvoudig en materialen voelen goedkoop aan
  • Beperkte uitrusting in basisversies, weinig comfortopties
  • Handgeschakelde versnellingsbak kan bij intensief gebruik slijten
  • Relatief lawaaierige motor en cabine bij hogere snelheden

Uitgebreide analyse

Kenteken XR-109-V is een grijze Dacia Sandero uit 2019 met een 898cc 3-cilinder benzinemotor en handgeschakelde transmissie. Dit model, de 0.9 TCe SL Stepway uit 2016, is een compacte hatchback met voorwielaandrijving en een nieuwprijs van circa €15.590.

De motor in deze Dacia Sandero is een 898cc 3-cilinder turbobenzinemotor, bekend onder de motorcode H4B. Deze motor levert 66 pk (90 pk in sommige uitvoeringen) en 140 Nm koppel. Het is een compacte, zuinige krachtbron die bekend staat om zijn eenvoudige techniek en relatief lage onderhoudskosten. De motor maakt gebruik van een turbo en directe injectie, wat zorgt voor een goede balans tussen prestaties en brandstofverbruik. Bekende problemen met deze motor zijn onder meer matige slijtage van de distributieketting (timing chain), mogelijke turbo defecten en injectoren die kunnen verstoppen of falen. Olieverbruik is over het algemeen laag, maar kan bij hogere kilometerstanden toenemen als gevolg van slijtage.

De handgeschakelde transmissie van de Dacia Sandero 0.9 TCe is een 5-versnellingsbak die over het algemeen betrouwbaar is. Er zijn weinig meldingen van ernstige transmissieproblemen, maar bij intensief gebruik kunnen versnellingsbaklagers en synchronisatieringen slijten, wat resulteert in schakelproblemen. Onderhoudskosten voor de transmissie zijn beperkt tot periodiek olie verversen en eventuele reparaties bij slijtage. De bediening is eenvoudig en passend bij een budgetauto, met een lichte koppeling en korte schakelpaden.

Het brandstofverbruik volgens WLTP ligt rond de 4,5 tot 5,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. De wegenbelasting voor een 66 pk benzineauto in Nederland bedraagt circa €40 tot €50 per kwartaal, afhankelijk van provincie en gewicht. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, kleine service en incidentele reparaties liggen gemiddeld tussen de €400 en €600. Dacia staat bekend om lage onderhoudskosten en betaalbare onderdelen.

Bij aankoop van een Dacia Sandero 0.9 TCe SL Stepway uit 2016 met kenteken XR-109-V is het belangrijk om te letten op de onderhoudshistorie, vooral met betrekking tot de distributieketting en turbo. Controleer op olielekkages en luister naar ongewone motor- of turbogeluiden. De handgeschakelde versnellingsbak moet soepel schakelen zonder hakken. Door de eenvoudige techniek en lage aanschafprijs is dit model een goede keuze voor budgetbewuste kopers die een praktische en zuinige auto zoeken. Let op dat de binnenruimte en afwerking eenvoudig zijn, passend bij het segment.

Deze grijze Dacia Sandero met kenteken XR-109-V uit 2019 is een betaalbare, zuinige en praktische hatchback met een betrouwbare 898cc 3-cilinder turbomotor. Ondanks enkele bekende aandachtspunten zoals distributieketting en turbo, biedt deze auto een goede prijs-kwaliteitverhouding met lage gebruikskosten en een robuuste bouw. Ideaal voor wie een eenvoudige, functionele auto zoekt met een laag budget.

Standaard- en extra opties

Af-fabriek opties

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Stuurbekrachtiging

Meeruitrusting

Airconditioning Pakket
Parkeerhulp €200
Radio €250
Metallic lak €470

Tijdlijn & Historie

Tijdlijn

APR 2024

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
23 april 2024
APR 2024

Kilometerstand

XXX,149 km geregistreerd

XXX,149 km
INFO
5 april 2024
MRT 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
4 maart 2019
Toon volledige historie

Er zijn meer gebeurtenissen

Keuringsresultaten

13 april 2026
Goedgekeurd

APK keuring details: 18

15 april 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 53

2 maart 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 45

Afbeeldingen

Dacia Sandero Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 1
april 2024
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 2
april 2024
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 3
april 2024
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 4
april 2024
Dacia Sandero Stepway TCe 90 2019 – Afbeelding 5
april 2024

Registratie & Status

RDW Status

Officiële voertuigregistratie

Geldig
Registratiestatus: Geregistreerd bij RDW
Registratiedatum:
Laatste tenaamstelling:

Verzekeringsstatus

Wettelijke aansprakelijkheid

Verzekerd
Verzekeringsstatus: Actieve dekking
Laatste controle: 16-5-2026

APK Status

Algemene Periodieke Keuring

Geldig
APK-status: Goedgekeurd
APK verloopt:
Datum vorige keuring: 15-04-2026

Herkomst

Land van eerste registratie

Nederlandse Markt
Herkomststatus: Van Nederlandse bodem
Geregistreerd in: Nederland
Datum eerste registratie:

Voertuigspecificaties

Motor & Transmissie

Motorcode H4B G4
Aandrijftype Benzine
Cilindervolume 898 cm3
Aantal cilinders 3 cilinders
Turbo Ja
Max. vermogen 90 pk (66 kW)
Trekkracht 140 Nm
Wielaandrijving voorwielaandrijving
Schakeling Handgeschakeld
Milieuklasse N.v.t.

Carrosserie & Uitvoering

Voertuigtype Personenauto
Carrosserie N.v.t.
Indeling hatchback
Aantal zitplaatsen 5 zitplaatsen
Aantal deuren 5 deurs
Lak Grijs
Trim N.v.t.
Subtype N.v.t.
Oorsprong Nederland

Afmetingen & Gewichten

Totale lengte 4,08 m
Breedte excl. spiegels 1,76 m
Voertuighoogte 1,62 m
Wielafstand 2,59 m
Voertuiggewicht N.v.t.
Max. toegestane massa N.v.t.
Laadcapaciteit N.v.t.
Trekgewicht geremd N.v.t.

Prestaties & Verbruik

Tijd 0-100 km/u 11,1 s
Topsnelheid begrensd 168 km/u
Verbruik gecombineerd 5,1 l/100 km
Verbruik in de stad Niet beschikbaar
Verbruik extra-urbaan Niet beschikbaar
CO₂ gecombineerd 115 g/km
Brandstofsoort Benzine
Tankvolume N.v.t.

Vragen over Dacia Sandero Stepway TCe 90 (XR-109-V)

Wat is de APK status van XR-109-V?

De APK van XR-109-V is geldig tot april 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XR-109-V een import auto?

Nee, XR-109-V is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft XR-109-V gehad?

XR-109-V heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de motorcode van de 898cc motor in de Dacia Sandero 2016?

De motorcode is H4B, een 898cc 3-cilinder turbobenzinemotor met ongeveer 66 pk.

Hoe betrouwbaar is de distributieketting van deze motor?

De distributieketting is over het algemeen betrouwbaar, maar kan bij hogere kilometerstanden slijten en rekken, wat reparatie vereist.

Wat is het praktijkbrandstofverbruik van deze Dacia Sandero?

In de praktijk ligt het verbruik rond de 5,5 tot 6,0 liter per 100 km, iets hoger dan de WLTP-cijfers van circa 4,5-5,0 l/100 km.

Zijn er bekende problemen met de turbo?

Ja, na hoge kilometerstanden kunnen turbo lagers slijten of olie gaan lekken, wat leidt tot vermogensverlies.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze auto in Nederland?

Voor een benzineauto met 66 pk ligt de wegenbelasting ongeveer tussen €40 en €50 per kwartaal, afhankelijk van de provincie.

Wat zijn de gemiddelde jaarlijkse onderhoudskosten?

Gemiddeld liggen de jaarlijkse kosten inclusief APK, service en kleine reparaties tussen de €400 en €600.

Veel voorkomende klachten

Ernstig
Motor

Versnelde slijtage distributieketting

De timing chain kan bij hogere kilometerstanden rekken of slijten, wat leidt tot motorstoringen.

Signalen:

Rammelend geluid bij koude start, motorstoringen, controlelampje motor aan.

Let op
Motor

Turbo defecten

De turbo kan olie gaan lekken of lagers kunnen verslijten, wat leidt tot vermogensverlies.

Signalen:

Vermogensverlies, rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Let op
Motor

Injectorproblemen

Verstopping of falen van brandstofinjectoren kan leiden tot onregelmatige motorloop.

Signalen:

Schokkerige motor, verhoogd brandstofverbruik, startproblemen.

Laag risico
Transmissie

Versnellingsbakschakelproblemen

Slijtage aan synchronisatieringen kan schakelproblemen veroorzaken.

Signalen:

Moeilijk schakelen, schurend geluid bij schakelen.

Laag risico
Motor

Olieverbruik toename bij hoge kilometerstand

Motor kan meer olie gaan verbruiken door slijtage van zuigerveren.

Signalen:

Regelmatig olie bijvullen nodig, blauwe rook uit uitlaat.

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Dacia

Voor dit specifieke model en bouwjaar (dacia uit 2019) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Dagelijks gebruik

Verzekering (Indicatie)
Midden
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1115 kg. Dat is 7% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Dacia Sandero Stepway TCe 90 in Nederland

Type Plaat