Kenteken check XV-397-R

APK geldig tot jan 2027 - 10 eigenaars - 41.865 km (peildatum okt 2023)

Rapport nummer
VVR-2026-603297
Gegenereerd op 16 mei 2026

Voertuiggegevens

Registratie
XV-397-R
Merk
Citroen
Citroen logo
Modeltype
C1 Airscape VTi 72
Tellerstand
Logisch NAP tellerstandoordeel voor kenteken XV-397-R: Logisch. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Lakkleur
Blauw
Brandstof
Benzine
Citroen C1 Airscape VTi 72 2019

Betrouwbaarheid Citroen C1 Airscape VTi 72 (2019) – Kenteken XV-397-R

Duurzaamheid
Berekend uit eigenaren- en APK-historie
100

Waardebehoud Citroen C1 Airscape VTi 72 (2019) – Kenteken XV-397-R

Waardebehoud
Vergelijking met vergelijkbare modellen
65

Onderhoud Citroen C1 Airscape VTi 72 (2019) – Kenteken XV-397-R

Servicebehoefte
Indicatie van onderhoudslast
89

Veiligheid Citroen C1 Airscape VTi 72 (2019) – Kenteken XV-397-R

Passieve veiligheid
APK status en terugroepacties
100

Prestaties Citroen C1 Airscape VTi 72 (2019) – Kenteken XV-397-R

Vermogensindex
Vermogen, koppel en acceleratie
64

Kerngegevens

Marktwaarde
€ 11.000 - € 14.000
Catalogusprijs
€ 15.735
Herkomst voertuig
Nee
Op naam sinds
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK-status
289 dagen
Aantal op naam
10+ eigenaars
APK geldig tot
Taxi-historie
Nee
Motor code
1KR
Aantal in Nederland
68 voertuigen
Aantal keren bekeken
203 keer

Expert Analyse & Conclusies

Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Citroen C1 Airscape VTi 72 komen een aantal specifieke details naar voren. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (10 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

Wegenbelasting (MRB) per Provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Citroen op basis van 930 kg en benzine.

Noord-Holland ca. € 128 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 142 / kwartaal
Zeeland ca. € 138 / kwartaal
Utrecht ca. € 135 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 132 / kwartaal
Gelderland ca. € 139 / kwartaal
Limburg ca. € 136 / kwartaal
Overijssel ca. € 140 / kwartaal
Flevoland ca. € 138 / kwartaal
Drenthe ca. € 142 / kwartaal
Friesland ca. € 143 / kwartaal
Groningen ca. € 144 / kwartaal

Voor- en nadelen

Wat goed is

  • Lage onderhoudskosten
  • Efficiënt brandstofverbruik
  • Compacte afmetingen
  • Lage aanschafprijs op de tweedehandsmarkt

Aandachtspunten

  • Beperkte ruimte voor passagiers en bagage
  • Relatief lage topsnelheid
  • Beperkte opties voor upgrades of modificaties

Gedetailleerde analyse

Kenteken XV-397-R is een blauwe Citroen C1 uit 2019 met een 998cc motor. Deze auto is een hatchback met voorwielaandrijving en had een nieuwprijs van €15.210. Hieronder vind je een uitgebreid rapport over de specificaties en ervaringen met deze auto.

De Citroen C1 1.0 VTi Airscape Shine uit 2014 is uitgerust met een 998cc driecilinder benzine motor, die 53 pk levert. De motorcode voor deze motor is niet expliciet vermeld in de beschikbare bronnen, maar het is waarschijnlijk de 1KR-FE, die ook in andere modellen wordt gebruikt. Bekende problemen met deze motor zijn voornamelijk gerelateerd aan het olieverbruik en soms aan de timing chain, hoewel dit laatste minder vaak voorkomt bij de 1.0 VTi versie. Turbo's worden niet gebruikt in deze motor, dus daar zijn geen problemen mee te verwachten. Injectoren kunnen soms vervuild raken, maar dit is een algemeen probleem bij veel motoren.

De transmissie is handmatig, wat over het algemeen betrouwbaar is. Bekende defecten zijn zeldzaam, maar onderhoudskosten kunnen oplopen als de koppeling of versnellingsbak onderhoud nodig heeft. De onderhoudskosten voor de transmissie zijn over het algemeen laag, maar kunnen variëren afhankelijk van de gebruikte onderdelen en de ervaring van de monteur.

Het brandstofverbruik van de Citroen C1 1.0 VTi is volgens de NEDC-normen ongeveer 4.3 liter per 100 km, maar in de praktijk kan dit variëren afhankelijk van de rijstijl en omstandigheden. De huidige marktwaarde van deze auto ligt rond de €6.000 tot €8.000, afhankelijk van de staat en kilometerstand. De waardebehoud is redelijk goed voor een auto in deze klasse. Onderhoudskosten per jaar zijn laag, met een APK van ongeveer €30 en servicekosten die variëren van €200 tot €500 per jaar, afhankelijk van de noodzaak van reparaties. De wegenbelasting voor een 53 pk motor in Nederland is relatief laag.

Voordelen van deze auto zijn de lage onderhoudskosten, het efficiënte brandstofverbruik, de compacte afmetingen die het parkeren gemakkelijk maken, en de lage aanschafprijs op de tweedehandsmarkt. Nadelen zijn de beperkte ruimte voor passagiers en bagage, de relatief lage topsnelheid van 98 mph, en de beperkte opties voor upgrades of modificaties.

Deze blauwe Citroen C1 met kenteken XV-397-R uit 2019 is een praktische en zuinige keuze voor stadsverkeer, maar heeft beperkingen in termen van prestaties en ruimte.

Optiepakket

Basisuitrusting

Speed-Limiter
Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Hill Start Assist
Radio
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

DAB-Radio Pakket
Mistlampen €190
Airconditioning €540
Parkeerhulp Pakket
Lichtmetalen velgen €600
Metallic lak €490

Voertuiggeschiedenis

Sleutelmomenten

AUG 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
20 augustus 2025
OKT 2023

Kilometerstand

XXX,865 km geregistreerd

XXX,865 km
INFO
21 oktober 2023
MRT 2023

Kilometerstand

XXX,835 km geregistreerd

XXX,835 km
INFO
29 maart 2023
DEC 2021

Kilometerstand

XXX,305 km geregistreerd

XXX,305 km
INFO
14 december 2021
SEP 2021

Kilometerstand

XXX,301 km geregistreerd

20,301 km INFO
1 september 2021
MRT 2019

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
30 maart 2019
Alle gebeurtenissen bekijken

Meer events beschikbaar

APK Historie

18 november 2024
Goedgekeurd

APK keuring details: 18

16 januari 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 44

Beeldmateriaal

Citroen C1 Airscape VTi 72 2019 – Afbeelding 1
april 2023
Citroen C1 Airscape VTi 72 2019 – Afbeelding 2
april 2023
Citroen C1 Airscape VTi 72 2019 – Afbeelding 3
april 2023
Citroen C1 Airscape VTi 72 2019 – Afbeelding 4
april 2023
Citroen C1 Airscape VTi 72 2019 – Afbeelding 5
april 2023

Voertuigstatus

Voertuigregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Voertuigstatus: Geldig en actief
Eerste toelating:
Recentste wijziging:

WA-Verzekering

Verplichte WA-dekking

Verzekerd
Huidige dekking: Verzekering actief
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Technische voertuigkeuring

Geldig
Huidige status: Goedgekeurd
Geldig t/m:
Laatst gekeurd: 16-01-2026

Importstatus

Oorsprong van het voertuig

Nederlandse Markt
Voertuigherkomst: Oorspronkelijk NL
Oorsprong: Nederland
Eerste toelating:

Technische gegevens

Krachtbron & Aandrijving

Motor code 1KR
Motortype Benzine
Cilinderinhoud 998 cm3
Cilinders 3 cilinders
Turbodruk Nee
Krachtbron 72 pk (53 kW)
Draaimoment 93 Nm
Tractie voorwielaandrijving
Versnellingsbak Handgeschakeld
Emissieklasse Niet beschikbaar

Koetswerk & Interieur

Soort voertuig Personenauto
Koetswerk Niet beschikbaar
Interieurtype hatchback
Aantal stoelen 4 zitplaatsen
Aantal portieren 5 deurs
Buitenkleur Blauw
Uitvoeringsniveau Niet beschikbaar
Modelvariant Niet beschikbaar
Herkomst Nederland

Afmetingen & Massa

Voertuiglengte 3,47 m
Voertuigbreedte 1,62 m
Hoogte incl. dakrails 1,46 m
Asafstand 2,34 m
Massa rijklaar Niet beschikbaar
Maximale massa Niet beschikbaar
Maximale lading Niet beschikbaar
Max. trekgewicht Niet beschikbaar

Snelheid & Brandstof

Sprint 0-100 13,8 s
Topsnelheid 160 km/u
Brandstofverbruik mix 4,1 l/100 km
Verbruik stedelijk Niet beschikbaar
Verbruik buiten bebouwde kom Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 93 g/km
Type brandstof Benzine
Tankinhoud Niet beschikbaar

Vragen over Citroen C1 Airscape VTi 72 (XV-397-R)

Wat is de APK status van XV-397-R?

De APK van XV-397-R is geldig tot januari 2027. Dit betekent dat het voertuig recent is gekeurd en voldoet aan de veiligheidseisen.

Is XV-397-R een import auto?

Nee, XV-397-R is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.

Hoeveel eigenaren heeft XV-397-R gehad?

XV-397-R heeft 10 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.

Wat is de topsnelheid van de Citroen C1 1.0 VTi?

De topsnelheid is ongeveer 98 mph.

Wat is het brandstofverbruik van de Citroen C1 1.0 VTi?

Volgens de NEDC-normen is het verbruik ongeveer 4.3 liter per 100 km.

Wat zijn de onderhoudskosten per jaar?

De onderhoudskosten variëren van €200 tot €500 per jaar, afhankelijk van de noodzaak van reparaties.

Wat is de huidige marktwaarde van de Citroen C1 1.0 VTi?

De marktwaarde ligt rond de €6.000 tot €8.000.

Wat is de wegenbelasting voor een 53 pk motor in Nederland?

De wegenbelasting is relatief laag, maar exacte bedragen variëren afhankelijk van de regio en andere factoren.

Is de Citroen C1 1.0 VTi een goede keuze voor langere ritten?

De auto is meer geschikt voor stadsverkeer vanwege zijn compacte formaat en lage topsnelheid.

Mogelijke gebreken

Minimaal
Motor

Olieverbruik

Motor

Herkenningspunten:

Verhoogd olieverbruik

Belangrijk
Motor

Timing Chain

Motor

Herkenningspunten:

Geluiden of trillingen

Minimaal
Motor

Vervuilde Injectoren

Motor

Herkenningspunten:

Slechte prestaties

Milieuzones Toegestaan

Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Citroen

Deze auto is waarschijnlijk voorzien van de 1.2 PureTech motor. Bij deze motoren draait de distributieriem in de olie ("wet belt"). Deze riem kan afbrokkelen en de oliepomp verstoppen. Controleer of de riem tijdig is vervangen en of de juiste olie is gebruikt.

Kostenindicatie & Gebruik

Verzekering (Indicatie)
Laag (Licht/Zuinig)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.450 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 930 kg. Dat is 23% lichter dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit is erg gunstig voor je brandstofverbruik, wegenbelasting en de wendbaarheid in de stad.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Citroen C1 Airscape VTi 72 kentekens

Voertuig Registratie