Kenteken check Z-934-NH
3 eigenaars - 52 km (peildatum jul 2024)
Er zijn 10 aandachtspunten voor Z934NH
Basis informatie
Betrouwbaarheid Land Rover Range Rover P530 (2024) – Kenteken Z-934-NH
Waardebehoud Land Rover Range Rover P530 (2024) – Kenteken Z-934-NH
Onderhoud Land Rover Range Rover P530 (2024) – Kenteken Z-934-NH
Veiligheid Land Rover Range Rover P530 (2024) – Kenteken Z-934-NH
Prestaties Land Rover Range Rover P530 (2024) – Kenteken Z-934-NH
Samenvatting gegevens
Expertrapport
Bij de analyse van de voertuiggegevens van deze Land Rover Range Rover P530 komen een aantal specifieke details naar voren. Het relatief lage aantal van 3 eerdere eigenaren is een positief teken voor de historie van dit voertuig.
Motorrijtuigenbelasting per regio
Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Land Rover op basis van 2585 kg en benzine.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Extreme luxe en comfort (Windsor leer, masserende stoelen, vierzones klimaat)
- Zeer krachtige en soepele 4.4L V8 twin-turbo benzinemotor (523 pk)
- Uitstekende offroad-capaciteiten dankzij Terrain Response 2 en luchtvering
- Ruim en flexibel interieur (tot 7 zitplaatsen, grote bagageruimte)
- Geavanceerde veiligheids- en assistentiesystemen
- Exclusiviteit door beperkte oplage First Edition
Waar je op moet letten
- Zeer hoog brandstofverbruik en CO2-uitstoot
- Dure onderhouds- en reparatiekosten
- Matig waardebehoud (grote afschrijving)
- Complexe elektronica met kans op storingen
- Groot en zwaar, minder wendbaar in de stad
- Beperkte actieradius door hoog verbruik
Uitgebreide analyse
Kenteken Z-934-NH is een grijze Land Rover Range Rover uit 2024 met een 4395cc motor. Dit is de P530 First Edition MHEV, een luxe SUV met een krachtige 4.4L V8 twin-turbo benzinemotor, 8-traps automaat en vierwielaandrijving. De nieuwprijs bedroeg €239.361, wat deze auto tot een van de duurste en meest exclusieve SUV’s op de Nederlandse markt maakt.
## Motorcode & Techniek De 4395cc motor (ook wel 4.4L V8) is een BMW-sourced twin-turbo benzinemotor, type N63B44T3, met 523 pk (390 kW) en 553 lb-ft (750 Nm) koppel[1][2][7]. Deze motorcode is belangrijk voor onderhoud en eventuele recalls. De motor is voorzien van directe injectie, variabele kleptiming en een lichte hybride ondersteuning (MHEV). **Bekende problemen (op basis van BMW N63-platform en Range Rover-ervaringen):** - **Timing chain (ketting):** Bij hoge kilometerstanden of onvoldoende onderhoud kan de ketting rekken of slijten, met motorschade tot gevolg. Ernst: **orange** (matig, vooral bij verwaarlozing)[7]. - **Turbo’s:** Lekkages en slijtage van de turbo’s komen voor, vooral bij intensief gebruik. Ernst: **orange** (matig, afhankelijk van rijstijl en onderhoud)[7]. - **Injectoren:** Vervuiling of defecten aan de directe injectoren kunnen leiden tot onregelmatig draaien of storingen. Ernst: **yellow** (licht, regelmatig onderhoud helpt)[7]. - **Oliewissel & verbruik:** Deze V8’s staan bekend om relatief hoog olieverbruik (tot 1 liter per 1.000 km bij zwaar gebruik). Ernst: **yellow** (licht, mits tijdig bijgevuld)[7]. **Onderhoudskosten motor:** Jaarlijkse kleine beurt: €400–€600. Grote beurt (2 jaar/30.000 km): €800–€1.200. Olie en filters zijn duurder dan bij gemiddelde auto’s. Reparaties aan turbo’s of ketting kunnen oplopen tot €3.000–€5.000 per stuk.
## Transmissie & Rijgedrag De Range Rover P530 First Edition heeft een 8-traps ZF-automaat met vierwielaandrijving, elektronisch differentieel en luchtvering[1][3]. De transmissie is over het algemeen betrouwbaar, maar bij hoge kilometerstanden of zwaar gebruik kunnen schakelproblemen, lekkages of softwarestoringen optreden. Ernst: **yellow** (licht, mits tijdig onderhouden). **Onderhoudskosten transmissie:** Transmissie-olie verversen (aanbevolen elke 60.000 km): €300–€500. Software-updates en eventuele reparaties kunnen duur uitvallen (€1.500+).
## Verbruik, Marktwaarde & Wegenbelasting **Verbruik (WLTP vs praktijk):** - **WLTP:** Ongeveer 12,5 l/100 km (gecombineerd), maar in de praktijk ligt het verbruik vaak rond de 15–16 l/100 km in de stad en 11–12 l/100 km op de snelweg[6]. - **Praktijk:** Veel eigenaren melden een gemiddeld verbruik van 14–16 l/100 km, afhankelijk van rijstijl en gebruik[6]. **Marktwaarde & Waardebehoud:** De nieuwprijs was €239.361, maar de huidige marktwaarde (oktober 2025) voor een exemplaar met gemiddeld gebruik (30.000–50.000 km) ligt rond de €120.000–€140.000. Het waardebehoud is matig: na 3 jaar is circa 40–50% van de nieuwprijs over. Dit is vergelijkbaar met andere luxe SUV’s in deze klasse. **Wegenbelasting (390 pk in Nederland):** De wegenbelasting voor een benzineauto van 3.950 kg (bruto massa) en 390 pk bedraagt in 2025 ongeveer €3.600 per jaar (op basis van huidige tarieven en gewichtsklasse).
## Voordelen & Nadelen **Voordelen** - **Extreme luxe en comfort:** Windsor lederen bekleding, masserende/verwarmde/geventileerde stoelen, vierzones klimaat, panoramadak, hoogwaardige afwerking[3][4]. - **Krachtige en soepele aandrijflijn:** 523 pk V8 met snelle 8-traps automaat, 0–100 km/u in 4,5 seconden[1][2]. - **Uitstekende offroad-capaciteiten:** Terrain Response 2, luchtvering, centrale en achter differentieelvergrendeling, hill descent control[1][3]. - **Ruime en flexibele interieur:** Tot 7 zitplaatsen (afhankelijk van uitvoering), grote bagageruimte (40,9–92,9 cu.ft)[1][4]. - **Geavanceerde veiligheid:** 3D surround camera, adaptive cruise control, lane keep assist, emergency braking[3][4]. - **Exclusiviteit:** Zeer beperkte oplage First Edition, hoge uitrustingsstandaard. **Nadelen** - **Zeer hoog verbruik en CO2-uitstoot:** Onpraktisch voor dagelijks woon-werkverkeer, hoge brandstof- en belastingkosten. - **Dure onderhouds- en reparatiekosten:** Onderdelen en arbeid zijn prijzig, zeker buiten garantie. - **Matig waardebehoud:** Grote afschrijving in eerste jaren. - **Complexe elektronica:** Meer kans op storingen in infotainment, camera’s en hulp-systemen. - **Groot en zwaar:** Minder wendbaar in de stad, beperkte parkeermogelijkheden. - **Beperkte actieradius:** Grote tank, maar hoog verbruik beperkt de afstand per tank.
Deze grijze Land Rover Range Rover met kenteken Z-934-NH uit 2024 is een van de meest luxueuze en krachtige SUV’s op de Nederlandse markt. De P530 First Edition MHEV combineert Brits vakmanschap met Duitse motortechniek, maar kent ook hoge gebruikskosten en complexe techniek. Voor de liefhebber van exclusiviteit, comfort en prestaties is dit een unieke auto, maar koop bewust: onderhoud en belasting zijn aanzienlijk, en het waardebehoud is beperkt.
Standaard- en extra opties
Af-fabriek opties
Meeruitrusting
Tijdlijn & Historie
Tijdlijn
Eigenaar wijziging
Laatste tenaamstelling geregistreerd
Eerste toelating
Voertuig geregistreerd in Nederland
Er zijn meer gebeurtenissen
Keuringsresultaten
Afbeeldingen
+3
Juridische status
RDW Status
Officiële voertuigregistratie
Verzekeringsstatus
Wettelijke aansprakelijkheid
APK Status
Algemene Periodieke Keuring
Herkomst
Land van eerste registratie
Voertuigspecificaties
Motor & Transmissie
Opbouw & Indeling
Afmetingen & Gewichten
Prestaties & Verbruik
Vragen over Land Rover Range Rover P530 (Z-934-NH)
Is Z-934-NH een import auto?
Nee, Z-934-NH is geen importvoertuig. Het voertuig is oorspronkelijk in Nederland geregistreerd en heeft zijn volledige leven in Nederland doorgebracht.
Hoeveel eigenaren heeft Z-934-NH gehad?
Z-934-NH heeft 3 eigenaren gehad volgens de RDW registratie.
Hoeveel pk heeft de Range Rover P530 First Edition MHEV?
523 pk (390 kW) bij 5.500 rpm[1][2].
Wat is het praktijkverbruik van deze auto?
Gemiddeld 14–16 l/100 km in de praktijk, afhankelijk van rijstijl[6].
Hoeveel wegenbelasting betaal ik in Nederland voor deze auto?
Ongeveer €3.600 per jaar (2025, benzine, 3.950 kg, 390 pk).
Wat zijn de belangrijkste onderhoudskosten per jaar?
Kleine beurt: €400–€600, grote beurt: €800–€1.200. Reparaties (turbo, ketting) kunnen €3.000–€5.000 per stuk kosten.
Hoeveel bagageruimte heeft deze Range Rover?
40,9 cu.ft (1.158 liter) met alle zitplaatsen, maximaal 92,9 cu.ft (2.631 liter)[1].
Wat is de huidige marktwaarde van een gebruikte P530 First Edition?
Circa €120.000–€140.000 voor een exemplaar met 30.000–50.000 km (oktober 2025).
Bekende aandachtspunten
Timing chain (ketting) slijtage/rek
Bij hoge kilometerstanden of onvoldoende onderhoud kan de ketting rekken of slijten, met motorschade tot gevolg.
Signalen:
Tikgeluid, motorstoringen, vermogensverlies
Turbo lekkage/slijtage
Lekkages en slijtage van de turbo’s komen voor, vooral bij intensief gebruik.
Signalen:
Vermogensverlies, rook uit uitlaat, storingen
Injector vervuiling/defect
Vervuiling of defecten aan de directe injectoren kunnen leiden tot onregelmatig draaien of storingen.
Signalen:
Onregelmatig stationair toerental, motorstoringen
Hoog olieverbruik
Deze V8’s staan bekend om relatief hoog olieverbruik (tot 1 liter per 1.000 km bij zwaar gebruik).
Signalen:
Olielampje, regelmatig bijvullen nodig
Elektronica-storingen
Complexe infotainment- en assistentiesystemen kunnen storingen geven.
Signalen:
Zwart scherm, camera’s werken niet, assistentiesystemen vallen uit
Milieuzones Toegestaan
Met deze benzine mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.
Aandachtspunten Land Rover
Voor dit specifieke model en bouwjaar (land rover uit 2024) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.
Financieel & Praktisch
Gewicht & Benchmark
Deze auto weegt 2585 kg. Dat is 115% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.
Verder kijken & Vergelijken
Land Rover Range Rover P530 in Nederland
| Auto | Nummerplaat |
|---|---|