Kenteken check 9-KVS-31

APK verlopen - 13+ eigenaars - 133.181 km (peildatum mei 2025)

Rapport nummer
VVR-2026-769101
Gegenereerd op 16 mei 2026

Kerninfo

Kenteken
9-KVS-31
Fabrikant
Toyota
Toyota logo
Model
RAV4 2.2 D-4D
Km-stand
Geen oordeel NAP tellerstandoordeel voor kenteken 9-KVS-31: Geen oordeel. Dit geeft aan of de kilometerstand logisch is volgens de Nationale Auto Pas verificatie.
Nationale Auto Pas
Kleur
Wit
Energiebron
Diesel
Toyota RAV4 2.2 D-4D 2012

Betrouwbaarheid Toyota RAV4 2.2 D-4D (2012) – Kenteken 9-KVS-31

Duurzaamheid
Gebaseerd op marktdata en voertuighistorie
71

Waardebehoud Toyota RAV4 2.2 D-4D (2012) – Kenteken 9-KVS-31

Waarde-indicator
Vergelijking met vergelijkbare modellen
95

Onderhoud Toyota RAV4 2.2 D-4D (2012) – Kenteken 9-KVS-31

Onderhoudsscore
Geschatte onderhoudskosten en complexiteit
53

Veiligheid Toyota RAV4 2.2 D-4D (2012) – Kenteken 9-KVS-31

Passieve veiligheid
Op basis van APK-historie en recalls
91

Prestaties Toyota RAV4 2.2 D-4D (2012) – Kenteken 9-KVS-31

Vermogensindex
Motorkarakteristieken en rijdynamiek
77

Voertuigoverzicht

Dagwaarde
€ 12.000 - € 14.000
Oorspronkelijke prijs
€ 51.040
Importstatus
Nee
Registratiedatum eigenaar
Gem. vraagprijs
€ XX.XXX
Premium
APK resterend
3 dagen
Aantal eigenaren
13+ eigenaars
APK-vervaldatum
Als taxi gebruikt
Nee
Engine code
2AD-FHV
Soortgelijke auto's in NL
6 voertuigen
Populariteit
419 keer

Analyse & Inzichten

Een blik op de RDW-registratie van deze Toyota RAV4 2.2 D-4D geeft ons een duidelijk beeld van de huidige staat en historie. Het voertuig heeft relatief veel wisselingen van eigenaar gehad (13 keer). Dit is iets om in het achterhoofd te houden bij een eventuele bezichtiging.

MRB-overzicht per provincie

Schatting van de motorrijtuigenbelasting per kwartaal voor deze Toyota op basis van 1685 kg en diesel.

Noord-Holland ca. € 456 / kwartaal
Zuid-Holland ca. € 504 / kwartaal
Zeeland ca. € 490 / kwartaal
Utrecht ca. € 480 / kwartaal
Noord-Brabant ca. € 470 / kwartaal
Gelderland ca. € 494 / kwartaal
Limburg ca. € 485 / kwartaal
Overijssel ca. € 499 / kwartaal
Flevoland ca. € 490 / kwartaal
Drenthe ca. € 504 / kwartaal
Friesland ca. € 509 / kwartaal
Groningen ca. € 514 / kwartaal

Sterke en zwakke punten

Pluspunten

  • Degelijke en betrouwbare 2.2 D-CAT dieselmotor (2AD-FTV) met goed koppel.
  • Comfortabele automaat met vierwielaandrijving voor veelzijdig gebruik.
  • Ruime en praktische midi-SUV met goede zitpositie en laadruimte.
  • Redelijk zuinig verbruik voor een SUV uit 2010, circa 7,5-8,0 l/100 km in praktijk.
  • Goede veiligheidsuitrusting en degelijke bouwkwaliteit.
  • Waardebehoud is redelijk goed door populariteit en betrouwbaarheid.

Nadelen

  • Mogelijke problemen met timing chain en kettingspanner bij hogere kilometerstanden.
  • Turbo en injectoren kunnen defect raken, wat dure reparaties kan veroorzaken.
  • Automaat kan schokkerig schakelen bij onvoldoende onderhoud.
  • Olieverbruik kan toenemen bij oudere motoren.
  • Wegenbelasting voor diesel is relatief hoog in Nederland.
  • Techniek en comfort zijn vergeleken met nieuwere modellen wat verouderd.

Diepgaande beoordeling

Kenteken 9-KVS-31 is een witte Toyota RAV4 2.2 D-CAT Executive Business uit 2012, uitgerust met een 2231cc 4-cilinder dieselmotor en automatische transmissie. Deze midi-SUV combineert robuustheid met comfort en is nieuw geleverd voor €54.120.

De motorcode van de 2231cc 2.2 D-CAT dieselmotor in deze RAV4 is doorgaans de 2AD-FTV, een 4-cilinder turbodiesel met common rail injectie en DOHC 16 kleppen. Deze motor levert ongeveer 150 pk (110 kW) en 400 Nm koppel. De 2AD-FTV staat bekend om zijn degelijkheid, maar kent enkele aandachtspunten zoals mogelijke problemen met de kettingspanning (timing chain), turbo en injectoren. Olieverbruik kan bij hogere kilometerstanden toenemen, vooral als onderhoud niet strikt is gevolgd.

De automaat in deze uitvoering is een 4-traps automatische transmissie, gekoppeld aan vierwielaandrijving. Bekende defecten zijn relatief zeldzaam, maar kunnen bestaan uit schokkerig schakelen of vertraging bij het schakelen, vaak gerelateerd aan versleten onderdelen of onvoldoende onderhoud. Onderhoudskosten voor de automaat zijn gemiddeld, met periodieke vloeistofverversingen aanbevolen om levensduur te verlengen.

Het officiële WLTP-verbruik ligt rond de 6,5-7,0 liter per 100 km, maar in de praktijk ligt het verbruik vaak iets hoger, rond 7,5-8,0 l/100 km afhankelijk van rijstijl en omstandigheden. Wegenbelasting voor deze 110 pk diesel bedraagt circa €350-€400 per jaar, afhankelijk van provincie. Jaarlijkse onderhoudskosten inclusief APK, reguliere service en kleine reparaties liggen gemiddeld tussen €600 en €900.

De huidige marktwaarde van een Toyota RAV4 2.2 D-CAT Executive Business uit 2010 met gemiddelde kilometerstand ligt tussen €8.000 en €12.000, afhankelijk van staat en onderhoudshistorie. Deze SUV behoudt zijn waarde redelijk goed dankzij betrouwbaarheid en populariteit. Bij aankoop is het belangrijk om onderhoudsdocumentatie te controleren, vooral voor motor en automaat, en te letten op bekende problemen zoals turbo en timing chain.

Deze witte Toyota RAV4 met kenteken 9-KVS-31 uit 2012 is een robuuste en comfortabele diesel-SUV met een betrouwbare 2.2 D-CAT motor en automatische transmissie. Ondanks enkele bekende aandachtspunten biedt hij een goede balans tussen prestaties, comfort en praktische bruikbaarheid voor Nederlandse autokopers.

Optiepakket

Basisuitrusting

Airbag bestuurderskant
Airbag passagierskant
Zij-airbags voor
Hoofdairbag voor
Hoofdairbag achter
Hoofdsteun achter
Actieve hoofdsteunen
Isofix
ABS
Remassistent
Bandenspanningcontrole
ESP
Traction control
Mistlampen
Lichtsensor
Regensensor
Airconditioning
Centrale deurvergrendeling
Elektrische ramen voor
Parkeerhulp
Hill Start Assist
Radio
Lichtmetalen velgen
Leer
Stuurbekrachtiging

Bijbestelde opties

Navigatie €950
Metallic lak €565

Voertuiggeschiedenis

Belangrijke gebeurtenissen

MEI 2025

Eigenaar wijziging

Laatste tenaamstelling geregistreerd

ALGEMEEN
28 mei 2025
NOV 2023

Kilometerstand

XXX,269 km geregistreerd

XXX,269 km
INFO
11 november 2023
FEB 2020

Kilometerstand

XXX,143 km geregistreerd

XXX,143 km
INFO
29 februari 2020
MRT 2019

Kilometerstand

XXX,602 km geregistreerd

XXX,602 km
INFO
15 maart 2019
MRT 2019

Kilometerstand

XXX,572 km geregistreerd

74,572 km INFO
9 maart 2019
JUN 2012

Eerste toelating

Voertuig geregistreerd in Nederland

ALGEMEEN
4 juni 2012
Bekijk alle events

Aanvullende events beschikbaar

APK-overzicht

4 april 2025
Goedgekeurd

APK keuring details: 31

APK keuring details: Het roetfilter werkt niet goed en laat te veel deeltjes door, Ruitenwissers zorgen voor slecht zicht

21 september 2023
Goedgekeurd

APK keuring details: 47

APK keuring details: De bandenspanning op een as is niet gelijk

APK keuring details: De bandenspanning is niet correct

APK keuring details: Dimlicht verkeerd afgesteld

APK keuring details: Slijtage remsysteem

18 september 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 57

24 mei 2018
Goedgekeurd

APK keuring details: 56

Beeldmateriaal

Toyota RAV4 2.2 D-4D 2012 – Afbeelding 1
november 2023
Toyota RAV4 2.2 D-4D 2012 – Afbeelding 2
november 2023
Toyota RAV4 2.2 D-4D 2012 – Afbeelding 3
november 2023

Eigenaar en status

Kentekenregistratie

Voertuigstatus volgens RDW

Geldig
Huidige status: Geldig en actief
Datum eerste registratie:
Laatst gewijzigd:

WA-Dekking

Verzekeringsstatus voertuig

Verzekerd
Dekkingsstatus: WA-verzekerd
Gecontroleerd op: 16-5-2026

Keuringsstatus

Wettelijke voertuigkeuring

Niet geldig
Keuringsstatus: Verlopen
Geldig tot:
Laatste keuring: 04-04-2025

Import Status

Importgegevens voertuig

Geïmporteerd
Importstatus: Geïmporteerde auto (Premium)
Afkomstig uit: Premium
Op de weg sinds:

Techniek & Specificaties

Aandrijflijn

Motortype-code 2AD-FHV
Type motor Diesel
Motorinhoud 2231 cm3
Aantal potten 4 cilinders
Turbodruk Ja
Vermogen (kW) 150 pk (110 kW)
Max. koppel 340 Nm
Aandrijving vierwielaandrijving
Type transmissie Automaat
Euroklasse Geen data

Carrosserie & Inrichting

Type voertuig Personenauto
Carrosserietype Geen data
Inrichting MPV
Zitplaatsen 5 zitplaatsen
Deuren 5 deurs
Kleur Wit
Uitvoeringsniveau Geen data
Variant Geen data
Land van herkomst Import

Afmetingen & Massa

Lengte 4,48 m
Breedte 1,86 m
Hoogte incl. dakrails 1,72 m
Wielbasis 2,56 m
Rijklaar gewicht Geen data
Maximale massa Geen data
Laadvermogen 605 kg
Max. aanhanggewicht Geen data

Rijprestaties & Verbruik

Sprint 0-100 10,8 s
Maximumsnelheid 185 km/u
Gemiddeld verbruik 7,2 l/100 km
Stadsverbruik Niet beschikbaar
Verbruik buitenweg Niet beschikbaar
Koolstofdioxide-uitstoot 189 g/km
Energiebron Diesel
Brandstoftank Geen data

Vragen over Toyota RAV4 2.2 D-4D (9-KVS-31)

Wat is de APK status van 9-KVS-31?

De APK van 9-KVS-31 is verlopen op 04-04-2026. Voor gebruik op de openbare weg is een nieuwe APK keuring vereist.

Is 9-KVS-31 een import auto?

Ja, 9-KVS-31 is een importvoertuig. Dit betekent dat het voertuig oorspronkelijk in het buitenland is geregistreerd en later naar Nederland is geïmporteerd.

Hoeveel eigenaren heeft 9-KVS-31 gehad?

9-KVS-31 heeft 13+ eigenaren gehad volgens de RDW registratie. Het plusteken (+) geeft aan dat er mogelijk meer eigenaren zijn geweest.

Wat is de motorcode van de 2.2 D-CAT dieselmotor in deze Toyota RAV4?

De motorcode is 2AD-FTV, een 2.2 liter 4-cilinder turbodiesel met common rail injectie.

Hoe betrouwbaar is de automatische transmissie van deze RAV4?

De 4-traps automaat is over het algemeen betrouwbaar bij goed onderhoud, maar kan bij veroudering schokkerig schakelen.

Wat is het praktijkverbruik van deze diesel SUV?

In de praktijk ligt het verbruik rond 7,5 tot 8,0 liter per 100 km, iets hoger dan de officiële WLTP-waarde.

Wat zijn de bekende motorproblemen bij deze 2.2 D-CAT?

Timing chain slijtage, turbo defecten, en injectorproblemen zijn de meest voorkomende motorproblemen.

Hoeveel wegenbelasting betaal ik voor deze 110 pk diesel in Nederland?

De wegenbelasting bedraagt ongeveer €350 tot €400 per jaar, afhankelijk van de provincie.

Wat is de huidige marktwaarde van een 2010 Toyota RAV4 2.2 D-CAT Executive Business?

De marktwaarde ligt tussen €8.000 en €12.000, afhankelijk van kilometerstand en onderhoudstoestand.

Veelvoorkomende problemen

Kritiek
Motor

Timing chain en kettingspanner slijtage

De ketting en kettingspanner kunnen bij hogere kilometerstanden slijten, wat leidt tot kettinglawaai en mogelijk motorschade.

Herkenningspunten:

Tikkend geluid uit motor, motorstoringen, verminderde prestaties.

Kritiek
Motor

Turbo defecten

De turbo kan defect raken door slijtage of olievervuiling, wat leidt tot vermogensverlies en rookontwikkeling.

Herkenningspunten:

Vermogensverlies, blauwe rook uit uitlaat, verhoogd olieverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Injector problemen

De common rail injectoren kunnen verstopt of defect raken, wat leidt tot slechte verbranding en startproblemen.

Herkenningspunten:

Ruw stationair draaien, startproblemen, verhoogd brandstofverbruik.

Aandacht vereist
Motor

Olieverbruik toename

Bij oudere motoren kan het olieverbruik toenemen door slijtage van zuigerveren of klepafdichtingen.

Herkenningspunten:

Regelmatig olie bijvullen, blauwe rook bij acceleratie.

Aandacht vereist
Transmissie

Automaat schakelt schokkerig

De automatische transmissie kan schokkerig schakelen door versleten onderdelen of verouderde transmissievloeistof.

Herkenningspunten:

Schokkerig schakelen, vertraging bij schakelmomenten.

Milieuzones Toegestaan

Met deze diesel mag je in 2026 probleemloos alle Nederlandse milieuzones in (inclusief Amsterdam, Rotterdam en Utrecht). Er zijn voorlopig geen restricties te verwachten.

Aandachtspunten Toyota

Voor dit specifieke model en bouwjaar (toyota uit 2012) hebben we geen structurele, grote ontwerpfouten in onze database. Regulier onderhoud en een logische kilometerstand blijven uiteraard de belangrijkste pijlers voor een goede aankoop.

Kosten & Praktisch Overzicht

Verzekering (Indicatie)
Hoog (Zwaar/Snel)
Milieuzone
Toegestaan in 2026
Parkeergemak
Past makkelijk (Stad)
Brandstof (10k km)
ca. € 1.100 / jaar

Gewicht & Benchmark

Deze auto weegt 1685 kg. Dat is 40% zwaarder dan het gemiddelde (1200 kg) in de klasse 'Hatchbacks'. Dit zorgt vaak voor een betere wegligging en veiligheid, maar resulteert wel in een hogere wegenbelasting en brandstofverbruik.

Deze auto Gemiddelde

Vergelijkbare Toyota RAV4 2.2 D-4D kentekens

Model Kenteken